Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Payne Hanna 12 Lake Odessa Lakewood 11.54
2 Chase Salgat 12 Lake Odessa Lakewood 11.71
3 Riley Hart 11 Belding 11.73
4 Addison Mitchell 12 Lakeview 11.83
5 Teague Stander 11 Stanton Central Montcalm 12.04
6 Jason Bialik 11 Morley-Stanwood 12.11
7 Jeremy Warner 11 Belding 12.11
8 Azariah Jones 11 Belding 12.22
9 Levi Schuberg 9 Morley-Stanwood 12.27
10 Luke O'Dell 11 Lakeview 12.27
11 Alex Hadsell 10 Stanton Central Montcalm 12.33
12 Mason Wellman 11 Stanton Central Montcalm 12.34
13 Caleb Geeting 10 Fremont 12.49
14 Jacob Andriachi 12 Lakeview 12.67
15 Gavan Shong 9 Lake Odessa Lakewood 12.69
16 Jamil Lagrone 10 Morley-Stanwood 12.80
17 Trey Templeman 11 Coleman 13.01
18 Wei Chen 9 Fremont 13.12
Brayden Muir 10 Fremont SCR
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chase Salgat 12 Lake Odessa Lakewood 23.86
2 Jason Bialik 11 Morley-Stanwood 24.07
3 Isaac Eggers 10 Lake Odessa Lakewood 24.55
4 Levi Schuberg 9 Morley-Stanwood 24.64
5 Kodee Engstrom 9 Morley-Stanwood 25.03
6 Gavan Shong 9 Lake Odessa Lakewood 25.44
7 Alex Hadsell 10 Stanton Central Montcalm 25.70
8 TJ Johnson 9 Belding 26.15
9 Rodrigo Saez 12 Belding 26.34
10 Chad Closser 12 Belding 26.64
11 Tristen Marfia 10 Fremont 26.80
12 Wei Chen 9 Fremont 30.68
Addison Mitchell 12 Lakeview SCR
Teague Stander 11 Stanton Central Montcalm SCR
Trey Templeman 11 Coleman SCR
Christian Parker 9 Lakeview SCR
Michael Zander 11 Stanton Central Montcalm SCR
Caleb Geeting 10 Fremont SCR
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reed Willmore 10 Belding 53.99
2 Isaac Eggers 10 Lake Odessa Lakewood 54.57
3 Case DeKryger 10 Fremont 55.76
4 Garrett Zuver 12 Lake Odessa Lakewood 56.08
5 Gavan Shong 9 Lake Odessa Lakewood 56.39
6 Jared Prosser 12 Belding 56.71
7 Tanner Potter 12 Morley-Stanwood 56.80
8 Johnathan Larson 10 Lakeview 58.23
9 Preston Scott 9 Stanton Central Montcalm 58.54
10 Alvaro Panos 10 Morley-Stanwood 58.55
11 Colton Best 10 Fremont 59.10
12 Zach House 11 Stanton Central Montcalm 59.30
13 Austin Chandler 12 Lakeview 59.70
14 Tyrese Abraham 12 Coleman 59.76
15 Shane Templeman 9 Coleman 1:01.28
16 Gabe Whittle 9 Fremont 1:01.61
17 Tobyn Will 10 Belding 1:08.48
Jaden Bovee 9 Coleman SCR
Nathan Hebebrand 10 Morley-Stanwood SCR
Riley Bowen 10 Stanton Central Montcalm SCR
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Josh McQuillan 12 Belding 2:10.60
2 Adam Ward 10 Fremont 2:11.54
3 Heath Carter 10 Lake Odessa Lakewood 2:13.62
4 Oliver Beswick 10 Lake Odessa Lakewood 2:17.39
5 Gavin Orcutt 11 Fremont 2:18.32
6 Brenden Kurtze 11 Lakeview 2:18.37
7 Cy Frankhouser 12 Fremont 2:20.04
8 Brennen Flynn 10 Belding 2:21.12
9 Owen Rickerd 11 Lake Odessa Lakewood 2:22.31
10 Chase Jones 12 Belding 2:25.25
11 Jaden Stewart 12 Coleman 2:25.77
12 Mitchell Herald 9 Stanton Central Montcalm 2:28.04
13 Josh McNeil 10 Morley-Stanwood 2:29.31
14 David Cave 11 Morley-Stanwood 2:37.24
