Elite Performances

152 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 12.89 Tia Jones Walton High School
100 Meter Hurdles Prelims 13.27 Tia Jones Walton High School
100 Meter Hurdles Finals 13.41 Sterling Lester Marietta High School
100 Meter Hurdles Finals 14.10 Anna Hall Valor Christian High School
100 Meter Hurdles Finals 14.61 Alyssa Miller Proskills
100 Meter Hurdles Prelims 14.65 Laqwasia Stepney Belleville West High School
100 Meter Dash Finals 11.42 Thelma Davies Girard College HS
100 Meter Dash Prelims 11.51 Thelma Davies Girard College HS
100 Meter Dash Prelims 11.78 Alexa Rossum Buford High School
100 Meter Dash Prelims 11.79 Semira Killebrew Brebeuf Jesuit Prep School
100 Meter Dash Prelims 12.23 Kelly Rowe Mansfield Lake Ridge
1500 Meter Run Finals 4:26.03 Caitlin Collier Bolles HS
200 Meter Dash Prelims 23.10 Thelma Davies Girard College HS
200 Meter Dash Prelims 23.43 Alexa Rossum Buford High School
200 Meter Dash Finals 23.74 w Alexa Rossum Buford High School
200 Meter Dash Prelims 23.84 Semira Killebrew Brebeuf Jesuit Prep School
200 Meter Dash Finals 23.89 Sterling Lester Marietta High School
200 Meter Dash Finals 23.97 w Semira Killebrew Brebeuf Jesuit Prep School
200 Meter Dash Prelims 24.38 Jada Moore Pattonville High School
200 Meter Dash Prelims 24.44 Kelly Rowe Mansfield Lake Ridge
200 Meter Dash Finals 24.54 Anna Hall Valor Christian High School
3000 Meter Run Finals 9:36.77 London Culbreath McKinney North
3000 Meter Run Finals 9:37.90 Katelynne Hart Glenbard West High School
400 Meter Hurdles Finals 57.63 Brooke Jaworski Wausau West
400 Meter Hurdles Finals 57.65 Masai Russell Bullis School
400 Meter Hurdles Finals 57.77 Vanessa Watson Spencerport
400 Meter Hurdles Finals 57.95 Britton Wilson Mills Godwin
400 Meter Hurdles Prelims 58.68 Brooke Jaworski Wausau West
400 Meter Hurdles Prelims 59.51 Britton Wilson Mills Godwin
400 Meter Hurdles Prelims 59.67 Vanessa Watson Spencerport
400 Meter Hurdles Prelims 1:00.19 Masai Russell Bullis School
400 Meter Hurdles Prelims 1:03.75 Asia Jinks Uniondale
400 Meter Dash Finals 52.25 Arria Minor Denver East High School
400 Meter Dash Finals 52.52 Jan'Taijah Ford Northeast HS (Oakland Park)
400 Meter Dash Prelims 52.57 Arria Minor Denver East High School
400 Meter Dash Finals 52.73 Bailey Lear Frisco Heritage
400 Meter Dash Prelims 52.75 Bailey Lear Frisco Heritage
400 Meter Dash Prelims 52.87 Jan'Taijah Ford Northeast HS (Oakland Park)
400 Meter Dash Prelims 53.15 Meghan Hunter Provo
400 Meter Dash Finals 53.38 Meghan Hunter Provo
400 Meter Dash Prelims 56.49 Courtney Williams Nerinx Hall High School
5000 Meter Run Finals 17:39.58 Marlee Starliper Northern
800 Meter Run Finals 2:01.66 Caitlin Collier Bolles HS
800 Meter Run Prelims 2:08.66 Caitlin Collier Bolles HS
800 Meter Run Prelims 2:08.83 Esther Seeland State College Area High School
800 Meter Run Prelims 2:09.58 Morgan Foster Chandler High School
800 Meter Run Finals 2:11.93 Esther Seeland State College Area High School
800 Meter Run Prelims 2:15.03 Nyjari Mcneil Franklin High School
800 Meter Run Finals 2:17.65 Anna Hall Valor Christian High School
Discus Finals 156-8.25 Makayla Kelby Lee's Summit West High School
