Boys 100 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Taylor Riggs 12.15a Waterville
2. 11 Trever Terry 12.21a Eastmont
3. 9 Eli Capetillo 12.27a Moses Lake
4. 9 Michael Seims 12.27a Wenatchee
5. 11 Wyatt Moe 12.32a Moses Lake
6. 9 Jack Knighten 12.36a Eastmont
7. 12 Chun-Yen KU 12.37a Moses Lake
8. 12 Calab Briones 12.41a Eastmont
9. 10 Myles Alvarez 12.46a Sunnyside
10. 9 Luis Gonzalez 12.48a Eastmont
11. 10 Joey Robertson 12.54a Moses Lake
12. 12 Carlos Hernandez 12.54a Eastmont
13. 9 Harley Smith 12.59a Wenatchee
14. 9 Preston Esparza 12.59a Eastmont
14. 9 Eric Arnold 12.59a Eastmont
16. 10 Justin McDonald 12.62a Tonasket
17. 10 Tanner Rich 12.63a Eastmont
18. 11 Angelo Gilmore 12.63a Eastmont
19. 12 Jevonti Haney Williamson 12.72a Tonasket
20. 10 Israel Sanchez 12.73a Eastmont
21. 9 Jordan Thrasher 12.75a Tonasket
22. 10 Jon Ochoa 12.76a Moses Lake
23. 10 Levi Watts 12.76a Eastmont
24. 9 Nathan Brownlee 12.79a Wenatchee
25. 9 Giovanni Sandoval 12.83a Sunnyside
26. 11 Alex Andrews 12.83a Eastmont
27. 12 Ethan Toth 12.85a Wenatchee
28. 9 Josh Peterson 12.88a Entiat
29. 9 David Torres 12.89a Sunnyside
30. 9 Garrett Walters 12.90a Wenatchee
31. 9 Spencer White 12.90a Eastmont
32. 12 Ryan Thompson 12.91a Moses Lake
33. 9 Blake Duncan 12.91a Entiat
34. 12 Ezequiel DeJesus 12.92a Wenatchee
35. 9 Derrick Escamilla 12.96a Sunnyside
36. 10 Jared Neuenschwander 12.98a Wenatchee
37. 9 Jacob Sugden 12.98a Wenatchee
38. 12 N'Kosi Lattimore 13.00a Moses Lake
39. 12 Isaak Flynn 13.01a Wenatchee
40. 11 Jeffrey Reynoso 13.08a Eastmont
41. 9 Lazaro Gutierrez-Garcia 13.08a Wenatchee
42. 12 Anthony Herrera 13.12a Sunnyside
43. 9 Omar Morfin 13.13a Sunnyside
44. 10 Josh Hill 13.19a Eastmont
45. 9 Noah Sanchez 13.20a Wenatchee
46. 9 Orlando Villafuerte 13.22a Entiat
47. 10 Xavier Estrada 13.25a Sunnyside
48. 9 Caleb Plaisted 13.28a Moses Lake
49. 10 Alfredo Rodriguez 13.38a Sunnyside
50. 9 Drew Duncan 13.42a Entiat
51. 11 Pavel Timofeyev 13.47a Moses Lake
52. 10 Pedro Garibaldo 13.53a Sunnyside
53. 9 Jesus Barajas 13.54a Sunnyside
54. 9 Jose Salazar-Suarez 13.69a Sunnyside
55. 10 Jose Sanchez 13.69a Sunnyside
56. 9 Bradley Moberg 13.75a Eastmont
57. 10 Dainel Huizar 13.76a Sunnyside
58. 10 Ethan Simpson 13.77a Eastmont
59. 10 Brett Womack 13.77a Eastmont
60. 9 Jesus Ramirez 13.86a Eastmont
61. 10 Johnathon Divis 13.87a Eastmont
62. 12 Joseph Dahlke 14.00a Waterville
63. 9 Aydan Bailey 14.01a Eastmont
64. 10 Allen Lopez 14.03a Sunnyside
65. 10 Alex Capi 14.09a Waterville
66. 9 Calvin Black 14.10a Cle Elum/Roslyn
67. 9 Kai Bailey 14.10a Eastmont
68. 10 Ben Garnica 14.14a Waterville
69. 9 Michael VanCamp 14.16a Entiat
70. 9 Darryn Loya 14.18a Sunnyside
71. 10 Riley Morris 14.24a Tonasket
72. 11 Cody Camacho 14.27a Moses Lake
73. 11 Edgar Apolinar 14.34a Wenatchee
74. 11 Brandon Launer 14.35a Eastmont
75. 10 Jose Castaneda 14.55a Eastmont
76. 12 Hunter Czlapinski 15.05a Eastmont
77. 9 Gabriel Reynoso 15.21a Eastmont
78. 9 Mauricio Alvarado 15.42a Sunnyside
79. 10 Dariece Steele 22.30a Wenatchee
12 Takota Epperson DNS Wilbur-Creston
9 Colby Hubbard DNS Moses Lake
9 Ivan Gonzalez DNS Sunnyside
11 Bryson Stensgar DNS Wilbur-Creston
9 Skylar Day DNS Eastmont
12 Ronald Hammer DNS Eastmont
9 Aaron McDowell DNS Wilbur-Creston
12 Courtney Goodrich DNS Moses Lake
200 Meters Varsity - Finals x
1. 11 Wyatt Moe 24.31a Moses Lake
2. 9 Jack Knighten 25.05a Eastmont
3. 11 Trever Terry 25.10a Eastmont
4. 9 Eli Capetillo 25.20a Moses Lake
5. 9 Michael Seims 25.28a Wenatchee
6. 10 Brandan Baugher 25.35a Tonasket
7. 10 Cole Hazzard 25.39a Sunnyside
8. 10 Myles Alvarez 25.39a Sunnyside
9. 12 Chun-Yen KU 25.40a Moses Lake
10. 12 Nathaniel Prieto 25.58a Sunnyside
11. 9 Luis Gonzalez 25.65a Eastmont
12. 9 Eric Arnold 25.72a Eastmont
13. 12 Calab Briones 25.84a Eastmont
14. 10 Justin McDonald 25.97a Tonasket
15. 9 Nathan Brownlee 25.99a Wenatchee
16. 12 Carlos Hernandez 26.02a Eastmont
17. 10 Israel Sanchez 26.06a Eastmont
18. 11 Alex Andrews 26.12a Eastmont
19. 10 Scott Lutton 26.39a Wilbur-Creston
20. 10 Tanner Rich 26.39a Eastmont
21. 9 Noah Sanchez 26.57a Wenatchee
22. 12 Ezequiel DeJesus 26.62a Wenatchee
