Boys 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jalil Turner 11.53h SR Oregon
2. 12 Cade Martin 11.66h PR Belleville
3. 12 Max Hoffmaster 11.83h SR Monticello
4. 12 Gregory DeBroux 11.91h SR Oregon
5. 12 Anthony Akale 11.97h SR Oregon
6. 12 Zach Price 12.14h PR Monticello
7. 11 Hunter Overland 12.35h PR Albany
8. 10 Milo Hoesly 12.42h SR Belleville
9. 9 Luke Judd 12.45h PR Belleville
10. 10 Montaro Walker 12.50h SR Wisconsin School for...
11. 9 Le'Vante Sanders 12.64h PR Wisconsin School for...
12. 10 Cody Garfoot 13.04h SR Monticello
13. 9 Mamadou Demba 13.27h PR Pecatonica/Argyle
14. 9 Jayden Fish 13.60h PR Pecatonica/Argyle
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 John Auer 23.58h PR Oregon
2. 12 Logan Meier 23.62h SR Oregon
3. 11 Dalton Fahey 23.63h SR Belleville
4. 12 Max Hoffmaster 24.14h SR Monticello
5. 10 Jared Schulting 24.59h PR Belleville
6. 12 Zach Price 24.81h PR Monticello
7. 12 Hunter Georgeson 24.98h PR Albany
8. 12 Mark Truttman 25.77h PR Belleville
9. 10 Lucas Gilbertson 25.89h PR Pecatonica/Argyle
10. 11 Hunter Overland 27.06h PR Albany
11. 9 Jaden Hendrickson 27.60h PR Pecatonica/Argyle
12. 12 Travis Oliver 27.69h PR Albany
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Hudson Kugel 51.04h PR Oregon
2. 12 Logan Meier 51.32h SR Oregon
3. 11 Dalton Fahey 52.01h PR Belleville
4. 10 Tisch Joseph 56.97h PR Pecatonica/Argyle
5. 10 Lucas Gilbertson 59.53h SR Pecatonica/Argyle
6. 10 Jacob Shrader 59.59h PR Belleville
7. 12 Travis Oliver 1:00.65h PR Albany
8. 12 Jackson Pfeffer 1:01.06h SR Oregon
9. 9 Chase Messner 1:02.82h PR Belleville
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Garrett Hlavachek 2:13.43h SR Albany
2. 9 Kellan Zwiefel 2:16.47h PR Belleville
3. 12 Nathan Buchert 2:17.34h PR Oregon
4. 11 Logun Parker 2:21.65h SR Albany
5. 10 Tisch Joseph 2:24.21h SR Pecatonica/Argyle
6. 9 Kyle Hartley 2:26.87h PR Pecatonica/Argyle
7. 12 Trevor Mueller 2:27.05h PR Albany
8. 9 Adam Nelson 2:28.02h PR Belleville
9. 11 Dakota Kangas 2:29.87h PR Wisconsin School for...
10. 9 Julian Fullbright 2:40.69h PR Belleville
11. 10 Cade Bush 2:40.92h PR Pecatonica/Argyle
12. 10 Sam Allard 2:45.02h PR Monticello
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Josh Dahl 5:04.38h PR Albany
2. 12 Christian Arnett 5:05.14h SR Belleville
3. 12 Nathan Buchert 5:11.70h PR Oregon
4. 12 Trevor Mueller 5:23.82h PR Albany
5. 9 Adam Nelson 5:24.47h PR Belleville
6. 10 Gabriel Karr 5:42.95h PR Oregon
7. 10 Joshua Bowers 5:44.08h SR Belleville
8. 9 Troy Nickels 5:44.96h PR Pecatonica/Argyle
9. 9 Payton Flannery 5:45.87h PR Pecatonica/Argyle
10. 12 Trevor Gilson 6:03.55h PR Pecatonica/Argyle
11. 10 Sam Allard 6:23.00h SR Monticello
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Hudson Kugel 10:51.01h PR Oregon
2. 12 Kyle Fredrickson 10:58.91h SR Belleville
3. 12 Isaac Halverson 11:23.78h SR Albany
4. 10 Caden O'Rourke 11:39.88h SR Belleville
5. 11 Dakota Kangas 12:05.25h PR Wisconsin School for...
6. 9 Brandon Graves 13:59.75h PR Belleville
-- 9 Alan Woller 14:18.09h PR Belleville
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Cole Myers 16.64h PR Belleville
2. 12 Connor Trow 18.52h PR Albany
3. 11 Perles Payne 19.82h PR Wisconsin School for...
