Girls 100 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lane, Key'Thanna North Dallas 14.10
2 Mitchell, Keidrianna SR Dallas Pinkston 14.69
3 Blackston, Lydia FR Richardson 15.87
4 Paul, Alanna FR Uplift North HIlls 16.67
Girls 100 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Styren, Anya SR Uplift North HIlls 13.61
2 Ortega, Adriana SO Carrollton Turner 13.94
3 Foster, Isabella FR Bishop Lynch 14.36
4 Johnson, Journe FR Dallas Pinkston 15.67
Girls 100 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sharp, Jernaya SR Greenhill School 12.22
2 Smith, Rheagan JR Greenhill School 13.02
3 Potts, Reagan SO Bishop Lynch 13.11
4 Carcamo, Rebecca JR Richardson Berkner 13.11
5 Duru, Valerie SO Richardson Berkner 13.29
6 Crenshaw, Kyndall SO Richardson Berkner 13.31
7 Nix, Jelani FR Carrollton Turner 13.76
8 Hirsch, Mia JR Greenhill School 14.03
Girls 200 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Trihn, An FR Richardson 29.98
2 Sims, Jasaiah Richardson 30.04
3 Clark, Essence North Dallas 31.18
4 Cox, Alexandria North Dallas 31.41
5 Kouame-McManus, Lauryn SO Carrollton Turner 31.57
6 Wadi, Hadeel Brighter Horizons Academy 33.04
Girls 200 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 West, Shanqua SR Dallas Pinkston 28.25
2 Lee, Ciara FR Richardson 28.33
3 Duru, Onyinechi SR Richardson Berkner 29.02
4 Akel, Jennan Brighter Horizons Academy 31.95
5 Johnson, Journe FR Dallas Pinkston 33.39
Girls 200 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Styren, Anya SR Uplift North HIlls 28.53
2 Obi, Jennifer FR Bishop Lynch 29.14
3 Keller, Alondra SO Richardson 29.83
4 Navvaro, Mayra JR Dallas Adamson 30.51
5 Ramirez, Elizabeth SO Dallas Adamson 30.90
6 Young, Audrey JR Bishop Lynch 31.43
7 Mitchell, Keidrianna SR Dallas Pinkston 32.23
8 Rodriguez, Nancy SR Bishop Lynch 33.53
Girls 200 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Martin, Sofia SO Greenhill School 26.47
2 Olomu, Megan FR Greenhill School 27.19
3 Graham-Williams, Dia-monn JR Richardson Berkner 27.42
4 Malveaux, Alania SO Richardson Berkner 27.51
5 Anderson, Jia SO Richardson 28.12
6 Ortega, Adriana SO Carrollton Turner 28.62
7 Nix, Jelani FR Carrollton Turner 29.01
8 Woods, Kionce FR Greenhill School 29.28
Girls 400 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Navvaro, Mayra JR Dallas Adamson 1:07.10
2 Hawley, Rodayisha SR Uplift Williams Prep 1:09.38
3 Blackston, Lydia FR Richardson 1:20.75
Girls 400 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 West, Shanqua SR Dallas Pinkston 1:06.73
2 Ellerman, Annie JR Dallas Covenant School 1:06.83
3 Trihn, An FR Richardson 1:10.20
4 McCabe, Eleanor SO Richardson 1:12.00
Girls 400 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Johnson, Alicia SO Carrollton Turner 1:11.21
2 Jones, Kyarah Richardson 1:12.20
3 Green, Nikki FR Richardson 1:12.62
4 Sims, Jasaiah Richardson 1:13.01
5 Keller, Alondra SO Richardson 1:14.38
6 Devereaux, Elisa JR Bishop Lynch 1:15.77
7 Layth, Rawan FR Uplift North HIlls 1:18.58
8 Malik, Dhaarna SO Uplift North HIlls 1:28.38
Girls 400 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Martin, Sofia SO Greenhill School 1:00.08
2 Olomu, Megan FR Greenhill School 1:01.83
3 Simpson, Caroline FR Greenhill School 1:04.37
4 Ledat, Sealan FR Richardson 1:06.31
5 Duarte, Sophia SO Bishop Lynch 1:07.91
6 Black, Taylor FR Richardson 1:09.25
7 Gonzalez, Monica JR Bishop Lynch 1:09.68
Girls 800 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Phillips, Alessa SO Dallas Pinkston 2:43.96
2 Navvaro, Mayra JR Dallas Adamson 2:47.52
3 Granados, Jennifer JR Dallas Adamson 3:04.34
4 Fox, Claire SO Dallas Covenant School 3:06.37
5 Ayualem, Christian FR Richardson 3:07.33
6 Ortiz, Thania SR Richardson Berkner 3:17.54
7 Prieto, Sandra SR Richardson Berkner 3:20.55
8 Tariq, Zuha Brighter Horizons Academy 3:20.61