23. 9 Garrett Walters 26.65a Wenatchee
24. 11 Angelo Gilmore 26.68a Eastmont
25. 11 Jeffrey Reynoso 26.76a Eastmont
26. 9 Jacob Sugden 26.78a Wenatchee
27. 10 Josh Hill 26.88a Eastmont
28. 10 Xavier Estrada 27.07a Sunnyside
29. 12 Bryden Hires 27.08a Tonasket
30. 9 Caleb Plaisted 27.26a Moses Lake
31. 11 Pavel Timofeyev 27.36a Moses Lake
32. 10 Jared Neuenschwander 27.58a Wenatchee
33. 12 Anthony Herrera 27.69a Sunnyside
34. 9 Jesus Barajas 27.74a Sunnyside
35. 9 Derrick Escamilla 27.78a Sunnyside
36. 9 Bradley Moberg 28.17a Eastmont
37. 10 David Sanchez-Vega 28.27a Wenatchee
38. 9 Brayden Brown 28.35a Wenatchee
39. 10 Johnathon Divis 28.43a Eastmont
40. 12 Chad Ross 28.46a Wilbur-Creston
41. 9 Darryn Loya 28.59a Sunnyside
42. 9 TJ Moser 28.63a Waterville
43. 9 Michael VanCamp 28.80a Entiat
44. 9 Aydan Bailey 28.82a Eastmont
45. 9 Calvin Black 28.87a Cle Elum/Roslyn
46. 10 Pedro Garibaldo 29.04a Sunnyside
47. 9 Jesus Ramirez 29.11a Eastmont
48. 9 Ethen Tesch 29.14a Wilbur-Creston
49. 11 Edgar Apolinar 29.18a Wenatchee
50. 9 Jose Salazar-Suarez 29.21a Sunnyside
51. 12 Luis Casarrubias 29.25a Tonasket
52. 9 Carson Reiber 29.65a Eastmont
53. 10 Riley Morris 29.77a Tonasket
54. 10 Allen Lopez 29.82a Sunnyside
55. 11 Brandon Launer 30.66a Eastmont
56. 10 Jose Castaneda 30.77a Eastmont
57. 12 Hunter Czlapinski 31.37a Eastmont
58. 9 Mauricio Alvarado 31.90a Sunnyside
59. 9 Gabriel Reynoso 32.00a Eastmont
400 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Nathaniel Prieto 57.15a Sunnyside
2. 9 Preston Esparza 58.10a Eastmont
3. 9 Reuben Anderson 58.12a Moses Lake
4. 9 Nathan Brownlee 58.92a Wenatchee
5. 9 Giovanni Sandoval 59.11a Sunnyside
6. 9 Jacob Sugden 1:00.03a Wenatchee
7. 12 Abraham Massalay 1:00.10a Moses Lake
8. 9 Brayden Brown 1:02.23a Wenatchee
9. 9 David Torres 1:02.34a Sunnyside
10. 9 Omar Morfin 1:02.68a Sunnyside
11. 10 Cole Hazzard 1:02.79a Sunnyside
12. 9 Ethen Tesch 1:02.92a Wilbur-Creston
13. - Zach Clark 1:03.05a Wenatchee
14. 10 Jared Neuenschwander 1:03.62a Wenatchee
15. 9 Darryn Loya 1:04.65a Sunnyside
16. - Riley Morris 1:05.24a Wenatchee
17. 10 Ben Garnica 1:06.83a Waterville
18. 9 Colton Rittenhouse 1:08.50a Cle Elum/Roslyn
19. 9 Shawn O'Neil 1:20.45a Moses Lake
20. 10 Dariece Steele 1:26.08a Wenatchee
10 Allen Lopez DNS Sunnyside
9 Cole Koenig DNS Waterville
9 Blake Duncan DNS Entiat
800 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Chris Oates 2:05.39a Wilbur-Creston
2. 12 Abraham Massalay 2:10.38a Moses Lake
3. 11 Hunter Swanson 2:16.25a Tonasket
4. 9 Garrett Wilson 2:20.55a Tonasket
5. 12 Bryden Hires 2:20.97a Tonasket
6. 9 Ethan Smith 2:20.98a Tonasket
7. 9 Carl Hart 2:21.53a Moses Lake
8. 9 Juan Garza 2:23.46a Eastmont
9. 9 Spenser Rickel 2:23.84a Wenatchee
10. 11 Josh Strang 2:24.37a Eastmont
11. 10 Joey Robertson 2:25.17a Moses Lake
12. 9 Bayley Babcock 2:25.41a Wenatchee
13. 10 Harlow Huber 2:27.78a Eastmont
14. 11 Alberto Sanchez 2:29.00a Sunnyside
15. 10 Austin Sandoval 2:30.75a Sunnyside
16. 9 Hunter West 2:31.55a Eastmont
17. 9 Noe Briseno 2:32.19a Eastmont
18. 10 Collin Walsh 2:32.52a Wenatchee
19. 11 Austin Harris 2:32.65a Wenatchee
20. 9 Riley Bergan 2:32.68a Eastmont
21. 11 Nicolas Jones 2:34.27a Wenatchee
22. 10 Killian King 2:35.79a Moses Lake
23. 10 Miguel Alvarado 2:35.98a Eastmont
24. 12 Luis Casarrubias 2:36.28a Tonasket
25. 10 Jack Christopherson 2:36.49a Eastmont
26. 9 Jorge Vargas 2:39.07a Eastmont
27. 9 Alejandro Hernandez 2:39.46a Eastmont
28. 10 Daniel Allshouse 2:46.10a Entiat
29. 10 Cameron Bertomeu 2:56.40a Eastmont
30. 12 Ulises Pina 2:57.19a Entiat
31. 10 Josh Van Well 3:10.55a Eastmont
1600 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Abraham Massalay 4:36.43a Moses Lake
2. 12 Chris Oates 4:52.85a Wilbur-Creston
3. 9 Ethan Smith 5:06.89a Tonasket
4. 9 Garrett Wilson 5:14.55a Tonasket
5. 12 Garrett Barnes 5:21.23a Eastmont
6. 10 Ben Garnica 5:23.65a Waterville
7. 10 Harlow Huber 5:27.90a Eastmont
8. 12 Luis Cortez 5:28.47a Eastmont
9. 9 Drew Duncan 5:29.33a Entiat
10. 9 Spenser Rickel 5:30.80a Wenatchee
11. 9 Bayley Babcock 5:32.15a Wenatchee
12. 12 Jorge Alvarez 5:33.78a Wenatchee
