Rangeview Raider Last Chance Qualifier - 5/11/2019
Aurora Public Schools Stadium
Results
Event 1 Girls 800 Sprint Medley
===================================================================================
Meet Record: R 1:51.19 2018 Eagle Valley
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Prairie View High School 'A' 1:50.28 1:51.69 2 10
1) Montoya, Destiny 2) Torres, Mirlaine
3) Morales, Myia 4) Schmidt, Madelyn
2 Legacy High School 'A' 1:51.92 1:52.46 2 8
1) Miyasaki, Peighton 2) Kling, Stephanie
3) Ehrenfeucht, Ariana 4) Stevens, Maddi
3 Eagle Valley High School 'A' 1:59.00 1:54.34 2 6
1) Cavaliero, Kaikea 2) Ramirez, Diana
3) Shroll, Taylor 4) Scrivens, Jewel
4 Lewis-Palmer High School 'A' 1:55.40 1:54.56 2 5
5 Fort Morgan High School 'A' 1:55.35 1:55.18 2 4
1) Torres, Ivette 2) Mendez, Yazmynn
3) Pelton, Destiny 4) Arteaga, Elena
6 Faith Christian Academy 'A' 1:58.00 1:57.90 2 3
7 Summit High School 'A' 2:01.95 1:59.53 2 2
1) Stimson, Hunter 2) Koetteritz, Emily
3) Ferrari, Bryton 4) Hirsh, Madi
8 Aurora Central High School 'A' 2:07.93 2:07.79 1 1
9 Standley Lake High School 'A' 2:05.58 2:10.57 1
10 Arvada High School 'A' 2:12.15 2:11.63 1
11 Northglenn High School 'A' 1:57.66 2:20.99 2
1) Aguilar, Emily 2) Baca, Alyssa
3) Cotton, Olivia 4) Kerr, Sydney
-- Rangeview High School 'A' 2:05.00 DQ 1 2nd exch not compltd
Event 2 Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
Meet Record: R 10:50.97 2016 Skyview
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ralston Valley High School 'A' 9:51.62 9:52.90R 10
2 Standley Lake High School 'A' 10:19.38 10:21.23R 8
3 Legacy High School 'A' 9:41.80 10:34.36R 6
1) Aragon, Kendall 2) Meier, Peyton
3) Broderick, Laura 4) Moore, Zelly
4 Rangeview High School 'A' 11:04.26 11:35.24 5
Event 3 Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
Meet Record: R 8:08.98 2018 Poudre
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Eagle Valley High School 'A' 8:20.76 8:21.11 10
1) Moser, Jesse 2) Williams, Hayden
3) Baker, Carter 4) Nielsen, Gage
2 Littleton High School 'A' 8:28.44 8:25.33 8
3 Rangeview High School 'A' 8:27.99 8:53.77 6
4 Hinkley High School 'A' 8:57.69 8:58.99 5
5 Summit High School 'A' 9:14.84 9:18.18 4
1) Burke, Sam 2) Rohlf, Chris
3) Hans, Paul 4) Vaille, Jeremiah
6 Shining Mountain Waldorf High 'A' 9:22.36 3
1) Karbassi, Ben 2) Pineda, Ethan
3) Zeender, Marcus 4) Saliman, Max
7 Aurora Central High School 'A' 9:42.27 9:31.53 2
Event 4 Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================================
Meet Record: R 14.75 2016 Sarah Yocum, Faith Christian
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Provencal, Maya Ralston Vall 14.86 15.58 0.4 4 10
2 Book, Tristin Eagle Valley 16.51 16.67 0.4 4 8
3 Eberle, Tashi Ralston Vall 17.13 16.73 0.4 4 6
4 Roberts, Payton Ralston Vall 18.01 16.97 0.4 3 5
5 Jackson, Trinity Lewis-Palmer 17.01 17.26 0.4 4 4
6 Walter, Landrey Faith Christ 16.78 17.45 0.4 4 3
7 Jirele, Elizabeth Lewis-Palmer 17.66 17.68 0.4 3 2
8 Confer, Anna Summit High 17.72 17.76 0.4 3 1
9 Cook, Emily Lewis-Palmer 17.24 17.80 0.4 4
10 Settje, Isabella Standley Lak 18.28 18.00 0.4 2
11 McRae, Alyssiana Prairie View 17.22 18.03 0.4 4
12 Williams, Katiana Rangeview Hi 18.10 18.22 0.4 3
13 Thigpen, Avery Faith Christ 18.37 18.42 0.4 2
14 Mitchell, Morgan Northglenn H 18.19 18.52 0.4 3
15 Cowan, Abby Legacy High 17.86 18.65 0.4 3
16 Coleman, Zahla Rangeview Hi 17.82 18.92 0.4 3
17 Shroll, Taylor Eagle Valley 18.74 19.20 0.4 2
18 Reagan, Savannah Fort Morgan 18.64 19.21 0.4 2
19 Farley, Mia Standley Lak 19.28 19.29 -1.0 1
20 Jimerson, Malia Gateway High 19.37 -1.0 1
21 Ingram, Zoey Aurora Centr 19.11 19.38 0.4 2
22 Minjarez, Alisa Legacy High 19.28 19.59 0.4 2
23 Koetteritz, Emily Summit High 18.18 19.63 0.4 3
24 McFall, Tyler Northglenn H 17.23 19.69 0.4 4
25 Vaille, Alexis Summit High 21.41 19.81 -1.0 1
26 Williams, Amyah Aurora Centr 19.16 20.22 0.4 2
27 Clise, Olivia Fort Morgan 20.25 20.59 -1.0 1
28 Settle, Claudia Lutheran Hig 19.94 20.85 -1.0 1
29 Pettyjohn, Rylee Fort Morgan 20.81 21.30 -1.0 1
30 Watkins, Dominique Rangeview Hi 21.97 22.29 -1.0 1
31 Townsend, Melina Northglenn H 20.02 23.71 -1.0 1
Event 5 Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================================
Meet Record: R 15.16 2017 Dmitrius Brooks, Falcon
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Barndt, Karsten Ralston Vall 15.49 15.56 -0.8 4 10
2 Smith, Osirus Columbine Hi 15.38 15.69 -0.8 4 8
3 Adams, Sterling Northglenn H 15.07 16.22 -0.8 4 6
4 Holland, Cameron Ralston Vall 15.62 16.62 -0.8 4 5
5 Nfaoui, Zakary Rangeview Hi 16.56 16.64 -0.8 4 4
6 Ortiz, Roberto Northglenn H 16.51 16.76 -0.8 4 3
7 Classen, Justin Columbine Hi 16.57 16.82 -0.3 3 2
8 Crosby, David Standley Lak 16.39 17.04 -0.8 4 1
9 Burton, Cade Lewis-Palmer 17.47 17.08 -0.3 3
10 Heekin, Carter Faith Christ 16.91 17.09 -0.3 3
11 Breen, Nick Faith Christ 16.58 17.09 -0.3 3
12 Creen, Brennan Summit High 17.23 17.10 -0.3 3
13 Smith, Ke'von Rangeview Hi 17.54 17.63 -0.6 2
14 Hernandez, Tony Eagle Valley 17.19 17.80 -0.3 3
15 Lawson, Xavier Legacy High 17.51 18.22 -0.3 3
16 Snouwaert, Jack Lewis-Palmer 18.42 18.31 -0.6 2
17 Maes, Ben Faith Christ 18.03 18.36 -0.6 2
18 Baca, Jacob Standley Lak 16.48 18.55 -0.8 4
19 Case, Spencer Northglenn H 17.27 18.56 -0.3 3
20 Lujan, Eli Standley Lak 18.53 19.02 -0.6 2
21 Callis, Charlie Eagle Valley 20.49 19.79 NWI 1
22 Looper, Jason Lewis-Palmer 20.64 20.60 NWI 1
23 Sanchez, Armando Summit High 19.78 20.67 -0.6 2
24 Dick, Jordan Arvada High 21.46 22.79 NWI 1
Event 6 Girls 100 Meter Dash
========================================================================================
Meet Record: R 12.65 2017 Sarah Yocum, Faith Christian
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Torres, Mirlaine Prairie View 12.67 12.72 0.4 5 10
2 Provencal, Casia Ralston Vall 12.60 12.81 0.4 5 8
3 Brown, Ayana Rangeview Hi 12.60 12.83 0.4 5 6
4 Wilborne, Courtney Hinkley High 12.66 12.90 0.4 5 5
5 Somorin, Alina Ralston Vall 12.94 13.15 0.4 5 4
6 Hemans, Cashema Summit High 13.28 13.43 -1.0 4 3
7 Fay, Bri Ralston Vall 13.03 13.48 0.4 5 2
8 Woodhull, Lauren Northglenn H 13.30 13.49 -1.0 4 1
9 Mendez, Yazmynn Fort Morgan 13.49 13.54 -1.0 4
10 Martin, Jaedyn Rangeview Hi 13.00 13.54 0.4 5
11 Acevedo, Francine Fort Morgan 13.87 13.75 -1.6 3
12 Clanton, Shy Englewood Hi 13.43 13.81 -1.0 4
13 Dobbs, Angelina Faith Christ 13.49 13.84 -1.0 4
14 Parrish, Heather Lewis-Palmer 13.79 13.88 -1.0 4
15 Young, Tayler Fort Morgan 13.99 14.00 -1.6 3
16 Dobbs, Sofia Faith Christ 13.66 14.10 -1.0 4
