Licensed to Fort Myers High School HY-TEK's Meet Manager 4/16/2011 11:39 AM
Collier County Middle School Championship - 4/16/2011
2011
Golden Gate High School
Results
Event 1 Girls Shot Put
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Atilus, Kenflore East Naples 33-00.50
2 Luciano, Sydney Pine Ridge 31-05.00
3 Norville, Dana Gulfview 30-08.50
4 Pallante, Maddie North Naples 30-06.00
5 Landimariono, Nicky Pine Ridge 28-09.50
6 Sanderson, Sami Gulfview 27-10.50
7 Myers, Sarah Oakridge 27-04.00
8 Palmer, Carlin Golden Gate 27-03.00
Event 2 Boys Shot Put
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Williams, Zach Immokalee 44-09.00
2 Exantus, Guerry Manatee 40-06.50
3 Janicki, Nick Oakridge 37-11.00
4 Warren, LaVanda East Naples 37-02.50
5 Kidinger, Robert East Naples 36-03.50
6 Nobles, Cody Oakridge 35-01.00
7 Velazquez, Csear Golden Gate 34-04.00
-- Villar, Jonathan Oakridge ND
Event 3 Girls Discus Throw
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Paul, Stephanie Manatee 91-06.50
2 Sanderson, Sami Gulfview 74-02.50
3 Pallante, Maddie North Naples 73-11
4 Vega, Adriana Pine Ridge 68-03.50
5 Myers, Sarah Oakridge 66-00
6 Norville, Dana Gulfview 61-05.50
7 Lewis, Kelly North Naples 55-09
-- Petty, Jade Manatee ND
Event 4 Boys Discus Throw
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Williams, Zach Immokalee 126-03.50
2 Warren, LaVanda East Naples 114-06.50
3 Brown, Marcus Manatee 108-00.50
4 Dami, Michael North Naples 101-06.50
5 Dosci, Wesly Immokalee 100-10
6 Olinger, Preston Oakridge 94-04.50
7 Exantus, Guerry Manatee 82-08.50
-- Dye, Trevor Marco Island ND
Event 5 Girls Long Jump
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Guerra, Victoria Gulfview 15-06.75
2 Charles, Darlene East Naples 15-01.75
3 Wallbert, Alexis Gulfview 14-11.75
4 Herard, Jenny Golden Gate 14-11.00
5 Romelus, Lyncee Immokalee 14-04.00
6 Smith, Taylor Cypress Palm 13-09.00
7 Nash, Xana Pine Ridge 13-08.25
-- Christopher, Destiny Immokalee ND
Event 6 Boys Long Jump
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Byrd, Tyler Gulfview 21-04.00
2 Lamas, Noel Cypress Palm 19-02.75
3 Cortes, Nathan Cypress Palm 18-06.00
4 Brown, Dejan(DJ) Corkscrew 18-03.00
5 Pierre, Renald Immokalee 17-10.00
6 Gomez, Guillermo East Naples 17-05.75
7 Tanis, Dieuvenel Manatee 17-00.75
8 Ozturk, Tolunay East Naples 15-07.75
Event 7 Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Poling, Rosie Marco Island 12:00.61
2 Tomaini, Lindsay Gulfview 12:07.80
3 Carter, Jen Marco Island 13:33.49
4 Ashbacher, Lauren East Naples 13:54.10
5 Frey, Robyn Corkscrew 14:16.03
6 Kajy, Karly Oakridge 14:30.79
7 Nichols, Elisa Immokalee 14:41.58
Event 8 Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Ruiz, Alejandro Immokalee 11:16.14
2 Husted, Chad North Naples 11:18.30
3 David, Carl Oakridge 11:26.94
4 Lara, Eliazar Immokalee 11:38.77
5 Fulcer, Tanner Marco Island 12:27.19
6 Hernandez, Ulises East Naples 12:45.89
-- Davidson, Ryan East Naples DNF
-- Canseco, Luis Manatee DNF
Event 9 Girls 100 Meter Dash
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Charles, Darlene East Naples 12.83
2 Guerra, Victoria Gulfview 12.85
3 Romelus, Lyncee Immokalee 13.55
4 Christopher, Destiny Immokalee 13.61
5 Herard, Jenny Golden Gate 13.86
6 Jones, Aarren Golden Gate 13.93
7 Bailey, Daysha Cypress Palm 14.15
8 Montoya, Mariana Corkscrew 14.69
Event 10 Boys 100 Meter Dash
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Zech, Garrett East Naples 11.77
2 Byrd, Tyler Gulfview 11.79
3 Brown, Dejan(DJ) Corkscrew 11.87
4 Milien, Larson Immokalee 12.35
5 Perez, Louis Gulfview 12.36
6 James, Stacy North Naples 12.46
7 Norville, Josh Gulfview 12.65
8 Gaztambide, Steven North Naples 12.83
Event 11 Girls 400 Meter Run
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
1 Thorstenson, Christy Marco Island 1:03.17 2
2 Wallbert, Alexis Gulfview 1:03.46 2
3 Hanscom, Lauren Marco Island 1:04.18 2
4 Nash, Xana Pine Ridge 1:04.30 2
5 Joseph, Stancy Manatee 1:05.25 2
6 Sanon, Marie Immokalee 1:06.41 1
7 Palumberry, Kelly Oakridge 1:07.38 2
8 Moise, France Cypress Palm 1:08.36 1
9 Roux, Elizabeth North Naples 1:08.40 1
Event 12 Boys 400 Meter Run
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Pierre, Renald Immokalee 54.10
2 Tanis, Dieuvenel Manatee 54.69