13. 9 Joshua Cooper 5:35.67a Moses Lake
14. 11 Alberto Sanchez 5:37.89a Sunnyside
15. 10 Jack Christopherson 5:38.35a Eastmont
16. 11 Austin Harris 5:38.41a Wenatchee
17. 11 Nicolas Jones 5:39.74a Wenatchee
18. 10 Austin Sandoval 5:40.74a Sunnyside
19. 9 TJ Moser 5:42.37a Waterville
20. 9 Hunter West 5:43.58a Eastmont
21. 10 Warren Barnes 5:44.38a Eastmont
22. 9 Riley Bergan 5:45.26a Eastmont
23. 10 Miguel Alvarado 5:46.66a Eastmont
24. 12 Chad Ross 5:47.16a Wilbur-Creston
25. 10 Killian King 5:47.45a Moses Lake
26. 9 Jael Campos 5:51.57a Wenatchee
27. 10 Collin Walsh 5:53.89a Wenatchee
28. 9 Pedro Mendez 6:01.11a Sunnyside
29. 10 Cameron Bertomeu 6:24.98a Eastmont
30. 9 Aaron Cassella 6:32.68a Moses Lake
31. 12 Ulises Pina 6:40.16a Entiat
32. 10 Josh Van Well 6:47.37a Eastmont
3200 Meters Varsity - Finals x
1. 9 Cesar Sitio 10:47.60a Eastmont
2. 9 Pedro Mendez 13:05.68a Sunnyside
3. 11 David MacDonald 14:15.38a Waterville
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals x
1. 10 Levi Watts 17.04 Eastmont
2. 11 Silas Jasso 18.64 Sunnyside
3. 10 Ruben Pech 18.94 Eastmont
4. 9 Carson Reiber 18.95 Eastmont
5. 10 Jon Ochoa 19.24 Moses Lake
6. 10 Daniel Perez 19.74 Sunnyside
7. 9 Kale Rolen 21.04 Eastmont
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals x
1. 10 Jon Ochoa 45.21a Moses Lake
2. 11 Silas Jasso 45.41a Sunnyside
3. 9 Blake Duncan 48.45a Entiat
4. 10 Ruben Pech 49.15a Eastmont
5. 10 Daniel Perez 50.76a Sunnyside
6. 10 David Sanchez-Vega 53.00a Wenatchee
7. 9 Johnny Mullen 54.54a Waterville
8. 9 Joshua Cooper 57.76a Moses Lake
4x100 Relay Varsity - Finals x
1. - 47.00a Moses Lake
2. - 49.10a Tonasket
3. - 49.85a Wilbur-Creston
4. - 51.81a Entiat
5. - 52.14a Waterville
4x400 Relay Varsity - Finals x
1. - 3:49.94a Tonasket
2. - 3:56.67a Sunnyside
3. - 4:00.12a Moses Lake
4. - 4:04.78a Sunnyside
5. - 4:12.82a Eastmont
6. - 4:33.59a Eastmont
Shot Put - 12lb Varsity - Finals x
1. 12 Charles Marshall 45-08.00 Wenatchee
2. 12 N'Kosi Lattimore 40-08.00 Moses Lake
3. 12 Takota Epperson 39-08.50 Wilbur-Creston
4. 12 Greyson Bettencourt 36-04.50 Wenatchee
5. 12 Evan Harn 36-03.50 Eastmont
6. 11 Sergio Bernal 36-01.00 Moses Lake
7. 12 Calab Briones 36-00.00 Eastmont
8. 11 Auston Downs 35-05.00 Moses Lake
9. 11 Jordan Kerr 35-00.00 Wenatchee
10. 12 Joseph Dahlke 34-05.00 Waterville
11. 11 Royel Guillen 33-09.50 Moses Lake
12. Zachary Spidle 32-03.50 Sunnyside
13. 9 Drexler Yesiki 31-05.00 Wenatchee
14. 10 Brandon Johanson 31-04.00 Eastmont
15. 9 Carson Evans 30-10.00 Moses Lake
16. 11 Bryson Stensgar 30-07.00 Wilbur-Creston
17. 12 Jarod Perales 30-06.50 Sunnyside
18. 10 Jose Galarza 29-10.00 Wenatchee
18. 12 Rade Pilkinton 29-10.00 Tonasket
20. 9 Ivan Soto 29-06.00 Wenatchee
21. 10 Jared Wittig 29-02.00 Wenatchee
21. 10 Pablo Mejia 29-02.00 Moses Lake
23. 9 Isaac Taylor 28-08.50 Moses Lake
24. 9 Ryan Kelley 28-04.00 Wenatchee
25. 11 Juan Vasquez 28-02.50 Moses Lake
26. 11 Jeff Luiten 28-00.50 Wilbur-Creston
26. 10 Justus Shrader 28-00.50 Eastmont
28. 10 Pedro Acevedo 27-09.00 Wenatchee
29. 11 Cesar Ramos 27-08.50 Entiat
30. 9 Micah Albert 27-03.00 Eastmont
30. 10 Antonio Davila 27-03.00 Moses Lake
32. 10 Kaden Rasmusson 26-06.00 Sunnyside
33. 10 Gustavo Contreras 25-08.50 Sunnyside
34. 11 Terry Reierson 23-11.00 Eastmont
35. 10 Christian Aguilar-Ramirez 21-05.00 Sunnyside
36. 12 Julio Gomez 20-11.00 Eastmont
37. 12 Joel Garcia 19-08.50 Wenatchee
12 Josue Galvan DNS Sunnyside
9 Bryan Guzman DNS Moses Lake
11 Adan Rodriquez DNS Moses Lake
9 Mitchell Reagan DNS Moses Lake
9 Marques Jones DNS Moses Lake
11 Cody Camacho DNS Moses Lake
10 Jacob Lanphear DNS Moses Lake
12 Devon Kiely DNS Tonasket
10 Alex Capi SCR Waterville
Discus - 1.6kg Varsity - Finals x
1. 12 Charles Marshall 141-03 Wenatchee
2. 12 Takota Epperson 132-02 Wilbur-Creston
3. 12 N'Kosi Lattimore 114-06 Moses Lake
4. 11 Jordan Kerr 105-07 Wenatchee
5. 9 Ryan Kelley 98-01 Wenatchee
6. Zachary Spidle 86-05 Sunnyside
7. 10 Dainel Huizar 84-07 Sunnyside
8. 12 Joseph Dahlke 84-05 Waterville
9. 11 Auston Downs 84-03 Moses Lake
10. 9 Carson Evans 83-10 Moses Lake