17 Schneider, Brindelyn Lutheran Hig 14.28 14.18 -1.6 3
18 Carle, Tayah Eagle Valley 13.61 14.22 -1.0 4
19 Turner, Arabella Eagle Valley 14.15 14.24 -1.6 3
20 Stevens, Ava Legacy High 13.79 14.25 -1.6 3
21 Shepard, Victoria Eagle Valley 14.03 14.40 -1.6 3
21 Bell, Leigha Faith Christ 14.32 14.40 2.2 2
23 Gielas, Molly Legacy High 14.06 14.49 -1.6 3
24 Adams, Michaela Lewis-Palmer 14.20 14.56 -1.6 3
25 Paswaters, Ryan Northglenn H 14.49 14.63 2.2 2
26 Poot, Nicole Arvada High 14.56 14.79 2.2 2
27 Adams, Yumi Columbine Hi 14.68 14.83 2.2 2
28 Nearpass, Leila Summit High 14.89 14.98 -2.1 1
29 Matarrese, Sophia Shining Moun 14.58 15.03 2.2 2
30 Bradley, Ashley Arvada High 15.12 15.32 -2.1 1
31 Aguilar, Jessica Aurora Centr 14.93 15.51 -2.1 1
32 Darst, Elizabeth Summit High 15.11 15.54 -2.1 1
33 Antillon Pando, Valeria Gateway High 15.03 15.69 -2.1 1
34 Nathanson, Isabella Arvada High 16.41 16.83 -2.1 1
Event 7 Boys 100 Meter Dash
========================================================================================
Meet Record: R 11.01 2018 Elijah Williams, Gateway
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Roberts, Brad Ralston Vall 11.14 11.21 1.5 7 10
2 Scudder, Devin Northglenn H 11.22 11.47 1.5 7 8
3 Atwood, Alex Fort Morgan 11.43 11.49 1.5 7 6
4 Desmond, Davon Rangeview Hi 11.17 11.59 1.5 7 5
5 Williams, Tyler Standley Lak 11.00 11.60 1.5 7 4
6 McNearny, Devin Ralston Vall 11.52 11.62 1.5 7 3
7 Moya, Donovan Fort Morgan 11.62 11.75 -1.5 6 2
8 Dibwe, Jedu Gateway High 11.62 11.76 -1.5 6 1
9 Lovelace, Larenz Prairie View 11.76 11.78 -0.8 5
10 Phipps, Tyvon Gateway High 11.56 11.79 -1.5 6
11 Mack, Tommie Manual High 11.56 11.84 -1.5 6
12 Jackson, John Rangeview Hi 11.59 11.85 -1.5 6
13 Jones, Corey Manual High 11.37 11.86 1.5 7
14 Watkins-Tupps, Nicholas Northglenn H 11.78 11.88 -0.8 5
15 Adu-Marfo, John Hinkley High 11.65 11.92 -1.5 6
16 Bondi, Thomas Eagle Valley 11.74 11.93 -0.8 5
17 West, George Hinkley High 12.24 11.96 -0.5 4
18 Bonzai, Abdul Manual High 11.80 11.98 -0.8 5
19 Lucia, Lorenzo Summit High 11.81 11.98 -0.8 5
20 Hall, Noah Lutheran Hig 11.85 12.03 -0.8 5
21 Frater, Demary Summit High 12.34 12.08 -0.7 3
22 Trondson, Julian Fort Morgan 12.09 12.10 -0.5 4
23 Tate, Braelon Legacy High 11.99 12.11 -0.5 4
24 Manley, Cassius Standley Lak 11.61 12.11 -1.5 6
25 Yang, Johnny Arvada High 12.40 12.17 -0.7 3
26 Montoya, D'Angelo Northglenn H 11.92 12.19 -0.5 4
27 Schriever, Andrew Standley Lak 11.67 12.21 -1.5 6
28 Fox, Dorian Hinkley High 11.84 12.25 -0.8 5
29 Figueroa, Thiago Lotus School 12.08 12.29 -0.5 4
30 Beard, Jonah Lutheran Hig 13.27 12.33 -0.9 1
31 Cook, Jacob Ralston Vall 12.35 -0.9 1
32 Casteneda, Edoardo Faith Christ 12.15 12.44 -0.5 4
33 Murray, Daunte Lewis-Palmer 12.37 12.47 -0.7 3
34 Rutan, Salem Faith Christ 12.32 12.51 -0.7 3
35 Carias Valenzuela, Chris Arvada High 12.92 12.57 0.4 2
36 Knox, Larry Lotus School 12.46 12.69 -0.7 3
37 Manzo, Steven Eagle Valley 12.50 12.70 -0.7 3
38 Shippley, Vincent Arvada High 13.07 12.77 0.4 2
39 Arellanes, Link Prairie View 12.92 -0.9 1
40 Gallegos Ruval, Daniel Eagle Valley 12.78 13.02 0.4 2
40 Gutierez, Oscar Lotus School 12.67 13.02 -0.7 3
42 Banks, DeShawn Rangeview Hi 12.95 13.04 0.4 2
43 Utzerath, Jack Lutheran Hig 13.69 13.26 -0.9 1
44 Cespedes, Michael Faith Christ 13.12 13.33 0.4 2
45 Preaus, Theodore Summit High 14.65 13.47 -0.9 1
46 Cunningham, Tamrat Columbine Hi 11.86 14.37 -0.8 5
-- Cordova, Nate Columbine Hi 11.22 DQ 1.5 7 ran in wrong heat
Event 8 Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: R 1:45.21 2018 Hinkley
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Eagle Valley High School 'A' 1:49.63 1:48.92 2 10
1) Shroll, Taylor 2) Cavaliero, Kaikea
3) Ramirez, Diana 4) Scrivens, Jewel
2 Lewis-Palmer High School 'A' 1:50.50 1:49.63 2 8
3 Ralston Valley High School 'A' 1:44.22 1:51.99 2 6
4 Faith Christian Academy 'A' 1:53.23 1:52.19 1 5
5 Fort Morgan High School 'A' 1:52.87 1:53.19 1 4
1) Acevedo, Francine 2) Fritzler, Elise
3) Groff, Trinity 4) Young, Tayler
6 Rangeview High School 'A' 1:52.00 1:55.16 2 3
7 Northglenn High School 'A' 1:50.53 2:06.03 2 2
1) Aguilar, Emily 2) Baca, Alyssa
3) Cotton, Olivia 4) Kerr, Sydney
-- Standley Lake High School 'A' 1:52.62 DQ 2 Out of zone-1st exch
Event 9 Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: R 1:28.02 2017 Hinkley
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Rangeview High School 'A' 1:29.80 1:29.95 2 10
2 Ralston Valley High School 'A' 1:31.24 1:30.21 2 8
3 Gateway High School 'A' 1:30.01 1:31.49 2 6
4 Fort Morgan High School 'A' 1:32.84 1:32.31 2 5
1) Moya, Donovan 2) Trondson, Julian
3) Atwood, Alex 4) Martinez, Suar
5 Hinkley High School 'A' 1:32.24 1:32.58 2 4
6 Littleton High School 'A' 1:33.11 1:32.87 2 3
7 Lewis-Palmer High School 'A' 1:34.74 1:33.52 1 2
8 Standley Lake High School 'A' 1:33.90 1:34.62 2 1
9 Eagle Valley High School 'A' 1:38.36 1:37.72 1
1) Bondi, Thomas 2) Oseguera, Marcos
3) Gallegos Ruval, Daniel 4) Manzo, Steven
10 Faith Christian Academy 'A' 1:37.03 1:37.94 1
11 Northglenn High School 'A' 1:34.48 1:40.91 1
1) Ruiz, Antonio 2) Martinez, Joshua
3) Ortiz, Roberto 4) Montoya, D'Angelo
12 Arvada High School 'A' 1:42.44 1:41.06 1
13 Summit High School 'A' 1:43.47 1:41.98 1
1) Hernandez, Erick 2) Frater, Demary
3) Long, Korben 4) Daley, Kristoff
Event 10 Girls 1600 Meter Run
===================================================================================
Meet Record: R 5:29.66 2016 Cassie Unruh, Skyview Academy
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Schweiker, Elizabeth Ralston Vall 5:15.10 5:21.02R 3 10
2 Feran, Shannon Legacy High 5:20.85 5:21.77R 3 8
3 Resignolo, Noelle Summit High 5:28.23 5:30.37 3 6
4 Poulson, Kasia Prairie View 5:44.17 5:33.70 3 5
5 Williams, Josie Columbine Hi 5:34.39 5:36.49 3 4
6 Jones, Abby Legacy High 5:30.37 5:39.20 3 3
7 Doan, Avery Eagle Valley 5:17.61 5:40.18 3 2
8 Siles, Brynn Legacy High 5:27.39 5:43.15 3 1
9 Meeks, Rachel Ralston Vall 5:32.23 5:47.38 3
10 Wetzel, Chloe Rangeview Hi 6:04.44 6:08.01 2
11 Neifert, Jordan Eagle Valley 6:19.97 6:10.85 2
12 Mills, Bodhi Shining Moun 6:15.63 6:14.54 2
13 Kelley, Kyleigh Lutheran Hig 6:25.40 6:19.27 2
14 Hegarty, Jadyn Faith Christ 6:17.82 6:19.79 2
15 Surage, Aubrey Lewis-Palmer 5:31.86 6:22.47 3
16 Salgado, Melissa Northglenn H 6:26.34 6:24.96 2
17 Saliman, Mira Shining Moun 6:23.96 6:32.87 2
18 MacPhee, Anna Faith Christ 6:37.30 6:33.72 2
19 Curtis, Emily Westminster 6:29.20 6:34.90 2
20 Wosachlo, DeAsia Northglenn H 6:27.30 6:36.17 2
21 Pelletier, Julianne Standley Lak 6:35.94 6:36.34 2
22 Jardon, Josie Summit High 6:35.69 6:45.20 2
