Varsity Girls 100 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Alisha Meyer 9 Truman 12.85
2 Kyleesha Weston 10 Park Hill 12.94
3 Anesia Jamerson - Park Hill 13.32
4 Johnnisha Francis 10 Winnetonka 13.40
5 Kara Johnson 12 Oak Park 13.41
6 Bri Simpson 12 Lee's Summit West 13.44
7 Jillian McDaniel 11 Park Hill South 13.47
8 Leileihua Bertram 11 Platte County R-3 13.62
9 Sara Ruckman 10 Truman 13.68
10 Aaisha Freeman 9 Grandview 13.71
11 Brittany Cobbins 10 Lee's Summit West 13.72
11 Quintell Payne 12 Ruskin 13.72
13 Ivory Cohen 10 Platte County R-3 13.80
14 Gina Baker 10 Oak Park 13.81
15 Sabrina King 9 Kearney 14.00
16 Jacqueline Turner 11 Grandview 14.20
17 Heaven Barnes - Kearney 14.28
18 Tapica Hunter - Park Hill South 14.70
19 Jayde Taliferro 11 Raytown South 14.89
20 Priscilla Shiley 11 Van Horn (Independence) 15.51
Brittany Tyson 11 Van Horn (Independence) SCR
Lindsay Hardiman 11 Raytown South SCR
Chavon Beason 11 Raytown South SCR
Guttu Dakorson 9 Winnetonka SCR
Varsity Girls 200 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Alisha Meyer 9 Truman 26.84
2 Johnnisha Francis 10 Winnetonka 27.86
3 Kyleesha Weston 10 Park Hill 28.02
4 Breanna Johnson 10 Ruskin 28.12
5 Bri Simpson 12 Lee's Summit West 28.47
6 Quintell Payne 12 Ruskin 28.55
7 Ivory Cohen 10 Platte County R-3 28.87
8 Jillian McDaniel 11 Park Hill South 29.18
9 Aniesha Graham 10 Grandview 29.42
10 Leileihua Bertram 11 Platte County R-3 29.64
11 Hayley Lewis 11 Truman 29.72
12 Lanisha Caldwell 10 Oak Park 29.79
13 Rachel Stewart 10 Oak Park 29.84
14 Anesia Jamerson - Park Hill 30.26
15 Shelby Johnson 9 Grandview 30.83
16 Whitnay Norton 10 Kearney 31.03
17 Tapica Hunter - Park Hill South 31.34
18 Allison Rule 10 Kearney 31.37
19 Pamela Cornielle 10 Van Horn (Independence) 31.94
Brittany Tyson 11 Van Horn (Independence) SCR
Jayde Taliferro 11 Raytown South SCR
Andraya Johnson 9 Raytown South SCR
Guttu Dakorson 9 Winnetonka SCR
Brittany Cobbins 10 Lee's Summit West SCR
Varsity Girls 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Alisha Meyer 9 Truman 1:01.72
2 Icelynn Hamilton 12 Ruskin 1:04.43
3 Shae Boyd 9 Lee's Summit West 1:04.54
4 L Blair 10 Park Hill South 1:05.56
5 Selina Kendall 10 Platte County R-3 1:05.73
6 Lauren Cheadle 11 Lee's Summit West 1:05.75
7 Taylor Wilhelm 11 Platte County R-3 1:06.40
8 Kelsey Roach 11 Oak Park 1:06.78
9 Emily Niemann 9 Oak Park 1:08.66
10 Sara Ruckman 10 Truman 1:09.77
11 Mary Sapien - Park Hill 1:10.50
12 Kelsey Lenhert 11 Park Hill South 1:12.18
13 Nikki Moss 10 Park Hill 1:12.80
14 Lindsay Self - Kearney 1:16.90
Whitney Suber 11 Grandview SCR
Jasmine Hills 9 Grandview SCR
An Johnson - Raytown South SCR
Varsity Girls 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Anecia Stewart 12 Ruskin 2:29.03
2 Whitney Hill 12 Grandview 2:38.40
3 Kristen Stanton 12 Winnetonka 2:41.65
4 Emily Abrahamson 9 Lee's Summit West 2:42.12
5 Jessica McCoy 11 Park Hill South 2:43.00
6 Shelby Elliott 9 Platte County R-3 2:45.66