15 Malte Morgendahl 10 Morley-Stanwood 2:38.44
16 Malachi Daniels 12 Lakeview 2:49.63
17 Pedro Dias 12 Coleman 3:14.32
Caleb Holland 10 Stanton Central Montcalm SCR
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathan Alford 10 Lake Odessa Lakewood 4:54.11
2 Ben Paige 10 Fremont 5:01.57
3 Cy Frankhouser 12 Fremont 5:05.13
4 Eliot Ward 10 Belding 5:08.26
5 Gavin Orcutt 11 Fremont 5:12.39
6 Michael Mackenzie 11 Lake Odessa Lakewood 5:18.49
7 Cameron Stoepker 12 Lake Odessa Lakewood 5:24.12
8 Noah Haskell 9 Coleman 5:25.16
9 Jaden Stewart 12 Coleman 5:35.78
10 Josh McNeil 10 Morley-Stanwood 5:41.50
11 Caleb Holland 10 Stanton Central Montcalm 5:45.07
12 Matthew Schout 9 Belding 5:59.50
13 Malachi Daniels 12 Lakeview 6:28.50
14 Parker Skrodenis 9 Stanton Central Montcalm 6:29.30
15 Owen Devereaux 11 Morley-Stanwood 6:30.60
Riley McKenna 11 Lakeview SCR
Hunter Fausett 11 Coleman SCR
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathan Alford 10 Lake Odessa Lakewood 10:36.18
2 Ben Paige 10 Fremont 10:56.77
3 Connor Feighan 9 Lake Odessa Lakewood 11:55.89
4 Michael Mackenzie 11 Lake Odessa Lakewood 12:04.03
5 Noah Haskell 9 Coleman 12:08.01
6 Alvaro Panos 10 Morley-Stanwood 12:08.33
7 Colton Christoffersen 12 Fremont 12:15.94
8 Jackson Fair 10 Fremont 12:41.80
9 Caleb Holland 10 Stanton Central Montcalm 12:49.61
10 William Garrison 9 Belding 13:02.31
11 Malte Morgendahl 10 Morley-Stanwood 13:53.53
12 Dylan Betz 11 Belding 14:09.84
13 Owen Devereaux 11 Morley-Stanwood 14:21.18
Parker Skrodenis 9 Stanton Central Montcalm SCR
Trevor Jones 11 Stanton Central Montcalm SCR
Eliot Ward 10 Belding SCR
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Corbin Wolfsen 12 Fremont 16.80h
2 Michael Zander 11 Stanton Central Montcalm 17.20h
3 Christian Bunce 12 Belding 17.30h
4 Riley Pritchard 11 Morley-Stanwood 18.20h
5 Ethan Rutz 11 Stanton Central Montcalm 18.30h
6 Dylan Rockburn 9 Belding 18.40h
7 Denny Sauers III 9 Lake Odessa Lakewood 18.50h
8 Tyson Raffler 9 Lake Odessa Lakewood 18.60h
9 Josh Case 12 Lakeview 18.84
10 Nathan Hebebrand 10 Morley-Stanwood 18.88
11 Parker Wheaton Lakeview 19.28
12 Connor Tronsen 10 Morley-Stanwood 20.34
13 Seth Calkins 10 Belding 20.35
14 Ethan O'Boyle 9 Lake Odessa Lakewood 21.62
AJ Simon 9 Coleman SCR
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Corbin Wolfsen 12 Fremont 43.71
2 Denny Sauers III 9 Lake Odessa Lakewood 44.79
3 Riley Pritchard 11 Morley-Stanwood 45.25
4 Kyle Prosser 10 Belding 45.45
5 Michael Zander 11 Stanton Central Montcalm 46.04
6 Dylan Rockburn 9 Belding 46.26
7 Nathan Hebebrand 10 Morley-Stanwood 47.12
8 Ethan Rutz 11 Stanton Central Montcalm 48.11
9 Tarik Jack 10 Lakeview 49.13
10 Tyson Raffler 9 Lake Odessa Lakewood 49.41
11 Parker Wheaton Lakeview 50.09
12 Ethan O'Boyle 9 Lake Odessa Lakewood 57.32
13 Christian Bunce 12 Belding 1:01.99
Justen Cranney 10 Morley-Stanwood SCR
Josh Case 12 Lakeview SCR
