RaceTab by MileSplit/FloSports tlsmith6633 , Northwest Halifax Hi
TRAC 6 - 4/18/2018
Northwest Halifax HS Johnny Wills Field, RoanokeRapids, NC
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Northampton County A 46.0 10
2 KIPP Pride HS A 46.7 8
1) Jordan Williams 2) Johnny Cruz
3) Chris Ward 4) Semaj Mitchell
3 Southeast Halifax A 47.4 6
1) Roquan Crowell 2) Davion Davis
3) Tavonte Bandy 4) Amir Pittman
4 Rocky Mount Prep A 48.2 4
1) Nigel Eatmon 2) Matavious Parker
3) Piercy T 4) Tyrique Whitaker
5 Weldon A 50.3 2
1) Justin Yisrael 2) Timothy Manley
3) Kajah Bonner 4) Andre Pittman
6 Northwest Halifax A 51.4 1
1) Alijah Nicholson 2) Joshua Norman
3) Jaquarius Alston 4) Tyrell Manley
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Northampton County A 3:50.0 10
2 KIPP Pride HS A 4:00.0 8
1) Micah Porch 2) Jamauri Baker
3) Jordan Williams 4) Shamion Nelson
3 Weldon A 4:17.0 6
1) Kajah Bonner 2) Timothy Manley
3) Ysade Sykes 4) Justin Yisrael
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 KIPP Pride HS A 9:48.0 10
1) Joshua Edmonds 2) Presley Settles
3) Malik Lee 4) Korey Hunt
2 Southeast Halifax A 9:50.0 8
3 Northampton County A 12:21.0 6
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Davion Davis 8 Southeast Halifax 11.4 NWI 6 10
2 Na'Jae Newsome 10 Northampton County 11.4 NWI 4 8
3 Naijuan Kennedy 11 Northampton County 11.5 NWI 1 6
4 Johnny Cruz 10 KIPP Pride HS 11.5 NWI 6 4
5 Jordan Williams 10 KIPP Pride HS 11.6 NWI 6 2
6 Percy Tinsley 11 Rocky Mount Prep 11.6 NWI 2 1
7 Tevon Shoulders 11 Northampton County 11.7 NWI 4
8 Nigel Eatmon 11 Rocky Mount Prep 11.7 NWI 6
9 Alijah Nicholson 10 Northwest Halifax 11.8 NWI 4
10 Roquan Crowell 12 Southeast Halifax 11.9 NWI 3
11 Shamed Gibbs 10 Northampton County 11.9 NWI 2
12 Andre Pittman 12 Weldon 12.0 NWI 6
13 Terrance Whitehead Southeast Halifax 12.0 NWI 1
14 Q' Zeabian Rhea 11 Northwest Halifax 12.1 NWI 5
15 Jaquan Manley 9 Weldon 12.1 NWI 5
16 Amir Pittman 10 Southeast Halifax 12.2 NWI 1
17 Matavious Parker 11 Rocky Mount Prep 12.3 NWI 3
18 marjavion nicholson 9 Southeast Halifax 12.3 NWI 3
19 Marcus Mcdaniel 11 Southeast Halifax 12.3 NWI 2
19 Semaj Mitchell 10 KIPP Pride HS 12.3 NWI 6
21 Shamion Nelson 10 KIPP Pride HS 12.4 NWI 5
22 Zion Johnson 10 Rocky Mount Prep 12.5 NWI 3
23 Jordan Bethea 10 Rocky Mount Prep 12.6 NWI 5
24 Quante Bishop 11 Southeast Halifax 12.6 NWI 2
25 Jezavion Moody 11 Southeast Halifax 12.7 NWI 1
26 Kajah Bonner 11 Weldon 12.8 NWI 1
27 Marcus Allen 9 Weldon 12.8 NWI 5
28 Jerome Turner 9 Northampton County 12.8 NWI 2
28 Felix Jenkins 3 12 North Edgecombe 12.8 NWI 3
30 Jquan Robinson 9 Weldon 13.1 NWI 4
31 Charquez Hardy 9 Northampton County 14.0 NWI 4
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Davion Davis 8 Southeast Halifax 23.5 NWI 5 10
2 Na'Jae Newsome 10 Northampton County 23.8h NWI 1 8