7 Paige Carey 9 Park Hill 2:46.16
8 Mackenzie Janner 12 Park Hill 2:46.45
Autumn Wilson 9 Kearney SCR
Bre Jordan 10 Lee's Summit West SCR
Macy Schmidt 11 Grandview SCR
Logan Tucker-Nelson 11 Park Hill South SCR
Katrina Dawson 9 Raytown South SCR
Anna Mally 10 Platte County R-3 SCR
Varsity Girls 1600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Sarah Regan 9 Platte County R-3 5:39.18
2 Lizzy Jurries 9 Park Hill South 5:46.35
3 Sara Ruckman 10 Truman 5:46.37
4 Chelsey Lewis 9 Park Hill 6:01.70
5 Kristen Stanton 12 Winnetonka 6:05.90
6 Alli Pickert 9 Kearney 6:07.60
7 Sarah Stark 10 Park Hill 6:19.54
8 Haley Johnson 9 Platte County R-3 6:25.00
Autumn Wilson 9 Kearney SCR
Megan Holtz 10 Lee's Summit West SCR
Rachel Nitz 10 Lee's Summit West SCR
Varsity Girls 3200 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Whitney Stubbs 12 Platte County R-3 12:59.62
2 Emily Clarkson 10 Winnetonka 13:13.00
3 Maddie Bischof 9 Park Hill 13:29.63
4 Kaitlin Maher 12 Park Hill 13:30.90
5 Montana Long 10 Platte County R-3 14:06.00
6 Courtney Yount 9 Kearney 14:11.33
7 Megan Holtz 10 Lee's Summit West 14:24.16
8 K Maas 10 Park Hill South 14:31.02
Lizzy Jurries 9 Park Hill South SCR
Stephanie Krough 10 Lee's Summit West SCR
Taylor Buffum 9 Kearney SCR
Varsity Girls 100 Meter Hurdles
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Evan Thomas 12 Ruskin 17.00
2 Holley Lewis 12 Truman 17.20
3 Ashlynd Ritzinger 10 Kearney 18.03
4 Tyler Pollard 11 Truman 18.12
5 H Carlson 10 Park Hill South 18.30
6 Cydnei Gunderson 9 Winnetonka 18.47
7 Falon Runnebaum 9 Park Hill 19.37
8 Kelly Brock 10 Kearney 19.44
9 Chandria Taylor 10 Platte County R-3 19.94
10 Megan Gashich 9 Park Hill 20.50
12 Haley Johnson 9 Platte County R-3 23.39
Lindsay Hardiman 11 Raytown South SCR
Chavon Beason 11 Raytown South SCR
Varsity Girls 300 Meter Hurdles
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Evan Thomas 12 Ruskin 49.97
2 Ashlynd Ritzinger 10 Kearney 50.44
3 H Carlson 10 Park Hill South 51.95
4 Kacee McCrorey 9 Lee's Summit West 52.45
5 Mackenzie Gudde 9 Kearney 52.47
6 Bailey Mill 10 Truman 55.29
7 Tyler Pollard 11 Truman 56.09
8 Adrianna Williams 10 Grandview 56.50
9 J Hayes 9 Park Hill South 57.03
10 Haley Johnson 9 Platte County R-3 58.64
11 Whitney Harper 10 Lee's Summit West 58.75
12 Chandria Taylor 10 Platte County R-3 1:01.10
Kaleigh Hayes 11 Platte County R-3 SCR
Holley Lewis 12 Truman SCR
Lindsay Hardiman 11 Raytown South SCR
Chavon Beason 11 Raytown South SCR
Abby Muller 9 Park Hill SCR
Amanda Lawrence - Park Hill SCR
Varsity Girls 4x100 Meter Relay
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Relay Team Winnetonka 51.81
2 Relay Team Ruskin 52.19
3 Relay Team Park Hill 53.09
4 Relay Team Park Hill South 53.47
5 Relay Team Grandview 54.34
6 Relay Team Kearney 54.90
7 Relay Team Truman 55.13
8 Relay Team Platte County R-3 55.80
Relay Team Raytown South SCR
Relay Team Van Horn DQ
Relay Team Oak Park DQ
Varsity Girls 4x200 Meter Relay