AJ Simon 9 Coleman SCR
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lake Odessa Lakewood 45.47
Chase SalgatGarrett StankDenny Sauers IIIPayne Hanna
2 Belding 46.10
Azariah JonesBryce FermanJeremy WarnerRiley Hart
3 Stanton Central Montcalm 47.64
Mason WellmanAlex HadsellEthan RutzTeague Stander
4 Morley-Stanwood 47.84
Austin BennettMoses DuranLevi SchubergJason Bialik
5 Fremont 47.96
Carter DunbarWesley EkkelConner RoeslerCaleb Geeting
6 Lakeview 48.27
Jacob AndriachiAddison MitchellLuke O'DellEvan Vining
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Morley-Stanwood 1:36.72
Austin BennettKodee EngstromLevi SchubergJason Bialik
2 Lake Odessa Lakewood 1:37.35
Ezra RyndIsaac EggersGarrett ZuverGarrett Stank
3 Fremont 1:38.83
Carter DunbarCaleb GeetingTristen MarfiaCorbin Wolfsen
4 Stanton Central Montcalm 1:39.26
Riley BowenMichael ZanderEthan RutzTeague Stander
5 Belding 1:42.99
Valerio BelloJace HeathTJ JohnsonAdrien Peasley
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lake Odessa Lakewood 3:41.05
Payne HannaIsaac EggersDenny Sauers IIIGarrett Zuver
2 Belding 3:41.99
Jared ProsserKyle ProsserReed WillmoreJosh McQuillan
3 Morley-Stanwood 3:50.93
Austin BennettNathan HebebrandTanner PotterRiley Pritchard
4 Lakeview 3:56.49
Brenden KurtzeJohnathan LarsonEvan ViningRiley McKenna
5 Stanton Central Montcalm 3:58.66
Riley BowenZach HousePreston ScottMitchell Herald
6 Fremont 4:00.73
Colton BestCase DeKrygerAdam WardGabe Whittle
7 Coleman 4:01.36
Tyrese AbrahamShane TemplemanAustin LumbertJaden Stewart
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Fremont 9:06.74
Colton BestAdam WardCy FrankhouserGavin Orcutt
2 Lake Odessa Lakewood 9:24.95
Heath CarterGarrett ZuverOliver BeswickNathan Alford
3 Belding 9:47.09
Nate SilvaBrennen FlynnHunter MilanowskiEliot Ward
4 Lakeview 10:00.50
Brenden KurtzeJohnathan LarsonRiley McKennaBrad Case
5 Morley-Stanwood 10:17.80
Josh McNeilOwen DevereauxJusten CranneyAlvaro Panos
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Josh Denda 12 Lake Odessa Lakewood 45-02.00
2 Logan Kleinhardt 12 Coleman 41-03.00
3 Dennis Zacharias 10 Fremont 40-00.00
4 Braden Peacock 11 Morley-Stanwood 39-11.00
5 Ian Kosinski 11 Lakeview 39-09.00
6 Dylan Essebaggers 12 Fremont 38-06.00
7 Kevin Phillips 11 Morley-Stanwood 37-02.00
8 Jamil Lagrone 10 Morley-Stanwood 37-01.00
9 Bryce Middleton 10 Coleman 35-03.00
10 Chad Closser 12 Belding 34-11.00
11 Kyler Kolk 11 Fremont 33-10.00
12 Ian Scott 12 Belding 33-07.00
13 Connor Feighan 9 Lake Odessa Lakewood 32-02.00
14 Treston Fitzgerald 11 Stanton Central Montcalm 32-00.00
15 Josh Cronk 11 Lake Odessa Lakewood 31-01.00
16 Richard Sapp 9 Coleman 29-06.00
17 Taydden Taylor 11 Lakeview 29-03.00
18 Nathan Sigsby 10 Lakeview 27-08.50
19 Mason Wellman 11 Stanton Central Montcalm .25
Jon Ross 11 Belding SCR
Aiden Train 11 Stanton Central Montcalm SCR