11. 10 Jared Wittig 81-11 Wenatchee
12. 9 Drexler Yesiki 79-11 Wenatchee
13. 10 Alex Capi 79-03 Waterville
14. 11 Sergio Bernal 78-02 Moses Lake
15. 9 Johnny Mullen 78-00 Waterville
16. 11 Cesar Ramos 77-08 Entiat
17. 11 Bryson Stensgar 75-06 Wilbur-Creston
18. 10 Justus Shrader 75-05 Eastmont
19. 10 Brandon Johanson 75-04 Eastmont
20. 9 Micah Albert 75-03 Eastmont
21. 9 Lazaro Gutierrez-Garcia 74-06 Wenatchee
22. 11 Jeff Luiten 73-03 Wilbur-Creston
23. 11 Javier Ramirez 72-08 Sunnyside
24. 9 Oscar Cruz-Palma 71-08 Sunnyside
24. 10 Antonio Davila 71-08 Moses Lake
26. 12 Jarod Perales 70-02 Sunnyside
27. 11 Juan Vasquez 68-03 Moses Lake
28. 12 Evan Harn 66-10 Eastmont
29. 10 Christian Aguilar-Ramirez 65-03 Sunnyside
30. 11 Royel Guillen 65-02 Moses Lake
31. 9 Ivan Soto 65-00 Wenatchee
32. 9 Andrew Kelley 62-05 Wenatchee
33. 9 Michael VanCamp 62-02 Entiat
34. 9 Ivan Gonzalez 60-02 Sunnyside
35. 12 Rade Pilkinton 54-05 Tonasket
36. 12 Julio Gomez 51-04 Eastmont
37. 10 Pablo Mejia 49-05 Moses Lake
9 Bryan Guzman DNS Moses Lake
10 Pedro Acevedo DNS Wenatchee
9 Mitchell Reagan DNS Moses Lake
10 Gustavo Contreras DNS Sunnyside
12 Courtney Goodrich DNS Moses Lake
12 Devon Kiely DNS Tonasket
10 Jose Galarza DNS Wenatchee
11 Adan Rodriquez DNS Moses Lake
Javelin - 800g Varsity - Finals x
1. 10 Dainel Huizar 136-04 Sunnyside
2. 9 Garrett Wilson 131-01 Tonasket
3. 12 Ryan Thompson 130-05 Moses Lake
4. 12 Jevonti Haney Williamson 128-04 Tonasket
5. 12 Joseph Dahlke 122-04 Waterville
6. 11 Cody Camacho 120-08 Moses Lake
7. 9 Isaac Taylor 110-01 Moses Lake
8. 10 Brett Womack 106-09 Eastmont
9. 11 Kendall Cunningham 105-09 Wilbur-Creston
10. 9 Josh Holcomb 105-06 Wenatchee
11. 12 Edwin Medina 103-06 Entiat
12. 11 Bryson Stensgar 102-05 Wilbur-Creston
13. 10 Alex Capi 100-10 Waterville
14. 11 Cesar Ramos 97-08 Entiat
15. 9 Jose Salazar-Suarez 94-01 Sunnyside
16. 9 Andrew Kelley 88-02 Wenatchee
17. 11 Terry Reierson 83-08 Eastmont
18. 10 Kaden Rasmusson 83-00 Sunnyside
19. 12 Alvaro Iniguez 82-09 Sunnyside
20. 12 Hunter Czlapinski 80-06 Eastmont
21. 9 Josh Peterson 79-11 Entiat
22. 10 Pablo Mejia 78-09 Moses Lake
23. 9 Ethen Tesch 76-09 Wilbur-Creston
24. 10 Gustavo Contreras 76-02 Sunnyside
25. 9 Marques Jones 75-09 Moses Lake
26. 11 Javier Ramirez 72-06 Sunnyside
27. 9 Mitchell Reagan 67-00 Moses Lake
28. 11 Adan Rodriquez 66-09 Moses Lake
29. 11 Jeff Luiten 66-08 Wilbur-Creston
30. 9 Ivan Gonzalez 66-05 Sunnyside
31. 10 Christian Aguilar-Ramirez 64-04 Sunnyside
32. 9 Mauricio Alvarado 47-08 Sunnyside
33. 9 Aaron Cassella 44-08 Moses Lake
34. 9 Kenny Britton 43-05 Eastmont
9 Saul Gonzalez DNS Eastmont
12 Courtney Goodrich DNS Moses Lake
10 Jacob Lanphear DNS Moses Lake
9 Skylar Day DNS Eastmont
12 Devon Kiely DNS Tonasket
9 Bryan Guzman DNS Moses Lake
12 Josue Galvan DNS Sunnyside
High Jump Varsity - Finals x
1. 12 Isaak Flynn 5-06.00 Wenatchee
2. 11 Alex Andrews 5-04.00 Eastmont
2. 12 Taylor Riggs 5-04.00 Waterville
4. 10 Ethan Simpson 5-02.00 Eastmont
4. 10 Levi Watts 5-02.00 Eastmont
6. 9 Johnny Mullen 4-10.00 Waterville
6. 9 Ethan Smith 4-10.00 Tonasket
6. 10 Brandan Baugher 4-10.00 Tonasket
6. 10 Isaiah Arriaga 4-10.00 Sunnyside
6. 10 Abraham Hernandez 4-10.00 Sunnyside
6. 10 Pedro Garibaldo 4-10.00 Sunnyside
6. 9 Derrick Escamilla 4-10.00 Sunnyside
6. Freddy Rodriguez 4-10.00 Sunnyside
11 Lloyd Temby SCR Tonasket
Pole Vault Varsity - Finals x
1. 11 Alex Paquette 10-00.00 Wenatchee
2. 9 Aydan Bailey 9-00.00 Eastmont
3. 10 Keegan Dillon 8-06.00 Wenatchee
4. 9 Kai Bailey 7-06.00 Eastmont
4. 10 Brett Womack 7-06.00 Eastmont
9 Jack Knighten NH Eastmont
Long Jump Varsity - Finals x
1. 11 Trever Terry 19-09.00 Eastmont
2. 9 Michael Seims 18-02.50 Wenatchee
3. 12 Taylor Riggs 17-11.50 Waterville
4. 10 Ruben Pech 17-09.25 Eastmont
5. 11 Lloyd Temby 17-07.00 Tonasket
6. 11 Hunter Swanson 17-03.00 Tonasket
7. 9 Preston Esparza 17-01.50 Eastmont
8. 10 Myles Alvarez 16-08.50 Sunnyside
9. 9 Luis Gonzalez 16-07.75 Eastmont
10. 11 Jeffrey Reynoso 16-04.75 Eastmont
11. 9 Josh Peterson 16-03.25 Entiat
12. 11 Wyatt Moe 16-03.00 Moses Lake
13. 9 Omar Morfin 16-01.75 Sunnyside
14. 9 Lazaro Gutierrez-Garcia 15-08.50 Wenatchee