Discus Finals 158-9.5 Shelby Frank Red River High School
High Jump Finals 5-7 Sterling Lester Marietta High School
High Jump Finals 5-8 Sydney Banks Osbourn Park
High Jump Finals 5-8 Alyssa Miller Proskills
High Jump Finals 5-9.25 Katie Isenbarger Zionsville Community High School
High Jump Finals 5-11.75 Morgan Smalls Panther Creek
High Jump Finals 5-11.75 Anna Hall Valor Christian High School
High Jump Finals 6-0.75 Shelby Tyler Noblesville High School
High Jump Finals 6-0.75 Sanaa Barnes Northwest Nelson
Hammer Throw Finals 175-8.75 Gianna Rao Ponaganset High School
Javelin Finals 150-2.25 Sydney Juszczyk Trinity Catholic High School
Javelin Finals 178-1 Dana Baker Olathe North High School
Long Jump Finals 18-1.75 Alyssa Miller Proskills
Long Jump Finals 18-2 Sterling Lester Marietta High School
Long Jump Finals 18-7.5 Anna Hall Valor Christian High School
Long Jump Finals 19-2.75 Laqwasia Stepney Belleville West High School
Long Jump Finals 20-6.75 Prommyse Hoosier Warren Central High School
Long Jump Finals 20-11.75 Jasmine Moore Mansfield Lake Ridge
Pole Vault Finals 13-1.5 Nastassja Campbell New Caney High
Pole Vault Finals 13-11.25 Julia Fixsen Mounds View High School
Triple Jump Finals 39-4.75 Arianna Fisher Silver Creek High (CC)
Triple Jump Finals 40-10.5 Diamond Riley Ritenour High School
Triple Jump Finals 41-10.25 Sydnee Larkin Cherokee Trail High School
Triple Jump Finals 43-4 Jasmine Moore Mansfield Lake Ridge
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.23 Anthony Schwartz American Heritage MS/HS (Plantation)
100 Meter Dash Prelims 10.33 Anthony Schwartz American Heritage MS/HS (Plantation)
100 Meter Dash Finals 10.37 Micah Williams Benson
100 Meter Dash Finals 10.42 Austin Kratz Dock Mennonite Academy
100 Meter Dash Prelims 10.51 Micah Williams Benson
100 Meter Dash Finals 10.52 Marcellus Moore Plainfield North High School
100 Meter Dash Finals 10.56 Keishawn Everly Fort Worth Trimble Tech
100 Meter Dash Prelims 10.60 Austin Kratz Dock Mennonite Academy
100 Meter Dash Prelims 10.68 Marcellus Moore Plainfield North High School
100 Meter Dash Prelims 10.69 Keishawn Everly Fort Worth Trimble Tech
100 Meter Dash Prelims 10.80 Christian Shakir-Ricks Murrieta Mesa (SS)
110 Meter Hurdles Finals 13.63 Cameron Murray Westlake
110 Meter Hurdles Finals 13.80 Kyle Garland Germantown Academy
110 Meter Hurdles Prelims 13.95 Cameron Murray Westlake
110 Meter Hurdles Finals 13.98 Tre'Bien Gilbert Converse Judson
110 Meter Hurdles Prelims 13.98 Titus Moore First Presbyterian Day School
110 Meter Hurdles Finals 14.03 Robert Teer Arlington Seguin
110 Meter Hurdles Prelims 14.04 Tre'Bien Gilbert Converse Judson
110 Meter Hurdles Finals 14.06 Titus Moore First Presbyterian Day School
110 Meter Hurdles Prelims 14.10 Robert Teer Arlington Seguin
110 Meter Hurdles Prelims 14.12 Grant Conway St. James High School
110 Meter Hurdles Prelims 14.15 Devion Wilson Hutto
110 Meter Hurdles Finals 14.18 Grant Conway St. James High School
110 Meter Hurdles Finals 14.57 Grant Levesque El Paso Coronado
110 Meter Hurdles Finals 14.63 Isaiah Martin Hillsboro High School
1500 Meter Run Finals 3:50.70 Dalton Hengst Unattached-PA
1500 Meter Run Finals 3:51.31 Matthew Schadler Evansville Memorial High School