4. 11 Dakota Kangas 20.47h PR Wisconsin School for...
5. 12 Jacob Elmer 22.63h PR Albany
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Cole Myers 46.90h SR Belleville
2. 12 Connor Trow 47.10h PR Albany
3. 11 Perles Payne 49.00h SR Wisconsin School for...
4. 9 Jaden Hendrickson 50.00h PR Pecatonica/Argyle
5. 11 Braden Gafner 51.00h PR Monticello
6. 9 Le'Vante Sanders 53.00h PR Wisconsin School for...
7. 12 Caleb Carr 53.30h PR Pecatonica/Argyle
8. 9 Dalton Torner 54.47h PR Pecatonica/Argyle
9. 12 Dakota Hoffman 59.89h PR Pecatonica/Argyle
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jalil Turner 46.13h Oregon
2 Milo Hoesly 48.03h Belleville
3 Jaden Hendrickson 50.97h Pecatonica/Argyle
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Matt Kissling 1:39.69h Oregon
2 Max Hoffmaster 1:42.47h Monticello
3 Milo Hoesly 1:43.09h Belleville
4 Jaden Hendrickson 1:48.60h Pecatonica/Argyle
-- Rey Ramos
Jacob Cameron
Ethan Williams
Ryan Lewandowski 1:52.10h Oregon
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Matt Kissling 3:43.91h Oregon
2 Christian Arnett 3:47.64h Belleville
3 Connor Trow 3:49.41h Albany
-- Jackson Pfeffer
Nathan Buchert
Gabriel Karr
Ryan Lewandowski 4:03.69h Oregon
4 Caleb Carr 4:11.70h Pecatonica/Argyle
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Christian Arnett 9:11.14h Belleville
2 Isaac Halverson 9:34.67h Albany
3 Kyle Hartley 10:10.29h Pecatonica/Argyle
-- Joshua Bowers
Brandon Graves
Matthew Zierl
Adam Nelson 10:23.19h Belleville
-- Levi Dearth
Lucas Fink
Julian Fullbright
Alan Woller 11:53.78h Belleville
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Cash Hoffman 44-00.00 PR Belleville
2. 11 Connor Drake 40-09.00 Oregon
3. 12 Tony O'Connor 39-05.00 SR Belleville
4. 12 Bryss Shover 39-04.00 SR Monticello
5. 12 Noah Pagel 37-07.50 PR Albany
6. 11 Owen Thronson 37-02.50 PR Pecatonica/Argyle
7. 11 Samuel Reynolds 36-10.00 Oregon
8. 11 Caeden Meehan 35-09.00 PR Pecatonica/Argyle
9. 10 JD Mather 35-08.50 SR Albany
10. 10 Evan Blumer 35-05.50 PR Albany
11. 11 Nick Puckett 31-09.00 PR Pecatonica/Argyle
12. 12 Max Hoffmaster 30-06.00 SR Monticello
13. 9 Adam Yates 28-09.50 Oregon
14. 10 Eric Segura 27-04.00 PR Belleville
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
6. 12 Cash Hoffman 97-04 PR Belleville
7. 11 Owen Thronson 90-02 PR Pecatonica/Argyle
9. 11 Nick Puckett 83-01 PR Pecatonica/Argyle
11. 10 Eric Segura 70-07 PR Belleville
12. 11 Bryce Flanagan 60-10 SR Pecatonica/Argyle
1. 10 Evan Blumer 39.62 SR Albany
3. 12 Bryss Shover 35.05 SR Monticello
5. 12 Tony O'Connor 35.05 SR Belleville
2. 11 Samuel Reynolds 33.52 SR Oregon
8. 11 Connor Drake 33.52 SR Oregon
4. 12 Noah Pagel 30.48 SR Albany
10. 9 Adam Yates 30.48 PR Oregon
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Montaro Walker 5-08.00 PR Wisconsin School for...
2. 10 Jacob Shrader 5-06.00 PR Belleville
3. 12 Logan Meier 5-06.00 SR Oregon
4. 11 Garrett Hlavachek 5-06.00 PR Albany
5. 11 Treyton Waldner 5-02.00 Oregon
5. 10 Ben Adams 5-02.00 PR Oregon
7. 12 Caleb Carr 5-02.00 PR Pecatonica/Argyle
8. 11 Tyler Wyttenbach 5-00.00 SR Pecatonica/Argyle
8. 12 Zach Price 5-00.00 PR Monticello
10. 11 Perles Payne 4-08.00 SR Wisconsin School for...