3 Angelo Rooks 12 Northampton County 24.0h NWI 1 6
4 Naijuan Kennedy 11 Northampton County 24.1 NWI 2 4
5 Shamed Gibbs 10 Northampton County 24.2 NWI 3 2
6 Johnny Cruz 10 KIPP Pride HS 24.5 NWI 5 1
7 Tevon Shoulders 11 Northampton County 24.7 NWI 3
8 Micah Porch 10 KIPP Pride HS 24.8 NWI 5
9 Raekwon Cherry 12 Northampton County 25.2 NWI 4
10 Joshua Hunter 11 Southeast Halifax 25.6h NWI 1
11 Semaj Mitchell 10 KIPP Pride HS 25.6 NWI 5
12 Kerrell Williams 9 Rocky Mount Prep 25.9 NWI 3
13 Jaquan Manley 9 Weldon 26.3 NWI 5
14 Alijah Nicholson 10 Northwest Halifax 26.4 NWI 5
15 Felix Jenkins 3 12 North Edgecombe 26.8 NWI 2
16 ernest mosley 12 Southeast Halifax 27.1 NWI 3
17 Quante Bishop 11 Southeast Halifax 27.3 NWI 2
18 Amir Pittman 10 Southeast Halifax 27.6 NWI 3
19 Jquan Robinson 9 Weldon 28.1 NWI 4
20 Quomaine Slade 9 Rocky Mount Prep 28.8h NWI 1
21 Marcus Mcdaniel 11 Southeast Halifax 29.1 NWI 4
22 Traveous Garner 11 Northampton County 29.2 NWI 4
23 Charquez Hardy 9 Northampton County 30.0h NWI 1
24 Jaquavion Little 10 Southeast Halifax 30.7 NWI 2
25 Aaron Boone 9 Weldon 34.8 NWI 4
26 Jaquavios Hedgepeth 10 Southeast Halifax 35.3 NWI 2
27 Jamarious Moore 9 Southeast Halifax 36.7 NWI 4
28 Rashaun Thorne 11 Southeast Halifax 44.9 NWI 3
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 James Boyd 12 Northampton County 53.0 1 10
2 Kyiah'sshion Jones 10 Rocky Mount Prep 56.3 3 8
3 Mysahn Pittman 11 Southeast Halifax 58.0 1 6
4 Micah Porch 10 KIPP Pride HS 58.3 3 4
5 Joshua Norman 10 Northwest Halifax 59.4 3 2
6 Anasja Moody 12 Northampton County 1:01.4 1 1
7 Felix Jenkins 3 12 North Edgecombe 1:01.8 2
8 Keshawn Garrett 12 Southeast Halifax 1:02.6 2
9 Jenorye Britt 12 Southeast Halifax 1:02.9 3
10 Malik Lee 10 KIPP Pride HS 1:03.1 3
11 Jezavion Moody 11 Southeast Halifax 1:04.3 1
12 Quante Bishop 11 Southeast Halifax 1:04.9 2
13 Jerome Turner 9 Northampton County 1:05.0 1
14 Jamarious Moore 9 Southeast Halifax 1:06.5 2
15 Jaden Nicholson 10 Northwest Halifax 1:08.3 2
16 Shallah Fenner 9 Southeast Halifax 1:08.8 3
17 Ja'Mari Pollard 11 Northampton County 1:09.3 2
HS Boys 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Timothy Britt 12 Northampton County 2:19.0 2 10
2 Korey Hunt 11 KIPP Pride HS 2:22.0 3 8
3 Robert Mines 10 Northampton County 2:25.0 3 6
4 Joshua Edmonds 11 KIPP Pride HS 2:27.0 3 4
5 Anasja Moody 12 Northampton County 2:29.0 1 2
6 Malik Lee 10 KIPP Pride HS 2:31.0 3 1
7 Jahrel Gary 9 KIPP Pride HS 2:42.0 3
8 Quante Bishop 11 Southeast Halifax 2:46.0 2
9 Chinn Denton 9 Southeast Halifax 2:47.0 1
10 Johnathan Green 10 Northampton County 2:51.0 1
11 D'Hezmond Dawkins 10 Rocky Mount Prep 2:52.0 2
12 Rashard Barnes 11 Northampton County 2:56.0 2
13 Presley Settles 9 KIPP Pride HS 3:07.0 3
14 Tyler Trezza 9 Weldon 3:10.0 1
15 Alex Stanley 11 Rocky Mount Prep 3:17.0 1