200 Meter Dash Finals 20.75 Austin Kratz Dock Mennonite Academy
200 Meter Dash Prelims 20.75 Austin Kratz Dock Mennonite Academy
200 Meter Dash Prelims 20.99 Sayyid Saunders Harry S Truman
200 Meter Dash Prelims 21.23 Marcellus Moore Plainfield North High School
200 Meter Dash Prelims 21.29 Keishawn Everly Fort Worth Trimble Tech
200 Meter Dash Finals 21.31 Sayyid Saunders Harry S Truman
200 Meter Dash Prelims 21.38 Christian Shakir-Ricks Murrieta Mesa (SS)
200 Meter Dash Prelims 21.66 Gregory Sholars Fort Worth Paschal
200 Meter Dash Prelims 21.81 Asante Fazarro Allen
200 Meter Dash Prelims 21.81 Javaughn Moore East Cobb Cheetahs TC
200 Meter Dash Prelims 21.97 Joshua Sutton MICDS
400 Meter Hurdles Finals 51.72 Cass Elliott West Seattle High School
400 Meter Hurdles Finals 51.75 Emmanuel Waller E.C. Glass
400 Meter Hurdles Prelims 52.09 Cass Elliott West Seattle High School
400 Meter Hurdles Prelims 53.10 Emmanuel Waller E.C. Glass
400 Meter Dash Finals 46.00 Elija Godwin Unattached Club
400 Meter Dash Finals 46.20 Justin Robinson Gateway City Lightning
400 Meter Dash Finals 46.42 Nicholas Ramey Flight400 Track Club
400 Meter Dash Prelims 46.51 Matthew Boling Houston Strake Jesuit
400 Meter Dash Prelims 46.53 Justin Robinson Gateway City Lightning
400 Meter Dash Finals 46.59 Matthew Boling Houston Strake Jesuit
400 Meter Dash Prelims 46.72 Nicholas Ramey Flight400 Track Club
400 Meter Dash Prelims 46.73 Trey Johnson Fayette County
400 Meter Dash Prelims 47.10 Brian Herron Flight400 Track Club
400 Meter Dash Prelims 47.18 Jameson Williams Cardinal Ritter High School
400 Meter Dash Finals 47.86 Trey Johnson Fayette County
400 Meter Dash Prelims 48.02 Solomon Strader Trinity Classical Academy (SS)
400 Meter Dash Prelims 48.74 James Flournoy Unattached - Michigan HS
400 Meter Dash Prelims 48.91 Chris DuPree Park Hill South High School
5000 Meter Run Finals 14:32.75 Drew Bosley Homestead High School (CC)
800 Meter Run Finals 1:49.48 Josh Hoey Bishop Shanahan
800 Meter Run Finals 1:50.79 Daniel Maton Camas High School
800 Meter Run Finals 1:51.30 Jake Merrell Turkey Valley
Discus Finals 179-3.25 Mitchell Weber Saint Clair High School
High Jump Finals 6-8 Kyle Garland Germantown Academy
High Jump Finals 6-8.75 Mayson Conner York High School
High Jump Finals 6-10.75 Jake Grimsman Vista del Lago High (SJ)
High Jump Finals 6-10.75 Nathan Patterson Plymouth High School
Javelin Finals 181-2.5 Peyton Davis Centralia High School
Javelin Finals 201-8 Tripp Marcus Cedar Creek
Javelin Finals 231-2.75 Tzuriel Pedigo Parkview Baptist
Long Jump Finals 23-2.75 Connor Artman Illini West High School
Long Jump Finals 23-11.5 Matthew Boling Houston Strake Jesuit
Long Jump Finals 24-4.5 Frank Royal Saint Christopher`s
Pole Vault Finals 15-7 Grant Levesque El Paso Coronado
Pole Vault Finals 15-11 Callan Whitehouse Mahomet-Seymour High School
Pole Vault Finals 15-11 Garrison Hughes Sidney High School
Pole Vault Finals 16-10.75 Max Manson Monarch High School
Pole Vault Finals 17-10.5 KC Lightfoot Lee's Summit High School
Pole Vault Finals 18-2.5 Zachery Bradford Bloomington High School
Shot Put Finals 66-1 John Meyer Jr Lockport Twp. High School