Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Anderson, Erik MESS 11.69 11.22 1 8
2 Spofford, Isaiah WTVL 11.90 11.54 1 6
3 Bishop, Cam WTVL 12.25 11.93 2 4
4 Cote, Pete WTVL 12.18 11.95 1 2
5 Mosher, Rossiter Lawrence 12.11 12.04 1 1
6 Colizzi, Dominic MESS 12.40 12.08 2
7 Patterson, Colby MCI 12.50 12.10 2
8 Roberts, Jake Erskine 11.91 12.15 1
9 Morang, Robbie Erskine 11.93 12.26 1
10 Carroll Jr, Shaun Lawrence 12.49 12.42 2
11 Cote, Lance WTVL 12.66 12.48 2
12 Merrithew, Logan Erskine 12.56 8
13 Reazor, Craig MCI 12.80 12.58 3
14 Saucier, Aaron WTVL 12.98 12.63 3
15 Ward, Brian MESS 13.08 12.74 3
16 DeRocher, Brandon Erskine 12.28 12.78 2
17 Woodard, Matt MESS 13.07 12.95 3
18 Lee, Nick WTVL 13.44 13.10 4
19 Costello, Zach WTVL 13.14 7
20 Lafreniere, Richard MESS 13.45 13.15 4
21 Bond, Austin Erskine 13.18 13.30 4
22 Peaslee, Zach Erskine 13.25 13.31 4
23 Jandreau, Sam Erskine 13.00 13.37 3
24 Pham, Danny WTVL 13.80 13.39 5
25 Brown, Max WTVL 13.78 13.46 5
26 Paquette, Ben Erskine 13.50 8
27 Acero, Darien WTVL 13.64 13.52 4
28 Blaisdell, Brandon MCI 13.66 13.57 5
29 Lachance, Cody MESS 13.75 13.79 5
30 Giggey, Derrick Lawrence 13.93 13.80 5
31 Randazza, Evan Lawrence 14.41 14.02 6
32 Casey, Justin Lawrence 14.18 14.04 6
33 Raffia, Mike Erskine 13.38 14.06 4
34 Moore, Daniel WTVL 14.49 14.17 6
35 Grasse, Cody Erskine 13.72 14.25 5
36 Sturm, Andrew MCI 13.95 14.41 6
37 Cho, Jin MCI 14.96 14.77 6
38 Magaw, Tyler WTVL 15.59 15.30 7
39 Berryman, Josh MCI 16.40 15.87 7
40 Poulin, Garret MCI 16.19 15.89 7
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Anderson, Erik MESS 24.35 22.96 1 8
2 Spofford, Isaiah WTVL 23.74 23.53 1 6
3 Cote, Pete WTVL 25.04 24.05 1 4
4 Bishop, Cam WTVL 24.39 24.42 1 2
5 Patterson, Colby MCI 25.39 24.67 2 1
6 Mosher, Rossiter Lawrence 24.89 24.71 1
7 Colizzi, Dominic MESS 25.62 25.15 2
8 Reazor, Craig MCI 26.27 25.56 3
9 Saucier, Aaron WTVL 25.61 6
10 Hubbard, Mike Erskine 26.70 25.70 3
11 Ward, Brian MESS 25.91 25.91 2
12 DeRocher, Brandon Erskine 26.44 25.98 3
13 Jones, Todd Erskine 27.00 26.01 4
14 Merrithew, Logan Erskine 26.48 6
15 Lee, Shawn WTVL 26.27 26.57 3
16 Jabar, Mike WTVL 26.78 26.74 3
17 Lee, Nick WTVL 26.39 26.78 3
18 Bond, Austin Erskine 26.88 26.87 4
19 Jandreau, Sam Erskine 27.47 27.26 4
20 Costello, Zach WTVL 27.41 6
21 Low, Christopher Lawrence 25.78 27.59 2
22 Guimond, Anthony MESS 28.78 27.60 5
23 Paquette, Ben Erskine 27.77 7
24 Blaisdell, Brandon MCI 28.40 27.85 4
25 Paye, Jeff MCI 29.10 27.97 5
26 Pham, Danny WTVL 28.57 28.03 5
27 Grasse, Cody Erskine 27.00 29.48 4
28 Sturm, Andrew MCI 29.67 29.57 5
29 Nolan, Nick MCI 30.11 7
30 Healy, Alex MESS 28.90 30.38 5
31 Moore, Daniel WTVL 32.04 30.84 6