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Braden Peacock 11 Morley-Stanwood 117-06.25
2 Aiden Train 11 Stanton Central Montcalm 113-11
3 Dylan Essebaggers 12 Fremont 109-11.75
4 Reed Willmore 10 Belding 109-10.25
5 Bryce Middleton 10 Coleman 108-09.50
6 Jared Ledford 12 Stanton Central Montcalm 105-07
7 Dennis Zacharias 10 Fremont 104-09
8 Cody Visscher 10 Fremont 97-07
8 Ian Kosinski 11 Lakeview 97-07
10 Josh Denda 12 Lake Odessa Lakewood 95-09.50
11 Addison Mitchell 12 Lakeview 95-06
12 Logan Kleinhardt 12 Coleman 95-00.50
13 Josh Cronk 11 Lake Odessa Lakewood 94-06
14 Kevin Phillips 11 Morley-Stanwood 93-08
15 Tristain Slater 10 Stanton Central Montcalm 87-07.50
16 Chad Closser 12 Belding 86-07
17 Ry Rodriguez 12 Lake Odessa Lakewood 84-09
18 Caleb Rauch 12 Morley-Stanwood 81-00
19 Riley McKenna 11 Lakeview 80-04
20 Jack Wiggins 9 Coleman 72-07
Jon Ross 11 Belding SCR
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Chandler 12 Lakeview 5-08.00
2 Bryce Ferman 12 Belding 5-08.00
3 Jared Ledford 12 Stanton Central Montcalm 5-08.00
4 Riley Hart 11 Belding 5-08.00
5 Wesley Ekkel 10 Fremont 5-06.00
6 Preston Scott 9 Stanton Central Montcalm 5-06.00
7 Kyle Prosser 10 Belding 5-06.00
8 Luke O'Dell 11 Lakeview 5-02.00
9 Mitchell Herald 9 Stanton Central Montcalm 5-02.00
Corbin Wolfsen 12 Fremont NH
Andrew Finsaas 11 Lake Odessa Lakewood SCR
Cannon Myers 11 Morley-Stanwood NH
Justen Cranney 10 Morley-Stanwood NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Payne Hanna 12 Lake Odessa Lakewood 13-06.00
2 Garrett Stank 10 Lake Odessa Lakewood 11-06.00
3 Austin Lumbert 11 Coleman 11-00.00
4 Evan Vining 9 Lakeview 10-06.00
5 Jaden Bovee 9 Coleman 10-06.00
6 Brenden Kurtze 11 Lakeview 10-06.00
7 Jefferey Dukes 12 Belding 9-06.00
8 Jace Heath 10 Belding 9-00.00
8 Brenton Nielson 12 Stanton Central Montcalm 9-00.00
10 Jamie Hill 11 Stanton Central Montcalm 9-00.00
Seth Calkins 10 Belding SCR
Hunter Falor 9 Coleman SCR
Jackson Fair 10 Fremont NH
Gabe Whittle 9 Fremont NH
Ezra Rynd 12 Lake Odessa Lakewood NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryce Ferman 12 Belding 18-07.00
2 Evan Vining 9 Lakeview 18-06.00
3 Justen Cranney 10 Morley-Stanwood 18-01.00
4 Garrett Stank 10 Lake Odessa Lakewood 17-04.00
5 Chase Salgat 12 Lake Odessa Lakewood 17-01.00
6 Austin Chandler 12 Lakeview 16-11.00
7 Tanner Potter 12 Morley-Stanwood 16-10.00
8 Zach House 11 Stanton Central Montcalm 16-07.00
9 Cannon Myers 11 Morley-Stanwood 16-06.00
10 Alex Hadsell 10 Stanton Central Montcalm 16-05.00
11 Wei Chen 9 Fremont 16-01.50
12 Gavan Shong 9 Lake Odessa Lakewood 15-08.00
13 Josh McQuillan 12 Belding 14-09.25
14 Kaleb Shong 12 Stanton Central Montcalm 14-08.00
15 Tristen Marfia 10 Fremont 14-02.50
16 Tarik Jack 10 Lakeview 13-05.50
Hunter Fausett 11 Coleman SCR
Hunter Milanowski 12 Belding SCR
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kiley Guelzo 12 Stanton Central Montcalm 13.22