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Relay Team Lee's Summit West 1:47.41
2 Relay Team Ruskin 1:48.83
3 Relay Team Park Hill South 1:54.00
4 Relay Team Kearney 1:54.17
5 Relay Team Platte County R-3 1:55.50
6 Relay Team Truman 1:57.48
7 Relay Team Grandview 1:58.81
8 Relay Team Park Hill 2:04.19
9 Relay Team Van Horn 2:23.55
Relay Team Raytown South SCR
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Relay Team Ruskin 4:11.82
2 Relay Team Truman 4:16.06
3 Relay Team Platte County R-3 4:18.73
4 Relay Team Lee's Summit West 4:25.51
5 Relay Team Kearney 4:31.20
6 Relay Team Park Hill South 4:37.40
7 Relay Team Park Hill 4:45.93
Relay Team Grandview DQ
Relay Team Raytown South SCR
Varsity Girls 4x800 Meter Relay
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Relay Team Ruskin 10:34.00
2 Relay Team Park Hill 10:48.00
3 Relay Team Lee's Summit West 10:54.00
4 Relay Team Platte County R-3 10:56.00
5 Relay Team Park Hill South 10:57.00
Relay Team Raytown South SCR
Varsity Girls Shot Put
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Ayana Fuiava 10 Truman 37-07.00
2 Addie Paris 11 Kearney 37-00.00
3 Ashley Jones 11 Ruskin 33-04.00
4 Liza Hill 11 Park Hill 33-00.00
5 Mazie Early 12 Winnetonka 32-06.00
6 Danielle Crawford 10 Lee's Summit West 31-10.00
7 Bri Rogers 12 Park Hill South 31-09.00
8 Caitlin Gerdes 10 Oak Park 31-07.00
9 M Ross 11 Park Hill South 31-06.00
10 Kylie Guthier - Platte County R-3 31-02.00
11 Megan Fansher 11 Truman 30-10.00
11 Kasey Watson 12 Kearney 30-10.00
13 Natalie Moses 9 Platte County R-3 29-09.00
14 Alaina Gardenhire 11 Raytown South 28-01.00
15 Tiara Jones 10 Ruskin 27-10.00
15 Krystal Hudson 12 Lee's Summit West 27-10.00
17 Cierra Authorlea 11 Raytown South 26-09.00
18 Taylor Thomas 10 Park Hill 26-05.00
19 Iana Newton 12 Oak Park 25-09.00
20 Kioana Duhart 9 Grandview 25-06.00
21 Makaelynn Hinsley 9 Winnetonka 25-03.00
22 Breanna Bradford 11 Grandview 24-06.00
23 Tiffany Forrest 10 Van Horn 21-01.00
Lula Faamoe 12 Van Horn (Independence) SCR
Shelby Braden 12 Winnetonka SCR
Varsity Girls Discus
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Kyleesha Weston 10 Park Hill 110-04
2 Kylie Guthier - Platte County R-3 106-08
3 Shelby Braden 12 Winnetonka 102-09
4 Bri Rogers 12 Park Hill South 102-07
5 Nicole Batrez 10 Platte County R-3 102-04
6 Caitlin Gerdes 10 Oak Park 100-07
7 Katie Kelly 11 Lee's Summit West 97-06
8 Abbie Chaloupka 10 Kearney 94-02
9 Addie Paris 11 Kearney 90-04
10 Lauren Moore 11 Lee's Summit West 89-07
11 Tiara Jones 10 Ruskin 89-06
12 Liza Hill 11 Park Hill 89-05
13 Ayana Fuiava 10 Truman 89-02
14 Breanna Bradford 11 Grandview 75-06
15 Mazie Early 12 Winnetonka 74-06
16 K Purl 12 Park Hill South 72-10
17 Chelsee Boyer 11 Van Horn (Independence) 71-11
18 Adrienne Smith 9 Raytown South 71-01
19 Heather Alderton 10 Raytown South 66-00
20 Rachel Reaws 9 Grandview 63-04
21 Anna Hyneman 12 Oak Park 58-04
22 Tiffany Forrest 10 Van Horn (Independence) 51-00