32 Magaw, Tyler WTVL 32.83 32.75 6
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Patterson, Colby MCI 54.46 52.98 1 8
2 Fortin, Jackson Erskine 54.30 53.52 1 6
3 Rowe, Ian WTVL 54.06 53.60 1 4
4 MacDonnell, Nolan WTVL 55.00 55.21 1 2
5 White, Josiah Lawrence 57.72 55.90 2 1
6 Taylor, Aaron Erskine 56.10 56.59 1
7 Rollins, Jacob Erskine 55.60 58.74 1
8 Lee, Matt WTVL 58.75 3
9 Reazor, Craig MCI 58.70 59.11 2
10 Jabar, Mike WTVL 58.40 1:00.47 2
11 Merrithew, Logan Erskine 1:04.35 3
12 Nolan, Nick MCI 1:04.98 3
13 Blaisdell, Brandon MCI 1:05.53 1:05.28 2
14 Cole, Eric MESS 1:11.01 1:11.61 3
Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brooks, Michael Lawrence 2:03.28 2:09.00 8
2 Low, Christopher Lawrence 2:18.92 2:09.01 6
3 Wilson, Brandon MCI 2:08.86 2:12.60 4
4 Roy, Tyler WTVL 2:10.34 2:13.10 2
5 Caron, Christopher Lawrence 2:13.40 1
6 Williams, Jamie WTVL 2:15.40
7 Hodgkins, Eben Erskine 2:18.75 2:20.45
8 Boyce, Bryan MESS 2:25.36 2:21.20
9 Thibodeau, Dylan MCI 2:38.14 2:30.43
10 Hoffman, Caleb WTVL 2:33.16
11 Willette, Josh Lawrence 2:33.45
12 Zebiak, Michael Lawrence 2:42.24 2:34.85
13 Parsons, Tyler MESS 2:34.69 2:37.26
14 Hoffman, Will WTVL 2:37.34
15 Heald, Jesse Lawrence 2:38.27
16 Stamey, Cody WTVL 2:38.58
17 Gray, Spencer Erskine 2:40.29 2:41.13
18 Shorey, Ryan MCI 2:41.02 2:41.30
19 McGrady, Kevin MCI 2:42.15
20 MacDonnell, Sean WTVL 2:49.15
21 Zhang, Zhou Qi MESS 2:56.24 2:50.50
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Seekins, Sam Erskine 4:40.00 4:36.43 8
2 Brooks, Michael Lawrence 4:52.30 4:38.11 6
3 Nelson, Mike WTVL 4:38.31 4
4 Clark, Casey Lawrence 4:58.79 4:50.57 2
5 Ladd, Harlow MESS 4:57.40 4:52.27 1
6 Wilson, Brandon MCI 5:05.95 4:53.34
7 Hodgkins, Eben Erskine 5:08.94 5:08.72
8 Williams, Jamie WTVL 5:10.33
9 Dumas, Jeremiah MESS 5:11.78 5:12.85
10 Ritter, Mike WTVL 5:20.08
11 Lenfest, Jarrod Erskine 5:39.18 5:22.99
12 Thibodeau, Dylan MCI 5:45.00 5:25.68
13 Goewey, Revelin MCI 5:25.72
14 Spicer, Ryan Erskine 5:47.38 5:32.18
15 Shorey, Ryan MCI 5:57.21 5:50.01
16 Willette, Josh Lawrence 5:59.95 5:50.53
17 Hoffman, Will WTVL 5:55.93
18 Heald, Jesse Lawrence 5:58.58
19 Sennett, MacKenzie Lawrence 5:58.59
20 Stamey, Cody WTVL 5:59.90
21 Raffia, Mike Erskine 6:00.47
22 McGrady, Kevin MCI 6:01.16
23 Paradis, Nate MESS 6:01.36
24 Russell, Donald MCI 6:10.27 6:08.14
25 Marcoux, Clay MCI 6:14.34 6:10.66
26 Cho, Jin MCI 6:28.47 6:27.19
27 Nguyen, Kevin MCI 7:28.59 7:52.89
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Seekins, Sam Erskine 10:12.00 10:02.12 8
2 Nelson, Mike WTVL 10:07.43 6
3 Peters, Sebastian Lawrence 10:46.14 10:26.83 4
4 Hale, Jeff WTVL 10:36.55 2
5 Matranga, Weston WTVL 10:53.12 1