11. 11 Hunter Brewer 4-08.00 PR Albany
12. 9 Royce Clark 4-06.00 PR Belleville
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Logun Parker 8-06.00 PR Albany
2. 9 Jacob Cameron 8-06.00 PR Oregon
3. 12 Trevor Mueller 8-00.00 PR Albany
4. 9 Blake Anderson 7-00.00 PR Oregon
-- 12 Jackson Pfeffer NH Oregon
-- 12 Jacob Elmer NH Albany
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 John Auer 20-07.00 PR Oregon
2. 11 Jalil Turner 19-00.00 PR Oregon
3. 10 Montaro Walker 17-08.00 PR Wisconsin School for...
4. 9 Le'Vante Sanders 17-03.00 PR Wisconsin School for...
5. 12 Connor Trow 17-00.00 SR Albany
6. 9 Matt Kissling 16-09.00 PR Oregon
7. 12 Drew Pickett 16-05.00 PR Belleville
8. 10 Josh Dahl 16-05.00 PR Albany
9. 10 Jared Schulting 15-10.00 PR Belleville
10. 11 Perles Payne 15-06.00 SR Wisconsin School for...
11. 12 Mark Truttman 14-11.00 SR Belleville
12. 9 Payton Flannery 14-06.00 PR Pecatonica/Argyle
13. 10 Cody Garfoot 14-06.00 SR Monticello
14. 9 Troy Nickels 14-00.00 PR Pecatonica/Argyle
15. 9 Chevy Hughes 13-02.00 PR Pecatonica/Argyle
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jalil Turner 40-09.00 PR Oregon
2. 11 Garrett Hlavachek 37-09.00 SR Albany
3. 11 DeAndre Burrell 37-03.00 PR Oregon
4. 11 Dakota Kangas 35-04.00 PR Wisconsin School for...
5. 12 Drew Pickett 33-11.50 SR Belleville
6. 12 Mark Truttman 31-11.50 PR Belleville
7. 11 Hunter Overland 31-02.00 SR Albany
Girls 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Alexis Jackson 12.31h PR Oregon
2. 10 Alyssen Noriega 13.18h SR Monticello
3. 9 Oliva Marsden 13.75h PR Oregon
4. 11 Abigail Fischer 14.39h SR Oregon
5. 11 Taetum Pagel 14.78h SR Pecatonica/Argyle
6. 10 Madison Peters 14.95h SR Albany
7. 10 Lucero Uriostegui 15.17h PR Wisconsin School for...
8. 9 Hallie Bartow 15.20h PR Belleville
9. 12 Adriana Johnson 15.27h SR Pecatonica/Argyle
10. 12 Briana Robertson 15.29h PR Wisconsin School for...
11. 9 Erin Kittleson 15.59h PR Belleville
12. 10 Megan Bellefeuille 15.82h PR Belleville
13. 12 Karlene Walters 15.92h SR Monticello
14. 9 Jhada Meyer 16.24h PR Wisconsin School for...
15. 12 Dea Vatter 16.33h SR Pecatonica/Argyle
16. 10 Jazmin Victorino 16.60h SR Wisconsin School for...
17. 12 Chandler Hansen 16.70h PR Monticello
18. 9 Gianna Hamele 16.96h PR Albany
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Josie Penniston 23.50h PR Pecatonica/Argyle
2. 11 Alexis Jackson 25.58h PR Oregon
3. 10 Scarlet Egwuonwu 26.91h Oregon
4. 10 Alyssen Noriega 27.50h SR Monticello
5. 12 Danica Keisling 27.91h SR Oregon
6. 12 Elizabeth Tisch 28.51h SR Pecatonica/Argyle
7. 9 Kristin O'Bel 28.53h PR Albany
8. 10 Jade Halvensleben 28.83h PR Belleville
9. 9 Valerie Carr 30.05h PR Pecatonica/Argyle
10. 9 Heidi Wegehaupt 30.38h PR Belleville
11. 10 Madison Peters 30.44h SR Albany
12. 9 Erin Kittleson 31.69h PR Belleville
13. 12 Chandler Hansen 34.97h PR Monticello
-- 10 Lucero Uriostegui NT Wisconsin School for...