3 Sanchez, Andres Oakridge 56.59
4 Raser, David Corkscrew 56.68
5 Zieminski, Cole Gulfview 57.18
6 Joseph, Wendell Manatee 59.58
7 Elerick, Jared North Naples 1:00.21
8 Ozturk, Tolunay East Naples 1:00.37
Event 13 Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Gulfview Middle School 'A' 51.83
2 East Naples Middle School 'A' 53.59
3 Immokalee Middle School 'A' 54.71
4 Manatee Middle School 'A' 54.97
5 Pine Ridge Middle School 'A' 56.02
6 Oakridge Middle School 'A' 56.31
7 Marco Island Charter 'A' 57.93
8 Cypress Palm Middle School 'A' 1:01.56
Event 14 Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Gulfview Middle School 'A' 47.55
2 Immokalee Middle School 'A' 48.03
3 North Naples Middle 'A' 48.56
4 East Naples Middle School 'A' 48.58
5 Manatee Middle School 'A' 49.48
6 Pine Ridge Middle School 'A' 49.73
7 Cypress Palm Middle School 'A' 49.77
8 Golden Gate Middle School 'A' 50.88
Event 15 Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Poling, Rosie Marco Island 2:34.92
2 Morgan, Taylor Pine Ridge 2:36.46
3 Garcia, Yolanda Gulfview 2:39.49
4 Novak, Kaitlyn Gulfview 2:40.89
5 Thorstenson, Christy Marco Island 2:46.65
6 Guerra, Aleksa Cypress Palm 2:46.79
7 Luciano, Sierra Pine Ridge 2:55.51
8 Roux, Elizabeth North Naples 2:57.32
Event 16 Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Davidson, Ryan East Naples 2:12.62
2 Tanis, Dieuvenel Manatee 2:17.17
3 Silien, Marvin East Naples 2:18.30
4 Lara, Eliazar Immokalee 2:18.69
5 Cortez-Rodriguez, Mario Manatee 2:20.04
6 Elerick, Jared North Naples 2:24.07
7 Sainvuis, Edgar Pine Ridge 2:27.39
Event 17 Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Charles, Darlene East Naples 26.46
2 Romelus, Lyncee Immokalee 28.09
3 Bazille, Shenica Gulfview 28.23
4 Herard, Jenny Golden Gate 28.47
5 Christopher, Destiny Immokalee 28.84
6 Guerra, Victoria Gulfview 29.44
7 Palumberry, Kelly Oakridge 29.80
8 Nash, Xana Pine Ridge 30.17
Event 18 Boys 200 Meter Dash
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Zech, Garrett East Naples 24.19
2 Brown, Dejan(DJ) Corkscrew 24.27
3 St. Preux, Jefferson Immokalee 25.31
4 Byrd, Tyler Gulfview 25.48
5 Pelletier, John Corkscrew 25.89
6 Gaztambide, Steven North Naples 26.13
7 Preddie, Akil East Naples 27.47
Event 19 Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Tomaini, Lindsay Gulfview 5:48.25
2 Poling, Rosie Marco Island 5:54.78
3 Leon, Tyler Gulfview 5:57.67
4 Carter, Jen Marco Island 6:05.38
5 Moise, France Cypress Palm 6:07.46
6 Rion, Cassidy Oakridge 6:13.80
7 Franklin, Sophie Pine Ridge 6:28.80
Event 20 Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
1 Lyster, Rip North Naples 5:06.36
2 David, Carl Oakridge 5:11.21
3 Ruiz, Alejandro Immokalee 5:12.01
4 Cortez-Rodriguez, Mario Manatee 5:34.88
5 Fulcer, Tanner Marco Island 5:44.77
6 Elerick, Jared North Naples 6:30.76
Event 21 Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Gulfview Middle School 'A' 4:31.83
2 Marco Island Charter 'A' 4:32.10
3 Pine Ridge Middle School 'A' 4:39.58
4 Oakridge Middle School 'A' 4:41.77
5 North Naples Middle 'A' 4:42.10
6 Golden Gate Middle School 'A' 4:49.80
7 East Naples Middle School 'A' 4:50.78
8 Cypress Palm Middle School 'A' 5:05.50
Event 22 Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Immokalee Middle School 'A' 3:54.77
2 Corkscrew Middle School 'A' 3:56.34
3 East Naples Middle School 'A' 3:56.56
4 Manatee Middle School 'A' 3:59.80
5 Oakridge Middle School 'A' 4:00.78
6 Pine Ridge Middle School 'A' 4:01.22
7 Golden Gate Middle School 'A' 4:09.11
8 Gulfview Middle School 'A' 4:09.24
Women - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
1) Gulfview Middle School 88 2) Marco Island Charter 53
3) East Naples Middle School 40 4) Pine Ridge Middle School 26
5) Immokalee Middle School 25 6) Golden Gate Middle School 12
6) Manatee Middle School 12 8) North Naples Middle 9
9) Oakridge Middle School 6 10) Cypress Palm Middle Schoo 5
11) Corkscrew Middle School 3
Men - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
1) Immokalee Middle School 74 2) East Naples Middle School 48
3) Gulfview Middle School 32 3) Manatee Middle School 32
5) Corkscrew Middle School 28 6) North Naples Middle 25
7) Oakridge Middle School 23 8) Cypress Palm Middle Schoo 11
9) Marco Island Charter 6