6 Wilson, Brandon MCI 10:56.26 11:14.30
7 Clark, Casey Lawrence 10:40.39 11:20.47
8 Ritter, Mike WTVL 11:28.46
9 Pershken, Jimmie Lawrence 12:04.52 11:33.07
10 Forsman, Devin Lawrence 12:08.04 11:33.52
11 Goewey, Revelin MCI 11:28.03 11:48.83
12 Lenfest, Jarrod Erskine 12:08.57 12:13.62
13 Spicer, Ryan Erskine 13:53.20 12:25.99
14 Shorey, Ryan MCI 13:49.88 13:27.76
15 Marcoux, Clay MCI 15:02.08 13:46.89
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Roberts, Jake Erskine 16.22 17.15 1 8
2 Rowe, Alex WTVL 17.26 17.79 1 6
3 Cook, David WTVL 18.28 18.51 1 4
4 Sutherland, Zachary MESS 18.51 18.80 1 2
5 Olsen, Nate MCI 21.45 19.75 2 1
6 Lopes, Ryan WTVL 19.74 20.05 1
7 Vintinner, Trey MCI 21.98 20.11 2
8 Guimond, Anthony MESS 20.53 20.40 2
9 Rollins, Simon Erskine 20.53 20.54 1
10 Bailey, Damon Erskine 20.96 2
11 O'Connor, Greg Erskine 21.21 2
12 Foster, Mat MESS 22.16 22.21 2
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Rowe, Alex WTVL 44.98 43.79 1 8
2 Taylor, Jacob Erskine 46.94 45.00 1 6
3 Roberts, Jake Erskine 45.81 46.50 1 4
4 O'Connor, Greg Erskine 47.74 47.87 1 2
5 Vintinner, Trey MCI 49.98 48.84 1 1
6 Brown, Max WTVL 50.87 49.32 1
7 Bailey, Damon Erskine 51.42 49.81 2
8 Lopes, Ryan WTVL 51.78 51.20 2
9 Acero, Darien WTVL 52.17 51.22 3
10 Olsen, Nate MCI 51.09 51.26 2
11 Olsan, Garrett MESS 52.47 51.51 3
12 Guimond, Anthony MESS 52.14 52.07 2
13 Weeman, Eric MCI 58.15 59.97 3
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Waterville HS 'A' 46.39 45.98 1 6
1) Cote, Pete 2) Spofford, Isaiah
3) Bishop, Cam 4)
2 Messalonskee High School 'A' 48.23 47.01 1 6
1) Anderson, Erik 2) Ward, Brian
3) Lafreniere, Richard 4) Woodard, Matt
3 Erskine Academy 'A' 47.86 47.23 1 4
1) Fortin, Jackson 2) Morang, Robbie
3) Rollins, Jacob 4) Dyer, Jeff
4 Erskine Academy 'B' 53.34 x51.61 1
1) Jandreau, Sam 2)
3) 4) Bailey, Damon
5 Lawrence High School 'B' x53.81 2
1) Giggey, Derrick 2) Thompkins, Alex
3) Patnaude, John 4) Emery, Miles
6 Maine Central Institute 'A' 49.11 54.05 1 2
1) Blaisdell, Brandon 2) White, Markus
3) 4) Sturm, Andrew
7 Messalonskee High School 'B' x58.13 2
8 Maine Central Institute 'B' x1:03.09 2
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Erskine Academy 'A' 3:39.77 3:40.91 6
1) Rollins, Jacob 2) Taylor, Aaron
3) Fortin, Jackson 4) Dyer, Jeff
2 Waterville HS 'A' 3:42.87 3:42.04 6
1) Rowe, Ian 2) MacDonnell, Nolan
3) Roy, Tyler 4) Rowe, Alex
3 Lawrence High School 'A' 3:48.32 3:46.50 4
1) Low, Christopher 2) Brooks, Michael
3) Gorman, Joseph 4) White, Josiah
4 Messalonskee High School 'A' 3:59.97 3:59.79 2
1) Boyce, Bryan 2) Dumas, Jeremiah
3) Woodard, Matt 4)
5 Maine Central Institute 'A' 3:50.65 4:10.13