Lula Faamoe 12 Van Horn (Independence) SCR
Megan Fansher 11 Truman SCR
Ashley Jones 11 Ruskin SCR
Varsity Girls High Jump
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Brittany Kallenberger 10 Lee's Summit West 5-02.00
2 Selina Kendall 10 Platte County R-3 5-00.00
3 Hannah Small 11 Platte County R-3 5-00.00
3 Alicia Wheat 11 Winnetonka 5-00.00
5 J Hayes 9 Park Hill South 5-00.00
6 Jen Carlson 11 Park Hill South 4-10.00
6 Shari Grayson - Park Hill 4-10.00
8 Angela Haywood 12 Ruskin 4-08.00
9 Areyanna Jackson 11 Ruskin 4-06.00
9 Whitnay Norton 10 Kearney 4-06.00
9 Hayley Christianson 10 Kearney 4-06.00
12 Betty Grauberger 11 Park Hill 4-04.00
12 Emily Nelson 10 Lee's Summit West 4-04.00
14 Kelsea Gaddy 9 Grandview 4-02.00
15 Brandi Ellis - Raytown South 4-00.00
Varsity Girls Pole Vault
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Sydnee Schram 11 Winnetonka 10-00.00
2 Kelsey Dietrich 12 Winnetonka 9-06.00
3 Brittany Kallenberger 10 Lee's Summit West 9-06.00
4 Blaire Sampsell 10 Platte County R-3 9-00.00
5 Stephanie Atkinson 11 Park Hill 9-00.00
6 Eleanor Parrot - Park Hill 7-06.00
7 Hillary Holt 12 Truman 7-06.00
10 Merrigan Kelsey 12 Oak Park 7-00.00
8 Mackenzie Gudde 9 Kearney 7-00.00
8 Jessie Huff 9 Lee's Summit West 7-00.00
11 Sam Able 10 Kearney 6-06.00
Monay Essex 9 Grandview SCR
Marcianna Reaws 10 Grandview SCR
Varsity Girls Long Jump
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Blake Reser 10 Park Hill South 15-10.00
2 Shari Grayson - Park Hill 15-09.50
3 Alicia Wheat 11 Winnetonka 15-04.00
4 Cydnei Gunderson 9 Winnetonka 15-02.00
5 Jen Carlson 11 Park Hill South 14-05.00
6 Kelsey Samenus 12 Park Hill 14-03.50
7 Whitnay Norton 10 Kearney 13-05.50
7 Kelsea Gaddy 9 Grandview 13-05.50
9 Alexa Blackwell 9 Oak Park 13-03.00
10 Anna Ruckman 10 Lee's Summit West 13-02.50
11 Brooke Pollard 11 Truman 12-11.00
12 Hayley Christianson 10 Kearney 12-04.50
13 Brandi Ellis - Raytown South 12-03.50
14 Emily Hagenbuch 10 Platte County R-3 10-11.00
Shelbi Springs 10 Platte County R-3 SCR
Brianna Cozart - Raytown South SCR
Hillary Holt 12 Truman SCR
Emily Niemann 9 Oak Park SCR
Christina Jones 10 Lee's Summit West SCR
Whitney Suber 11 Grandview SCR
Varsity Girls Triple Jump
===========================================================================
Name Year School Finals Points
===========================================================================
1 Blake Reser 10 Park Hill South 34-10.50
2 Lauren Gonner 11 Park Hill South 33-04.00
3 Evan Thomas 12 Ruskin 33-02.50
4 Hannah Adair 10 Lee's Summit West 31-10.00
5 Alicia Wheat 11 Winnetonka 31-08.50
6 Lauren McMinn 12 Winnetonka 31-04.00
7 Spenser Rhodus 12 Park Hill 30-06.50
8 Lindsay Self - Kearney 30-05.75
9 Alyssa Richardson 12 Lee's Summit West 29-09.50
10 Betty Grauberger 11 Park Hill 29-08.00
11 Delaney Sexton 10 Truman 29-06.50
Brianna Cozart - Raytown South SCR
Jade Nalls 12 Raytown South SCR
Shelbi Springs 10 Platte County R-3 SCR
Emily Hagenbuch 10 Platte County R-3 SCR