2 Morgan Train 10 Stanton Central Montcalm 13.43
3 Chloe Haight 11 Lake Odessa Lakewood 13.75
4 Ashtyn Cegelis 10 Belding 13.84
5 London Eldridge 10 Stanton Central Montcalm 13.91
6 Makailyn Monson 12 Coleman 14.10
7 Gracie Travis 11 Lake Odessa Lakewood 14.13
8 Hokulani Ka'alakea 9 Lake Odessa Lakewood 14.15
9 Breanna Berry 11 Morley-Stanwood 14.26
10 Bryanna Rhodes 11 Belding 14.38
11 Josie Riebow 9 Morley-Stanwood 14.57
12 Emily Bushre 12 Belding 14.86
13 Hannah Nadeau 12 Lakeview 14.97
14 Erica Maddox 9 Fremont 14.99
15 Megan Walker 12 Fremont 15.02
16 Alexis Bowen 10 Fremont 15.28
17 Havahna DeJongh 9 Coleman 15.49
18 Hailey Dard 11 Morley-Stanwood 15.63
19 Trinity Perry 11 Lakeview 16.00
Kyra Perez 12 Lakeview SCR
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Holland 12 Stanton Central Montcalm 27.53
2 London Eldridge 10 Stanton Central Montcalm 28.19
3 Mallory Wright 9 Belding 28.44
4 Braelyn Berry 9 Morley-Stanwood 28.58
5 Chloe Haight 11 Lake Odessa Lakewood 28.69
6 Morgan Train 10 Stanton Central Montcalm 28.76
7 Gracie Travis 11 Lake Odessa Lakewood 29.05
8 Kyra Umlor 9 Belding 29.07
9 Sophie Duits 10 Lake Odessa Lakewood 29.22
10 Abby Gilliam 10 Morley-Stanwood 29.31
11 Grace Timmers 10 Morley-Stanwood 30.28
12 Kylee McDonald 12 Fremont 30.56
13 Kaitlyn Waite 11 Fremont 31.62
14 Hailey Meyers 9 Lakeview 32.49
15 Bianca Haley 9 Coleman 32.86
16 Gibson Owens 9 Coleman 33.72
17 Trinity Perry 11 Lakeview 34.85
Tamika Carll 9 Coleman SCR
Hannah Nadeau 12 Lakeview SCR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Holland 12 Stanton Central Montcalm 1:03.17
2 Dreea Atchison 10 Morley-Stanwood 1:04.29
3 Patsy Morris 12 Lake Odessa Lakewood 1:05.12
4 Kyra Perez 12 Lakeview 1:06.10
5 Tea Hoffman 9 Stanton Central Montcalm 1:07.36
6 Kristine Possehn 11 Lake Odessa Lakewood 1:07.72
7 Delaney McLaughlin 10 Morley-Stanwood 1:09.21
8 Courtney Guelzo 9 Stanton Central Montcalm 1:10.17
9 Helen Collar 10 Lake Odessa Lakewood 1:13.70
10 Lexi Baker 9 Coleman 1:14.51
11 Gracie McLane 11 Coleman 1:15.28
12 Brianna Scott 9 Fremont 1:15.41
13 Maddison Hubbert 10 Belding 1:19.95
Jenisa Henry 12 Belding SCR
Hannah Nadeau 12 Lakeview SCR
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dreea Atchison 10 Morley-Stanwood 2:38.65
2 Avery Devereaux 10 Morley-Stanwood 2:40.32
3 Madisyn Case 11 Lake Odessa Lakewood 2:46.11
4 Alivia Lamborne 10 Belding 2:46.27
5 Claire Akin 10 Stanton Central Montcalm 2:47.24
6 Tea Hoffman 9 Stanton Central Montcalm 2:55.47
7 Kassy Fialek 10 Fremont 3:04.23
8 Alicia Wiggins 9 Coleman 3:05.08
9 Sierra Smith 12 Lake Odessa Lakewood 3:07.47
10 Mikayla Slovinski 10 Fremont 3:09.87
11 Maggie VanSickle 9 Coleman 3:15.50
12 Emilee Cornell 9 Morley-Stanwood 3:19.34
13 Sara Bushre 12 Belding 3:24.22
Kyra Perez 12 Lakeview SCR
Brittany Velting 10 Lakeview SCR
Emily Fortier 11 Lake Odessa Lakewood SCR
Stevey Hogle 11 Lakeview SCR
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alivia Lamborne 10 Belding 6:06.48