HS Boys 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Robert Mines 10 Northampton County 5:38.0 1 10
2 Timothy Britt 12 Northampton County 5:41.0 2 8
3 Presley Settles 9 KIPP Pride HS 5:44.0 2 6
4 Jahrel Gary 9 KIPP Pride HS 5:45.0 2 4
5 Tyler Haith 9 KIPP Pride HS 5:51.0 2 2
6 chrission hendricks 11 Southeast Halifax 6:11.0 1 1
7 Francisco Carrillo 11 Southeast Halifax 6:23.0 1
8 Chinn Denton 9 Southeast Halifax 6:27.0 2
9 Jamarious Moore 9 Southeast Halifax 6:30.0 1
10 Camira Myrick 11 Southeast Halifax 6:44.0 2
11 marjavion nicholson 9 Southeast Halifax 6:51.0 1
HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Robert Mines 10 Northampton County 13:15.0 10
2 Thomas Roche 11 KIPP Pride HS 13:56.0 8
HS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Naijuan Kennedy 11 Northampton County 16.7 NWI 1 10
2 Terrance Booth 10 Rocky Mount Prep 16.7 NWI 2 8
3 Darian Richardson 9 Rocky Mount Prep 19.3 NWI 2 6
4 Matavious Parker 11 Rocky Mount Prep 19.8 NWI 1 4
5 Eric Robinson 10 Northampton County 20.1 NWI 1 2
6 C.j. Johnson 12 Southeast Halifax 20.2 NWI 1 1
7 Joshua Norman 10 Northwest Halifax 21.4 NWI 2
8 Quomaine Slade 9 Rocky Mount Prep 21.5 NWI 2
DNF Lorenza Reliford 11 KIPP Pride HS NT NWI 2
HS Boys 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Naijuan Kennedy 11 Northampton County 44.4 1 10
2 Terrance Booth 10 Rocky Mount Prep 46.0 2 8
3 Donminik Cook 12 Northampton County 46.8 1 6
4 Timothy Manley 10 Weldon 47.1 2 4
5 Jamauri Baker 11 KIPP Pride HS 51.5 2 2
6 C.j. Johnson 12 Southeast Halifax 52.7 2 1
7 Thomas Roche 11 KIPP Pride HS 53.3 1
8 Quomaine Slade 9 Rocky Mount Prep 55.1 2
9 Eric Wynn 9 Rocky Mount Prep 57.2 1
HS Boys Discus Throw
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Kavon Pittman 12 North Edgecombe 119-08 1 10
2 Traveous Garner 11 Northampton County 96-03 1 8
3 James Gray 11 Northampton County 87-00 1 6
4 Jaylin Grant 11 Northampton County 84-04 1 4
5 Jamarious Moore 9 Southeast Halifax 82-00 2 2
6 Jaquarius Alston 11 Northwest Halifax 80-06 2 1
7 Jordan Williams 10 KIPP Pride HS 77-08 2
7 Jevar Melton 9 Weldon 77-08 2
9 Benjamin Silver 9 Weldon 75-00 2
10 Andre Jr Stewart 9 Weldon 70-09 2
11 Zion Johnson 10 Rocky Mount Prep 66-11 1
12 Jumari Moody 10 Northampton County 64-09 1
13 Montrell Stanley 12 Rocky Mount Prep 64-06 2
14 Andre Buffaloe 11 Northampton County 63-08 1
15 Aaron Boone 9 Weldon 61-04 2
16 Shykeem Taylor 9 North Edgecombe 60-02 1
HS Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Angelo Rooks 12 Northampton County 39-04.00 1 10
2 Traveous Garner 11 Northampton County 36-01.00 1 8
3 Joshua Hunter 11 Southeast Halifax 35-00.00 3 6
4 James Gray 11 Northampton County 34-11.00 3 4
5 Andre Buffaloe 11 Northampton County 33-08.00 2 2
6 Kavon Pittman 12 North Edgecombe 33-03.00 1 1
7 Andre Jr Stewart 9 Weldon 31-04.00 3
8 Jevar Melton 9 Weldon 30-07.00 3