23 Pierce, Kaitlyn Standley Lak 6:30.82 6:54.01 2
24 Fuentes, Gabriela Eagle Valley 6:48.14 6:39:09.00 1
25 Whyte, Jorja Gateway High 6:38.21 6:40:57.00 1
26 Phillips, Ayden Lewis-Palmer 6:41:57.00 1
27 Labrador, Yajaira Northglenn H 6:47.92 6:43:10.00 1
28 Perez-Cabrera, Rosario Faith Christ 7:05.79 7:26:10.00 1
Event 11 Boys 1600 Meter Run
===================================================================================
Meet Record: R 4:38.31 2016 Jimmy Scavuzzo, Skyview Academy
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Montera, Ryan Legacy High 4:33.53 4:31.57R 3 10
2 Stablein, Andre Columbine Hi 4:33.90 4:34.85R 3 8
3 Grolnic, Ethan Ralston Vall 4:32.09 4:42.34 3 6
4 Lantz, Max Lewis-Palmer 4:51.96 4:44.12 3 5
5 Morrissey, Luke Eagle Valley 4:46.45 4:45.03 3 4
6 Parks, Braxton Fort Morgan 4:46.43 4:47.09 3 3
7 Baker, Carter Eagle Valley 4:32.59 4:47.99 3 2
8 Ramey, James Ralston Vall 4:51.01 4:48.55 3 1
9 Bowen, Kyle Ralston Vall 4:52.22 1
10 Vaille, Jeremiah Summit High 4:50.25 4:56.92 3
11 Ramos Gomez, Julio Northglenn H 4:54.43 4:57.30 3
12 Rodriguez, Jose Westminster 5:01.41 4:57.63 2
13 Bonenberger, Max Summit High 5:15.15 4:59.03 2
14 Albachew, Aser Rangeview Hi 4:56.18 5:01.18 3
15 Orstead, Wyatt Faith Christ 4:57.12 5:02.24 3
16 Miller, Bradley Fort Morgan 5:05.86 5:02.62 2
17 Mullen, Jack Standley Lak 5:12.06 5:04.74 2
18 Marshall, Donovan Littleton Hi 5:12.79 5:05.28 2
19 Hans, Paul Summit High 5:00.40 5:05.50 2
20 Givens, Cole Fort Morgan 5:05.04 5:05.82 2
21 Hosendove, Guillermo Northglenn H 5:07.02 5:10.20 2
22 Blea, Mark Northglenn H 5:11.39 5:11.56 2
23 House, Sean Lutheran Hig 5:06.87 5:12.38 2
24 Smith, Reid Lewis-Palmer 5:17.78 5:15.26 2
25 Newman, Peyton Legacy High 5:18.81 5:19.47 2
26 Kregar, Jeremy Standley Lak 5:20.24 1
27 Provancal, Nicholas Rangeview Hi 5:10.55 5:23.60 2
28 Bushlack, Blake Prairie View 5:38.62 5:25.38 1
29 Karbassi, Ben Shining Moun 5:30.10 5:25.51 1
30 Martinez, Kevin Prairie View 5:33.11 5:27.34 1
31 Marcus, Corbin Faith Christ 5:25.26 5:27.98 2
32 Johnson, Nohl Arvada High 5:27.22 5:31.59 1
33 Dennis, Charles Lutheran Hig 5:35.13 5:33.40 1
34 Niyongabo, Werals Aurora Centr 5:21.93 5:34.79 2
35 Cox, Caleb Lewis-Palmer 5:41.71 5:43.64 1
36 Wetzel, Nathan Rangeview Hi 5:37.27 5:56.33 1
37 Wilson, Jonah Lutheran Hig 6:32.42 6:33.75 1
Event 12 Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: R 48.80 2017 Hinkley
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Ralston Valley High School 'A' 49.17 48.87 2 10
2 Lewis-Palmer High School 'A' 51.26 50.88 2 8
3 Eagle Valley High School 'A' 52.03 51.27 2 6
1) Carbajal, Yanitza 2) Ramirez, Diana
3) Book, Tristin 4) Cavaliero, Kaikea
4 Fort Morgan High School 'A' 51.80 51.79 2 5
1) Torres, Ivette 2) Mendez, Yazmynn
3) Numararlungu, Clementina 4) Pelton, Destiny
5 Summit High School 'A' 52.69 52.36 2 4
1) Ferrari, Bryton 2) Stimson, Hunter
3) Confer, Anna 4) Hemans, Cashema
6 Rangeview High School 'A' 50.99 53.92 2 3
7 Faith Christian Academy 'A' 53.56 53.99 2 2
8 Standley Lake High School 'A' 55.39 56.36 1 1
9 Northglenn High School 'A' 51.88 58.62 2
1) Aguilar, Emily 2) Baca, Alyssa
3) Cotton, Olivia 4) Kerr, Sydney
10 Arvada High School 'A' 57.05 58.81 1
Event 13 Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: R 42.69 2017 Hinkley
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Manual High School 'A' 43.57 43.84 2 10
2 Northglenn High School 'A' 44.74 44.62 2 8
1) Francisco, Sean Thomas 2) Montoya, D'Angelo
3) Watkins-Tupps, Nicholas 4) Scudder, Devin
3 Eagle Valley High School 'A' 44.73 44.78 2 6
1) Turner, Matthew 2) Aragon, Alejandro
3) Bondi, Thomas 4) Castillo, Miguel
4 Hinkley High School 'A' 44.84 45.06 2 5
5 Lewis-Palmer High School 'A' 45.64 45.09 1 4
6 Ralston Valley High School 'A' 43.19 45.55 2 3
7 Rangeview High School 'A' 45.00 45.74 2 2
8 Standley Lake High School 'A' 45.96 46.10 1 1
9 Summit High School 'A' 47.34 46.40 1
1) Dalrymple, Gabe 2) Lucia, Lorenzo
3) Long, Korben 4) Frater, Demary
10 Faith Christian Academy 'A' 46.50 46.83 1
11 Arvada High School 'A' 49.15 48.99 1
12 Gateway High School 'A' 44.23 50.53 2
13 Lotus School for Excellence Hi 'A' 48.85 51.18 1
1) Figueroa, Thiago 2) Gutierez, Oscar
3) Knox, Larry 4) Swaray, Luyanda
Event 14 Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Meet Record: R 1:00.58 2015 Kamryn Scott, Vista Peak
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Stevens, Maddi Legacy High 59.49 1:00.38R 4 10
2 Bennett, Jessica Ralston Vall 59.61 1:00.86 4 8
3 Aragon, Kendall Legacy High 1:00.05 1:02.08 4 6
4 Wood, Ashley Lewis-Palmer 1:02.55 1:02.34 4 5
5 Arteaga, Elena Fort Morgan 1:02.68 1:02.89 4 4
6 McCleave, Brianna Westminster 1:01.79 1:02.93 4 3
7 Davis, Maya Legacy High 1:04.06 1:03.40 3 2
8 Hirsh, Madi Summit High 1:04.63 1:03.99 3 1
9 Woodhull, Lauren Northglenn H 1:05.98 1:04.23 3
10 Bauman, Allie Fort Morgan 1:04.40 1:06.14 3
11 Landrey, Sage Lutheran Hig 1:05.65 1:07.02 3
12 Otte, Megan Lutheran Hig 1:07.44 1:07.49 3
13 Robinson, Ivy Rangeview Hi 1:09.99 1:07.58 2
14 Fay, Bri Ralston Vall 1:10.96 1:07.72 2
14 Balow, Tabby Ralston Vall 1:08.85 1:07.72 3
16 Macias, Amy Eagle Valley 1:09.75 1:07.95 2
17 Esquibel, Mikayela Prairie View 1:08.97 1:08.13 3
18 Holmstrom, Maya Lutheran Hig 1:09.98 1:09.09 2
19 Mccann, Lucy Eagle Valley 1:09.54 1
20 Serna, Diana Fort Morgan 1:09.88 1:10.26 2
21 Lundy, Angelina Lewis-Palmer 1:14.17 1:11.28 2
22 Confer, Aubree Summit High 1:11.56 1
23 Montoya Dominguez, Lizbe Aurora Centr 1:09.75 1:11.79 2
24 Paswaters, Ryan Northglenn H 1:14.89 1
25 Muller, Lisa Arvada High 1:15.09 1:15.33 1
26 Rolin, Ashley Faith Christ 1:15.47 1:15.37 1
27 Robbins, Adiya Faith Christ 1:18.66 1:17.64 1
28 Watkins, Dominique Rangeview Hi 1:20.28 1
29 Sullivan, Paige Arvada High 1:26.23 1:23.23 1
Event 15 Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Meet Record: R 49.15 2016 Darrien Wells, Hinkley
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hendrix, Noah Standley Lak 52.28 1 10
2 Irish, Zander Legacy High 53.05 52.67 5 8
3 Ferdinand, Micah Hinkley High 52.89 1 6
4 Oteng, Andy Aurora Centr 54.80 53.99 5 5
5 Watkins-Tupps, Nicholas Northglenn H 54.98 54.85 5 4
6 Barrett, Christopher Legacy High 55.28 55.63 5 3
7 Cortez, Emanuel Northglenn H 54.93 55.81 5 2
8 Cade, Isaac Lewis-Palmer 57.43 55.88 3 1
9 Hernandez, Ricardo Rangeview Hi 56.55 56.03 4
10 Retana, Erik Fort Morgan 57.00 56.18 3
11 Rohlf, Chris Summit High 56.94 56.27 3
12 Chavez, Kevin Eagle Valley 55.72 56.32 4
13 Shippley, Vincent Arvada High 56.88 56.38 3
14 Rodriguez, Alonso Arvada High 56.25 56.84 4