Girls 800 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Steele, Kaitlyn SR Bishop Lynch 2:35.08
2 Kingan, Maddie JR Greenhill School 2:42.06
3 Carr, Ariana FR Greenhill School 2:44.99
4 Salazar, Alexa FR Bishop Lynch 2:45.77
5 Torres, Karina JR Dallas Adamson 2:51.02
6 Kackley, Emma FR Dallas Covenant School 2:55.96
7 Pham, Trang SO Richardson 3:01.25
8 Young, Tamarra SO Dallas Pinkston 3:05.40
9 Brown, Myra FR Richardson 3:17.39
Girls 1600 Meter Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Mount, Emily Ursuline Academy 5:29.21
2 Peeples, Ava FR Bishop Lynch 5:33.16
3 Lutterman, Ariana SO Greenhill School 5:46.31
4 Parada, Grace FR Carrollton Turner 6:11.82
5 Phillips, Alynnthia JR Dallas Pinkston 6:22.43
6 Borges Solinas, Oriana SO Uplift North HIlls 6:30.24
7 Kackley, Emma FR Dallas Covenant School 6:30.31
8 Mendez, Viviana SO Dallas Adamson 6:33.94
9 Fox, Claire SO Dallas Covenant School 6:40.37
10 Rendon, Maria FR Dallas Adamson 6:43.65
11 Granados, Jennifer JR Dallas Adamson 6:46.15
12 Chavez, Ivet SO Dallas Pinkston 7:00.69
13 Nunez, Heven FR Dallas Pinkston 7:05.78
Girls 1600 Meter Junior Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Carr, Ariana FR Greenhill School 6:24.54
2 Toralba, Jennifer FR Dallas Adamson 6:32.85
3 Gonzalez, Marissa JR Dallas Adamson 6:37.65
4 Perez, Yolanda SO Carrollton Turner 6:39.56
5 Rodriguez, Fernanda JR Dallas Adamson 7:09.86
6 Villareal, Victoria SR Bishop Lynch 7:12.84
7 Brown, Myra FR Richardson 7:15.86
8 Cutting, Kathleen FR Richardson 7:25.31
9 Ramsey, Allison JR Carrollton Turner 7:25.39
10 Stowers, Parker FR Bishop Lynch 7:28.87
11 Winship, Jessica Richardson 7:29.31
Girls 3200 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Peeples, Ava FR Bishop Lynch 11:56.08
2 Patrick, Kate Ursuline Academy 12:21.98
3 Lutterman, Ariana SO Greenhill School 12:38.34
4 Cook, Madison JR Greenhill School 12:38.96
5 Scala, Eugenia Ursuline Academy 12:58.92
6 Puckett, Chelsea SO Greenhill School 13:50.61
7 Mendez, Viviana SO Dallas Adamson 14:13.80
8 Gonzalez, Ayisha FR Richardson 14:19.28
9 Phillips, Alynnthia JR Dallas Pinkston 14:24.13
10 Borges Solinas, Oriana SO Uplift North HIlls 14:43.24
11 Rendon, Maria FR Dallas Adamson 14:47.04
12 Chavez, Ivet SO Dallas Pinkston 15:42.14
13 Medina, Miriam JR Dallas Adamson 15:59.40
14 Cutting, Kathleen FR Richardson 16:19.91
15 Bonner, Laurann SO Dallas Pinkston 16:45.88
16 Blas-Martinez, Esmeralda SO Uplift Williams Prep 18:56.83
Girls 100 Meter Hurdles Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Salters, Avra Ursuline Academy 16.32
2 Johnson, Bria JR Richardson 17.24
3 Jones, Kyarah Richardson 18.63
4 Maquire, Maddy Ursuline Academy 19.57
5 Clark, Corrie Ursuline Academy 19.99
6 Jackson, Kendra SR Dallas Adamson 20.59
Girls 100 Meter Hurdles Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sharp, Jernaya SR Greenhill School 15.35
2 Veals, Danielle SR Richardson Berkner 17.44
3 Goodwin, Katy FR Greenhill School 18.47
4 Moore, Brooke SO Dallas Covenant School 18.57
5 Foster, Isabella FR Bishop Lynch 19.95
6 Huntress, Anna JR Bishop Lynch 20.90
Girls 300 Meter Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Johnson, Bria JR Richardson 49.10
2 Veals, Danielle SR Richardson Berkner 49.56
3 Salters, Avra Ursuline Academy 50.98
4 Jackson, Kendra SR Dallas Adamson 53.41
5 Jones, Kyarah Richardson 55.14
Girls 4 x 100 Relay Varsity
============================================================
Team Time
============================================================
1 Greenhill School 'A' 49.13
2 Richardson Berkner 'A' 50.70
3 Ursuline Academy 'A' 51.20
4 Bishop Lynch 'A' 53.27
5 Brighter Horizons Academy 'A' 59.90
6 Uplift North HIlls 'A' 1:03.39
Girls 4 x 100 Relay Junior Varsity
============================================================
Team Time
============================================================
1 Richardson Berkner 'A' 53.60
2 Greenhill School 'A' 54.32