-- 12 Karlene Walters NT Monticello
-- 9 Tao Yi Dallman NT Wisconsin School for...
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Josie Penniston 1:02.30h SR Pecatonica/Argyle
2. 12 Elizabeth Tisch 1:06.56h SR Pecatonica/Argyle
3. 10 Kaitlyn Trow 1:08.77h SR Albany
4. 9 Tori Phillips 1:10.10h PR Oregon
5. 9 Valerie Carr 1:10.15h PR Pecatonica/Argyle
6. 9 Lilli Himmelmann 1:11.56h PR Belleville
7. 10 Nina Schiro 1:12.61h PR Belleville
8. 10 Jade Durmaj 1:14.34h PR Oregon
9. 9 Ali Risley 1:14.69h PR Monticello
10. 10 Megan Duff 1:16.62h SR Oregon
11. 9 Tao Yi Dallman 1:19.48h PR Wisconsin School for...
12. 11 Walela Three-Sticks 1:20.26h SR Belleville
13. 12 Briana Robertson 1:22.03h PR Wisconsin School for...
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Megan Anderson 2:49.46h SR Albany
2. 9 Maggie Bak 2:50.05h PR Monticello
3. 11 Emma Guenther 2:50.30h SR Albany
4. 9 Zoe Frank 2:51.24h PR Oregon
5. 9 Tori Phillips 2:51.49h PR Oregon
6. 10 Lauren Beauchaine 2:53.46h PR Oregon
7. 12 Katie Uhl 2:56.66h PR Oregon
8. 11 Madeline Halverson 3:01.71h SR Albany
9. 12 Adriana Johnson 3:04.07h SR Pecatonica/Argyle
10. 9 Jhada Meyer 3:06.72h PR Wisconsin School for...
11. 12 Britney Markhardt 3:09.58h PR Belleville
12. 12 Lauren Blumer 3:12.08h SR Albany
13. 11 Hannah Kittleson 3:30.79h SR Pecatonica/Argyle
14. 10 Jazmin Victorino 3:32.98h SR Wisconsin School for...
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Emma Guenther 6:03.10h SR Albany
2. 9 Sara Christenson 6:05.04h PR Oregon
3. 10 Lauren Beauchaine 6:08.61h SR Oregon
4. 9 Zoe Frank 6:09.76h PR Oregon
-- 9 Ana Verhagen 6:10.39h PR Oregon
5. 9 Maggie Bak 6:29.82h PR Monticello
-- 9 Eden Meidl 6:31.87h PR Oregon
-- 12 Julia Michalski 7:01.92h PR Oregon
6. 12 Rachel Uebelacker 7:27.09h PR Belleville
-- 11 Laura Cameron 7:31.35h SR Oregon
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Noelle Maire 11:44.26h SR Belleville
2. 11 Breanna Bastian 13:22.16h SR Oregon
3. 9 Sarah Adams 13:54.29h PR Oregon
4. 11 Gabbie Whisler 14:10.12h SR Belleville
5. 9 Haley Knauf 14:20.77h PR Albany
6. 9 Eden Meidl 14:37.65h PR Oregon
-- 9 Bryanna Salazar 14:48.82h PR Oregon
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Krista Diaz 16.68h SR Belleville
2. 9 Isabella Egwuonwu 17.47h PR Oregon
3. 9 Emily Bartow 18.84h PR Belleville
4. 10 Sydney Mortaloni 20.45h SR Albany
5. 9 Madison Bongard 29.40h PR Wisconsin School for...
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Emily Bartow 55.23h PR Belleville
2. 12 Marissa Peterson 56.97h SR Monticello
3. 10 Sydney Mortaloni 57.97h PR Albany
4. 9 Gianna Diaz 1:00.73h PR Belleville
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Oliva Marsden 49.78h Oregon
2 Hallie Bartow 58.25h Belleville
3 Dea Vatter 1:00.69h Pecatonica/Argyle
-- Isabella Pierce
Grace Sassorossi
Ashley Johnson
Mikaela Brown 1:02.83h Oregon
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jenna Igl 1:49.86h Oregon
-- Traci Riemer
Isabella Pierce
Isabella Egwuonwu
Jenna Sharkus 1:58.91h Oregon
2 Emily Bartow 1:59.74h Belleville
3 Alyssen Noriega 2:04.51h Monticello
4 Sydney Bloedel 2:06.59h Albany
-- Sydona Roberts
Ashley Johnson
Addisyn Zeinemann
Samantha Armstrong 2:12.22h Oregon
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Ana Verhagen 4:27.96h Oregon
2 Kaitlyn Trow 4:35.54h Albany
3 Elizabeth Tisch 4:40.26h Pecatonica/Argyle
-- Sara Christenson
Sydona Roberts
Oliva Keast
Peyton Spilde 4:41.33h Oregon
4 Rebecca Barr 4:42.52h Belleville
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Megan Anderson 11:31.22h Albany
