Boys 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Bryan Ross 12.14h Sandusky
2. 10 Braxton Washe 12.38h PR Sandusky
3. 11 Gregory Keller 12.55h SR Ubly
4. 12 Jonathon Brandel 12.73h PR Ubly
5. 11 Joseph Wentzel 12.81h PR Sandusky
6. 12 Nathan Keller 12.90h SR Ubly
7. 10 William Spicer 12.91h SR Ubly
8. 10 Coltin Rosenthal 12.94h PR Ubly
9. 12 Brendon Kociba 13.27h PR Harbor Beach
10. 11 Julian Tenerife 13.43h PR Harbor Beach
11. 9 Braydon Harris 13.63h PR Ubly
12. 11 Cole Anderson 13.72h PR Harbor Beach
13. 9 Kreigh Dimasuay 13.90h PR Sandusky
14. 9 Gavin Iseler 14.71h PR Harbor Beach
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Cody Brown 25.62h PR Harbor Beach
2. 11 Gregory Keller 25.67h PR Ubly
3. 12 Jonathon Brandel 26.57h PR Ubly
4. 9 Nathan Siemen 27.21h Harbor Beach
5. 10 Coltin Rosenthal 27.53h PR Ubly
6. 12 Grant Sheridan 27.96h SR Sandusky
7. 11 Cole Anderson 28.29h Harbor Beach
8. 11 Julian Tenerife 28.32h Harbor Beach
9. 12 Aaron Klama 29.73h SR Ubly
10. 9 Kreigh Dimasuay 30.26h PR Sandusky
11. 11 Andrew Gilbert 30.80h SR Ubly
12. 9 Gavin Iseler 31.13h PR Harbor Beach
13. 10 Prestin Halleck 31.67h PR Ubly
14. 9 Austin Peruski 34.28h PR Ubly
15. 10 Nathan Particka 35.26h PR Ubly
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Paul Rayment 58.77h Harbor Beach
2. 10 Josh Brandel 1:00.79h PR Ubly
3. 11 Cody Brown 1:01.43h Harbor Beach
4. 9 Ethan Sabins 1:02.78h PR Ubly
5. 9 Michael Clink 1:02.93h PR Ubly
6. 11 Dylan Crickon 1:03.03h PR Ubly
7. 10 David del Rey 1:03.42h PR Ubly
8. 11 Ethan Piskorz 1:03.89h PR Harbor Beach
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Nicholas Swanson 2:14.68h PR Ubly
2. 12 Brandon Hughes 2:20.92h PR Sandusky
3. 10 William Spicer 2:28.43h SR Ubly
4. 11 Paul Rayment 2:29.91h PR Harbor Beach
5. 9 Logan Hulbert 2:38.04h PR Ubly
6. 9 Ethan Sabins 2:41.33h PR Ubly
7. 11 Ethan Piskorz 2:54.01h Harbor Beach
8. 11 Josh Paling 3:11.32h SR Sandusky
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Alex Grifka 4:49.37h SR Ubly
2. 11 Nicholas Swanson 5:13.74h SR Ubly
3. 12 Brandon Hughes 5:22.47h SR Sandusky
4. 9 Zac Garner 6:01.02h PR Ubly
5. 9 Grant Geiger 6:42.22h PR Ubly
6. 11 Josh Paling 7:00.77h SR Sandusky
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Alex Grifka 12:06.84h SR Ubly
2. 9 Zac Garner 12:57.99h PR Ubly
3. 9 Michael Mausolf 13:00.64h PR Ubly
4. 9 Ethan Woodke 13:21.35h PR Harbor Beach
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Brendon Kociba 17.90h SR Harbor Beach
2. 11 Matthew Maikrzek 18.11h PR Ubly
3. 11 Jared Sabins 19.17h SR Ubly
4. 9 Austin Cregeur 20.88h PR Ubly
5. 9 Ethan Pawlowski 22.01h PR Harbor Beach
6. 10 Matt Walker 22.63h SR Sandusky
7. 9 Ethan Peruski 23.30h PR Ubly
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Matthew Maikrzek 46.54h SR Ubly
2. 11 Jared Sabins 48.23h SR Ubly
3. 9 Austin Cregeur 51.59h PR Ubly
4. 9 Ethan Pawlowski 52.85h PR Harbor Beach
5. 10 Matt Walker 53.56h SR Sandusky
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Joseph Wentzel 47.82h Sandusky
2 Nathan Keller 49.12h Ubly
3 Nathan Siemen 51.39h Harbor Beach
4 Braydon Harris 56.41h Ubly
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Matthew Maikrzek 1:45.59h Ubly
2 Logan Hulbert 1:54.08h Ubly
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Connor Erbe 4:04.44h Sandusky
2 Nicholas Swanson 4:08.40h Ubly
3 Jared Sabins 4:30.73h Ubly
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Nicholas Swanson 9:21.52h Ubly
2 Michael Anderson 10:00.50h Harbor Beach
3 David del Rey 10:50.09h Ubly
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Aaron Klama 40-00.75 SR Ubly
2. 11 Andrew Gilbert 38-01.00 PR Ubly
3. 10 Braxton Washe 36-08.50 PR Sandusky
4. 10 Xavier Iseler 35-05.25 PR Harbor Beach
5. 10 Darren Soule 33-11.50 PR Ubly
6. 10 Nathan Particka 33-01.50 PR Ubly
7. 11 Tristan Hoff 29-03.50 PR Sandusky
8. 10 Prestin Halleck 28-00.50 PR Ubly
9. 9 Jeff Oakley 25-09.00 PR Harbor Beach
10. 9 Austin Peruski 25-01.50 PR Ubly
