RaceTab 3 by MileSplit Registered to: David Everett, Milesplit.Com
El Dorado Springs Invitational - 2012-04-10
El Dorado Springs HS, El Dorado Springs, MO
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Nick Ramirez Clinton 11.45 10
2 Taylor Grass Strafford 11.57 8
3 Coffey Skyline 11.65 6
4 Mike Spicer Jasper 11.65 5
5 Tra Hart Sheldon 11.69 4
6 P Derks Warsaw 11.94 3
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Dalton Freeze Stockton 22.72 10
2 Ramon Jamerson Cole Camp 23.60 8
3 Coffey Skyline 24.08 6
4 Tra Hart Sheldon 24.20 5
5 Cole Potts Strafford 24.26 4
6 Chris Sidfrid Clinton 24.41 3
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Alex Hardin Osceola 54.18 10
2 Brown Skyline 54.82 8
3 Josh Avers Strafford 55.01 6
4 Tanner Hixson El Dorado Springs 56.22 5
5 Chris Rich Clinton 56.58 4
6 Ricky Grijalva Stockton 57.16 3
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jason Abernathy Clinton 16.16 10
2 Kai Brown Stockton 17.58 8
3 Dylan Cogdill Strafford 18.25 6
4 Caleb Ryan Humansville 19.60 5
5 Michael Bolek Stockton 20.04 4
6 Alec VanBuskirk Clinton 20.52 3
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Blake Alexander Strafford 41.52 10
2 Colin McNaught Liberal 44.48 8
3 Kai Brown Stockton 45.38 6
4 Kris Battey Stockton 46.14 5
5 Dylan Cogdill Strafford 46.74 4
6 Wilkerson Skyline 47.76 3
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Chris King Liberal 2:05.00 10
2 Timothy Ward Cole Camp 2:06.00 8
3 Dakota Shoemaker Humansville 2:07.00 6
4 Jacob Brown Humansville 2:11.00 5
5 Jared Goodbrake Clinton 2:13.00 4
6 Jacob Holliday Jasper 2:14.00 3
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Dakota Shoemaker Humansville 4:40.81 10
2 Jacob Brown Humansville 4:47.08 8
3 Dustin Pate Stockton 4:55.40 6
4 Timothy Ward Cole Camp 4:55.93 5
5 Tim Reno Clinton 4:59.70 4
6 Zack Kellner Strafford 5:01.17 3
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Zack Kellner Strafford 10:38.00 10
2 Austin Wood Humansville 10:48.00 8
3 Tim Reno Clinton 10:49.00 6
4 Kasey Jones Sheldon 10:51.00 5
5 Tommy Garcia Stockton 10:57.00 4
6 Cooper Appleton City 10:58.00 3
Boys Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Nick Ramirez Clinton 21-10.00 NWI 10
2 Chris Sidfrid Clinton 19-07.00 NWI 8
3 Mike Spicer Jasper 19-04.50 NWI 6
4 Dao Warsaw 19-00.00 NWI 5
5 Ethan Payne Strafford 18-05.00 NWI 4
6 Larry Jones Osceola 17-08.00 NWI 3
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Nick Ramirez Clinton 44-06.75 NWI 10
2 Blake Alexander Strafford 40-07.25 NWI 8
3 Chris Sidfrid Clinton 40-06.25 NWI 6
4 Dustin Pate Stockton 39-11.75 NWI 5
5 Mike Spicer Jasper 39-07.50 NWI 4
6 Christian Casey Sheldon 34-09.25 NWI 3
Boys High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Dalton Freeze Stockton 6-08.00 10
2 Nick Ramirez Clinton 6-06.00 8
3 Mike Spicer Jasper 6-02.00 6
4 Jared Goodbrake Clinton 6-00.00 5
5 Michael Coots Stockton 5-08.00 4
6 Colin McNaught Liberal 5-08.00 3
Boys Pole Vault
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Jake Quinn Strafford 12-00.00 10
2 Kris Battey Stockton 11-06.00 8
3 Tanner Hixson El Dorado Springs 11-06.00 6
4 Avery Thornton Strafford 10-06.00 5
5 Jesse Resz Clinton 10-00.00 4
6 Doug Hutcherson Clinton 9-00.00 3
Boys Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Cory Baker Strafford 42-06.00 10
2 K Kelley Skyline 41-07.00 8
3 Wilkerson Skyline 39-01.50 6
4 Lance Myers Jasper 38-08.00 5
5 Logan Nold Clinton 37-05.00 4
6 Colten Hedrick El Dorado Springs 37-00.00 3
Boys Discus Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Cory Baker Strafford 135-06 10
2 Lance Myers Jasper 112-02 8
3 Watson Appleton City 111-01 6
4 Jose Rios Clinton 111-01 5
5 Austin Rowden Strafford 111-00 4
6 Colten Hedrick El Dorado Springs 110-11 3
Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Skyline A 46.57 10
2 Strafford A 46.97 8
3 Cole Camp A 47.79 6
4 Osceola A 47.79 5
5 Warsaw A 47.81 4
6 Sheldon A 49.61 3
Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Liberal A 1:37.00 10
2 Skyline A 1:38.00 8
3 Warsaw A 1:41.00 6
4 Sheldon A 1:43.64 5
5 Stockton A 1:43.65 4
6 Clinton A 1:44.32 3
Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Strafford A 3:40.00 10
2 Stockton A 3:43.00 8
3 Cole Camp A 3:45.00 6
4 Clinton A 3:46.00 5
5 Skyline A 3:48.00 4
6 Warsaw A 3:53.00 3
Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Stockton A 9:00.00 10
2 Clinton A 9:04.00 8
3 Appleton City A 9:04.00 6
4 Cole Camp A 9:35.00 5
5 Jasper A 9:38.00 4
6 Warsaw A 9:40.00 3