2 Claire Akin 10 Stanton Central Montcalm 6:18.36
3 Savannah Vissman 10 Stanton Central Montcalm 6:21.41
4 Erin Norton 10 Fremont 6:22.06
5 Stevey Hogle 11 Lakeview 6:23.68
6 Emily Apsey 10 Lake Odessa Lakewood 6:25.96
7 Brooklyn Phenix 10 Stanton Central Montcalm 6:37.50
8 Natalie Kukla 10 Morley-Stanwood 6:45.60
9 Sierra Smith 12 Lake Odessa Lakewood 6:47.77
10 Kassy Fialek 10 Fremont 6:55.02
11 Alyssa Gustman 11 Fremont 6:57.31
12 Maggie VanSickle 9 Coleman 7:18.16
13 Sara Bushre 12 Belding 7:33.84
14 Grace Hopkins 11 Lakeview 7:38.98
Emily Fortier 11 Lake Odessa Lakewood SCR
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Stevey Hogle 11 Lakeview 13:47.59
2 Savannah Vissman 10 Stanton Central Montcalm 14:11.29
3 Emily Apsey 10 Lake Odessa Lakewood 14:14.93
4 Brittany Velting 10 Lakeview 14:39.10
5 Hailey Petersen 9 Stanton Central Montcalm 14:52.34
6 Brooklyn Phenix 10 Stanton Central Montcalm 14:57.38
7 Natalie Kukla 10 Morley-Stanwood 15:02.22
McKenzie Boyd 12 Belding SCR
Allie Rooks 12 Lake Odessa Lakewood SCR
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kennedy Christoffersen 9 Fremont 17.41
2 Anna Loew 11 Stanton Central Montcalm 17.50
3 Ashtyn Cegelis 10 Belding 17.81
4 Brooklyn German 9 Belding 17.84
5 Addisen Peterman 12 Stanton Central Montcalm 17.98
6 Hokulani Ka'alakea 9 Lake Odessa Lakewood 18.39
7 Johanna Zackenfels 10 Belding 18.47
8 Brooke Bouwens 12 Lake Odessa Lakewood 18.47
9 Courtney Guelzo 9 Stanton Central Montcalm 18.97
10 Victoria Wickerink 9 Lake Odessa Lakewood 19.30
11 Rebecca Allers 9 Morley-Stanwood 19.46
12 Jinae Camp 9 Lakeview 19.69
13 Madison Hart 9 Lakeview 21.14
13 Grace Powell 9 Coleman 21.14
15 Taava Johnson 9 Fremont 21.77
16 Justine Saxton 10 Lakeview 22.24
17 Morgan Griffes 9 Morley-Stanwood 22.30
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Johanna Zackenfels 10 Belding 51.09
2 Brooklyn German 9 Belding 52.07
3 Brooke Bouwens 12 Lake Odessa Lakewood 52.34
4 Anna Loew 11 Stanton Central Montcalm 53.67
5 Addisen Peterman 12 Stanton Central Montcalm 54.71
6 Melissa Mezquitic 12 Stanton Central Montcalm 55.90
7 Samantha German 9 Belding 56.45
8 Grace Powell 9 Coleman 57.28
9 Rebecca Allers 9 Morley-Stanwood 58.08
10 Victoria Wickerink 9 Lake Odessa Lakewood 58.62
11 Jinae Camp 9 Lakeview 1:00.54
12 Taava Johnson 9 Fremont 1:00.65
13 McKenzie Tobin 9 Lake Odessa Lakewood 1:02.76
14 Justine Saxton 10 Lakeview 1:03.40
15 Isabel Devereaux 10 Morley-Stanwood 1:05.52
Madison Hart 9 Lakeview SCR
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stanton Central Montcalm 52.23
Adrianna RadillaMorgan TrainLondon EldridgeKiley Guelzo
2 Belding 52.46
Mallory WrightAshtyn CegelisKyra UmlorBryanna Rhodes
3 Lake Odessa Lakewood 54.70
Hokulani Ka'alakeaSophie DuitsGracie TravisChloe Haight
4 Morley-Stanwood 55.37
Josie RiebowHailey DardBraelyn BerryBreanna Berry
5 Fremont 57.91
