Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/2/2013 10:17 PM
22nd Suwannee Invitational - 3/2/2013
Suwannee High School
Results
Event 1 Girls High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Boss, Logan 11 Suwannee HS 5-02.00 1.57m 10
2 Allen, Brooke 11 Cedar Key HS 5-00.00 1.52m 8
3 Bandy, Daycia 11 Suwannee HS 4-08.00 1.42m 6
4 Burnham, Kristian 12 Baker County 4-06.00 1.37m 5
5 Burdge, Sydney 10 Cornerstone 4-06.00 1.37m 4
6 Tomoney, Madihah -- Hamilton Cou 4-06.00 1.37m 3
7 Williams, Bryanna 9 Suwannee HS 4-04.00 1.32m 2
8 Leitch, Michaela 12 Newberry HS 4-02.00 1.27m 1
9 Allen, Ashlyn -- Cedar Key HS 4-02.00 1.27m
10 Herrington, Emily 9 St. Francis 4-00.00 1.21m
Event 2 Boys High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 hayes, Kevarius -- Suwannee HS 6-00.00 1.82m 10
2 Jackson, Valdez 10 Baker County 5-10.00 1.77m 8
3 Lee, Falon 12 Baker County 5-08.00 1.72m 6
4 James, Anthony 11 Baker County 5-06.00 1.67m 5
5 Sills, Josh 12 Cedar Key HS 5-06.00 1.67m 4
6 Seabrook, Monte 11 Newberry HS 5-04.00 1.62m 2.50
6 Stebbins, Kyle -- Suwannee HS 5-04.00 1.62m 2.50
8 Nixon, Dekarri 10 Hamilton Cou 5-04.00 1.62m 1
9 Coleman, Dea 9 Suwannee HS 5-02.00 1.57m
10 Parfait, Brandon 9 Cornerstone 4-10.00 1.47m
-- Eberhardt, Keith 12 Cedar Key HS NH
Event 3 Girls Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Glass, Amanda 12 Suwannee HS 8-00.00 2.43m 10
2 Bartholemy, Lauren 11 Cedar Key HS 7-00.00 2.13m 8
3 Kilby, Shana -- Suwannee HS 6-06.00 1.98m 6
4 Riley, Mady 12 Cedar Key HS 5-00.00 1.52m 5
5 Smith, Dallas 11 Suwannee HS 5-00.00 1.52m 4
Event 4 Boys Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Carswell, Kevin 12 Cedar Key HS 10-00.00 3.04m 10
2 Trammell, Bobby 11 Cedar Key HS 9-06.00 2.89m 8
3 Riley, Keith 9 Cedar Key HS 8-00.00 2.43m 6
4 Potter, steven 9 Suwannee HS 7-00.00 2.13m 5
-- fortner, trey 11 Suwannee HS NH
-- Doyle, David -- Suwannee HS NH
Event 5 Girls Long Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Glass, Amanda 12 Suwannee HS 13-11.00 4.24m 10
2 McGee, Tayla 12 Newberry HS 12-10.00 3.91m 8
3 Perry-Ruiz, Madyson 10 Baker County 12-06.75 3.82m 6
4 Burdge, Sydney 10 Cornerstone 11-10.00 3.60m 5
5 Lewis, Jasmine 6 Lafayette HS 11-09.00 3.58m 4
6 Tomoney, Madihah -- Hamilton Cou 11-08.00 3.55m 3
7 Jacobs, Tiffany 11 St. Francis 11-03.00 3.42m 2
8 Walters, Julie 9 St. Francis 11-00.25 3.35m 1
9 Johnson, Sienna -- Suwannee HS 10-10.00 3.30m
10 Allen, Ashlyn -- Cedar Key HS 10-04.00 3.14m
Event 6 Boys Long Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Cook, David 11 Cornerstone 19-10.00 6.04m 10
2 Boone, Michael 11 Baker County 19-08.00 5.99m 8
3 martin, justin 11 Suwannee HS 19-02.50 5.85m 6
4 Rogers, Robert 12 Baker County 19-00.00 5.79m 5
5 Pope, Austin 12 Cedar Key HS 18-05.00 5.61m 4
6 Webb, LaMarcus 10 Hamilton Cou 17-08.50 5.39m 3
7 Flagg, Devonte 12 Newberry HS 17-05.00 5.30m 2
