HS Girls
Licensed to Tates Creek High School Hy-Tek's Meet Manager 4/5/2009 12:22 PM
2009 Tates Creek Open - 4/4/2009
Tates Creek High School
Results
Girls 100 Meter Dash High School
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Keyiyah Wells 10 Tates Creek 13.31 1 10
2 Sierra McDaniel 07 Mason County 13.33 1 8
3 Alexis Johnson 09 Dunbar 13.39 1 6
4 Michelle Tichenor 09 Tates Creek 13.48 2 5
5 Vashti Proctor 10 Dunbar 13.52 1 4
6 Shanikqua McGregor 09 John Hardin 13.56 1 3
7 Katie Redmond 10 Mason County 14.13 1 2
8 Brieanna Coleman 12 Dunbar x14.14 2
9 Andreana Bennett 09 Mason County x14.29 1
10 Hannah Stout 9 Bourbon County 15.02 2 1
11 Jade Morgan 10 Mason County x15.43 2
12 Shardazia Hobbs 09 John Hardin 15.47 2
13 Nima Shalash 09 Tates Creek x16.23 2
14 Quinn Robinson 10 Bourbon County 16.46 2
15 Paola Canano 09 Dunbar x17.79 2
Girls 200 Meter Dash High School
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Sierra Mohammed 08 Dunbar 27.19 2 10
2 Toni Crump 10 Dunbar 27.55 1 8
3 Keyiyah Wells 10 Tates Creek 27.81 1 6
4 Traci Thomas 09 Dunbar x28.05 3
5 Monet Proctor 09 Dunbar x28.25 1
6 Shanikqua McGregor 09 John Hardin 28.73 2 5
7 Michelle Tichenor 09 Tates Creek 28.79 2 4
8 Taylor Scott 10 Dunbar x29.08 2
9 Andreana Bennett 09 Mason County 29.93 1 3
10 Kathryn Davis 10 John Hardin 29.99 3 2
11 Brieanna Coleman 12 Dunbar x30.13 2
12 Patricia Gibson 08 John Hardin x30.50 1
13 Katie Redmond 10 Mason County 30.60 1 1
14 Hannah Stout 9 Bourbon County 33.43 1
15 Quinn Robinson 10 Bourbon County 33.85 3
16 Kristen Biddle 09 Mason County x33.93 2
17 Zacheea Small 07 John Hardin x36.63 1
Girls 400 Meter Dash High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Trina Thomas 08 Dunbar 1:01.05 10
2 Hailey Holliway 10 John Hardin 1:02.05 8
3 Monet Proctor 09 Dunbar 1:03.75 6
4 Sierra Mohammed 08 Dunbar x1:04.11
5 Rae Phelps 12 John Hardin 1:06.35 5
6 Leilani Hunter 10 John Hardin x1:06.53
7 Ashley Massey 12 Tates Creek 1:12.84 4
Girls 800 Meter Run High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Maggie Mattingly 11 John Hardin 2:29.48 10
2 Alex Burgess 12 John Hardin 2:30.90 8
3 Reecie Herron 09 Tates Creek 2:37.69 6
4 Kathryn Davis 10 John Hardin x2:39.41
5 Valerie Rice 09 Mason County 2:41.21 5
6 Abbey Smiley 09 Dunbar 2:46.96 4
7 Sarah Bellingham 08 Mason County 2:48.55 3
8 Jenny Kubisch 9 John Hardin x2:57.34
Girls 1600 Meter Run High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Megan Klein 10 Dunbar 5:26.98 10
2 Maggie Mattingly 11 John Hardin 5:28.73 8
3 Amanda Hancock 10 Dunbar 5:30.68 6
4 Valerie Rice 09 Mason County 5:56.19 5
5 Anastasia Perevoschikova 11 Rowan County 6:14.84 4
6 Michaela Drake 09 Tates Creek 6:21.60 3
7 Jenny Kubisch 9 John Hardin 6:30.49 2
8 Laura Greenfield 09 Tates Creek 6:39.48 1
Girls 3200 Meter Run High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Katie Redmond 10 Mason County 13:17.80 10
2 Raylee Kirkland 08 Mason County 14:08.28 8
Girls 100 Meter Hurdles High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jasmine Franklin 11 Tates Creek 16.20 10
2 Andrea Body 11 John Hardin 16.40 8
3 Iretta Carpenter 10 Mason County 16.60 6
4 Madison Paver 09 Mason County 16.61 5
5 Rebekah Sams 09 Dunbar 18.60 4
6 Kristin Searcy 10 Dunbar 18.61 3
Girls 300 Meter Hurdles High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Iretta Carpenter 10 Mason County 51.53 10
2 Andrea Body 11 John Hardin 54.59 8
3 Hannah Stout 9 Bourbon County 59.47 6
4 Rebekah Sams 09 Dunbar 1:00.07 5
5 Kristin Searcy 10 Dunbar 1:00.29 4
Girls 4x100 Meter Relay High School
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Tates Creek 'A' 52.16 10
2 Paul L Dunbar 'A' 52.59 8
3 Mason County 'A' 54.90 6
Girls 4x200 Meter Relay High School
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Paul L Dunbar 'A' 1:52.32 10
2 Mason County 'A' 2:07.61 8
Girls 4x400 Meter Relay High School
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 John Hardin 'A' 4:35.79 10
Girls 4x800 Meter Relay High School
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Paul L Dunbar 'A' 10:18.40 10
2 John Hardin 'A' 10:30.15 8
3 Mason County 'A' 11:19.29 6
Girls Long Jump High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Monica Bryan 12 Dunbar 15-09.00 10
2 Madison Paver 09 Mason County 14-06.00 8
3 Trina Thomas 08 Dunbar 13-04.00 6
4 Mary Stewart 09 Mason County 12-11.00 5
5 Jade Morgan 10 Mason County x11-04.00
-- Traci Thomas 09 Dunbar ND
Girls Triple Jump High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hailey Holliway 10 John Hardin 34-11.00 10
2 Sierra Mohammed 08 Dunbar 32-01.00 8
3 Monica Bryan 12 Dunbar 30-09.00 6
4 Mary Stewart 09 Mason County 28-01.00 5
Girls Shot Put High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Shomari Kendrick 10 Dunbar 27-01.50 10
2 Zacheea Small 07 John Hardin 26-01.25 8
3 Quinn Robinson 10 Bourbon County 21-06.00 6
4 Kartia Sanders 07 John Hardin 21-01.75 5
5 Kirstie Mullikin 10 Mason County 18-09.00 4
6 Jessica Coleman 11 Dunbar 18-05.00 3
Girls Discus Throw High School
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Shomari Kendrick 10 Dunbar 107-01 10
2 Kartia Sanders 07 John Hardin 57-06 8
3 Zacheea Small 07 John Hardin 56-10 6
4 Kayla Russell 09 John Hardin x55-09
5 Quinn Robinson 10 Bourbon County 52-11 5
6 Kirstie Mullikin 10 Mason County 46-04 4
7 Jessica Coleman 11 Dunbar 45-05 3