9 Jaquarius Alston 11 Northwest Halifax 30-03.00 3
10 Jaquavion Little 10 Southeast Halifax 29-09.00 1
11 Tyvon Evans 11 North Edgecombe 29-05.00 2
12 Jaylin Grant 11 Northampton County 28-05.00 2
13 Jumari Moody 10 Northampton County 27-11.00 1
14 Rashaun Thorne 11 Southeast Halifax 26-11.00 3
15 Jamarious Moore 9 Southeast Halifax 25-09.00 1
16 Jaquavios Hedgepeth 10 Southeast Halifax 25-02.00 2
17 Nazir Ponton 10 KIPP Pride HS 22-02.00 3
18 Shykeem Taylor 9 North Edgecombe 20-05.00 2
19 Anthony Abney 11 KIPP Pride HS 16-07.00 2
20 Tramont Taylor 12 KIPP Pride HS 14-02.00 2
HS Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jamauri Baker 11 KIPP Pride HS 17-09.00 NWI 2 10
2 Darian Richardson 9 Rocky Mount Prep 17-06.00 NWI 1 8
3 Keshawn Garrett 12 Southeast Halifax 16-08.00 NWI 2 6
4 Roquan Crowell 12 Southeast Halifax 16-08.00 NWI 2 4
5 Javen Jackson 9 Rocky Mount Prep 15-08.00 NWI 2 2
6 Terrance Booth 10 Rocky Mount Prep 15-06.00 NWI 1 1
7 Kajah Bonner 11 Weldon 15-01.00 NWI 2
8 Thomas Roche 11 KIPP Pride HS 13-09.00 NWI 1
9 Tramont Taylor 12 KIPP Pride HS 12-04.00 NWI 1
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Tramont Taylor 12 KIPP Pride HS 46-09.00 NWI 10
2 Keshawn Garrett 12 Southeast Halifax 37-03.00 NWI 8
3 Roquan Crowell 12 Southeast Halifax 36-06.00 NWI 6
4 Thomas Roche 11 KIPP Pride HS 29-06.00 NWI 4
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ysade Sykes 10 Weldon 6-01.00 10
2 Kajah Bonner 11 Weldon 5-05.00 8
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Northampton County A 54.6 10
2 Northwest Halifax A 55.9 8
1) Breionna Holt 2) Diamond Woodley
3) Kayla Smith 4) Jalen Mills
3 Rocky Mount Prep A 56.6 6
4 Weldon A 1:01.7 4
1) Karisma Battle 2) Jalayla Jones
3) Nia Pace 4) Kenayz'shia Curry
5 Southeast Halifax A 1:03.4 2
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 KIPP Pride HS A 5:11.0 10
1) Tamar Jeter 2) Keyyana Womack
3) Liniyah Williams 4) Destiny Williams
2 Weldon A 6:09.0 8
1) Mikenzie Harris 2) Nautika Northington
3) Samaya Sledge 4) Taniyah Washington
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 KIPP Pride HS A 14:54.0 10
1) Arionna Smith 2) Liniyah Williams
3) Salena Smith 4) Natalie Medlin
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Rolanda Williams 11 Northampton County 12.9 NWI 1 10
2 SaaNaudia Deloatch 10 Northampton County 13.0 NWI 1 8
3 Jalen Mills 12 Northwest Halifax 13.1 NWI 3 6
4 Tierney Huff 10 Northampton County 13.7 NWI 2 4
5 Destiny Williams 10 KIPP Pride HS 14.1 NWI 3 2
6 Kayla Smith 9 Northwest Halifax 14.2 NWI 3 1
7 R Lewis Rocky Mount Prep 14.5 NWI 2
8 Mikeya Graham 12 North Edgecombe 14.7 NWI 2
9 Tianya Mitchell 11 Southeast Halifax 14.7 NWI 2
10 Ahniyah Nicholson 9 Southeast Halifax 15.2 NWI 3
11 Lamya Rudd 11 KIPP Pride HS 15.2 NWI 3
12 Shantavia Davis 9 Southeast Halifax 15.6 NWI 1