8 Thornton, Munroe 9 St. Francis 17-04.50 5.29m 1
9 Jacobs, Julian 9 St. Francis 17-03.50 5.27m
10 Combs, Wesley 10 Baker County 17-01.00 5.20m
11 Washington, Denzel -- Suwannee HS 17-00.00 5.18m
12 Johnson, Ty 11 Cornerstone 16-11.00 5.15m
13 Taylor, Jimmy 12 Suwannee HS 16-09.00 5.10m
14 Neal, Malik 9 Newberry HS 16-02.25 4.93m
15 Bullard, Vince 11 Cedar Key HS 16-00.50 4.88m
16 Whittemore, Luke 8 Cornerstone 15-11.00 4.85m
17 Hart, Dustin 11 Lafayette HS 15-03.00 4.64m
18 Perry, Dejwon 10 Newberry HS 14-04.00 4.36m
19 Junior, Eric 11 St. Francis 13-08.25 4.17m
20 Lee, Jarvis 10 Hamilton Cou 13-08.00 4.16m
21 Randolph, Malik 9 Hamilton Cou 11-09.00 3.58m
-- Altom, Jake 11 Cornerstone ND
-- Hampton, Lyndell 12 Bradford HS ND
-- Mathews, Dakota 10 Lafayette HS ND
Event 7 Girls Triple Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Boss, Logan 11 Suwannee HS 32-03.00 9.82m 10
2 Bandy, Daycia 11 Suwannee HS 31-01.00 9.47m 8
3 Burdge, Sydney 10 Cornerstone 29-06.50 9.00m 6
4 Reynolds, Chloe 12 Cedar Key HS 25-09.50 7.86m 5
5 Herrington, Emily 9 St. Francis 25-08.00 7.82m 4
6 Riley, Mady 12 Cedar Key HS 19-07.50 5.98m 3
Event 8 Boys Triple Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Boone, Michael 11 Baker County 41-06.50 12.66m 10
2 Combs, Wesley 10 Baker County 39-03.25 11.96m 8
3 waddy, randy 12 Suwannee HS 37-09.00 11.50m 6
4 hayes, Kevarius -- Suwannee HS 37-07.50 11.46m 5
5 Anderson, Tyler 10 Cedar Key HS 37-00.00 11.27m 4
6 Rogers, Robert 12 Baker County 36-10.00 11.22m 3
7 Riley, Keith 9 Cedar Key HS 35-08.00 10.87m 2
8 Lake, Ben 10 Lafayette HS 33-00.00 10.05m 1
9 Desue, Jarvis 9 Bradford HS 30-08.50 9.35m
10 Witte, Oscar 9 Cornerstone 29-11.00 9.11m
11 Baglier, Alexander 9 St. Francis 26-05.50 8.06m
12 Kerstiens, Joseph 8 Cornerstone 25-04.00 7.72m
Event 9 Girls Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 King, Erin 12 Newberry HS 82-03.50 25.08m 10
2 Lagos, Katrina Bente 12 St. Francis 82-00 24.99m 8
3 McCallum, KaShondra 10 Bradford HS 75-04 22.96m 6
4 Rice, Abigail 9 Baker County 73-05 22.37m 5
5 Choe, Haejin 10 Suwannee HS 72-10 22.19m 4
6 Calhoun, Samantha 12 Lafayette HS 66-06.50 20.28m 3
7 Simpson, Haley -- Cedar Key HS 60-04 18.38m 2
8 Shireman, Brooke 10 Bradford HS 59-00 17.98m 1
9 Smith, Carrie -- Suwannee HS 56-04 17.17m
10 Harmon, Stephanie -- Suwannee HS 56-02 17.11m
11 Crite, Aimee 9 Baker County 55-05 16.89m
12 Hand, Mekenzi 11 Baker County 55-02 16.81m
13 Peterson, Dre-Nisha Hamilton Cou 52-04 15.95m
14 Lents, Holly 12 Lafayette HS 52-03 15.92m
15 Spralding, Asharee 10 Newberry HS 43-02 13.15m
16 Walker, Jasmine 12 Newberry HS 40-10 12.44m
17 Powe, Monica 8 Lafayette HS 37-03 11.35m
18 Grantham, Sarah 9 St. Francis 37-00 11.27m
-- Perry, Amanda 7 Cornerstone ND
-- Sikes, Laura 9 Cornerstone ND
-- Parfait, Alanna 8 Cornerstone ND
-- Henderson, Tamara 9 Hamilton Cou ND
-- Marshall, Dornisha 9 Hamilton Cou ND