15. 9 Spencer White 15-07.75 Eastmont
16. 9 Drew Duncan 15-04.50 Entiat
17. 9 Aaron McDowell 15-02.00 Wilbur-Creston
18. 9 Caleb Plaisted 15-01.50 Moses Lake
19. 9 Jacob Sugden 14-09.50 Wenatchee
19. 9 Johnny Mullen 14-09.50 Waterville
21. 9 Derrick Escamilla 14-03.75 Sunnyside
22. 9 Carson Reiber 14-02.00 Eastmont
23. 12 Jevonti Haney Williamson 14-01.00 Tonasket
24. 12 Luis Casarrubias 13-07.00 Tonasket
25. 12 Alvaro Iniguez 13-05.75 Sunnyside
26. 10 Riley Morris 13-04.00 Tonasket
9 Colton Rittenhouse SCR Cle Elum/Roslyn
11 David MacDonald SCR Waterville
9 Eric Arnold SCR Eastmont
12 Ethan Toth DNS Wenatchee
11 Edgar Apolinar SCR Wenatchee
9 Kenny Britton SCR Eastmont
9 Aaron Cassella SCR Moses Lake
10 Jose Sanchez DNS Sunnyside
10 Abraham Hernandez SCR Sunnyside
Triple Jump Varsity - Finals x
1. 9 Spencer White 35-11.75 Eastmont
2. 11 Lloyd Temby 35-09.00 Tonasket
3. 10 Ethan Simpson 34-08.50 Eastmont
4. 11 Kendall Cunningham 34-03.75 Wilbur-Creston
5. 10 Scott Lutton 32-11.50 Wilbur-Creston
6. 9 Drew Duncan 31-03.00 Entiat
7. 11 David MacDonald 24-11.75 Waterville
8. 10 Abraham Hernandez 24-07.00 Sunnyside
10 Alfredo Rodriguez DNS Sunnyside
12 Ethan Toth DNS Wenatchee
9 Orlando Villafuerte SCR Entiat
9 Jordan Thrasher DNS Tonasket
Girls 100 Meters Varsity - Finals x
1. 10 Jaimie Ross 13.39a Wilbur-Creston
2. 9 Hannah Hughes 13.61a Waterville
3. 10 Alina Vlahovich 13.63a Cle Elum/Roslyn
4. 10 Katie Henneman 13.64a Tonasket
5. 12 Cierra Kohlman 13.76a Entiat
6. 11 Selah Lile 13.97a Cle Elum/Roslyn
7. 12 Kimberly Parcells 14.02a Waterville
8. 9 Alaina Burchak 14.05a Cle Elum/Roslyn
9. 10 Lexi Deishl 14.06a Waterville
10. 9 Lina Mercado 14.07a Eastmont
11. 10 Alexis Tachell 14.09a Cle Elum/Roslyn
12. 11 Jessi Reed 14.10a Wilbur-Creston
13. 9 Faith Southard 14.10a Entiat
14. 10 Erin Aamold 14.18a Wenatchee
15. 10 Areli Solano 14.37a Eastmont
16. 11 Dorothea Ehrlich 14.69a Eastmont
17. 9 Lena Parrish 14.85a Cle Elum/Roslyn
18. 10 Olivia Moore 14.90a Eastmont
19. 9 Shanae Sanchez 14.93a Sunnyside
20. 12 Chloe Beauve 15.01a Moses Lake
21. 10 Tatianna Avington 15.06a Eastmont
22. 10 Brenda Gonzalez 15.11a Eastmont
23. 9 Brielle Newhouse 15.12a Sunnyside
24. 11 Alejandra Morfin 15.13a Eastmont
25. 12 Estephanie Hernandez 15.25a Entiat
26. 12 Carola Murube 15.32a Moses Lake
27. 9 Savannah Mirelez 15.36a Sunnyside
28. 9 Fatima Marquez 15.39a Eastmont
29. 10 Mally Morgan 15.39a Wenatchee
30. 10 Yajaira Cardenas 15.45a Eastmont
31. 10 Lizett Rodriguez 15.63a Eastmont
32. 10 Nayeli Mendoza-Gonzalez 15.64a Wenatchee
33. 9 Lizeth Solis 15.65a Eastmont
34. 9 Cathryn Villa 15.73a Eastmont
35. 9 Sierra Camiso 15.84a Tonasket
36. 9 Rylie McDaniel 15.85a Cle Elum/Roslyn
37. 9 Nicole Hellewell 15.86a Moses Lake
38. 12 Monica Ojendiz-Ramirez 15.86a Wenatchee
39. 12 Laura Stut 15.91a Moses Lake
40. 10 Alina Mendoza 15.95a Wenatchee
41. 12 Elena Calo 15.96a Moses Lake
42. 10 Jenny Sanchez 15.98a Eastmont
43. 12 Esmeralda Porras 16.17a Cle Elum/Roslyn
44. 12 Andrea Hermida 16.19a Waterville
45. 10 Taylor Visker 16.25a Moses Lake
46. 9 Mckensie Nguyen 16.25a Sunnyside
47. 9 Carly Gow 16.33a Eastmont
48. 9 Ariana Vargas 16.34a Eastmont
49. 9 Cass Gow 16.40a Eastmont
50. 10 Esmeralda Jimenez 16.41a Moses Lake
51. 11 Adriana Gonzalez 16.44a Sunnyside
52. 9 America Avilez 16.56a Eastmont
53. 10 Juana Rodriguez 16.64a Eastmont
54. 9 Karley Burrows 16.68a Cle Elum/Roslyn
55. 10 Lizeth Banuelos 16.76a Eastmont
56. 12 Maria Mullen 16.76a Waterville
57. 10 Emilia Morales 16.85a Eastmont
58. 12 Gissel Ocampo 16.95a Eastmont
59. 10 Leslie Banuelos 16.96a Eastmont
60. 9 Chloe Appel 17.19a Cle Elum/Roslyn
61. 10 Fatima Perez 17.32a Eastmont
62. 12 Bailey Hedstrom 17.32a Eastmont
63. 9 Jennifer Hernandez 17.83a Eastmont
64. 10 Sunshine Weigel 17.98a Eastmont
65. 10 Makenzie Johnson 18.48a Eastmont
66. 12 Maria Bustos 18.57a Waterville
10 Monica Larios DNS Eastmont
9 Madelyn Schwilke DNS Wenatchee
10 Jazlyn Trevino DNS Sunnyside
200 Meters Varsity - Finals x
1. 10 Jaimie Ross 27.51a Wilbur-Creston
2. 9 Madison Clark 27.71a Wilbur-Creston
3. 12 Cierra Kohlman 28.35a Entiat
