Licensed to Athens Academy HY-TEK's Meet Manager 3/22/2012 03:36 PM
2012 Athens Academy Home Meet #1 - 3/21/2012
Athens Academy
Results
Event 1 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Mullen, Madeleine Athens Academy 6-06.00 4.33
1 Harper, Rachel Oconee County 6-06.00 4.33
1 Grace, Morgan Athens Academy 6-06.00 4.33
4 Grady, Holley North Oconee 6-00.00 2
5 Kloster, Lolly Tallulah Falls 5-06.00 1
6 Brubeck, Callie Tallulah Falls 5-00.00
Event 3 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Neill, Carrie Oconee County 4-10.00 6
2 Terry, Mary North Oconee 4-08.00 4
3 Pee, Emily Athens Academy 4-06.00 3
Event 5 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Owers, Torie Athens Academy 46-05.25 6
2 Trueluck, Jaqueline North Oconee 28-02.25 4
3 Wilkerson, Kleo Oconee County 27-06.50 3
4 Shields, Archieva North Oconee 26-11.50 2
5 Evaristo, Claudia Athens Academy 26-03.00 1
6 Simmons, Kaylyn North Oconee 25-03.50
7 Payne, Taylor Athens Academy 25-03.25
8 Miles, Amber Tallulah Falls 24-03.25
9 Maultsby, Grace Oconee County 23-10.00
10 Brooks, Emily Tallulah Falls 23-09.25
11 Beacorn, Jean Oconee County 22-09.50
12 Hudson, Lauren North Oconee 22-02.25
13 Anderson, Morgan Athens Academy 22-01.00
14 Lim, Kathy Tallulah Falls 21-11.50
15 Beacorn, Audrey Oconee County 21-11.00
16 Ramey, Whitney Tallulah Falls 20-00.75
17 Kim, Kelly Tallulah Falls 18-02.25
18 Adeyemi, Esther Tallulah Falls 17-02.75
-- Edwards, Karlee North Oconee DQ
Event 7 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Owers, Torie Athens Academy 137-05 6
2 Edwards, Karlee North Oconee 93-01 4
3 Trueluck, Jaqueline North Oconee 84-08 3
4 Beacorn, Jean Oconee County 82-03 2
5 Evaristo, Claudia Athens Academy 75-05 1
6 Lim, Kathy Tallulah Falls 72-08
7 Wilkerson, Kleo Oconee County 72-01
8 Hudson, Lauren North Oconee 67-08
9 Maultsby, Grace Oconee County 67-07
10 Payne, Taylor Athens Academy 62-01
11 Miles, Amber Tallulah Falls 61-07
12 Anderson, Morgan Athens Academy 59-04
13 Brooks, Emily Tallulah Falls 56-07
14 Simmons, Kaylyn North Oconee 53-04
15 Hall, Katie Oconee County 52-10
16 Kim, Kelly Tallulah Falls 51-04
17 Ramey, Whitney Tallulah Falls 42-06
18 Adeyemi, Esther Tallulah Falls 36-03
Event 9 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brown, Ava Oconee County 16-04.50 6
2 Giles, Shae North Oconee 15-09.00 4
3 Thiessen, Aria Oconee County 15-05.75 3
4 Byrd, Morgan North Oconee 14-09.25 2
5 Neill, Carrie Oconee County 13-11.00 1
6 Grizhebovskaya, Masha Tallulah Falls 13-10.75
7 Eberhart, Kelsey Oconee County 11-10.25
8 Nichols, Rachel Tallulah Falls 10-11.25
9 Kloster, Lolly Tallulah Falls 10-02.25
Event 11 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Thiessen, Aria Oconee County 31-07.50 6
2 Brown, Ava Oconee County 30-09.50 4
3 Mason, Morgan Athens Academy 29-10.50 3
Event 13 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 North Oconee 'A' 52.02 6
2 Oconee County 'A' 52.12 4
3 Athens Academy 'A' 58.18 2
-- Oconee County 'B' DQ
-- Tallulah Falls 'A' DQ
-- North Oconee 'B' DQ
Event 15 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Faber, Dorie North Oconee 5:52.70 6
2 Laboon, Caroline Athens Academy 6:08.20 4
3 Walshe, Kelsey Oconee County 6:11.90 3
4 Terpin, Bethany Oconee County 6:23.40 2
5 Stair, Victoria Tallulah Falls 6:27.60 1
6 Hester, Jordan Oconee County 6:39.60
7 Casey, Chloe Oconee County 6:52.40
8 Tucker, Missy Oconee County 6:53.80
9 Mungin, Precious Tallulah Falls 6:57.30
10 Catoe, Megan Oconee County 7:13.80
11 Roberts, Biba Tallulah Falls 7:38.70
Event 17 Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Binkley, Jordan North Oconee 1:03.30 6
2 Byrd, Morgan North Oconee 1:03.70 4
3 Whatley, Sarah Athens Academy 1:10.00 3
4 Eberhart, Kelsey Oconee County 1:10.70 2
5 Savage, Haley Oconee County 1:15.90 1
6 Brubeck, Callie Tallulah Falls 1:17.40
7 Shoemaker, Shanwei Oconee County 1:20.80
8 Livings, Janay Tallulah Falls 1:31.90
Event 19 Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Thiessen, Aria Oconee County 12.28 6
2 Brown, Olivia North Oconee 13.15 4
3 Brown, Ava Oconee County 13.16 3
4 Grizhebovskaya, Masha Tallulah Falls 13.36 2
5 Singleton, Megan North Oconee 13.43 1
6 Taylor, Hanna Oconee County 14.52
7 Edison, Rebecca Athens Academy 14.93
Event 21 Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hinson, Aubrey Oconee County 17.09 6
2 Rodkey, Sydney North Oconee 17.62 4
3 Brown, Caroline North Oconee 18.75 3
4 Mason, Morgan Athens Academy 20.05 2
Event 23 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mungin, Precious Tallulah Falls 2:52.70 6
2 Benton, Lane Oconee County 2:53.20 4
3 Stair, Victoria Tallulah Falls 2:53.70 3
4 Wood, Gabrielle Tallulah Falls 2:54.40 2
5 Jones, Anna North Oconee 2:54.90 1
6 Grady, Holley North Oconee 2:56.02
7 Epperson, Jacie North Oconee 2:58.90
8 Mullen, Madeleine Athens Academy 2:59.70
Event 25 Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Grizhebovskaya, Masha Tallulah Falls 28.15 6
2 Giles, Shae North Oconee 28.44 4
3 Dobberstein, Emily North Oconee 29.76 3
4 Pee, Emily Athens Academy 30.66 2
5 Washington, Karena Oconee County 31.10 1
6 Duan, Alette Athens Academy 32.12
Event 27 Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hinson, Aubrey Oconee County 52.24 6
2 Mason, Morgan Athens Academy 57.33 4
Event 29 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brady, Sydney Oconee County 13:25.90 6
2 Lord, Bailey Oconee County 13:55.50 4
3 Sturges, Sara Oconee County 14:40.90 3
4 Grace, Morgan Athens Academy 14:48.90 2
5 Wood, Gabrielle Tallulah Falls 16:16.20 1
Event 31 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 North Oconee 'A' 4:28.90 6
2 North Oconee 'B' 4:43.60 4
3 Athens Academy 'A' 4:53.60 2
4 Tallulah Falls 'A' 4:58.20
5 Oconee County 'B' 5:04.30
6 Tallulah Falls 'B' 5:36.90
Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Oconee County 86.33 2) North Oconee 77
3) Athens Academy 49.66 4) Tallulah Falls 22