-- Carson, Regina 9 Hamilton Cou ND
Event 10 Boys Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Wright, Joshua 12 Suwannee HS 127-01 38.73m 10
2 Foster, Allen -- Suwannee HS 100-01 30.50m 8
3 gusenmeyer, zeke -- Suwannee HS 98-09 30.09m 6
4 Crews, Aaron 12 Baker County 97-11 29.84m 5
5 Domer, Darrion 12 St. Francis 93-08 28.54m 4
6 Parks, Charles 11 Cedar Key HS 92-02 28.09m 3
7 Carter, Jacob 10 Baker County 91-02 27.78m 2
8 Hart, Dustin 11 Lafayette HS 90-00 27.43m 1
9 Klenck, Joe 12 St. Francis 85-09 26.13m
10 Bristol, Tyron 10 Hamilton Cou 84-10 25.85m
11 Castillo, Julio 8 Lafayette HS 80-03 24.46m
12 Hill, Drew 11 Newberry HS 74-02 22.60m
13 Rangel, Jose 10 Hamilton Cou 72-10 22.19m
14 Dudeck, John 12 Cornerstone 70-10 21.59m
15 Cook, David 11 Cornerstone 66-09 20.34m
15 Matias, Jeremy 11 Hamilton Cou 66-09 20.34m
17 Junior, Eric 11 St. Francis 66-03 20.19m
18 Bishop, Jacob -- Cedar Key HS 62-05 19.02m
19 Dudeck, Matthew 10 Cornerstone 57-11 17.65m
20 Quates, Zackary 11 Newberry HS 41-10 12.75m
-- Blankenship, Caleb 11 Bradford HS XND
-- Hadley, Rashodd 11 Baker County ND
-- Beckham, Cody 10 Cedar Key HS ND
Event 11 Girls Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Spralding, Asharee 10 Newberry HS 32-02.00 9.80m 10
2 Walker, Jasmine 12 Newberry HS 31-11.00 9.72m 8
3 McCallum, KaShondra 10 Bradford HS 29-08.00 9.04m 6
4 Lagos, Katrina Bente 12 St. Francis 27-07.00 8.40m 5
5 King, Erin 12 Newberry HS 26-09.50 8.16m 4
6 Powe, Monica 8 Lafayette HS 26-03.00 8.00m 3
7 Crite, Aimee 9 Baker County 25-03.50 7.70m 2
8 Calhoun, Samantha 12 Lafayette HS 24-01.00 7.34m 1
9 Powell, Shelby 10 Cornerstone 23-10.00 7.26m
10 Lents, Holly 12 Lafayette HS 23-08.00 7.21m
11 Smith, Carrie -- Suwannee HS 23-04.00 7.11m
12 Cook, Alexis 9 Suwannee HS 22-04.00 6.80m
12 Hand, Mekenzi 11 Baker County 22-04.00 6.80m
14 Henderson, Tamara 9 Hamilton Cou 21-11.00 6.68m
15 Nettles, Lacey 11 Baker County 20-00.00 6.09m
16 Loper, Taryn 12 Suwannee HS 19-04.00 5.89m
17 Carson, Regina 9 Hamilton Cou 19-00.00 5.79m
18 McCollum, Skye 7 Cornerstone 18-10.00 5.74m
19 Sikes, Laura 9 Cornerstone 18-01.00 5.51m
20 Shireman, Brooke 10 Bradford HS 17-08.50 5.39m
21 Grantham, Sarah 9 St. Francis 14-07.00 4.44m
Event 12 Boys Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Hadley, Rashodd 11 Baker County 50-10.00 15.49m 10
2 Stoutamire, Erick 11 Baker County 38-08.00 11.78m 8
3 Foster, Allen -- Suwannee HS 37-07.00 11.45m 6
4 Witte, Oscar 9 Cornerstone 37-03.00 11.35m 5
5 gusenmeyer, zeke -- Suwannee HS 36-07.50 11.16m 4
6 Smith, Frank 11 Suwannee HS 36-02.50 11.03m 3
7 Giddens, Brandon 9 Newberry HS 34-08.00 10.56m 2
8 Hoyt, Rakeem 12 Newberry HS 34-07.00 10.54m 1
9 Dudeck, John 12 Cornerstone 33-06.00 10.21m
10 Domer, Darrion 12 St. Francis 33-02.00 10.10m
11 Williams, Marcus 10 Hamilton Cou 33-01.00 10.08m
12 Lee, Elisha 11 Baker County 32-07.00 9.93m