15 Bergmann, Will Lewis-Palmer 57.96 57.09 3
16 Revers, Erik Faith Christ 59.81 57.24 2
17 Arellanes, Link Prairie View 56.26 57.66 4
18 Ryan, Nathan Littleton Hi 58.06 57.73 3
19 Gallegos Ruval, Daniel Eagle Valley 56.12 58.39 4
20 Morris, Zach Faith Christ 59.15 58.97 3
21 Smith, Leland Rangeview Hi 55.57 58.98 4
22 Figueroa, Thiago Lotus School 55.68 59.10 4
23 Adebayo, Adekunle Rangeview Hi 59.55 59.20 2
24 Preaus, Theodore Summit High 1:00.15 59.29 2
25 McGhie, Steven Aurora Centr 1:00.02 59.70 2
26 Diaz, David Fort Morgan 59.48 1:00.93 2
27 Lovelace, Larenz Prairie View 1:02.17 1
28 Peralta, Jeremiah Arvada High 1:03.44 1
29 Holland, Blake Fort Morgan 1:01.42 1:03.52 2
30 Mericle, Hunter Lutheran Hig 1:04.32 1
31 Berg, Tucker Summit High 1:04.67 1:04.46 2
32 Huff, Luke Faith Christ 1:04.97 1
33 Bigelow, Hunter Prairie View 1:09.39 1
Event 16 Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Meet Record: R 43.72 2016 Sarah Yocum, Faith Christian
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Manfre, Miranda Bear Creek H 46.91 47.56 4 10
2 Blair, Samantha Eagle Valley 46.97 47.59 4 8
3 Schmidt, Madelyn Prairie View 47.36 47.83 4 6
4 Keating, Katie Standley Lak 49.03 49.46 4 5
5 Jirele, Elizabeth Lewis-Palmer 49.70 50.21 4 4
6 Killeen, Nicole Columbine Hi 48.83 50.29 4 3
7 Walter, Landrey Faith Christ 50.09 50.34 3 2
8 Cowan, Abby Legacy High 50.38 51.92 3 1
9 Gibson, Katie Ralston Vall 51.00 52.43 3
10 Kougl, Sierra Ralston Vall 53.10 53.27 2
11 Coleman, Zahla Rangeview Hi 52.58 53.75 3
12 Thigpen, Avery Faith Christ 55.70 53.83 2
13 Brandenstein, Sara Legacy High 52.61 54.63 3
14 Cook, Emily Lewis-Palmer 53.94 55.08 2
15 Confer, Anna Summit High 54.79 56.02 2
16 Abbott, Jada Eagle Valley 56.89 56.28 2
17 Ingram, Zoey Aurora Centr 1:00.86 58.03 1
18 Clise, Olivia Fort Morgan 57.62 59.33 2
19 Koetteritz, Emily Summit High 52.85 59.72 2
20 Pettyjohn, Rylee Fort Morgan 58.17 1:02.27 1
21 Usuda, Karina Northglenn H 1:14.22 1
Event 17 Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Meet Record: R 39.61 2018 Angel Heredia, Hinkley
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Smith, Osirus Columbine Hi 39.65 40.65 4 10
2 Heekin, Carter Faith Christ 42.74 42.26 4 8
3 Howard Parrish, Kameran Gateway High 41.91 42.50 4 6
4 Gravagno, Nate Englewood Hi 42.80 42.67 4 5
5 Mural, Quentin Rangeview Hi 42.70 43.20 4 4
6 Breen, Nick Faith Christ 43.37 43.33 3 3
7 Baca, Jacob Standley Lak 42.74 43.34 4 2
8 Smith, Ke'von Rangeview Hi 43.58 43.34 3 1
9 Ortiz, Roberto Northglenn H 42.72 43.55 4
10 Crosby, David Standley Lak 43.05 43.87 4
11 Case, Spencer Northglenn H 44.52 44.79 3
12 Creen, Brennan Summit High 45.77 45.19 2
13 Hernandez, Tony Eagle Valley 44.60 45.89 3
14 Classen, Justin Columbine Hi 43.72 46.18 3
15 Maes, Ben Faith Christ 45.90 46.26 2
16 Ricks, Jasean Rangeview Hi 48.61 46.67 2
17 Wasson, Gray Summit High 45.99 46.95 2
18 Lawson, Xavier Legacy High 47.34 47.26 2
19 Contreras, Alan Gateway High 48.52 47.91 2
20 Snouwaert, Jack Lewis-Palmer 45.63 48.04 3
21 Looper, Jason Lewis-Palmer 47.54 48.21 2
22 Lujan, Eli Standley Lak 43.81 48.44 3
23 Siddque, Lamid Gateway High 50.12 1
24 Sanchez, Armando Summit High 49.16 51.34 2
25 Callis, Charlie Eagle Valley 51.05 51.52 1
26 Nuanes, Dominic Arvada High 54.66 54.28 1
27 Bodine, Kyle Legacy High 51.55 55.71 1
Event 18 Girls 800 Meter Run
===================================================================================
Meet Record: R 2:20.60 2017 Shannon King, Faith Christian
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Resignolo, Noelle Summit High 2:26.77 2:23.26 3 10
2 Siles, Brynn Legacy High 2:33.42 1 8
3 Poulson, Kasia Prairie View 2:34.40 2:34.62 3 6
4 Blohm, Savannah Lutheran Hig 2:39.78 2:34.87 3 5
5 Wood, Haley Lewis-Palmer 2:33.49 2:34.98 3 4
6 Smith, Grace Lutheran Hig 2:36.19 2:37.73 3 3
7 Heekin, Katherine Faith Christ 2:39.02 2:39.25 3 2
8 Cooper, Taryn Rangeview Hi 2:40.80 2:41.25 2 1
9 Warren, Vethalia Rangeview Hi 2:38.12 2:41.36 3
10 Mowry, Emma Legacy High 2:42.75 1
11 Phillips, Aspen Lewis-Palmer 2:55.91 2:45.68 1
12 Mccann, Lucy Eagle Valley 2:42.09 2:46.04 2
13 Pellien, Abigail Legacy High 2:48.41 1
14 Miro, Kaitlyn Prairie View 2:51.70 2:49.28 2
15 Salgado, Melissa Northglenn H 2:47.39 2:49.29 2
16 Ramos, Karen Gateway High 2:50.05 2:52.10 2
17 Alvarez, Sofia Rangeview Hi 2:52.85 2:52.74 1
18 Hegarty, Jadyn Faith Christ 2:49.68 2:53.93 2
19 Melzer, TianYu Lewis-Palmer 2:52.79 2:54.62 2
20 McCarthy, Isabella Standley Lak 2:51.09 2:55.53 2
21 Villanueva, Jessica Northglenn H 2:49.50 2:56.77 2
22 Montoya Dominguez, Lizbe Aurora Centr 2:51.44 2:58.47 2
23 Confer, Aubree Summit High 2:52.84 2:59.41 2
24 Curtis, Emily Westminster 3:07.93 3:01.02 1
25 Barba, Morgan Prairie View 3:10.55 3:02.16 1
26 Quezada Gonzalez, Angela Northglenn H 3:01.50 3:05.14 1
27 Jardon, Josie Summit High 3:03.15 3:06.88 1
28 Cormier, Lauren Lutheran Hig 3:09.68 3:11.85 1
Event 19 Boys 800 Meter Run
===================================================================================
Meet Record: R 2:00.11 2018 Jonah Penrose, Lewis-Palmer
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Brown, Aaron Rangeview Hi 1:58.81 1:58.44R 3 10
2 Morrison, John Lewis-Palmer 2:09.65 1:59.85R 3 8
3 Lee, Parker Legacy High 2:00.33 2:00.56 3 6
4 Brandt, Benjamin Ralston Vall 2:00.74 2:01.44 3 5
5 Pierce, Josh Lewis-Palmer 2:04.06 2:02.71 3 4
6 Barnard, Andrew Ralston Vall 2:07.86 2:06.67 3 3
7 Young, Nicholas Lewis-Palmer 2:08.74 2:08.25 3 2
8 Donze, Jack Ralston Vall 2:15.22 2:08.62 2 1
9 Grewe, Matthew Eagle Valley 2:12.82 2:09.97 2
10 Berhe, Nathan Rangeview Hi 2:15.29 2:10.22 2
11 Rhode, Luke Fort Morgan 2:14.14 2:11.12 2
12 Weber, Blake Legacy High 2:12.36 2:11.59 2
13 Spradling, Tyson Legacy High 2:09.81 2:12.79 3
14 Rodriguez, Alonso Arvada High 2:13.71 2:12.92 2
15 Chavez, Kevin Eagle Valley 2:17.58 2:16.15 2
16 Payan, Johan Eagle Valley 2:17.24 2:16.82 2
17 Mendoza, Aaron Prairie View 2:14.92 2:18.82 2
18 Blea, Mark Northglenn H 2:15.46 2:19.38 2
19 Morris, Zach Faith Christ 2:21.43 1
20 Karbassi, Ben Shining Moun 2:13.93 2:23.41 2
21 Niyongabo, Werals Aurora Centr 2:21.46 2:24.15 2
22 Chrisman, Noah Summit High 2:27.81 2:25.32 1
23 Sparling, Ben Lutheran Hig 2:25.87 1
24 Nicacio Huerta, Osvan Aurora Centr 2:22.50 2:26.15 2
25 Romo, Oracio Alameda Inte 2:33.43 2:27.50 1
26 Cormier, Kyle Lutheran Hig 2:26.95 2:28.54 1
27 Zeender, Marcus Shining Moun 2:25.39 2:28.58 1
28 Ofori-Kurago, Daryn Rangeview Hi 2:02.00 2:30.20 3
29 Gomez, Alex Fort Morgan 2:36.80 2:36.69 1
30 Bell, Cole Prairie View 2:30.00 2:37.70 1
31 Holmstrom, Van Lutheran Hig 2:31.87 2:49.12 1