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Aaron Klama 104-04 SR Ubly
2. 11 Andrew Gilbert 99-08 PR Ubly
3. 10 Darren Soule 81-10 PR Ubly
4. 10 Colton Deer 74-03 PR Harbor Beach
5. 11 Tristan Hoff 64-11 PR Sandusky
6. 10 Nathan Particka 62-10 PR Ubly
7. 10 Xavier Iseler 57-02 PR Harbor Beach
8. 10 Prestin Halleck 55-08 PR Ubly
9. 9 Jeff Oakley 54-02 PR Harbor Beach
10. 9 Ethan Smalley 54-00 PR Ubly
11. 9 Austin Peruski 49-07 PR Ubly
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Daniel Lanfear 6-02.00 Harbor Beach
2. 10 Connor Erbe 5-02.00 Sandusky
3. 12 Aaron Klama 4-10.01 PR Ubly
4. 12 Jonathon Brandel 4-10.00 PR Ubly
5. 9 Ethan Peruski 4-08.00 PR Ubly
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jonathon Brandel 19-08.25 PR Ubly
2. 10 Connor Erbe 17-06.00 PR Sandusky
3. 11 Cody Brown 16-11.75 PR Harbor Beach
4. 9 Braydon Harris 16-02.50 PR Ubly
5. 11 Jared Sabins 15-10.00 SR Ubly
6. 9 Nathan Siemen 15-09.75 PR Harbor Beach
7. 10 Coltin Rosenthal 15-02.00 PR Ubly
8. 9 Michael Clink 14-02.25 PR Ubly
9. 9 Kreigh Dimasuay 12-05.25 PR Sandusky
Girls 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Ellie Peruski 13.72h PR Ubly
2. 11 Kara Peruski 14.06h SR Ubly
3. 10 Darian Gross 14.72h SR Ubly
4. 9 Hailey Bund 15.76h PR Sandusky
5. 10 Madison Greer 16.72h SR Sandusky
6. 10 Aimee Meerschaert 17.15h PR Sandusky
7. 12 Margaret Lanfear 17.51h PR Harbor Beach
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Darian Gross 29.67h SR Ubly
2. 9 Ellie Peruski 31.34h PR Ubly
5. 9 Abigail Sorenson 32.70h PR Ubly
6. 11 Kara Peruski 35.85h SR Ubly
7. 10 Aimee Meerschaert 36.18h PR Sandusky
8. 12 Margaret Lanfear 38.25h Harbor Beach
3. 9 Hailey Bund 1.5h Sandusky
3. 11 Olivia Bender 1.5h Ubly
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Lauren Dropeski 1:12.46h PR Ubly
2. 9 Jaiden Schulte 1:14.87h PR Ubly
3. 9 Hailey Bund 1:18.29h PR Sandusky
4. 12 Amanda Mrozek 1:24.36h PR Sandusky
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Janelle White 2:29.30h PR Ubly
2. 10 Cassie Holdwick 4:46.05h SR Ubly
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Haili Gusa 5:41.22h SR Ubly
2. 11 Janelle White 5:46.53h SR Ubly
3. 9 Hannah Emerick 6:44.24h Harbor Beach
4. 9 Andrea Grifka 7:49.64h Ubly
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Haili Gusa 12:18.55h SR Ubly
2. 9 Hannah Emerick 14:25.94h Harbor Beach
3. 9 Lauren Dropeski 15:04.19h PR Ubly
4. 9 Andrea Grifka 17:01.72h PR Ubly
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Macy Knoblock 18.17h PR Ubly
2. 10 Morgan Schmidt 19.27h PR Ubly
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Morgan Schmidt 1:01.74h SR Ubly
2. 11 Macy Knoblock 1:03.22h PR Ubly
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jaiden Schulte 56.39h Ubly
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Darian Gross 2:05.18h Ubly
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Madison Brown 5:01.09h Ubly
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Madison Brown 10:54.99h Ubly
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Carolynn Caporuscio 32-03.75 SR Sandusky
2. 9 Isle Roggenbuck 29-00.75 PR Ubly
3. 12 Lauren Kranz 27-03.50 SR Ubly
4. 9 Jazmyn Warchuck 20-11.00 PR Ubly
5. 9 Lacey Lesoski 20-06.50 PR Ubly
6. 10 Tracie DeChane 18-03.00 SR Harbor Beach
7. 9 Hannah Schroeder 15-07.50 PR Ubly
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Carolynn Caporuscio 97-10 SR Sandusky
2. 11 Olivia Bender 65-08 SR Ubly
3. 9 Isle Roggenbuck 63-04 PR Ubly
4. 12 Lauren Kranz 59-04 SR Ubly
5. 9 Lacey Lesoski 58-09 PR Ubly
6. 9 Abigail Sorenson 55-09 PR Ubly
7. 9 Hannah Schroeder 45-06 PR Ubly
8. 10 Tracie DeChane 43-00 SR Harbor Beach
9. 9 Jazmyn Warchuck 41-00 PR Ubly
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kara Peruski 13-09.75 SR Ubly
2. 9 Ellie Peruski 13-09.50 PR Ubly
3. 9 Jaiden Schulte 13-01.00 PR Ubly
4. 11 Olivia Bender 12-05.25 PR Ubly
5. 9 Abigail Sorenson 11-08.00 PR Ubly
6. 11 Melissa Siemen 11-02.50 PR Harbor Beach
7. 12 Margaret Lanfear 11-02.00 PR Harbor Beach