4. 10 Dallas Borrego 28.41a Sunnyside
5. 10 Alina Vlahovich 28.56a Cle Elum/Roslyn
6. 11 Selah Lile 28.97a Cle Elum/Roslyn
7. 9 Faith Southard 29.08a Entiat
8. 9 Alaina Burchak 29.63a Cle Elum/Roslyn
9. 12 Chloe Beauve 29.75a Moses Lake
10. 9 Emille Groth 29.92a Wenatchee
11. 12 Kimberly Parcells 29.99a Waterville
12. 10 Areli Solano 30.10a Eastmont
13. 12 McKaylin Gormley 30.23a Waterville
14. 12 Alice Valecci 30.28a Moses Lake
15. 11 Dorothea Ehrlich 30.35a Eastmont
16. 10 Alexis Tachell 30.45a Cle Elum/Roslyn
17. 9 Lina Mercado 30.46a Eastmont
18. 12 Holly Terrill 30.49a Cle Elum/Roslyn
19. 11 Lisa Kudlik 30.56a Tonasket
20. 9 Alissa Vaquez-Gallarzo 30.66a Wenatchee
21. 9 Brielle Newhouse 30.98a Sunnyside
22. 9 Kayla Devera 31.42a Wenatchee
23. 10 Tatianna Avington 31.55a Eastmont
24. 10 Brenda Gonzalez 31.61a Eastmont
25. 9 Shanae Sanchez 31.63a Sunnyside
26. 11 Alejandra Morfin 31.67a Eastmont
27. 9 Fatima Marquez 31.78a Eastmont
28. 10 Mally Morgan 31.80a Wenatchee
29. 12 Carola Murube 32.17a Moses Lake
30. 10 Lizett Rodriguez 32.42a Eastmont
31. 9 Lizeth Solis 32.68a Eastmont
32. 10 Yajaira Cardenas 32.85a Eastmont
33. 9 Savannah Mirelez 32.92a Sunnyside
34. 9 Madelyn Schwilke 33.04a Wenatchee
35. 9 Cathryn Villa 33.40a Eastmont
36. 10 Jenny Sanchez 33.56a Eastmont
37. 10 Nayeli Mendoza-Gonzalez 33.71a Wenatchee
38. 12 Laura Stut 33.77a Moses Lake
39. 11 Karen Lopez 34.00a Entiat
40. 12 Esmeralda Porras 34.15a Cle Elum/Roslyn
41. 12 Andrea Hermida 34.16a Waterville
42. 10 Esmeralda Jimenez 34.26a Moses Lake
43. 9 Nicole Hellewell 34.29a Moses Lake
44. 10 Alina Mendoza 34.46a Wenatchee
45. 9 Cass Gow 34.54a Eastmont
46. 12 Monica Ojendiz-Ramirez 34.55a Wenatchee
47. 10 Juana Rodriguez 34.59a Eastmont
48. 9 Rylie McDaniel 34.66a Cle Elum/Roslyn
49. 11 Adriana Gonzalez 34.85a Sunnyside
50. 10 Taylor Visker 34.89a Moses Lake
51. 9 Ariana Vargas 34.90a Eastmont
52. 11 Lupe Almanza-Bernal 34.94a Wenatchee
53. 10 Leslie Banuelos 35.40a Eastmont
54. 9 Chloe Appel 35.73a Cle Elum/Roslyn
55. 10 Lizeth Banuelos 36.02a Eastmont
56. 10 Emilia Morales 36.07a Eastmont
57. 12 Gissel Ocampo 36.08a Eastmont
58. 10 Oliva Pruitt 37.24a Moses Lake
59. 10 Fatima Perez 38.28a Eastmont
60. 9 Jennifer Hernandez 39.46a Eastmont
61. 10 Makenzie Johnson 40.01a Eastmont
9 Lauren Clark DNS Wenatchee
10 Jazlyn Trevino DNS Sunnyside
10 Kayla Byers DNS Moses Lake
10 Monica Larios DNS Eastmont
9 Kendyl Crum DNS Moses Lake
10 Morgan Yamane DNS Moses Lake
9 Corina Lybbert DNS Moses Lake
11 Ericka Thornton DNS Waterville
400 Meters Varsity - Finals x
1. 9 Madison Clark 1:02.07a Wilbur-Creston
2. 12 Kelsey Browning 1:03.43a Waterville
3. 10 Dallas Borrego 1:04.61a Sunnyside
4. 10 Katie Henneman 1:05.43a Tonasket
5. 12 Alice Valecci 1:08.10a Moses Lake
6. 12 Holly Terrill 1:08.32a Cle Elum/Roslyn
7. 9 Lauren Clark 1:08.46a Wenatchee
8. 9 Kayla Devera 1:08.54a Wenatchee
9. 12 Kimberly Parcells 1:09.25a Waterville
10. 12 Jaden Vugteveen 1:14.97a Tonasket
11. 11 Karen Lopez 1:16.71a Entiat
12. 10 Nayeli Mendoza-Gonzalez 1:17.48a Wenatchee
13. 10 Alina Mendoza 1:21.03a Wenatchee
800 Meters Varsity - Finals x
1. 9 Corina Lybbert 2:37.67a Moses Lake
2. 12 Kelsey Browning 2:45.62a Waterville
3. 11 Anette Vyakhk 2:52.41a Moses Lake
4. 9 Olivia Lancaster 2:57.50a Wenatchee
5. 9 Ariana Alvarez 2:57.65a Sunnyside
6. 11 Cameron Wood 2:58.54a Wenatchee
7. 10 Makenna Marcuson 2:59.00a Wenatchee
8. 9 Missy Martinez 2:59.77a Tonasket
9. 12 Andrea Hermida 3:01.17a Waterville
10. 12 Rose Walts 3:01.97a Tonasket
11. 10 Haille Johnson 3:04.12a Wenatchee
12. 9 Camille Sanislo 3:04.44a Moses Lake
13. 9 Citlali Gonzalez 3:05.16a Eastmont
14. 11 Alice Wright 3:06.23a Wenatchee
15. 9 Hanna Speten 3:06.74a Eastmont
16. 9 Sylvia Hwang 3:07.51a Wenatchee
17. 10 Ashley Donovan 3:12.99a Moses Lake
18. 9 Maggie Strang 3:18.25a Eastmont
19. 9 Bethany Squires 3:22.39a Eastmont
20. 11 Emily Thompson 3:23.35a Eastmont
21. 10 Oliva Pruitt 3:24.87a Moses Lake
22. 10 Ruby Garcia 3:30.06a Sunnyside
23. 12 Katya Gudino 3:33.98a Sunnyside
24. 11 Carolina Martinez 3:43.48a Eastmont