32 Jouy, Archraf Northglenn H 3:07.33 2:52.03 1
Event 20 Girls 200 Meter Dash
========================================================================================
Meet Record: R 25.34 2018 Sierra Arceneaux, Hinkley
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Wilborne, Courtney Hinkley High 25.91 26.17 1.3 5 10
2 Somorin, Alina Ralston Vall 27.06 26.71 1.3 5 8
3 Provencal, Casia Ralston Vall 26.65 26.94 1.3 5 6
4 Bennett, Jessica Ralston Vall 27.14 27.22 1.3 5 5
5 Woodhull, Lauren Northglenn H 27.50 2.2 1 4
6 Young, Tayler Fort Morgan 28.24 28.07 2.5 4 3
7 Martin, Jaedyn Rangeview Hi 28.27 28.53 2.5 4 2
8 Parrish, Heather Lewis-Palmer 28.83 28.66 2.5 4 1
9 Landrey, Sage Lutheran Hig 28.97 2.2 1
10 Casados, Madalynn Arvada High 29.67 29.20 2.5 4
11 Gielas, Molly Legacy High 29.43 29.26 2.5 4
12 Donahue, Kira Legacy High 28.92 29.29 2.5 4
13 Acevedo, Francine Fort Morgan 28.91 29.62 2.5 4
14 Otte, Megan Lutheran Hig 30.61 29.89 1.7 3
15 Cotton, Olivia Northglenn H 33.02 30.26 2.1 2
16 Williams, Amyah Aurora Centr 30.62 2.2 1
17 Macias, Amy Eagle Valley 30.19 30.63 1.7 3
18 Holmstrom, Maya Lutheran Hig 30.45 30.64 1.7 3
19 Matarrese, Sophia Shining Moun 30.94 30.69 1.7 3
20 Adams, Michaela Lewis-Palmer 29.77 30.69 1.7 3
21 Nearpass, Leila Summit High 31.06 31.03 2.1 2
22 Paswaters, Ryan Northglenn H 30.76 31.29 1.7 3
23 Butts, Hattie Faith Christ 33.66 32.03 2.1 2
24 Rolin, Ashley Faith Christ 32.50 32.70 2.1 2
25 Darst, Elizabeth Summit High 34.00 2.2 1
26 Nathanson, Isabella Arvada High 34.33 34.75 2.1 2
27 Sullivan, Paige Arvada High 36.07 36.22 2.1 2
Event 21 Boys 200 Meter Dash
========================================================================================
Meet Record: R 22.48 2017 Elijah Williams, Gateway
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Reed, Jeremiah Rangeview Hi 23.86 23.15 0.6 6 10
2 Atwood, Alex Fort Morgan 23.06 23.18 0.4 7 8
3 Garcia, Noe Hinkley High 23.50 23.31 0.4 7 6
4 Scudder, Devin Northglenn H 23.60 2.7 1 5
5 McNearny, Devin Ralston Vall 23.34 23.66 0.4 7 4
6 McCoy, Jesse Faith Christ 23.89 23.78 0.6 6 3
7 Lindsey, James Ralston Vall 24.88 23.86 1.3 5 2
8 Estrada, Matthew Standley Lak 24.60 23.91 1.3 5 1
9 Hayes, Derek Gateway High 24.01 23.94 0.6 6
10 Irish, Zander Legacy High 24.28 23.98 0.6 6
11 Bell, Robert Rangeview Hi 23.95 24.01 0.6 6
12 Hall, Noah Lutheran Hig 24.98 24.05 1.3 5
13 Martinez, Suar Fort Morgan 24.76 24.06 1.3 5
14 Hudson, John Lewis-Palmer 24.26 2.7 1
15 Vecchiarelli, Vanni Ralston Vall 25.14 24.49 1.7 4
16 Watkins-Tupps, Nicholas Northglenn H 24.00 24.50 0.6 6
17 Simamora, Hasain Rangeview Hi 25.81 24.70 2.3 3
18 Figueroa, Thiago Lotus School 24.60 24.75 1.3 5
19 Casteneda, Edoardo Faith Christ 25.08 24.77 1.7 4
20 Cyprian, Hunter Standley Lak 24.87 24.85 1.3 5
21 Lovelace, Larenz Prairie View 24.81 25.06 1.3 5
22 Cortez, Emanuel Northglenn H 24.66 25.22 1.3 5
23 Bergmann, Will Lewis-Palmer 26.33 25.47 2.3 3
24 Blot, Evan Legacy High 25.64 25.58 2.3 3
25 Yang, Johnny Arvada High 25.37 25.95 1.7 4
26 Manzo, Steven Eagle Valley 25.93 25.98 2.3 3
27 Gallegos Ruval, Daniel Eagle Valley 25.28 26.05 1.7 4
28 Dalrymple, Gabe Summit High 26.78 26.43 1.6 2
29 Hines, Noah Prairie View 26.49 2.7 1
30 Gliem, Xander Fort Morgan 25.33 26.51 1.7 4
31 Gutierez, Oscar Lotus School 26.37 26.76 2.3 3
32 Knox, Larry Lotus School 26.86 26.77 1.6 2
33 Agranoff, Ben Faith Christ 26.77 2.7 1
34 Carias Valenzuela, Chris Arvada High 26.22 26.78 2.3 3
35 Holbrook, Matthew Arvada High 27.83 27.03 1.6 2
36 Sanchez, Armando Summit High 27.05 2.7 1
37 Bigelow, Hunter Prairie View 26.61 27.22 2.3 3
38 Utzerath, Jack Lutheran Hig 27.56 27.25 1.6 2
Event 22 Girls 3200 Meter Run
===================================================================================
Meet Record: R 11:37.53 2018 Shannon King, Faith Christian
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 King, Shannon Faith Christ 11:41.62 11:24.29R 2 10
2 Surage, Aubrey Lewis-Palmer 11:28.75 11:26.37R 2 8
3 Jones, Abby Legacy High 11:47.57 11:49.37 2 6
4 Doan, Avery Eagle Valley 11:33.51 11:52.74 2 5
5 Orstead, Audrey Faith Christ 11:56.51 12:14.72 2 4
6 Bachus, Hannah Legacy High 12:56.52 13:12.03 2 3
7 Liao, Kaythy Standley Lak 13:46.38 13:20.65 1 2
8 Weese, Samantha Lewis-Palmer 13:40.49 13:34.79 2 1
9 Mills, Bodhi Shining Moun 13:51.24 13:39.87 1
10 Tolman, Aspen Standley Lak 13:46.19 13:41.49 1
11 Filla, Katelyn Lewis-Palmer 14:16.31 13:49.52 1
12 Young, Ava Legacy High 13:36.06 14:18.18 2
13 Saliman, Mira Shining Moun 14:00.98 14:21.13 1
14 Wetzel, Chloe Rangeview Hi 13:46.05 14:27.72 1
15 Singleton, Rena Summit High 15:21.09 15:45.23 1
16 Love, Kaelin Summit High 13:59.30 16:35.21 1
Event 23 Boys 3200 Meter Run
===================================================================================
Meet Record: R 10:08.20 2018 Aiden Branch, Eagle Valley
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Jirele, Patrick Lewis-Palmer 10:15.00 10:18.10 2 10
2 Blaine, Antonio Faith Christ 10:19.32 10:29.76 2 8
3 Moore, Evan Littleton Hi 10:48.38 10:31.14 2 6
4 Vaille, Jeremiah Summit High 10:36.92 10:32.29 2 5
5 Brown, Cooper Littleton Hi 10:51.02 10:43.79 2 4
6 Slocum, Ryan Rangeview Hi 10:48.94 10:44.44 2 3
7 Albachew, Aser Rangeview Hi 10:53.62 10:44.95 2 2
8 Burke, Sam Summit High 10:46.68 10:45.88 2 1
9 Hofmann, Kyle Standley Lak 11:01.25 10:51.40 2
10 Papadopolous, John Eagle Valley 10:51.53 10:52.74 2
11 Torres, Jorge Fort Morgan 10:59.11 10:56.50 2
12 Allen, Nate Lewis-Palmer 11:08.98 11:00.57 1
13 Sanchez, David Eagle Valley 10:52.80 11:06.00 2
14 Di Liberto, Filippo Standley Lak 10:52.92 11:17.12 2
15 Petak, Josiah Lewis-Palmer 11:19.61 11:29.31 1
16 Walker, Nick Ralston Vall 11:41.01 11:34.84 1
17 Logan, Aidan Ralston Vall 11:45.15 11:37.55 1
18 Bolduc, Alex Ralston Vall 11:12.27 11:39.73 1
19 Provancal, Nicholas Rangeview Hi 11:24.72 11:54.55 1
20 Bushlack, Blake Prairie View 11:20.31 12:04.49 1
21 Martinez, Kevin Prairie View 11:39.34 12:05.69 1
22 Hosendove, Guillermo Northglenn H 11:33.92 12:19.74 1
23 Olivares, Jair Northglenn H 12:26.42 12:43.94 1
Event 24 Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: R 4:04.20 2016 Prairie View
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Rangeview High School 'A' 4:07.40 4:06.45 2 10
2 Prairie View High School 'A' 4:10.23 4:06.63 2 8
1) Nguyen, Jenny 2) Montoya, Destiny
3) Schmidt, Madelyn 4) Morales, Myia
3 Eagle Valley High School 'A' 4:10.56 4:15.23 2 6
1) Scrivens, Jewel 2) Cavaliero, Kaikea
3) Ramirez, Diana 4) Shepard, Victoria
4 Standley Lake High School 'A' 4:18.89 4:16.03 2 5
