Womens Results
X 100 Meters - Junior Varsity - Finals
1. 10 Molly Engebretson 13.62 Crete
2. 9 Monica Gonzalez 13.94 Schuyler Central
3. 9 Faviola Enriquez 14.00 Crete
4. 9 Emma Rosecrans 14.10 Waverly
5. 9 Amanda Bennett 14.15 Seward
6. 9 Janysa Brewer 14.59 Crete
7. 11 Anastasia Jarchow 14.62 Lincoln Lutheran
8. 9 Taylor Kuhlmann 15.18 Waverly
9. 9 Daniela Vergara 16.42 Crete
10. 9 Jaeden Koch 16.81 Seward
11. 9 Hanna Blaser 18.03 Crete
12. 11 Kristen Sutter 18.62 Waverly
X 200 Meters - Junior Varsity - Finals
1. 10 Molly Engebretson 28.96 Crete
2. 9 Faviola Enriquez 29.32 Crete
3. 9 Kenna Michaelson 30.41 Seward
4. 9 Janysa Brewer 30.44 Crete
5. 9 Amanda Bennett 30.75 Seward
6. 9 Monica Gonzalez 30.97 Schuyler Central
7. 9 Taylor Kuhlmann 31.18 Waverly
8. 9 Emma Rosecrans 31.22 Waverly
9. 10 Sayra Flores 31.60 Crete
10. 9 Callie Kohout 31.93 Seward
11. 9 Jessica Valora 32.63 Schuyler Central
12. 9 Daniela Vergara 35.62 Crete
13. 11 Kristen Sutter 39.84 Waverly
X 400 Meters - Junior Varsity - Finals
1. 10 Emerson Andelt 1:09.00 Crete
2. 9 Jessica Valora 1:15.00 Schuyler Central
X 800 Meters - Junior Varsity - Finals
1. 9 Josie Rathje 2:41.00 Seward
2. 10 Alex George 2:44.00 Seward
3. 11 Nataly Orozco 2:55.00 Schuyler Central
4. 10 Emerson Andelt 3:03.00 Crete
5. 9 Ruby Lopez 3:26.00 Crete
X 1600 Meters - Junior Varsity - Finals
1. 12 Sarah Chilcoat 6:34.00 Seward
2. 9 Jamie Robles 6:56.00 Schuyler Central
3. 9 Perla Padilla 6:59.00 Crete
4. 10 Tara Tran 7:20.00 Crete
X 3200 Meters - Junior Varsity - Finals
1. 12 Sarah Chilcoat 14:13.00 Seward
2. 9 Jamie Robles 16:09.00 Schuyler Central
X 100m Hurdles - 33" - Junior Varsity - Finals
1. 9 Krystin Oborny 18.34 Seward
2. 10 Laura Nelson 20.28 Seward
3. 11 Anastasia Jarchow 20.59 Lincoln Lutheran
4. 9 Madison Eliker 20.69 Waverly
X 300m Hurdles - 30" - Junior Varsity - Finals
1. 10 Jensyn Myers 53.44 Seward
2. 9 Krystin Oborny 54.09 Seward
3. 9 Madison Eliker 1:01.00 Waverly
4. 10 Laura Nelson 1:02.62 Seward
5. 9 Taylor Kuhlmann 1:02.72 Waverly
X 4x100 Relay - Junior Varsity - Finals
1. Relay Team 57.13 Seward
2. Relay Team 59.59 Crete
X 4x400 Relay - Junior Varsity - Finals
1. Relay Team 4:41.00 Seward
2. Relay Team 5:19.00 Crete
2. Relay Team 5:19.00 Crete
X Shot Put - 4kg - Junior Varsity - Finals
1. 11 Lauren Bell 30-08.00 Beatrice
2. 9 Kari Austin 28-07.00 Seward
3. 9 Katrina Luong 26-10.00 Crete
4. 9 Alyah Blake 26-08.50 Crete
5. 10 Brenna Parry 26-00.00 Schuyler Central
6. 12 Allison Thorn 24-11.00 Waverly
7. 10 Estella Bernabe 24-01.00 Crete
8. 9 Morgan Souchek 23-11.00 Seward
9. 10 Jessica Carillo 23-02.00 Schuyler Central
9. 11 Jasmine Perez 23-02.00 Crete
11. 9 Abagail Lofgren 22-05.00 Lincoln Lutheran
12. 9 Alicia Walker 21-07.00 Lincoln Lutheran
13. 9 Karly Wegner 20-06.50 Beatrice
14. 9 Riley Soucek 20-02.00 Seward
15. 9 Alice Wentz 19-09.50 Lincoln Lutheran
16. 9 Angie Adame 18-08.00 Crete
X Discus - 1kg - Junior Varsity - Finals
1. 11 Lauren Bell 99-08 Beatrice
2. 9 Kari Austin 96-07 Seward
3. 9 Lauren Kamphaus 91-00 Seward
4. 9 Alyah Blake 87-00 Crete
5. 9 Riley Soucek 72-05 Seward
6. 10 Jessica Carillo 71-07 Schuyler Central
7. 10 Brenna Parry 70-03 Schuyler Central
8. 11 Jasmine Perez 67-08 Crete
9. 9 Morgan Souchek 64-10 Seward
10. 9 Katrina Luong 64-07 Crete
11. 9 Abagail Lofgren 63-07 Lincoln Lutheran
12. 9 Karly Wegner 63-02 Beatrice
13. 11 Brittany Uhing 59-10 Seward
14. 9 Alice Wentz 59-01 Lincoln Lutheran
15. 10 Estella Bernabe 56-04 Crete
16. 9 Alicia Walker 52-01 Lincoln Lutheran
17. 12 Allison Thorn 50-00 Waverly
18. 9 Madison Eliker 47-10 Waverly
19. 9 Angie Adame 41-01 Crete
X High Jump - Junior Varsity - Finals
1. 9 Shea Peery 4-04.00 Seward
2. 9 Jessica Valora 3-10.00 Schuyler Central
X Pole Vault - Junior Varsity - Finals
1. 9 Anna Baack 8-03.00 Seward
2. 9 Shea Peery 6-09.00 Seward
3. 9 Krystin Oborny 6-09.00 Seward
3. 10 Molly Engebretson 6-09.00 Crete
5. 9 Emma Rosecrans 6-03.00 Waverly
6. 10 Sayra Flores 6-03.00 Crete
X Long Jump - Junior Varsity - Finals
1. 10 Molly Engebretson 14-09.00 Crete
2. 9 Kenna Michaelson 13-04.00 Seward
3. 9 Janysa Brewer 12-08.50 Crete
4. 9 Monica Gonzalez 12-07.00 Schuyler Central
5. 9 Callie Kohout 12-06.00 Seward
6. 9 Jaeden Koch 11-06.00 Seward
7. 9 Hanna Blaser 9-06.00 Crete
8. 11 Kristen Sutter 7-08.50 Waverly
X Triple Jump - Junior Varsity - Finals
1. 9 Callie Kohout 28-00.00 Seward
2. 9 Jaeden Koch 27-02.00 Seward