3 Bishop Lynch 'A' 54.99
Girls 4 x 200 Relay Varsity
============================================================
Team Time
============================================================
1 Richardson Berkner 'A' 1:48.36
2 Bishop Lynch 'A' 1:49.10
3 Richardson 'A' 1:51.48
4 Ursuline Academy 'A' 1:53.54
5 Greenhill School 'A' 1:57.05
6 North Dallas 'A' 1:58.73
7 Uplift North HIlls 'A' 2:18.26
8 Brighter Horizons Academy 'A' 2:25.96
Girls 4 x 200 Relay Junior Varsity
============================================================
Team Time
============================================================
1 Bishop Lynch 'A' 1:57.28
2 Ursuline Academy 'A' 1:58.76
3 Greenhill School 'A' 2:04.98
Girls 4 x 400 Relay Varsity
============================================================
Team Time
============================================================
1 Richardson Berkner 'A' 4:14.95
2 Bishop Lynch 'A' 4:18.38
3 Richardson 'A' 4:32.44
4 Uplift North HIlls 'A' 5:22.92
Girls 4 x 400 Relay Junior Varsity
============================================================
Team Time
============================================================
1 Richardson Berkner 'A' 4:29.11
2 Bishop Lynch 'A' 4:43.26
3 Richardson 'A' 4:45.57
4 Ursuline Academy 'A' 4:56.97
Girls High Jump Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Anozi, Amarachi SR Bishop Lynch 5-2
2 Kipp, Briana JR Bishop Lynch 5-0
3 Hirsch, Mia JR Greenhill School 5-0
4 Fee, Hannah Ursuline Academy 4-10
5 Mary, Kelli Bishop Lynch 4-8
6 Goodwin, Katy FR Greenhill School 4-10
7 Oliver, Caylan SR Richardson Berkner 4-8
--
--
Girls High Jump Junior Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 White, Destinee Ursuline Academy 4-8
2 Nelson, Emily JR Greenhill School 4-6
3 Killingsworth, Laney FR Bishop Lynch 4-4
4 Turner, Grace FR Bishop Lynch 4-4
Girls Pole Vault
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Jones, Amelila SR Greenhill School 10-0
2 Goodwin, Katy FR Greenhill School 9-0
3 Choy, Megan Ursuline Academy 8-0
4 Johnson, Britney SR Greenhill School 7-0
5 Kronenberger, Sarah SO Bishop Lynch 7-0
--
--
--
Girls Long Jump Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Sharp, Jernaya SR Greenhill School 18-8
2 Lamon, Antoniette SR Richardson Berkner 17-4
3 Duru, Onyinechi SR Richardson Berkner 16-7
4 Oliver, Caylan SR Richardson Berkner 16-5
Girls Long Jump Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Somiari, Tamunomiebaka SO Bishop Lynch 16-2
2 Williams, Emma JR Bishop Lynch 15-0
3 Cabellero, Victoria Ursuline Academy 14-6
Girls Triple Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Ockleberry, Tamir SR Richardson Berkner 33-9.5
2 Anozi, Amarachi SR Bishop Lynch 33-2.5
3 Lamon, Antoniette SR Richardson Berkner 32-0.5
Girls Shot Put Varsity Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Pugh, Jessica SO Greenhill School 30-5.75
2 Hernandez, Malen SO Bishop Lynch 29-5
Girls Shot Put Varsity Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Abron, Asia SR Richardson 38-5.5
2 Howell, Isis Ursuline Academy 33-4
3 Suber, Kyla SR Richardson 32-8.5
4 Ogunedo, Cindy JR Bishop Lynch 32-3
5 Martinez, Cielo FR Carrollton Turner 29-7.25
Girls Shot Put Junior Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Effiom, Diana JR Bishop Lynch 28-8
2 Allen, McKenzie FR Richardson Berkner 26-1.5
3 Thames, Sarah FR Richardson 26-1
4 Potts , Victoria SO Richardson Berkner 26-0
5 McNeil, Zipporah JR Greenhill School 25-1.5
6 Quinn, Kylie FR Greenhill School 24-11
Girls Discus Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Hernandez, Malen SO Bishop Lynch 79-1
2 Mendoza, Isabella FR Bishop Lynch 76-4
3 Fitzgerald, Kelsey JR Greenhill School 71-4
Girls Discus Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Abron, Asia SR Richardson 120-1
2 Howell, Isis Ursuline Academy 115-10
3 Williams, Avery Jane JR Greenhill School 75-1
4 Perez, Nayelly JR Dallas Adamson 71-6