5 Lewis-Palmer High School 'A' 4:23.35 4:23.78 2 4
6 Legacy High School 'A' 4:13.97 4:26.40 2 3
1) Davis, Maya 2) Meier, Peyton
3) Donahue, Kira 4) Stevens, Ava
7 Summit High School 'A' 4:38.21 4:54.24 1 2
Event 25 Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: R 3:23.35 2016 Hinkley
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Standley Lake High School 'A' 3:30.48 3:29.74 2 10
2 Ralston Valley High School 'A' 3:30.73 3:30.10 2 8
3 Columbine High School 'A' 3:25.95 3:30.46 2 6
4 Eagle Valley High School 'A' 3:33.26 3:31.14 2 5
1) Castillo, Miguel 2) Moser, Jesse
3) Williams, Hayden 4) Aragon, Alejandro
5 Littleton High School 'A' 3:36.63 3:35.33 2 4
6 Lewis-Palmer High School 'A' 3:42.86 3:35.50 1 3
7 Rangeview High School 'A' 3:26.93 3:38.43 2 2
8 Englewood High School 'A' 3:36.35 3:39.41 2 1
9 Faith Christian Academy 'A' 3:45.52 3:46.81 1
10 Summit High School 'A' 3:52.16 3:52.78 1
1) Lucia, Lorenzo 2) Rohlf, Chris
3) Hernandez, Erick 4) Long, Korben
11 Prairie View High School 'A' 4:00.83 4:11.97 1
1) Mendoza, Aaron 2) Hines, Noah
3) Arellanes, Link 4) Bell, Cole
Event 26 Girls High Jump
================================================================================
Meet Record: R 5-01 2018 Riley Endries, Poudre
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pelton, Destiny Fort Morgan 5-02.00 5-00.00 10
2 Seymour, Brooklyn Ralston Vall 4-08.00 J5-00.00 8
3 Howard, Emma Summit High 4-10.00 J5-00.00 6
4 Buckley, Taylor Lewis-Palmer 5-00.00 4-11.00 5
5 Coffey, Josephine Bear Creek H 5-00.00 J4-11.00 4
6 Schneider, Brindelyn Lutheran Hig 4-06.00 4-09.00 1.50
6 Settle, Claudia Lutheran Hig 4-07.00 4-09.00 1.50
6 Clanton, Shy Englewood Hi 5-00.00 4-09.00 1.50
6 Eberle, Tashi Ralston Vall 5-00.00 4-09.00 1.50
10 De La Torre, Devany Rangeview Hi 4-10.00 J4-09.00
11 Bevington, Sydney Ralston Vall 4-08.00 J4-09.00
12 Neuenschwander, Ali Columbine Hi 4-10.00 J4-09.00
13 Williams, Amyah Aurora Centr 4-06.00 4-07.00
-- Simpson, Ayana Rangeview Hi 4-08.00 NH
-- Parker, Kira Lutheran Hig 4-06.00 NH
Event 27 Boys High Jump
================================================================================
Meet Record: R 6-01.50 2017 Alex Bailey, Lewis-Palmer
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ortega, Hector Northglenn H 6-04.00 6-07.00R 10
2 Kreimeyer, Gabriel Rangeview Hi 6-02.00 6-02.50R 8
3 Frazier, Kobe Rangeview Hi 6-00.00 6-02.00R 6
4 Smith, Leland Rangeview Hi 5-10.00 6-00.00 5
5 Wright, Stefin Lewis-Palmer 6-00.00 5-11.00 4
6 Goldhammer, Jake Lutheran Hig 5-10.00 J5-11.00 3
7 Henderson-Johnson, Rober Columbine Hi 6-00.00 5-10.00 2
8 Maurek, Gary Legacy High 6-00.00 J5-10.00 1
9 Parker, Teag Lutheran Hig 6-00.00 5-09.00
10 Rademacher, Mason Lewis-Palmer 5-08.00 5-08.00
10 MacLennon, Johnny Standley Lak 5-06.00 5-08.00
10 Turner, Matthew Eagle Valley 6-00.00 5-08.00
10 Tuholski, Matt Standley Lak 6-01.00 5-08.00
10 McMillan, Trevor Littleton Hi 6-00.00 5-08.00
10 Finley, Ian Lewis-Palmer 5-10.00 5-08.00
10 Morton, Zach Northglenn H 5-10.00 5-08.00
17 Cook, Jacob Ralston Vall 5-10.00 5-06.00
17 Wasson, Gray Summit High 5-06.00 5-06.00
-- Agranoff, Ben Faith Christ 4-10.00 NH
-- Blea, Mark Northglenn H 5-05.00 NH
Event 28 Girls Pole Vault
================================================================================
Meet Record: R 10-04 2017 Hayley Rayburn, Platte Canyon
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Oatman, Alexa Lewis-Palmer 11-02.00 10-10.00R 10
2 Walker, Heather Chatfield Hi 11-00.00 10-01.00 8
3 Abernethy, Sophia Standley Lak 7-06.00 8-07.00 6
4 Kromer, Brielle Eagle Valley 8-02.00 8-01.00 5
5 Scoggins, Daisha Rangeview Hi 8-03.00 J8-01.00 4
6 Bourke, Peyton Eagle Valley 8-00.00 7-07.00 3
7 Spitzley, Fiona Legacy High 7-06.00 J7-07.00 2
8 Brainard, Lauren Lewis-Palmer 6-08.00 6-07.00 0.50
8 DuMond, Megan Lewis-Palmer 6-08.00 6-07.00 0.50
9 Deeds, Payton Rangeview Hi 7-06.00 J6-07.00
11 Baker, Charity Hinkley High 7-00.00 6-01.00
11 Matarrese, Sophia Shining Moun 6-00.00 6-01.00
13 Ledgerwood, Mabel Prairie View 5-09.00 5-07.00
-- Walls, Sayler Columbine Hi 9-00.00 NH
-- Montoya Dominguez, Lizbe Aurora Centr 5-03.00 NH
Event 29 Boys Pole Vault
================================================================================
Meet Record: R 13-04 2018 Joseph White, Eagle Valley
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Daniels, Holden Eagle Valley 14-06.00 14-07.00R 10
2 White, Oliver Eagle Valley 14-06.00 14-01.00R 8
3 Daubs, Ethan Eagle Valley 14-06.00 13-07.00R 6
4 Stutzman, Trevor Littleton Hi 13-03.00 J13-07.00R 5
5 Brown, Ryan Prairie View 12-03.00 12-01.00 4
6 Searls, Garrett Horizon High 11-03.00 J12-01.00 3
7 Dixon, Joseph Lewis-Palmer 11-06.00 11-01.00 2
8 Miller, Andrew Lewis-Palmer 10-09.00 10-07.00 1
9 Solis, Daimean Mountain Ran 11-02.00 J10-07.00
10 Quinonez, Stevie Northglenn H 10-06.00 J10-07.00
11 Guerrero, Eric Northglenn H 10-00.00 10-01.00
11 Pineda, Ethan Shining Moun 10-06.00 10-01.00
13 Alvarado, Anthony Aurora Centr 8-09.00 9-07.00
13 Beijer, Josh Denver Chris 8-06.00 9-07.00
13 Hewitt, Gavin Denver Chris 9-00.00 9-07.00
13 Marshall, Howie Littleton Hi 8-09.00 9-07.00
17 Beemer, Jj Northglenn H 9-03.00 9-01.00
18 Thompson, Jaden Lewis-Palmer 8-04.00 8-07.00
19 Finley, Ian Lewis-Palmer 8-03.00 8-01.00
-- George, Jeremy Rangeview Hi 7-00.00 NH
-- Larson, Grant Chatfield Hi 12-06.00 NH
-- Orizaba, Dylan Rangeview Hi 7-09.00 NH
-- Koulibaly, Gamo Rangeview Hi 6-00.00 NH
-- Vecchiarelli, Vanni Ralston Vall 8-09.00 NH
Event 30 Girls Long Jump
========================================================================================
Meet Record: R 17-10 2018 Na'Daisha Williams, Gateway
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Eberle, Tashi Ralston Vall 16-03.50 16-05.50 -1.5 2 10
2 Roberts, Payton Ralston Vall 16-04.00 16-00.00 -0.7 2 8
3 Killeen, Nicole Columbine Hi 16-04.00 15-10.00 +0.0 2 6
4 Scarborough, Shayla Lewis-Palmer 16-04.50 15-09.50 -1.7 2 5
5 Carbajal, Yanitza Eagle Valley 16-00.00 15-09.00 -1.4 2 4
6 Howard, Emma Summit High 15-07.50 15-05.00 -0.9 2 3
7 Jackson, Trinity Lewis-Palmer 15-02.00 14-10.00 -1.0 2 2
8 Turner, Arabella Eagle Valley 14-10.75 14-07.50 -1.4 2 1
9 Tiernan, Sarai Hinkley High 13-00.50 14-06.50 NWI 1
9 Tshite, Christelle Gateway High 14-03.50 14-06.50 +0.0 1
11 Dobbs, Bella Faith Christ 12-06.75 14-02.50 NWI 1
12 King, Brooke Legacy High 13-08.25 13-01.00 NWI 1
13 Darst, Elizabeth Summit High 13-01.00 13-00.00 NWI 1
14 Carle, Tayah Eagle Valley 14-09.75 12-07.00 NWI 2
15 Fritzler, Elise Fort Morgan 12-11.50 12-02.00 NWI 1
16 Aucoin, Diane Faith Christ 11-02.75 11-09.00 NWI 1