13 Castillo, Julio 8 Lafayette HS 32-04.50 9.86m
14 McCoy, Jimmie 11 Newberry HS 32-01.50 9.79m
15 Junior, Eric 11 St. Francis 31-03.50 9.53m
16 Dudeck, Matthew 10 Cornerstone 31-00.00 9.44m
17 Lawson, Max 12 St. Francis 30-05.00 9.27m
18 Robinson, Deangelo 10 Hamilton Cou 28-11.00 8.81m
19 Bishop, Jacob -- Cedar Key HS 28-07.00 8.71m
20 Gandy, Alzavier 9 Hamilton Cou 22-00.00 6.70m
Event 33 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Newberry HS 'A' 11:26.20 10
1) Chatfield, Shelby 11 2) Rice, Maggie 9
3) Sapp, Mariah 10 4) Smith, Megan 10
2 Cornerstone Academy 'A' 11:54.92 8
1) Magee, Allie 12 2) wing, jenny 11
3) Grooms, Haley 11 4) Searle, Sarah 10
3 St. Francis Catholic HS 'A' 12:09.96 6
1) Jacobs, Tiffany 11 2) Oman, Alex 11
3) Wallenhorst, Meagan 11 4) DeMichelle, Jana 10
4 Suwannee HS 'A' 12:16.65 5
5 Baker County HS 'A' 14:05.97 4
1) Stewart, Dreamy 10 2) Williams, Naji 10
3) Anderson, Jackie 10 4) Quintero, Claudia 9
6 Hamilton County HS 'A' 14:42.44 3
1) Norris, Kaleigh 8 2) Dukes, Morgan --
3) Troy, Tori -- 4) Ponce, Guadalupe --
Event 34 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Suwannee HS 'A' 9:21.90 10
1) gardner, raymond -- 2) Doyle, David --
3) Brown, Jason -- 4) batton, andrew 9
2 St. Francis Catholic HS 'A' 9:37.90 8
1) Sarabia, Alejandro 10 2) Sansalone, John 12
3) Bowser, Andrew 12 4) Belibasis, Mikhail 12
3 Baker County HS 'A' 9:58.50 6
1) Butcher, Matt 10 2) Holmes, Kaylyn 12
3) McElfresh, Thomas 10 4) Redding, John 11
4 Newberry HS 'A' 10:04.60 5
1) Chatfield, Riley 9 2) Ewing, Jacob 9
3) Purvis, Zach 9 4) Stankunas, Trace 12
5 Cornerstone Academy 'A' 10:47.80 4
1) Freeman, Daniel 11 2) arola, josh 7
3) Bryant, Stephen 10 4) Bryant, Sean 11
Event 19 Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Boss, Logan 11 Suwannee HS 16.25 1 10
2 Powell, Shelby 10 Cornerstone 18.70 1 8
3 Reynolds, Chloe 12 Cedar Key HS 18.74 1 6
4 Koon, Kaley 11 Lafayette HS 19.55 2 5
5 Burnham, Kristian 12 Baker County 19.92 1 4
6 Adkins, Madeline 12 St. Francis 20.21 1 3
7 Wilson, Kalei 8 Cedar Key HS 20.60 1 2
8 Bartholemy, Sarah 10 Cedar Key HS 20.97 2 1
9 Herring, Bria 12 Suwannee HS 21.17 2
10 Burdge, Sydney 10 Cornerstone 21.87 2
11 Reeves, Jenna 10 Baker County 22.13 2
Event 20 Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wright, Joshua 12 Suwannee HS 18.10 1 10
2 Carswell, Kevin 12 Cedar Key HS 18.34 1 8
3 Jackson, Valdez 10 Baker County 18.41 1 6
4 Potter, steven 9 Suwannee HS 19.34 2 5
5 Johnson, Ty 11 Cornerstone 20.48 2 3.50
5 Kincheloe, Nicholas 10 Baker County 20.48 1 3.50
7 Griner, Lance 11 Hamilton Cou 21.18 1 2
8 Jasinski, Kevin 12 St. Francis 21.22 1 1
9 Parfait, Brandon 9 Cornerstone 21.69 2
9 Andrews, Lloyd 11 Hamilton Cou 21.69 2
11 Kerstiens, Joseph 8 Cornerstone 21.70 2
12 Sills, Josh 12 Cedar Key HS 23.09 2
Event 13 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Bandy, Daycia 11 Suwannee HS 13.71 1 10
