32nd PSAA Championships 2022

Sunken Meadow,

The Stony Brook School (HS) Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.15 SB Scarlett Davey 3rd Prelims H2 Complete
13.51 Scarlett Davey 5th Finals H1 Complete
13.56 SB Quinn Davey 6th Finals H1 Complete
13.60 Quinn Davey 6th Prelims H2 Complete
14.02 SB Naomi Zhao 8th Prelims H3 Complete
200 Meter Dash
27.98 Scarlett Davey 3rd Finals H3 Complete
28.68 SB Naomi Zhao 6th Finals H2 Complete
28.76 SB Quinn Davey 8th Finals H3 Complete
400 Meter Dash
1:00.47 SB Scarlett Davey 2nd Finals H2 Complete
1:11.09 SB Mindy Yoder 6th Finals H2 Complete
1:12.53 SB Carmen Alvarez Herrero 7th Finals H1 Complete
800 Meter Run
2:31.03 SB Evelyn Apazidis 2nd Finals H1 Complete
3:25.15 SB Jade Li 5th Finals H1 Complete
3:43.65 SB Madeline Chen 8th Finals H1 Complete
1500 Meter Run
6:56.95 SB Emily Shu 4th Finals H1 Complete
7:07.00 SB Madeline Chen 5th Finals H1 Complete
7:14.02 SB Megan Sun 6th Finals H1 Complete
3000 Meter Run
12:46.77 SB Evelyn Apazidis 3rd Finals H1 Complete
16:12.93 SB Megan Sun 5th Finals H1 Complete
16:49.75 SB Emily Shu 6th Finals H1 Complete
100 Meter Hurdles
17.30 Lilly Keegan 2nd Finals H1 Complete
18.27 Niamh Scanlon 4th Finals H1 Complete
400 Meter Hurdles
1:10.43 SB Evelyn Apazidis 2nd Finals H1 Complete
1:17.12 SB Mindy Yoder 5th Finals H1 Complete
4x100 Meter Relay
53.43 SB Relay Team 2nd Finals H1 Complete
800 Meter Sprint Medley Relay
2:17.22 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete
4x400 Meter Relay
5:12.58 SB Relay Team 2nd Finals H1 Complete
4x800 Meter Relay
13:21.31 SB Relay Team 2nd Finals H1 Complete
High Jump
4-8 Lilly Keegan 1st Finals H1 Complete
4-6 SB Lily Middlekauff 4th Finals H1 Complete
4-6 SB Niamh Scanlon 5th Finals H1 Complete
Long Jump
15-11.5 SB Niamh Scanlon 2nd Finals H1 Complete
15-10 SB Lilly Keegan 3rd Finals H1 Complete
Triple Jump
34-5.5 Lilly Keegan 2nd Finals H1 Complete
28-4 Niamh Scanlon 5th Finals H1 Complete
Discus
57-4 SB Chaeli Quitzau 2nd Finals H1 Complete
51-4 SB Sam Cox 4th Finals H1 Complete
50-0.25 SB Daido Ouattara 5th Finals H1 Complete
Shot Put
26-0 SB Daido Ouattara 2nd Finals H1 Complete
22-4.25 SB Rukevwe Alade 4th Finals H1 Complete
21-2 Sam Cox 6th Finals H1 Complete
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.60 SB Niks Zemitis 3rd Finals H1 Complete
11.84 Niks Zemitis 3rd Prelims H1 Complete
11.94 SB Tony Ying 4th Finals H1 Complete
12.04 Tony Ying 4th Prelims H2 Complete
13.45 Ben Whitney 10th Prelims H1 Complete
200 Meter Dash
24.37 SB Tony Ying 3rd Finals H3 Complete
25.20 SB Hunter Magnuson 5th Finals H3 Complete
400 Meter Dash
58.12 SB Eason Pu 4th Finals H3 Complete
1:02.49 SB Nicky Candela 5th Finals H2 Complete
1:02.98 SB Nathan Kodua 6th Finals H3 Complete
800 Meter Run
2:09.11 SB Kevin Kiprotich Kirui 2nd Finals H1 Complete
2:22.28 Anthony Zajac 5th Finals H1 Complete
2:23.04 SB Joseph Barisic Cubillas 6th Finals H1 Complete
1600 Meter Run
4:52.57 Kevin Kiprotich Kirui 2nd Finals H1 Complete
5:33.03 SB Anthony Zajac 5th Finals H1 Complete
5:33.37 SB Troy Meng 6th Finals H1 Complete
3200 Meter Run
12:53.53 Troy Meng 4th Finals H1 Complete
13:31.74 SB Tim Wan 5th Finals H1 Complete
14:07.20 SB Michael Liu 6th Finals H1 Complete
110 Meter Hurdles
17.37 SB David Song 1st Finals H1 Complete
20.22 SB Max Cao 2nd Finals H1 Complete
400 Meter Hurdles
1:03.17 SB David Song 1st Finals H1 Complete
1:09.13 SB Joseph Barisic Cubillas 3rd Finals H1 Complete
1:13.47 SB Max Cao 6th Finals H1 Complete
4x100 Meter Relay
46.72 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete
800 Meter Sprint Medley Relay
2:01.71 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete
4x400 Meter Relay
3:58.27 SB Relay Team 2nd Finals H1 Complete
4x800 Meter Relay
9:36.63 SB Relay Team 2nd Finals H1 Complete
High Jump
6-0 Niks Zemitis 1st Finals H1 Complete
5-3 SB Anthony Zajac 3rd Finals H1 Complete
Long Jump
20-0 SB Niks Zemitis 1st Finals H1 Complete
18-1.5 SB Zach Mogambi 4th Finals H1 Complete
17-11.5 SB Hunter Magnuson 5th Finals H1 Complete
Triple Jump
38-8 SB David Song 1st Finals H1 Complete
34-3 SB Hunter Magnuson 3rd Finals H1 Complete
Discus
139-7 SB Zach Mogambi 1st Finals H1 Complete
115-5 SB Klod Berdica 2nd Finals H1 Complete
100-3 Kiet Nguyen 3rd Finals H1 Complete
Shot Put
38-6 Klod Berdica 1st Finals H1 Complete
36-0 Zach Mogambi 2nd Finals H1 Complete
32-1 Kiet Nguyen 3rd Finals H1 Complete