17 Butts, Hattie Faith Christ 11-00.50 11-07.00 NWI 1
18 Fritzler, Jenna Fort Morgan 13-03.50 9-00.00 NWI 1
-- Torres, Mirlaine Prairie View 15-03.00 ND NWI 2
-- DeLange, Ally Lewis-Palmer 14-07.00 ND NWI 2
-- Wehrly, Jenna Legacy High 14-07.00 ND NWI 2
-- Seymour, Brooklyn Ralston Vall ND NWI 1
-- Schneider, Brindelyn Lutheran Hig 13-02.00 ND NWI 1
-- Stott, Kaya Lutheran Hig 13-03.00 ND NWI 1
-- Starkey, Katelynn Rangeview Hi 16-08.50 ND NWI 2
Event 31 Boys Long Jump
========================================================================================
Meet Record: R 22-07 2018 Daiquan Hill, Gateway
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Adams, Sterling Northglenn H 20-04.50 21-09.50 0.7 3 10
2 Tischler, Kaleb Ralston Vall 20-10.00 20-11.50 -1.8 3 8
3 DeRuso, Lanier Gateway High 21-09.00 20-09.00 0.6 3 6
4 Sanchez, Mikey Columbine Hi 20-11.50 20-06.50 +0.0 3 5
5 Sipple, Delvin Hinkley High 21-09.00 20-05.00 +0.0 3 4
6 Robinson, JahBrea Rangeview Hi 19-11.00 20-01.00 +0.0 2 3
7 Cook, Jacob Ralston Vall 20-02.00 19-09.50 +0.0 2 2
8 Gonzalez, Kenneth Littleton Hi 20-08.25 19-07.50 1.9 3 1
9 Nourse, Braidon Rangeview Hi 21-01.50 19-06.00 0.2 3
10 Salter, Andrew Westminster 20-06.25 19-05.50 0.3 3
11 Ortega, Hector Northglenn H 20-08.50 19-05.00 1.2 3
12 Turner, Matthew Eagle Valley 20-05.00 19-01.50 +0.0 3
13 Tate, Braelon Legacy High 21-00.50 19-00.00 +0.0 3
14 Kingsmore, Konnor Lewis-Palmer 18-11.00 18-11.50 0.2 2
15 Aragon, Alejandro Eagle Valley 18-00.00 -1.4 1
16 Dalrymple, Gabe Summit High 18-10.00 17-10.50 0.2 2
17 Heekin, Carter Faith Christ 17-03.75 17-05.50 +0.0 1
18 Flores, Angel Fort Morgan 17-04.00 16-08.00 +0.0 1
19 Rodriguez, Alonso Arvada High 16-11.00 16-04.00 +0.0 1
20 Burr, David Lutheran Hig 16-04.50 15-04.00 +0.0 1
21 Walter, Harvey Faith Christ 12-08.75 11-02.50 +0.0 1
Event 32 Girls Triple Jump
========================================================================================
Meet Record: R 34-08.50 2017 Jessica Blahnik, Faith Christian
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Killeen, Nicole Columbine Hi 34-04.00 35-05.00R 0.7 2 10
2 Carbajal, Yanitza Eagle Valley 34-07.25 34-10.50R 0.8 2 8
3 Neuenschwander, Ali Columbine Hi 34-01.50 32-08.00 +0.0 2 6
4 Starkey, Katelynn Rangeview Hi 34-02.50 32-06.50 +0.0 2 5
5 Howard, Emma Summit High 32-10.75 32-00.50 0.1 2 4
6 Bevington, Sydney Ralston Vall 32-10.50 31-10.00 +0.0 2 3
-- Nguyen, Marcella Rangeview Hi 30-05.50 ND NWI 2
-- Kougl, Sierra Ralston Vall 29-00.25 ND NWI 1
-- Koetteritz, Emily Summit High 32-10.50 ND NWI 2
-- Tucker, Kimberly Lewis-Palmer 32-06.00 ND NWI 2
-- Tiernan, Sarai Hinkley High 27-02.50 ND NWI 1
-- Turner, Arabella Eagle Valley 30-02.50 ND NWI 1
-- Rolin, Ashley Faith Christ ND NWI 1
-- Settje, Isabella Standley Lak 29-10.50 ND NWI 1
-- Carle, Tayah Eagle Valley 29-05.00 ND NWI 1
-- Butts, Hattie Faith Christ ND NWI 1
-- DeLange, Ally Lewis-Palmer 31-00.50 ND NWI 2
-- Addi, Samah Rangeview Hi 28-06.00 ND NWI 1
-- Bauman, Allie Fort Morgan 32-02.50 ND NWI 2
-- Hughes, Faith Prairie View 29-04.00 ND NWI 1
-- Fritzler, Elise Fort Morgan 27-02.50 ND NWI 1
-- Jimerson, Malia Gateway High 34-10.50 ND NWI 2
-- Eberle, Tashi Ralston Vall 33-01.00 ND NWI 2
-- Ferrari, Bryton Summit High 29-06.75 ND NWI 1
Event 33 Boys Triple Jump
========================================================================================
Meet Record: R 43-10.50 2018 Sterling Adams, Northglenn
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Tarin, Martin Northglenn H 42-10.25 43-04.00 -0.5 2 10
2 Sanchez, Mikey Columbine Hi 44-07.00 42-05.25 +0.0 2 8
3 Kingsmore, Konnor Lewis-Palmer 43-07.00 41-07.00 -0.9 2 6
4 Castillo, Miguel Eagle Valley 43-00.75 41-06.50 -0.7 2 5
5 Jones, Wes Columbine Hi 41-09.00 41-00.00 1.5 2 4
6 Ortega, Hector Northglenn H 42-11.00 40-06.00 -1.7 2 3
7 Oseguera, Marcos Eagle Valley 41-06.25 40-05.00 +0.0 2 2
8 Nourse, Braidon Rangeview Hi 43-10.00 39-11.00 +0.0 2 1
9 Creen, Brennan Summit High 37-02.00 39-10.50 0.9 1
10 McMillan, Trevor Littleton Hi 40-06.00 39-03.00 -1.0 2
11 Philio, Devin Rangeview Hi 40-05.50 39-00.00 +0.0 2
-- Contreras, Alan Gateway High 37-01.50 ND NWI 1
-- Rohlf, Chris Summit High ND NWI 1
-- Bergmann, Will Lewis-Palmer 37-07.00 ND NWI 1
-- Scollo, Anthony Legacy High 38-01.75 ND NWI 1
-- Clary, Jaden Rangeview Hi 38-08.25 ND NWI 1
-- Howard Parrish, Kameran Gateway High 40-10.50 ND NWI 2
-- McCord, Justin Faith Christ 33-00.50 ND NWI 1
-- Diaz, Leandro Prairie View 38-09.00 ND NWI 1
-- Henderson-Johnson, Rober Columbine Hi 39-09.50 ND NWI 2
Event 34 Girls Discus Throw
===================================================================================
Meet Record: R 120-03 2018 Haley Lewis, Fort Morgan
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Baum, Brittany Legacy High 114-10 104-11.50 2 10
2 Ehrenfeucht, Ariana Legacy High 120-02 99-08 2 8
3 Davis, Lushous Rangeview Hi 97-04.50 95-07 2 6
4 Givens, Rylee Fort Morgan 100-03 91-01 2 5
5 Blohm, Torre Lutheran Hig 98-01 90-10 2 4
6 Finch, Ashley Faith Christ 92-07 87-05 2 3
7 Nelson, Amanda Faith Christ 87-04 83-04 2 2
8 Ngewasi, Benel Arvada High 85-05 73-06 2 1
9 Rogers, Sydney Lewis-Palmer 64-00 68-08 1
10 Zielinski, Grace Lewis-Palmer 75-06.50 67-09 1
11 Vaille, Alexis Summit High 66-02 67-08 1
12 Morales, Adell Northglenn H 64-07 60-07 1
13 Tineo Gonzalez, Emelyn Northglenn H 51-06.50 60-00 1
14 Keister, Kayleigh Faith Christ 64-07 50-04 1
15 Cardona, Lizbeth Westminster 46-05 1
16 Werner, Cassidy Lewis-Palmer 64-01.50 45-11 1
-- Alaniz, Lindsay Eagle Valley 81-00 ND 2
-- Zuniga, Autumn Arvada High 68-03 ND 1
-- Dallas, Veronica Northglenn H 75-07 ND 1
Event 35 Boys Discus Throw
===================================================================================
Meet Record: R 163-00 2018 John Hochanadel, Fort Morgan
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hochanadel, James Fort Morgan 148-04 141-01 3 10
2 Khashchuk, Dariy Westminster 28-10.50 131-06 3 8
3 Mellen, William Prairie View 32-01.25 128-02 3 6
4 Siders, Braden Ralston Vall 130-08 119-06 3 5
5 Neve, Sam Faith Christ 130-05 118-11 3 4
6 Ross, Isaac Ralston Vall 134-05 118-06 3 3
7 Gentry, Andrew Columbine Hi 131-06 117-09 3 2
8 Hobbs, Trace Eagle Valley 130-01 115-10 3 1
9 Trujillo, Alex Littleton Hi 128-11 115-07 3
10 Bridges, Julian Rangeview Hi 130-09 114-06 3
11 Gallegos, Darryl Eagle Valley 132-01 110-11 3
12 Johnson, Corey Summit High 117-09 109-10.50 2
13 Suazo, Trenton Northglenn H 104-05 103-01 2
14 Kilmer, Jacob Rangeview Hi 114-11 102-03 2
15 Finch, Aaron Faith Christ 19-06.50 101-03 2