2 Curtis, Nikita 9 Newberry HS 14.58 2 8
3 Wheeler, Ashley 12 Baker County 14.85 1 6
4 Henderson, Jasmine 9 Hamilton Cou 15.04 1 5
5 Perry-Ruiz, Madyson 10 Baker County 15.18 2 4
6 Melvin, Daveona -- Hamilton Cou 15.20 2 3
7 McCollum, Skye 7 Cornerstone 15.42 2 2
8 Hamm, Luciera 11 Bradford HS 15.47 1 1
9 Starling, Zikirria 7 Hamilton Cou 15.76 2
10 Johnson, Shanquise -- Suwannee HS 15.82 3
11 McKire, Chelsey 9 Suwannee HS 16.17 3
12 Pope, Mikayla 11 Cedar Key HS 16.19 2
13 Piedra, Lydia 7 Cornerstone 17.62 1
14 Grantham, Sarah 9 St. Francis 17.68 3
15 McNeal, Kaitlyn 10 Newberry HS 17.96 3
Event 14 Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 martin, justin 11 Suwannee HS 11.79 4 10
2 Presley, Tray 11 Newberry HS 11.88 1 8
3 Washington, Denzel -- Suwannee HS 11.97 4 6
4 Cook, David 11 Cornerstone 11.98 4 5
5 Stebbins, Kyle -- Suwannee HS 12.02 4 4
6 Webb, LaMarcus 10 Hamilton Cou 12.06 1 3
7 Lokey, Tyler 12 Baker County 12.17 1 2
8 Stull, Josh 12 St. Francis 12.21 2 1
9 Hoyt, Rakeem 12 Newberry HS 12.44 1
10 Stalvey, Jacob 10 Baker County 12.45 2
11 Williams, Kendrick Hamilton Cou 12.49 3
12 Rogers, Robert 12 Baker County 12.50 2
12 Bass, J.R. 12 Lafayette HS 12.50 3
14 Carswell, Kevin 12 Cedar Key HS 12.51 2
15 Lane, Rashad 10 Bradford HS 12.63 1
16 Broom, Jarion 9 Hamilton Cou 13.14 2
16 Jacobs, Julian 9 St. Francis 13.14 3
18 Jackson, Thomas 10 Lafayette HS 13.78 3
19 Borado, Mark 9 St. Francis 13.91 3
20 Quates, Tristan 10 Newberry HS 13.96 3
Event 25 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 McClendon, Kyra Suwannee HS 6:04.07 10
2 Stalvey, Katie 10 Suwannee HS 6:30.57 8
3 DeMichelle, Jana 10 St. Francis 6:31.71 6
4 Searle, Sarah 10 Cornerstone 6:32.96 5
5 Smith, Megan 10 Newberry HS 7:00.45 4
6 Jacobs, Tiffany 11 St. Francis 7:46.44 3
7 Dukes, Morgan -- Hamilton Cou 8:03.68 2
8 Smith, Areal -- Hamilton Cou 8:19.97 1
9 Ponce, Adelina -- Hamilton Cou 8:40.85
Event 26 Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brown, Jason -- Suwannee HS 5:12.37 1 10
2 Sansalone, John 12 St. Francis 5:12.41 1 8
3 batton, andrew 9 Suwannee HS 5:22.17 1 6
4 Belibasis, Mikhail 12 St. Francis 5:27.85 1 5
5 Ewing, Jacob 9 Newberry HS 5:28.61 1 4
6 Gray, Taylor 9 Newberry HS 5:29.71 1 3
7 Freeman, Daniel 11 Cornerstone 5:39.01 1 2
8 Sansalone, Joe 10 St. Francis 5:44.97 1 1
9 Radder, Robert 9 Newberry HS 5:46.12 2
10 Roberts, Jestyn 9 Hamilton Cou 5:48.68 2
11 Cornell, Tyler 11 Lafayette HS 5:49.59 1
12 hendrickson, patrick -- Suwannee HS 5:54.78 1
13 Carlisle, Justin 10 Bradford HS 5:56.70 2
14 Reed, Dustin 9 Baker County 5:57.53 2
15 Redding, John 11 Baker County 6:00.43 2
16 Perez, Josh 10 Hamilton Cou 6:03.91 2
17 Orberg, Tanner 10 Baker County 6:05.43 2
18 Kerstiens, Joseph 8 Cornerstone 6:11.05 2
19 Shackelford, William 11 Hamilton Cou 6:21.57 2
Event 29 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Suwannee HS 'A' 55.57 10