13 Latoria Jones 9 Southeast Halifax 16.1 NWI 2
14 Desirae Sutton 9 Weldon 16.3 NWI 3
15 Jordan Richardson 10 Southeast Halifax 17.0 NWI 1
16 R Lewis Southeast Halifax 17.5 NWI 2
17 Jonesha Green 9 Northampton County 20.7 NWI 1
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 SaaNaudia Deloatch 10 Northampton County 26.9 NWI 1 10
2 Jalen Mills 12 Northwest Halifax 27.6 NWI 2 8
3 Teona Huff 11 Northampton County 27.7 NWI 1 6
4 Jala Whitaker 11 Rocky Mount Prep 28.9 NWI 1 4
5 Tierney Huff 10 Northampton County 30.4 NWI 2 2
6 Kayla Smith 9 Northwest Halifax 31.8 NWI 2 1
7 D'Amarie Thorne 9 KIPP Pride HS 33.8 NWI 2
8 Ahniyah Nicholson 9 Southeast Halifax 34.4 NWI 2
9 Desirae Sutton 9 Weldon 37.0 NWI 2
10 Shantavia Davis 9 Southeast Halifax 37.5 NWI 1
11 Latoria Jones 9 Southeast Halifax 40.9 NWI 1
HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 SaaNaudia Deloatch 10 Northampton County 1:07.9 1 10
2 Teona Huff 11 Northampton County 1:09.0 1 8
3 Sean-Marie Price 12 Rocky Mount Prep 1:20.8 1 6
4 Shykiria Lancaster 9 Rocky Mount Prep 1:24.1 2 4
5 Nautika Northington 10 Weldon 1:27.1 2 2
6 Samaya Sledge 10 Weldon 1:28.9 2 1
7 D'Asia Kimble 9 Weldon 1:52.5 2
HS Girls 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Natalie Medlin 11 KIPP Pride HS 3:23.0 2 10
2 Arionna Smith 11 KIPP Pride HS 3:27.0 2 8
3 Nia Pace 10 Weldon 3:29.0 2 6
4 Jala Osborne 10 Rocky Mount Prep 3:35.0 1 4
5 Madison Hobbs 10 Northampton County 4:02.0 1 2
6 Danaijha Dickerson 10 Northampton County 4:20.0 1 1
7 Janasia Jordan 10 Northampton County 5:23.0 2
8 Mya Barnes 10 Northampton County 5:24.0 1
HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Arionna Smith 11 KIPP Pride HS 8:16.0 10
2 Natalie Medlin 11 KIPP Pride HS 8:34.0 8
3 Madison Hobbs 10 Northampton County 9:36.0 6
4 Danaijha Dickerson 10 Northampton County 10:03.0 4
HS Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jala Whitaker 11 Rocky Mount Prep 18.2h NWI 1 10
2 Diamond Woodley 11 Northwest Halifax 19.8 NWI 2 8
3 Reagan Faulcon 11 Weldon 20.3 NWI 2 6
4 Taniyah Washington 9 Weldon 20.8h NWI 1 4
5 Kayla Britt 9 Weldon 22.3h NWI 1 2
6 Tecare Ashe 10 Weldon 22.5 NWI 2 1
7 Aleah Alston 11 Northwest Halifax 23.1 NWI 2
8 Victoria Reliford 9 KIPP Pride HS 23.6h NWI 1
HS Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Diamond Woodley 11 Northwest Halifax 59.9 10
2 Reagan Faulcon 11 Weldon 1:01.6 8
3 Tecare Ashe 10 Weldon 1:02.8 6
4 Kayla Parkers 11 KIPP Pride HS 1:03.4 3
4 Aleah Alston 11 Northwest Halifax 1:03.4 3
6 Liniyah Williams 10 KIPP Pride HS 1:06.1 1
HS Girls Discus Throw
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Nikkita Perry 10 North Edgecombe 90-08 1 10
2 Elvisha Pearce 10 North Edgecombe 73-04 1 8
3 Breionna Holt 10 Northwest Halifax 66-02 2 6
4 Kayla Parkers 11 KIPP Pride HS 62-01 2 4
5 Shawnee Whitehead 11 Northampton County 61-05 1 2