16 Pov, David Standley Lak 117-03 101-02 2
17 Cruz, Ruben Gateway High 87-00.75 95-04.50 1
18 Vanegas, Conrado Northglenn H 84-05 94-11 1
19 Schuster, Will Littleton Hi 112-09 93-08 2
20 Icke, Matt Lewis-Palmer 102-01 85-04 2
21 Gilbert, Ian Legacy High 113-02 85-01 2
22 Quaye, Franklin Lotus School 104-06 82-03 2
23 Becker, Jon Fort Morgan 99-03 81-01 2
24 Mejia, Marco Fort Morgan 87-01 79-11 1
25 Foster, Christian Lewis-Palmer 07-07.50 78-09 2
25 Bustos, Orlando Aurora Centr 100-02 78-09 2
27 Johnson, Nohl Arvada High 82-07 75-00 1
28 Yocom, Cody Lewis-Palmer 96-03 72-04 1
29 Valdez, Issac Gateway High 82-03.75 70-08 1
30 Ornelas, Josiah Arvada High 76-07 67-06 1
31 Crihfield, Zachary Arvada High 77-10 65-11 1
-- Diehl, Johnathan Lotus School 68-04 ND 1
-- Olivas, Edgar Northglenn H 78-11 ND 1
-- Stricker, Jackson Eagle Valley 129-01 ND 3
-- Carlson, Zane Legacy High 92-03 ND 1
Event 36 Girls Shot Put
===================================================================================
Meet Record: R 37-11.50 2017 Haley Lewis, Fort Morgan
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Torbet, Jamie Standley Lak 34-07.25 35-04.00 2 10
2 Nelson, Amanda Faith Christ 31-07.00 31-11.00 2 8
3 Davis, Lushous Rangeview Hi 33-07.00 31-00.00 2 6
4 Baum, Brittany Legacy High 31-04.00 30-05.00 2 5
5 Rogers, Sydney Lewis-Palmer 29-05.50 30-01.50 2 4
6 Dallas, Veronica Northglenn H 28-10.50 29-09.00 2 3
7 Finch, Ashley Faith Christ 29-09.25 29-06.00 2 2
8 Wong, Erica Legacy High 30-10.00 28-06.50 2 1
9 Ngewasi, Benel Arvada High 28-07.50 26-04.00 2
10 Morales, Adell Northglenn H 23-10.00 24-04.00 1
11 Almanza, Alondra Fort Morgan 24-07.00 24-03.50 1
12 Werner, Cassidy Lewis-Palmer 25-00.75 24-00.50 1
13 Givens, Rylee Fort Morgan 23-11.50 22-04.00 1
14 Zielinski, Grace Lewis-Palmer 23-07.50 21-10.00 1
15 Vaille, Alexis Summit High 21-00.00 21-07.00 1
16 Banos, Valeria Gateway High 21-05.00 20-11.00 1
17 Zuniga, Autumn Arvada High 21-05.50 20-09.00 1
18 Cardona, Lizbeth Westminster 19-07.00 1
19 Keister, Kayleigh Faith Christ 20-00.75 15-08.50 1
-- Retland, Jasmine Gateway High 28-04.00 ND 2
-- Felix-Harrison, Alyssa Gateway High 27-08.50 ND 1
-- Tineo Gonzalez, Emelyn Northglenn H 27-09.00 ND 2
Event 37 Boys Shot Put
===================================================================================
Meet Record: R 51-09 2018 John Hochanadel, Fort Morgan
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hochanadel, James Fort Morgan 49-05.50 50-04.00 3 10
2 Cook, Charles Lewis-Palmer 43-03.00 47-05.50 3 8
3 Stricker, Jackson Eagle Valley 46-01.00 45-04.00 3 6
4 Johnson, Levi Ralston Vall 45-08.00 45-00.00 3 5
5 Bridges, Julian Rangeview Hi 46-03.25 43-08.00 3 4
6 Gentry, Andrew Columbine Hi 45-02.00 43-07.00 3 3
7 Mellen, William Prairie View 43-02.00 43-00.00 3 2
8 Clark, Wilson Ralston Vall 42-05.00 42-05.00 3 1
9 Jesch, Cole Ralston Vall 42-10.50 40-06.00 3
10 Finch, Aaron Faith Christ 43-06.75 40-00.50 3
11 Pov, David Standley Lak 38-00.75 39-08.50 2
12 Lynch, Adam Legacy High 40-00.25 39-06.50 2
13 Gilbert, Ian Legacy High 41-02.00 39-03.00 3
14 Neve, Sam Faith Christ 38-10.50 39-02.00 2
15 Hobbs, Trace Eagle Valley 38-09.25 39-00.00 2
16 Suazo, Trenton Northglenn H 37-11.00 38-08.00 2
17 Foster, Christian Lewis-Palmer 39-08.00 37-04.00 2
18 Vanegas, Conrado Northglenn H 34-11.00 37-00.00 1
19 Olivas, Edgar Northglenn H 37-09.00 36-09.50 2
20 Morrison, Connor Standley Lak 34-09.50 36-03.00 1
21 Daniel, Ryan Legacy High 37-01.75 35-08.50 2
22 Becker, Jon Fort Morgan 38-11.25 34-10.00 2
23 Yocom, Cody Lewis-Palmer 35-02.00 32-08.50 1
24 Johnson, Corey Summit High 36-02.00 32-08.00 2
25 Mauldin, Caleb Faith Christ 31-06.00 32-02.50 1
26 Mestas, R.J. Rangeview Hi 31-06.50 31-03.00 1
27 Wood, Dravid Fort Morgan 33-07.75 30-08.00 1
28 Valdez, Issac Gateway High 32-08.25 29-11.00 1
29 Quaye, Franklin Lotus School 29-09.00 29-09.50 1
30 Owens, Sebastian Arvada High 31-03.75 29-00.00 1
31 Ornelas, Josiah Arvada High 29-11.00 25-06.00 1
32 Diehl, Johnathan Lotus School 25-08.00 20-06.00 1
-- Caloca, Osvaldo Rangeview Hi 42-00.50 ND 3
-- Haruda, Matyas Prairie View 33-00.00 ND 1
-- Agbo, Ali Gateway High 40-01.25 ND 2
-- Khashchuk, Dariy Westminster 40-06.00 ND 2
-- Diaz, Leandro Prairie View 29-03.00 ND 1
-- Fochesato, Maleek Eagle Valley 37-11.00 ND 2
-- Summers, Easton Columbine Hi 43-04.50 ND 3
-- Crihfield, Zachary Arvada High 36-05.50 ND 2
Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
1) Ralston Valley High School 128.50 2) Legacy High School 91
3) Lewis-Palmer High School 81 4) Eagle Valley High School 72
5) Rangeview High School 51 6) Faith Christian Academy 46
7) Prairie View High School 45 8) Summit High School 42
9) Standley Lake High School 37 10) Fort Morgan High School 35
11) Columbine High School 29 12) Hinkley High School 15
12) Lutheran High School 15 14) Bear Creek High School 14
15) Northglenn High School 10 16) Chatfield High School 8
17) Westminster High School 3 18) Englewood High School 1.50
19) Arvada High School 1 19) Aurora Central High Schoo 1
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Ralston Valley High School 93 2) Rangeview High School 86
3) Northglenn High School 69 4) Eagle Valley High School 65
5) Lewis-Palmer High School 60 6) Columbine High School 58
7) Fort Morgan High School 44 8) Littleton High School 31
9) Standley Lake High School 30 9) Hinkley High School 30
11) Legacy High School 28 12) Faith Christian Academy 26
13) Gateway High School 19 14) Prairie View High School 12
15) Manual High School 10 15) Summit High School 10
17) Westminster High School 8 18) Aurora Central High Schoo 7
19) Englewood High School 6 20) Shining Mountain Waldorf 3
20) Lutheran High School 3 20) Horizon High School 3
Combined Team Scores - 37 Events Scored
===============================================================================
1) Ralston Valley High School 221.50 2) Lewis-Palmer High School 141
3) Eagle Valley High School 137 3) Rangeview High School 137
5) Legacy High School 119 6) Columbine High School 87
7) Northglenn High School 79 7) Fort Morgan High School 79
9) Faith Christian Academy 72 10) Standley Lake High School 67
11) Prairie View High School 57 12) Summit High School 52
13) Hinkley High School 45 14) Littleton High School 31
15) Gateway High School 19 16) Lutheran High School 18
17) Bear Creek High School 14 18) Westminster High School 11
19) Manual High School 10 20) Chatfield High School 8
20) Aurora Central High School 8 22) Englewood High School 7.50
23) Horizon High School 3 23) Shining Mountain Waldorf 3
25) Arvada High School 1