2 Baker County HS 'A' 57.44 8
1) Reeves, Jenna 10 2) Pigott, Kiala 11
3) Wheeler, Ashley 12 4) Perry-Ruiz, Madyson 10
3 Hamilton County HS 'A' 58.13 6
1) Bryant, Monique -- 2) Carter, Sarah 8
3) Melvin, Daveona -- 4) Newsome, Kayla --
4 St. Francis Catholic HS 'A' 58.87 5
1) Adkins, Madeline 12 2) Wallenhorst, Meagan 11
3) Walters, Julie 9 4) Herrington, Emily 9
5 Cedar Key HS 'A' 1:00.16 4
1) Reynolds, Chloe 12 2) Bartholemy, Lauren 11
3) Allen, Brooke 11 4) Pope, Mikayla 11
Event 30 Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Newberry HS 'A' 45.18 1 10
1) Hoyt, Rakeem 12 2) Seabrook, Monte 11
3) Flagg, Devonte 12 4) Presley, Tray 11
2 Suwannee HS 'A' 46.12 1 8
1) martin, justin 11 2) walker, emmanuel --
3) Stebbins, Kyle -- 4) Washington, Denzel --
3 Baker County HS 'A' 47.44 1 6
1) Lokey, Tyler 12 2) Rogers, Robert 12
3) Lee, Falon 12 4) McCray, Joseph 10
4 Cornerstone Academy 'A' 47.86 2 5
1) Parfait, Brandon 9 2) Altom, Jake 11
3) Cook, David 11 4) Johnson, Ty 11
5 Hamilton County HS 'A' 48.47 1 4
1) Washington, Jacari 11 2) Lee, Jarvis 10
3) Randolph, Malik 9 4) Webb, LaMarcus 10
6 Lafayette HS 'A' 49.13 2 3
1) Bass, J.R. 12 2) Brown, Rodney 12
3) Jackson, Thomas 10 4) Thomas, Joshua 10
7 St. Francis Catholic HS 'A' 49.83 2 2
1) Wallace, Chris 12 2) Stull, Josh 12
3) Jacobs, Julian 9 4) Thornton, Munroe 9
8 Cedar Key HS 'A' 51.11 1 1
1) Anderson, Tyler 10 2) Riley, Keith 9
3) Sills, Josh 12 4) Parks, Charles 11
Event 17 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Carter, Sarah 8 Hamilton Cou 1:08.53 3 10
2 Glass, Amanda 12 Suwannee HS 1:10.26 1 8
3 Carter, Jessica 8 Hamilton Cou 1:11.10 3 6
4 Lanhart, Kierston 10 Newberry HS 1:12.84 2 5
5 Pearson, Darby 9 Lafayette HS 1:14.00 3 4
6 Clack, Candace 11 Baker County 1:15.44 1 3
7 Reeves, Jenna 10 Baker County 1:16.97 2 2
8 Magee, Allie 12 Cornerstone 1:17.68 2 1
9 Waddy, Sierra 11 Suwannee HS 1:20.49 1
10 Perez, Kennedi 8 Hamilton Cou 1:20.92 3
11 Crawford, Haleigh 9 Baker County 1:21.73 2
12 Grooms, Haley 11 Cornerstone 1:27.42 1
Event 18 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Neal, Malik 9 Newberry HS 56.46 2 10
2 Brown, Rodney 12 Lafayette HS 56.49 2 8
3 Whittemore, Luke 8 Cornerstone 56.91 1 6
4 kinsey, juwan -- Suwannee HS 56.93 1 5
5 Taylor, Jimmy 12 Suwannee HS 57.98 3 4
6 Stalvey, Jacob 10 Baker County 58.71 1 3
7 reaves, casey 10 Suwannee HS 1:00.92 3 2
8 Raulerson, Ruger 10 Baker County 1:01.26 1 1
9 Lamb, Jonathan 12 Baker County 1:02.36 1
10 Junior, Eric 11 St. Francis 1:04.53 3
11 Coogan, Patrick -- St. Francis 1:06.46 3
12 Walters, Sean 12 St. Francis 1:07.31 3
-- Perry, Dejwon 10 Newberry HS DQ 2
Event 21 Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Boss, Logan 11 Suwannee HS 49.19 1 10
2 Powell, Shelby 10 Cornerstone 58.63 1 8
3 Thornton, Marlo 6 Cornerstone 59.72 2 6
4 Wright, Anna 9 Suwannee HS 59.86 1 5