Kennedy ChristoffersenMegan WalkerAlexis BowenErica Maddox
6 Coleman 57.91
Katelyn PnacekMackenzie MillerHavahna DeJonghMakailyn Monson
7 Lakeview 58.25
Jinae CampHannah NadeauMadison HartAleena Cross
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stanton Central Montcalm 1:53.20
Morgan TrainMadison HollandLondon EldridgeKiley Guelzo
2 Morley-Stanwood 1:59.47
Abby GilliamDelaney McLaughlinGrace TimmersBraelyn Berry
3 Lake Odessa Lakewood 1:59.59
Madisyn CaseSophie DuitsGracie TravisBrooke Bouwens
4 Belding 2:00.14
Alexis McCartyJenisa HenryMorgan WilliamsKyra Umlor
5 Fremont 2:04.00
Kennedy ChristoffersenMegan WalkerKaitlyn WaiteKylee McDonald
6 Lakeview 2:10.84
Hailey MeyersTrinity PerryJustine SaxtonAleena Cross
7 Coleman 2:14.79
Lexi AultmanLexi BakerGibson OwensBianca Haley
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lake Odessa Lakewood 4:25.52
Chloe HaightKristine PossehnBrooke BouwensPatsy Morris
2 Stanton Central Montcalm 4:30.33
Tea HoffmanBailey VissmanClaire AkinMadison Holland
3 Morley-Stanwood 4:31.24
Delaney McLaughlinAvery DevereauxAbby GilliamDreea Atchison
4 Belding 4:38.75
Johanna ZackenfelsBrooklyn GermanBryanna RhodesMallory Wright
5 Lakeview 4:49.92
Jinae CampHailey MeyersGrace HopkinsBrittany Velting
6 Fremont 4:55.19
Erin NortonBrianna ScottTaava JohnsonKaitlyn Waite
7 Coleman 5:06.23
Lexi BakerAlicia WigginsGracie McLaneHope Monaghan
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lake Odessa Lakewood 11:05.34
Madisyn CaseEmily FortierKristine PossehnPatsy Morris
2 Stanton Central Montcalm 11:08.11
Tea HoffmanSavannah VissmanBrooklyn PhenixClaire Akin
3 Morley-Stanwood 11:23.84
Erika UlrichRebecca AllersAvery DevereauxDreea Atchison
4 Lakeview 11:42.81
Aleena CrossEmon KosawatwanitAria MelinowskiMaria Rodriguez
5 Fremont 12:25.92
Erin NortonKassy FialekMikayla SlovinskiAlyssa Gustman
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Libby Ledford 12 Stanton Central Montcalm 33-02.50
2 Breanna Berry 11 Morley-Stanwood 31-05.00
3 Hannah Putnam 12 Stanton Central Montcalm 30-02.50
4 Kate Naert 11 Stanton Central Montcalm 29-11.50
5 Grace Hopkins 11 Lakeview 29-03.50
6 Havahna DeJongh 9 Coleman 28-11.00
7 Caitlyn Evans 12 Belding 27-08.50
8 Jenisa Henry 12 Belding 26-08.00
9 Isabell Zylstra 11 Lake Odessa Lakewood 26-06.00
10 Persephone O'Toole 10 Belding 25-07.00
11 Leah Meehan 12 Lake Odessa Lakewood 24-06.00
12 Gracie Fahrni 12 Lake Odessa Lakewood 24-03.50
13 Lauren Marfio 12 Lakeview 23-10.50
14 Isabella Coelho 12 Fremont 23-04.00
15 Hailey Dard 11 Morley-Stanwood 23-01.50
16 Morgan Griffes 9 Morley-Stanwood 19-06.50
17 Alicia Dowling 9 Coleman 18-03.00
18 Khow Ping-im 12 Coleman 15-08.00
Hanna Hallberg 12 Fremont SCR
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Libby Ledford 12 Stanton Central Montcalm 96-10
2 Breanna Berry 11 Morley-Stanwood 92-09
3 Cici Shick 11 Stanton Central Montcalm 84-11.50