2 Katie Uhl 11:34.42h Oregon
3 Noelle Maire 11:54.86h Belleville
4 Lucero Uriostegui 13:57.96h Wisconsin School for...
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Libby Beck 33-02.00 SR Albany
2. 11 Alyssa Milski 32-05.00 Oregon
3. 11 Ellen McCorkle 31-11.00 Oregon
4. 11 Nina Haentsch 24-03.00 PR Belleville
5. 11 Mikaela Brown 22-03.50 SR Oregon
6. 12 Haley Fiez 22-01.00 SR Belleville
7. 10 Lucero Uriostegui 21-09.00 PR Wisconsin School for...
8. 9 Sophia Grady 21-03.00 PR Belleville
9. 9 Ali Risley 20-06.00 PR Monticello
10. 9 Gianna Hamele 19-07.00 PR Albany
11. 9 Natalie Allison 18-03.00 PR Pecatonica/Argyle
12. 10 Sami Holmstrom 17-09.50 PR Pecatonica/Argyle
13. 9 Sheena Erickson 15-04.00 PR Pecatonica/Argyle
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Libby Beck 94-10 SR Albany
2. 11 Alyssa Milski 81-08 SR Oregon
3. 11 Ellen McCorkle 76-05 SR Oregon
4. 11 Mikaela Brown 71-11 SR Oregon
5. 9 Sophia Grady 67-09 PR Belleville
6. 11 Nina Haentsch 58-07 PR Belleville
7. 9 Jhada Meyer 57-11 PR Wisconsin School for...
8. 12 Haley Fiez 54-11 SR Belleville
9. 10 Sami Holmstrom 49-11 PR Pecatonica/Argyle
10. 9 Natalie Allison 49-01 PR Pecatonica/Argyle
11. 9 Gianna Hamele 44-01 PR Albany
12. 9 Sheena Erickson 38-07 PR Pecatonica/Argyle
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Scarlet Egwuonwu 4-08.00 Oregon
2. 11 Taetum Pagel 4-08.00 SR Pecatonica/Argyle
3. 9 Sarah Adams 4-04.00 Oregon
4. 9 Lilli Himmelmann 4-02.00 PR Belleville
5. 11 Hannah Kittleson 4-00.00 PR Pecatonica/Argyle
6. 10 Morgan Swenson 3-10.00 PR Oregon
7. 10 Jazmin Victorino 3-08.00 SR Wisconsin School for...
8. 10 Megan Mahlkuch 3-08.00 PR Belleville
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Rebecca Barr 7-06.00 SR Belleville
2. 12 Lauren Blumer 6-00.00 SR Albany
-- 11 Laura Cameron NH Oregon
-- 10 Sydney Mortaloni NH Albany
-- 9 Kristin O'Bel NH Albany
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jade Halvensleben 15-00.00 PR Belleville
2. 12 Grace Schulting 15-00.00 SR Belleville
3. 11 Abigail Fischer 14-07.00 SR Oregon
4. 9 Jenna Sharkus 14-05.00 PR Oregon
5. 9 Isabella Egwuonwu 14-04.00 PR Oregon
6. 10 Sydney Mortaloni 13-10.00 PR Albany
7. 9 Kristin O'Bel 13-08.00 PR Albany
8. 11 Walela Three-Sticks 13-00.00 PR Belleville
9. 12 Karlene Walters 12-00.00 PR Monticello
10. 9 Haley Knauf 11-10.00 PR Albany
11. 9 Tao Yi Dallman 11-00.00 PR Wisconsin School for...
12. 9 Madison Bongard 10-06.00 PR Wisconsin School for...
-- 10 Madison Peters FOUL Albany
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jade Halvensleben 30-06.00 SR Belleville
2. 11 Madeline Halverson 29-08.00 SR Albany
3. 11 Walela Three-Sticks 27-01.00 SR Belleville
4. 12 Dea Vatter 26-07.50 SR Pecatonica/Argyle