5 Burnham, Kristian 12 Baker County 1:03.06 1 4
6 Herring, Bria 12 Suwannee HS 1:08.24 2 3
7 Mantel, Johnnna 9 Cornerstone 1:18.45 1 2
Event 22 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Seabrook, Monte 11 Newberry HS 45.17 1 10
2 Jackson, Valdez 10 Baker County 48.31 1 8
3 Wright, Joshua 12 Suwannee HS 48.52 1 6
4 Potter, steven 9 Suwannee HS 49.99 2 5
5 Kincheloe, Nicholas 10 Baker County 51.00 1 4
6 Witte, Oscar 9 Cornerstone 52.53 3 3
7 Crews, Brody 10 Baker County 53.00 1 2
8 Jasinski, Kevin 12 St. Francis 54.76 2 1
9 Griner, Lance 11 Hamilton Cou 55.75 2
10 Andrews, Lloyd 11 Hamilton Cou 56.79 2
11 Johnson, Ty 11 Cornerstone 58.39 3
-- Ulmer, Blake Suwannee HS DQ 2
Event 23 Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Sapp, Mariah 10 Newberry HS 2:42.86 1 10
2 wing, jenny 11 Cornerstone 2:50.20 1 8
3 Cameron, Denver 9 Suwannee HS 2:52.60 1 6
4 Silcox, Megan 10 Newberry HS 2:55.29 1 5
5 Leitch, Michaela 12 Newberry HS 2:56.56 1 4
6 Carter, Jessica 8 Hamilton Cou 3:01.90 2 3
7 Searle, Sarah 10 Cornerstone 3:06.68 1 2
8 Perez, Kennedi 8 Hamilton Cou 3:14.74 2 1
9 Perry, Gabriel Lafayette HS 3:20.35 2
10 Smith, Dallas 11 Suwannee HS 3:25.86 2
11 Norris, Kaleigh 8 Hamilton Cou 3:28.16 2
12 elledge, callie Hamilton Cou 3:29.74 1
13 Drewing, Katie Suwannee HS 4:06.62 2
Event 24 Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Norris, Trey 11 Hamilton Cou 2:12.75 1 10
2 gardner, raymond -- Suwannee HS 2:13.89 1 8
3 Holmes, Kaylyn 12 Baker County 2:23.36 1 6
4 Stankunas, Trace 12 Newberry HS 2:24.70 1 5
5 Doyle, David -- Suwannee HS 2:27.45 1 4
6 Bullard, Vince 11 Cedar Key HS 2:29.20 1 3
7 Fox, Logan 12 Baker County 2:31.53 1 2
8 Cornell, Tyler 11 Lafayette HS 2:31.65 1 1
9 Bryant, Sean 11 Cornerstone 2:31.71 2
10 Sweeney, Connor 9 St. Francis 2:32.00 2
11 Roberts, Jestyn 9 Hamilton Cou 2:32.06 2
12 McElfresh, Thomas 10 Baker County 2:33.56 1
13 Purvis, Zach 9 Newberry HS 2:33.72 1
14 Roundtree, Demetric 12 Suwannee HS 2:35.01 2
15 Sansalone, Joe 10 St. Francis 2:35.58 1
16 Devlin, Sean 9 St. Francis 2:38.46 1
17 Doris, Troy 11 Newberry HS 2:58.42 2
18 Bryant, Stephen 10 Cornerstone 3:00.51 2
Event 15 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 TenBroeck, Jessie 12 Suwannee HS 30.40 1 10
2 Pigott, Kiala 11 Baker County 30.49 1 8
3 Henderson, Jasmine 9 Hamilton Cou 31.38 2 5.50
3 Curtis, Nikita 9 Newberry HS 31.38 1 5.50
5 Williams, Kenyona 12 Suwannee HS 31.65 1 4
6 Carter, Sarah 8 Hamilton Cou 32.75 3 3
7 Williams, Bryanna 9 Suwannee HS 33.01 1 2
8 Melvin, Daveona -- Hamilton Cou 33.02 3 0.50
8 McCollum, Skye 7 Cornerstone 33.02 2 0.50
10 Davison, Taylor 9 Cedar Key HS 34.99 2
11 Grantham, Sarah 9 St. Francis 36.53 3
Event 16 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 martin, justin 11 Suwannee HS 24.11 4 10
2 Presley, Tray 11 Newberry HS 24.29 1 8
3 James, Anthony 11 Baker County 24.58 1 6