1600 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Kelsey Browning 6:04.65a Waterville
2. 12 Jenna Valentine 6:12.29a Tonasket
3. 11 Anette Vyakhk 6:18.09a Moses Lake
4. 10 Camille Wilson 6:22.00a Tonasket
5. 9 Camille Sanislo 6:28.15a Moses Lake
6. 11 Alice Wright 6:28.73a Wenatchee
7. 9 Olivia Lancaster 6:28.83a Wenatchee
8. 9 Hanna Speten 6:34.27a Eastmont
9. 9 Sylvia Hwang 6:34.79a Wenatchee
10. 11 Carolina Martinez 6:34.97a Eastmont
11. 10 Makenna Marcuson 6:38.61a Wenatchee
12. 10 Haille Johnson 6:40.70a Wenatchee
13. 10 Ashley Donovan 6:57.76a Moses Lake
14. 9 Maggie Strang 7:11.60a Eastmont
15. 9 Ariana Alvarez 7:12.54a Sunnyside
16. 9 Bethany Squires 7:19.46a Eastmont
17. 11 Emily Thompson 7:25.68a Eastmont
18. 10 Ruby Garcia 7:28.72a Sunnyside
19. 12 Maria Bustos 7:28.87a Waterville
20. 12 Katya Gudino 7:55.96a Sunnyside
21. 9 Missy Martinez 7:59.22a Tonasket
3200 Meters Varsity - Finals x
1. 11 Taylor Strozyk 14:01.47a Wilbur-Creston
2. 10 Priscilla Nunez 14:35.52a Eastmont
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals x
1. 12 Rose Walts 16.34a Tonasket
2. 11 Jessica Linde 17.35a Sunnyside
3. 11 Karlee Maioho 18.59a Wilbur-Creston
4. 9 Alissa Vaquez-Gallarzo 18.63a Wenatchee
5. 10 Erin Aamold 18.64a Wenatchee
6. 9 Emille Groth 19.30a Wenatchee
7. 10 Alyssa Oates 19.31a Wilbur-Creston
8. 9 Sierra Camiso 19.74a Tonasket
9. 10 Sydney Kriete 19.98a Moses Lake
10. 12 Melody Lucero 20.11a Wenatchee
11. 9 Rebecca Giacomazzi 20.14a Entiat
12. 12 Iesha Reyes 20.39a Wenatchee
13. 10 Sydney Jenkins 21.64a Moses Lake
14. 9 Chloe Appel 23.28a Cle Elum/Roslyn
15. 10 Rachael Dowlen 23.30a Wilbur-Creston
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals x
1. 11 Jessica Linde 48.74a Sunnyside
2. 9 Emille Groth 54.53a Wenatchee
3. 11 Lisa Kudlik 55.08a Tonasket
4. 10 Sydney Jenkins 55.60a Moses Lake
5. 12 Elaina Thomsen 57.10a Waterville
6. 12 Iesha Reyes 57.11a Wenatchee
7. 9 Rebecca Giacomazzi 57.64a Entiat
8. 12 Melody Lucero 1:00.80a Wenatchee
9. 10 Sydney Kriete 1:01.15a Moses Lake
10 Erin Aamold DNS Wenatchee
4x100 Relay Varsity - Finals x
1. - 53.52a Cle Elum/Roslyn
2. - 53.73a Wilbur-Creston
3. - 55.58a Entiat
4. - 56.44a Tonasket
5. - 59.85a Moses Lake
6. - 1:00.35a Moses Lake
Maria Bustos
Andrea Hermida
Maria Mullen
Ericka Thornton DNS Waterville
4x200 Relay Varsity - Finals x
1. - 1:54.98a Wilbur-Creston
2. - 1:57.58a Waterville
4x400 Relay Varsity - Finals x
1. - 4:28.74a Waterville
2. - 4:40.92a Sunnyside
3. - 4:45.80a Tonasket
Relay Team DNS Waterville
Shot Put - 4kg Varsity - Finals x
1. 9 Lilandra Hargan 31-04.50 Wenatchee
2. 12 Maria Mullen 26-06.50 Waterville
3. 11 Kellie Hellewell 26-03.00 Moses Lake
4. 9 Hannah Johnson 26-00.50 Wenatchee
5. 10 Megan Christoferson 24-00.00 Wenatchee
6. 10 Yukiko Sanford 23-09.50 Entiat
7. 10 Makalya Cammack 23-07.50 Moses Lake
8. 11 Shyanne Speed 23-07.00 Moses Lake
9. 12 Silje Bolli 22-08.00 Eastmont
10. 10 Hannah Mason 22-00.00 Moses Lake
10. 11 Jasmin Bernal 22-00.00 Eastmont
12. 9 Allison Haynes 21-10.00 Entiat
13. 11 Guadalupe Guillen 21-03.00 Eastmont
14. 10 Faith Garibay 20-10.50 Entiat
15. 9 Athena Contreras 20-07.00 Eastmont
16. 9 Haylee Stanger 20-00.00 Eastmont
17. 12 Aulbanie Contreras 19-03.00 Eastmont
18. 9 Citlali Gonzalez 18-09.00 Eastmont
19. 10 Clarizza Lopez 18-07.00 Eastmont
20. 9 Skye Wilson 18-01.50 Eastmont
21. 12 Anai Gonzales 17-11.00 Wenatchee
22. 9 Abby Duchow 17-06.00 Tonasket
23. 12 Olivia Guevara 16-07.00 Eastmont
12 Griselda Torres DNS Eastmont
9 Dayanara Medina DNS Sunnyside
12 Alice Aliprandini DNS Sunnyside
9 Itzel Aceves DNS Sunnyside
10 Flora Morrow DNS Wenatchee
12 Maria Bustos DNS Waterville
Discus - 1kg Varsity - Finals x
1. 11 Jessi Reed 106-01 Wilbur-Creston
2. 9 Lilandra Hargan 83-05 Wenatchee
3. 11 Mikayla Higgins 75-03 Wilbur-Creston
4. 10 Makalya Cammack 73-06 Moses Lake
5. 10 Megan Christoferson 71-07 Wenatchee
6. 9 Hannah Johnson 70-08 Wenatchee
7. 9 Haylee Stanger 70-07 Eastmont
8. 9 Allison Haynes 68-04 Entiat
9. 12 Maria Mullen 66-05 Waterville
10. 10 Yukiko Sanford 65-09 Entiat
11. 10 Flora Morrow 64-09 Wenatchee
12. 9 Olivia Lancaster 60-05 Wenatchee
13. 11 Jasmin Bernal 57-11 Eastmont