1) Thibodeau, Dylan 2) Nolan, Nick
3) McGrady, Kevin 4) Vintinner, Trey
6 Lawrence High School 'B' x4:26.71
1) Caron, Christopher 2) Zebiak, Michael
3) Sennett, MacKenzie 4) Scott, Rory
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Erskine Academy 'A' 8:47.37 8:43.84 6
1) Seekins, Sam 2) Lenfest, Jarrod
3) Fortin, Jackson 4) O'Connor, Greg
2 Waterville HS 'A' 8:44.81 6
1) Hale, Jeff 2) Matranga, Weston
3) Roy, Tyler 4) Jabar, Mike
3 Messalonskee High School 'A' 9:19.09 9:18.26 4
1) Ladd, Harlow 2) Dumas, Jeremiah
3) Boyce, Bryan 4) Parsons, Tyler
4 Lawrence High School 'A' 8:47.95 9:32.20 2
1) Caron, Christopher 2) Pershken, Jimmie
3) Forsman, Devin 4) Zebiak, Michael
5 Maine Central Institute 'A' 9:13.63 10:21.64
1) Thibodeau, Dylan 2) McGrady, Kevin
3) Shorey, Ryan 4) Nolan, Nick
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Spaulding, Brooks Lawrence 6-03.00 5-10.00 8
2 Morang, Robbie Erskine 5-10.00 5-08.00 6
3 Ladd, Harlow MESS 5-04.00 5-04.00 4
4 Vintinner, Trey MCI 5-06.00 5-02.00 2
5 Benttinen, Forrest MCI 5-00.00 J5-02.00 1
6 Fosnough, Duncan MESS 5-08.00 J5-02.00
7 Saucier, Aaron WTVL 5-00.00
7 Acero, Darien WTVL 5-00.00
7 Jones, Todd Erskine 5-04.00 5-00.00
10 Clark, Reggie MESS 5-06.00 J5-00.00
11 Benttinen, Hunter MCI 5-02.00 J5-00.00
11 Peaslee, Zach Erskine J5-00.00
-- Hayes, Ryan Erskine 4-10.00 NH
-- Reazor, Craig MCI 5-02.00 NH
-- Veilleux, Shaun MESS 5-00.00 NH
-- Lachance, Cody MESS 4-10.00 NH
-- Olsan, Garrett MESS 5-00.00 NH
-- Sutherland, Zachary MESS 5-02.00 NH
-- Brown, Max WTVL NH
-- Bond, Austin Erskine 4-06.00 NH
-- Lee, Nick WTVL NH
-- Lopes, Ryan WTVL NH
Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cook, David WTVL 10-00.00 8
2 Sprague, Cori Erskine 9-00.00 9-00.00 6
3 Brown, Max WTVL 8-00.00 4
4 Lopes, Ryan WTVL 7-00.00 2
5 Lee, Matt WTVL 6-00.00 1
-- Heikkila, David Erskine 10-06.00 NH
-- Rowe, Ian WTVL NH
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dyer, Jeff Erskine 18-00.00 19-05.50 8
2 Morang, Robbie Erskine 18-11.50 18-10.00 6
3 Rowe, Ian WTVL 18-06.00 4
4 Taylor, Jacob Erskine 17-04.00 18-03.50 2
5 Cote, Pete WTVL 17-05.00 1
6 Cook, David WTVL 16-09.00
7 Lee, Nick WTVL 16-08.50
8 Lee, Shawn WTVL 16-08.00
9 Clark, Reggie MESS 17-04.50 16-07.50
10 Benttinen, Forrest MCI 15-08.00 16-06.00
11 Perkins, Matthew Lawrence 17-07.50 16-05.50
12 Benttinen, Hunter MCI 16-03.50 16-03.00
13 Sutherland, Zachary MESS 16-04.00 15-08.00
14 Costello, Zach WTVL 15-07.50
15 Jones, Todd Erskine 14-02.00 15-07.00
16 Lee, Matt WTVL 15-06.00
17 Hubbard, Mike Erskine 15-00.25 15-04.50
18 Fosnough, Duncan MESS 13-08.00 14-07.50
19 Rollins, Simon Erskine 15-02.50 14-06.50
20 Heikkila, David Erskine 15-04.00 14-05.50