4 Lokey, Tyler 12 Baker County 24.60 1 5
5 Washington, Denzel -- Suwannee HS 24.99 4 4
6 Seabrook, Monte 11 Newberry HS 25.29 2 3
7 waddy, randy 12 Suwannee HS 25.32 4 2
8 Brown, Rodney 12 Lafayette HS 25.43 1 1
9 Flagg, Devonte 12 Newberry HS 25.62 2
10 Carswell, Kevin 12 Cedar Key HS 26.26 3
11 Mitchell, Horace 12 St. Francis 26.64 3
12 Crews, Brody 10 Baker County 26.83 2
13 Jackson, Thomas 10 Lafayette HS 27.18 2
14 Baglier, Alexander 9 St. Francis 27.40 3
15 Mathews, Dakota 10 Lafayette HS 28.16 2
16 Fuentes, Manny 12 St. Francis 30.73 4
Event 27 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Chatfield, Shelby 11 Newberry HS 13:53.18 10
2 Rice, Maggie 9 Newberry HS 13:55.22 8
3 Stalvey, Katie 10 Suwannee HS 14:42.32 6
4 DeMichelle, Jana 10 St. Francis 15:02.71 5
5 Lord, Merrideth 9 Suwannee HS 15:16.98 4
6 Ponce, Guadalupe -- Hamilton Cou 16:52.20 3
Event 28 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brown, Jason -- Suwannee HS 11:40.61 10
2 batton, andrew 9 Suwannee HS 11:50.74 8
3 Moreno, Osie 8 Lafayette HS 11:51.40 6
4 Ewing, Jacob 9 Newberry HS 12:05.83 5
5 bowen, steve 10 Suwannee HS 12:09.53 4
6 Chatfield, Riley 9 Newberry HS 12:21.43 3
7 Bowser, Andrew 12 St. Francis 12:21.59 2
8 Thornton, Nathan 10 St. Francis 13:23.92 1
9 Devlin, Sean 9 St. Francis 13:24.73
10 Orberg, Tanner 10 Baker County 13:32.98
11 Perez, Josh 10 Hamilton Cou 14:07.16
12 Shackelford, William 11 Hamilton Cou 14:57.15
Event 31 Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Newberry HS 'A' 4:50.37 2 10
1) Lyons, Samantha 10 2) Lanhart, Kierston 10
3) Sapp, Mariah 10 4) Silcox, Megan 10
2 St. Francis Catholic HS 'A' 4:51.10 1 8
1) Oman, Alex 11 2) Wallenhorst, Meagan 11
3) Walters, Julie 9 4) Herrington, Emily 9
3 Suwannee HS 'A' 4:52.70 2 6
4 Lafayette HS 'A' 5:03.54 1 5
1) Koon, Kaley 11 2) Lashley, Madelyn 8
3) Ferrell, Bre'Lan 7 4) Pearson, Darby 9
5 Cedar Key HS 'A' 5:10.79 2 4
1) Bartholemy, Lauren 11 2) Allen, Brooke 11
3) Kirkbride, Mackenzie 7 4) Wilson, Kalei 8
6 Hamilton County HS 'A' 5:14.01 1 3
1) Perez, Kennedi 8 2) Carter, Jessica 8
3) Newsome, Kayla -- 4) Troy, Tori --
7 Baker County HS 'A' 5:43.54 2 2
1) Clack, Candace 11 2) Burnham, Kristian 12
3) Matthews, Hannah 10 4) Crawford, Haleigh 9
Event 32 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Suwannee HS 'A' 3:54.84 10
1) kinsey, juwan -- 2) walker, emmanuel --
3) hayes, Kevarius -- 4) Mcalister, Aaron 9
2 Newberry HS 'A' 3:55.46 8
1) Purvis, Zach 9 2) Stankunas, Trace 12
3) Perry, Dejwon 10 4) Neal, Malik 9
3 St. Francis Catholic HS 'A' 3:57.59 6
1) Sarabia, Alejandro 10 2) Sansalone, John 12
3) Wallace, Chris 12 4) Stull, Josh 12
4 Baker County HS 'A' 4:07.78 5
1) Fox, Logan 12 2) Raulerson, Ruger 10
3) Stalvey, Jacob 10 4) Lamb, Jonathan 12
5 Cornerstone Academy 'A' 4:20.50 4
1) Whittemore, Luke 8 2) Witte, Oscar 9
3) Wessel, Zach 7 4) Kerstiens, Joseph 8