14. 12 Anai Gonzales 57-06 Wenatchee
14. 10 Faith Garibay 57-06 Entiat
16. 12 Griselda Torres 55-02 Eastmont
17. 12 Silje Bolli 53-08 Eastmont
18. 10 Hannah Mason 53-06 Moses Lake
19. 9 Briteny Zhu 53-04 Sunnyside
20. 12 Olivia Guevara 53-03 Eastmont
21. 9 Itzel Aceves 51-09 Sunnyside
21. 9 Abby Duchow 51-09 Tonasket
23. 9 Savanna Drew 50-01 Tonasket
23. 9 Athena Contreras 50-01 Eastmont
25. 9 Skye Wilson 49-08 Eastmont
26. 9 Missy Martinez 47-00 Tonasket
27. 10 Clarizza Lopez 46-01 Eastmont
28. 11 Guadalupe Guillen 43-03 Eastmont
29. 9 Mckensie Nguyen 42-09 Sunnyside
30. 9 Dayanara Medina 40-02 Sunnyside
31. 12 Aulbanie Contreras 34-03 Eastmont
32. 9 Magali Valdivia 31-02 Sunnyside
9 Citlali Gonzalez SCR Eastmont
12 Alice Aliprandini DNS Sunnyside
Javelin - 600g Varsity - Finals x
1. 9 Hannah Hughes 95-06 Waterville
2. 10 Megan Christoferson 90-11 Wenatchee
3. 11 Kellie Hellewell 86-09 Moses Lake
4. 9 Olivia Lancaster 83-09 Wenatchee
5. 9 Rebecca Giacomazzi 83-06 Entiat
6. 10 Flora Morrow 76-02 Wenatchee
7. 12 Maria Mullen 75-03 Waterville
8. Mikayla Montgomory 74-05 Wenatchee
9. 11 Tammy Doan 72-10 Wenatchee
10. 12 Estephanie Hernandez 72-01 Entiat
11. 9 Savanna Drew 70-11 Tonasket
12. 9 Missy Martinez 67-02 Tonasket
13. 11 Shyanne Speed 66-07 Moses Lake
14. 11 Anette Vyakhk 65-05 Moses Lake
15. 9 Hannah Johnson 64-04 Wenatchee
16. 9 America Avilez 64-03 Eastmont
17. 12 Bailey Hedstrom 62-01 Eastmont
18. 9 Cathryn Villa 59-10 Eastmont
19. 11 Alexis Eames 58-08 Cle Elum/Roslyn
20. 9 Karley Burrows 55-09 Cle Elum/Roslyn
21. 9 Lilandra Hargan 54-00 Wenatchee
22. 10 Faith Garibay 52-08 Entiat
23. 11 Mikayla Higgins 49-09 Wilbur-Creston
24. 10 Yukiko Sanford 43-02 Entiat
25. 9 Briteny Zhu 35-05 Sunnyside
12 Alice Aliprandini DNS Sunnyside
9 Itzel Aceves DNS Sunnyside
9 Dayanara Medina DNS Sunnyside
9 Abby Duchow DNS Tonasket
High Jump Varsity - Finals x
1. 12 Elaina Thomsen 4-06.00 Waterville
2. 11 Karlee Maioho 4-04.00 Wilbur-Creston
2. 10 Alyssa Oates 4-04.00 Wilbur-Creston
4. 9 Kendyl Crum 4-02.00 Moses Lake
4. 11 Lisa Kudlik 4-02.00 Tonasket
4. 9 Sierra Camiso 4-02.00 Tonasket
7. 10 Haille Johnson 4-00.00 Wenatchee
8. 9 Cass Gow 3-10.00 Eastmont
8. 9 Maggie Strang 3-10.00 Eastmont
8. 11 Jessica Linde 3-10.00 Sunnyside
9 Maeghan Wulf DNS Wenatchee
10 Morgan Yamane DNS Moses Lake
Pole Vault Varsity - Finals x
1. 10 Lexi Deishl 7-00.00 Waterville
1. 9 Ellie Toth 7-00.00 Wenatchee
1. 9 Alissa Vaquez-Gallarzo 7-00.00 Wenatchee
4. 9 Lina Mercado 6-06.00 Eastmont
4. 12 Jaden Vugteveen 6-06.00 Tonasket
4. 10 Estela Navarro 6-06.00 Wenatchee
7. 9 Janae Wiggs 6-00.00 Wenatchee
7. 11 Elaine Stiles 6-00.00 Wenatchee
7. 10 Alie Rader 6-00.00 Wenatchee
Long Jump Varsity - Finals x
1. 9 Hannah Hughes 14-10.50 Waterville
2. 12 Kimberly Parcells 14-08.50 Waterville
3. 12 Cierra Kohlman 14-07.00 Entiat
4. 9 Kayla Devera 14-01.75 Wenatchee
5. 9 Maeghan Wulf 13-11.50 Wenatchee
6. 12 Holly Terrill 13-08.00 Cle Elum/Roslyn
7. 9 Brielle Newhouse 13-07.50 Sunnyside
8. 9 Kendyl Crum 13-02.50 Moses Lake
9. 10 Sydney Jenkins 12-11.00 Moses Lake
10. 10 Lizett Rodriguez 12-06.00 Eastmont
11. 9 Lena Parrish 12-05.00 Cle Elum/Roslyn
12. 11 Alexis Eames 12-00.00 Cle Elum/Roslyn
13. 9 Faith Southard 11-10.75 Entiat
14. 10 Jenny Sanchez 11-10.50 Eastmont
15. 10 Mally Morgan 11-09.50 Wenatchee
16. 12 McKaylin Gormley 11-07.50 Waterville
17. 9 Nicole Hellewell 11-07.00 Moses Lake
18. 9 Madelyn Schwilke 11-02.00 Wenatchee
19. 11 Karen Lopez 9-10.00 Entiat
11 Lupe Almanza-Bernal SCR Wenatchee
9 Carly Gow SCR Eastmont
10 Makenzie Johnson SCR Eastmont
10 Fatima Perez SCR Eastmont
9 Ariana Vargas SCR Eastmont
10 Esmeralda Jimenez SCR Moses Lake
Triple Jump Varsity - Finals x
1. 11 Jessica Linde 31-03.50 Sunnyside
2. 10 Alina Vlahovich 30-00.00 Cle Elum/Roslyn
3. 9 Maeghan Wulf 29-02.50 Wenatchee
4. 12 Jaden Vugteveen 28-11.00 Tonasket
5. 10 Alyssa Oates 27-09.00 Wilbur-Creston
6. 10 Olivia Moore 27-00.00 Eastmont
7. 11 Dorothea Ehrlich 26-07.50 Eastmont
8. 10 Rachael Dowlen 25-03.50 Wilbur-Creston
9 Jennifer Hernandez DNS Eastmont
9 Carly Gow DNS Eastmont
10 Morgan Yamane DNS Moses Lake