21 Paquette, Ben Erskine 14-05.00
22 Pratt, Eric Lawrence 16-08.50 14-01.00
23 Veilleux, Shaun MESS 14-04.50 13-10.00
24 Scott, Rory Lawrence 13-02.50 13-06.50
25 Foster, Mat MESS 13-03.00 13-06.00
26 Gray, Spencer Erskine 13-05.00 13-05.50
27 Moore, Daniel WTVL 12-05.50
28 Pham, Danny WTVL 12-05.00
29 Magaw, Tyler WTVL 11-10.00
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Spofford, Isaiah WTVL 40-06.50 7
1 Rowe, Alex WTVL 40-06.50 7
3 Roberts, Jake Erskine 39-01.50 37-02.00 4
4 Taylor, Jacob Erskine 36-02.00 36-05.00 2
5 Sutherland, Zachary MESS 35-06.00 36-04.00 1
6 Dyer, Jeff Erskine 37-07.75 36-00.00
7 Benttinen, Forrest MCI 35-07.00 34-11.00
8 Acero, Darien WTVL 34-02.50
9 Hubbard, Mike Erskine 33-01.75 33-10.50
10 Lee, Shawn WTVL 33-10.00
11 Rollins, Simon Erskine 32-08.25 32-11.00
12 Costello, Zach WTVL 31-10.00
13 Olsan, Garrett MESS 29-06.00 31-09.00
14 Veilleux, Shaun MESS 31-06.50 31-03.00
15 Fosnough, Duncan MESS 30-08.25 30-11.00
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Thompkins, Alex Lawrence 37-07.00 38-03.00 8
2 White, Markus MCI 40-11.00 37-11.00 6
3 Margitza, Nick WTVL 37-05.00 4
4 Grover, Kyle MESS 35-06.00 37-04.00 2
5 Duelly, Kyle WTVL 36-11.00 1
6 Sirois, Joe WTVL 36-10.00
7 Huerfano, Jake WTVL 36-08.00
8 Gibbs, Devin WTVL 36-06.00
9 Meier, Zachary MESS 26-11.00 36-04.00
10 Hayes, Jacob Lawrence 36-03.00 35-08.00
11 Finemore, Phil MESS 37-02.00 35-00.00
12 Poulin, Garret MCI 32-10.00 33-07.00
13 Emery, Miles Lawrence 34-06.00 33-03.00
14 Giggey, Derrick Lawrence 34-04.00 33-02.00
15 Hayes, Ryan Erskine 29-11.50 32-02.00
16 Bouchu, Luke MESS 34-02.00 30-10.00
17 Paye, Jeff MCI 28-07.00 30-02.00
18 Bailey, Mike WTVL 29-11.00
19 Casey, Justin Lawrence 27-04.00 29-06.00
20 Knox, Kyle Erskine 27-11.00 28-01.00
21 Raffia, Mike Erskine 30-00.00 28-00.00
22 Martin, Logan Erskine 28-11.00 27-06.00
23 Rainville, Chris MCI 26-10.00 27-01.00
24 Weeman, Eric MCI 24-09.00 26-08.00
25 Cooper, Mitchell Lawrence 26-01.00 26-06.00
26 Patnaude, John Lawrence 26-05.00 24-08.00
27 Jones, Todd Erskine 24-07.00
28 Martin, Kolby Lawrence 25-06.00 24-05.00
29 Berryman, Josh MCI 24-06.00 24-00.00
30 Humphries, Steven WTVL 23-03.00
31 Burke, Jim MCI 21-10.00 22-10.00
32 Schanck, Andrew MCI 21-07.00 22-03.00
33 Robilliard, Robert Erskine 22-05.00 22-00.00
34 Russell, Donald MCI 23-03.00 20-11.00
35 Armsworthy, Michael MCI 18-02.00 19-04.00
36 Spicer, Ryan Erskine 20-09.00 18-05.00
Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sirois, Joe WTVL 116-10 8
2 Taylor, Aaron Erskine 90-11 106-04 6
3 Lee, Shawn WTVL 104-06 4
4 Poulin, Garret MCI 99-07 103-11 2
5 Benttinen, Forrest MCI 91-01 100-08 1
6 White, Markus MCI 77-06 99-04