6 Kadijah Powell-Brooks 12 Northampton County 60-01 1 1
7 Janel Cherry 10 Northampton County 58-08 2
8 Leah Bishop 11 Northampton County 55-10 1
9 Ke'Ashiah Simmons 9 Northampton County 34-09 2
10 Asia Boone 11 KIPP Pride HS 31-09 2
HS Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Breionna Holt 10 Northwest Halifax 25-11.00 2 10
2 Shantavia Davis 9 Southeast Halifax 24-07.00 1 8
3 Kadijah Powell-Brooks 12 Northampton County 23-06.00 2 6
4 Elvisha Pearce 10 North Edgecombe 23-03.00 1 4
5 Rodnetta Lewis Southeast Halifax 22-02.00 1 2
6 Janel Cherry 10 Northampton County 21-07.00 2 1
7 Leah Bishop 11 Northampton County 21-03.00 1
8 Janasia Jordan 10 Northampton County 18-07.00 1
9 Ahniyah Nicholson 9 Southeast Halifax 18-06.00 2
10 Mya Barnes 10 Northampton County 18-02.00 2
11 Shawnee Whitehead 11 Northampton County 15-10.00 2
12 Ke'Ashiah Simmons 9 Northampton County 15-10.00 1
HS Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Taniyah Washington 9 Weldon 13-01.00 NWI 2 10
2 Jalayla Jones 12 Weldon 12-11.00 NWI 2 8
3 Teona Huff 11 Northampton County 12-07.50 NWI 1 6
4 Jala Whitaker 11 Rocky Mount Prep 12-07.00 NWI 1 4
5 D'Amarie Thorne 9 KIPP Pride HS 12-01.50 NWI 2 2
6 Kayla Parkers 11 KIPP Pride HS 10-10.00 NWI 2 1
7 Shamya Simmons 10 Northampton County 9-02.50 NWI 1
8 Tazhane Taylor 9 Weldon 9-02.00 NWI 1
9 Lamya Rudd 11 KIPP Pride HS 8-03.00 NWI 2
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Bryonna Woofter 11 Northampton County 4-04.00 10
2 Tierney Huff 10 Northampton County 3-10.00 8
HS Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 KIPP Pride HS A 1:39.5 10
1) Micah Porch 2) Jordan Williams
3) Jamauri Baker 4) Johnny Cruz
2 Northampton County A 1:39.6 8
3 Southeast Halifax A 1:41.4 6
1) Davion Davis 2) ernest mosley
3) Jezavion Moody 4) marjavion nicholson
DQ Rocky Mount Prep A NT
1) Jordan Bethea 2) Kyiah'sshion Jones
3) Darian Richardson 4) Zion Johnson
HS Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Northwest Halifax A 2:03.1 10
1) Breionna Holt 2) Diamond Woodley
3) Kayla Smith 4) Jalen Mills
2 KIPP Pride HS A 2:05.2 8
1) Keyyana Womack 2) Tamar Jeter
3) Janae Mason 4) Destiny Williams
High School Boys Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Northampton County 195 45 46 28 34 42 0 0
2 KIPP Pride HS 106 11 33 2 36 0 24 0
3 Southeast Halifax 81 26 1 2 20 8 24 0
4 Rocky Mount Prep 50 9 0 26 4 0 11 0
5 Weldon 30 0 0 4 8 0 18 0
6 North Edgecombe 11 0 0 0 0 11 0 0
7 Northwest Halifax 4 2 0 0 1 1 0 0
High School Girls Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Northampton County 115 58 13 0 10 10 24 0
2 KIPP Pride HS 77 2 36 4 28 4 3 0
3 Northwest Halifax 71 16 0 21 18 16 0 0
4 Weldon 66 3 6 27 12 0 18 0
5 Rocky Mount Prep 38 14 4 10 6 0 4 0
6 North Edgecombe 22 0 0 0 0 22 0 0
7 Southeast Halifax 12 0 0 0 2 10 0 0