4 Brielle Collins 10 Stanton Central Montcalm 77-00
5 Lauren Marfio 12 Lakeview 76-09
6 Isabella Coelho 12 Fremont 70-11
7 Persephone O'Toole 10 Belding 67-02
8 Gracie Fahrni 12 Lake Odessa Lakewood 66-04
9 Morgan Griffes 9 Morley-Stanwood 61-05.50
10 Grace Hopkins 11 Lakeview 59-07.50
11 Isabell Zylstra 11 Lake Odessa Lakewood 58-05.50
12 Caitlyn Evans 12 Belding 57-01.50
13 Leah Meehan 12 Lake Odessa Lakewood 55-07.50
14 Grace Araway 10 Coleman 49-09
15 Teagan O'Toole 9 Belding 48-11
16 Alicia Dowling 9 Coleman 45-07.50
17 Isabel Devereaux 10 Morley-Stanwood 40-03
Hanna Hallberg 12 Fremont SCR
Ayana Powell 9 Fremont SCR
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Katelyn Pnacek 9 Coleman 4-10.00
2 Braelyn Berry 9 Morley-Stanwood 4-08.00
3 Stevey Hogle 11 Lakeview 4-06.00
4 Johanna Zackenfels 10 Belding 4-06.00
5 Alyssa Gustman 11 Fremont 4-04.00
5 Courtney Guelzo 9 Stanton Central Montcalm 4-04.00
5 Grace Timmers 10 Morley-Stanwood 4-04.00
8 Maddison Hubbert 10 Belding 4-04.00
9 Melissa Maddox 12 Fremont 4-02.00
9 Jessica Tanner 11 Stanton Central Montcalm 4-02.00
9 Isabel Devereaux 10 Morley-Stanwood 4-02.00
9 Bailey Vissman 10 Stanton Central Montcalm 4-02.00
10 Trinity Perry 11 Lakeview 4-02.00
Bryanna Rhodes 11 Belding NH
Madison Hart 9 Lakeview NH
Erica Maddox 9 Fremont NH
Sophie Duits 10 Lake Odessa Lakewood NH
Victoria Wickerink 9 Lake Odessa Lakewood NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mallory Wright 9 Belding 8-06.00
2 Tiia Chambers 11 Stanton Central Montcalm 8-00.00
3 Jessica VanSickle 10 Coleman 7-06.00
4 Kyra Perez 12 Lakeview 7-06.00
5 Abby Gilliam 10 Morley-Stanwood 7-06.00
6 Tyrah Gallagher 11 Stanton Central Montcalm 7-06.00
7 Alivia Lamborne 10 Belding 7-00.00
8 Helen Collar 10 Lake Odessa Lakewood 6-06.00
9 Mackenzie Miller 12 Coleman 6-00.00
10 Rebecca Allers 9 Morley-Stanwood 6-00.00
Katelyn Pnacek 9 Coleman NH
Jacelin Brown 11 Lake Odessa Lakewood NH
Madison Steele 9 Belding SCR
Madison Jones 12 Stanton Central Montcalm NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kiley Guelzo 12 Stanton Central Montcalm 15-10.00
2 Katelyn Pnacek 9 Coleman 15-05.00
3 Makailyn Monson 12 Coleman 14-08.00
4 Samantha German 9 Belding 13-07.00
5 Morgan Williams 11 Belding 13-06.50
6 Maddison Hubbert 10 Belding 13-03.00
7 Jessica Tanner 11 Stanton Central Montcalm 13-02.50
8 Bailey Vissman 10 Stanton Central Montcalm 12-11.00
9 Kylee McDonald 12 Fremont 12-10.00
10 Hailey Dard 11 Morley-Stanwood 12-03.00
10 Patsy Morris 12 Lake Odessa Lakewood 12-03.00
12 Brittany Velting 10 Lakeview 12-01.50
13 Kassy Fialek 10 Fremont 12-00.50
14 Kaitlyn Waite 11 Fremont 11-10.50
15 Kylie Carter 9 Morley-Stanwood 11-06.50
16 Alivia Bovee 11 Coleman 11-04.00
17 Kristine Possehn 11 Lake Odessa Lakewood 10-11.00
18 Josie Riebow 9 Morley-Stanwood 10-09.50
19 Allie Rooks 12 Lake Odessa Lakewood 10-09.00
20 Justine Saxton 10 Lakeview 10-07.00
21 Aria Melinowski 11 Lakeview 9-00.50