7 Duelly, Kyle WTVL 98-04
8 Paye, Jeff MCI 94-02 95-09
9 Gibbs, Devin WTVL 95-02
10 Raffia, Mike Erskine 82-08 95-00
11 Pellitier, Dean Lawrence 94-10 93-03
12 Bailey, Mike WTVL 91-00
13 Margitza, Nick WTVL 89-01
14 Finemore, Phil MESS 85-10 86-09
15 Huerfano, Jake WTVL 86-06
16 Sturm, Andrew MCI 79-10 86-02
17 Martin, Logan Erskine 87-01 84-06
18 Grover, Kyle MESS 66-11 79-07
19 Cole, Eric MESS 74-05 78-08
20 Thompkins, Alex Lawrence 88-07 78-01
21 Benttinen, Hunter MCI 78-01 73-02
22 Bouchu, Luke MESS 81-04 71-10
23 Patnaude, John Lawrence 61-06 71-08
24 Rainville, Chris MCI 68-10 68-09
25 Knox, Kyle Erskine 74-00 67-08
26 Grasse, Cody Erskine 57-01 64-10
27 Weeman, Eric MCI 60-07 64-05
28 Goewey, Revelin MCI 99-11 60-07
29 Hayes, Jacob Lawrence 65-11 60-04
30 Meier, Zachary MESS 58-06
31 Berryman, Josh MCI 57-02 56-01
32 Sprague, Cori Erskine 51-06
33 Robilliard, Robert Erskine 55-03 50-00
34 Armsworthy, Michael MCI 49-02 49-10
34 Burke, Jim MCI 55-06 49-10
36 Russell, Donald MCI 51-00 46-08
37 Humphries, Steven WTVL 45-09
38 Schanck, Andrew MCI 53-09 41-02
Boys Javelin Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cook, David WTVL 134-02 8
2 Goewey, Revelin MCI 132-01 127-02 6
3 Taylor, Aaron Erskine 113-05 117-03 4
4 Saucier, Aaron WTVL 116-11 2
5 Paye, Jeff MCI 108-03 114-06 1
6 Bouchu, Luke MESS 103-08 114-03
7 Grover, Kyle MESS 105-01 107-07
8 Lafreniere, Richard MESS 110-08 104-08
9 Grasse, Cody Erskine 104-04 104-02
10 Cote, Lance WTVL 98-05
11 Bond, Austin Erskine 04-01.50 94-09
12 White, Markus MCI 99-03 94-07
13 Martin, Logan Erskine 95-03 91-10
14 Pratt, Eric Lawrence 95-07 90-00
15 Sprague, Cori Erskine 100-04 89-01
16 Pellitier, Dean Lawrence 98-10 87-01
16 Hayes, Jacob Lawrence 86-10 87-01
18 Patnaude, John Lawrence 90-00 83-01
19 Cole, Eric MESS 94-09 79-04
20 Foster, Mat MESS 72-02 78-11
21 Hoffman, Will WTVL 75-05
22 Heikkila, David Erskine 77-05 74-11
23 Weeman, Eric MCI 76-03 70-04
24 Perkins, Matthew Lawrence 85-03 69-03
25 Moore, Daniel WTVL 69-01
26 Robilliard, Robert Erskine 73-07 67-06
27 Schanck, Andrew MCI 75-03 64-03
28 Knox, Kyle Erskine 57-02 63-10
29 Meier, Zachary MESS 59-03
30 Cooper, Mitchell Lawrence 62-09 56-03
31 Burke, Jim MCI 47-05 50-11
32 Rainville, Chris MCI 51-10 48-01
33 Martin, Kolby Lawrence 81-00 47-10
34 Russell, Donald MCI 49-11 45-10
Boys 1600 Meter Race Walk
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pellitier, Dean Lawrence 8:05.52 8:17.67 8
2 Zhang, Zhou Qi MESS 11:38.72 9:27.18 6
3 Gray, Spencer Erskine 10:20.39 9:29.32 4
4 Olsen, Nate MCI 9:26.20 9:32.70 2
5 MacDonnell, Sean WTVL 9:50.31 1
6 Cho, Jin MCI 10:35.94 10:46.14
7 Nguyen, Kevin MCI 11:47.20 12:02.63