Complete Results

Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Conley Martin             11 Adrian                   11.26(2.8)     2.8
  2  Jace Martin               10 Adrian                   11.37(2.8)     2.8
  3  Jaden Thompson            12 St Paul                  11.40(2.8)     2.8
  4  Wyatt Hallgarth           12 Elgin                    11.63(2.8)     2.8
  5  Aiden O'Dea               11 Mohawk                   11.63(2.8)     2.8
  6  Adam Cook                 12 St Paul                   11.66(.3)     0.3
  7  Anthony Guenther          10 Eddyville                11.69(2.8)     2.8
  8  Palu Rayon-Wilder         11 North Douglas            11.77(2.8)     2.8
  9  Andres Schmittle          12 Elgin                     11.85(.3)     0.3
 10  Silas Roth                12 North Lake               11.96(2.8)     2.8
 11  Eli Hayes                  9 North Clackamas Christian 12.10(.3)     0.3
 12  Gavin Bayes               11 Adrian                    12.16(.3)     0.3
 13  Isaac Herron              12 Imbler                    12.20(.3)     0.3
 14  Marshal McLaughlin        10 Dufur                     12.29(.3)     0.3
 15  Aaron Smith               11 Lyle/Wishram              12.61(.3)     0.3
 16  Justin Bolton             12 Mohawk                    12.84(.3)     0.3


Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Jaden Thompson            12 St Paul                  23.40(1.0)     1.0
  2  Kaiden Krieger            11 Powder Valley            23.69(1.0)     1.0
  3  Jace Martin               10 Adrian                   23.77(1.0)     1.0
  4  Conley Martin             11 Adrian                   24.05(1.0)     1.0
  5  Hunter Naumann            10 St Paul                  24.21(1.0)     1.0
  6  Anthony Guenther          10 Eddyville                24.24(1.0)     1.0
  7  Aiden O'Dea               11 Mohawk                   24.33(1.0)     1.0
  8  Reece Dixon               11 Powder Valley            24.38(1.0)     1.0
  9  Qwentyn Petty              9 Pacific                  24.45(1.0)     1.0
 10  Andy Valdez               11 Jewell                   24.55(1.0)     1.0
 11  Carter Nichols             9 Crane                    24.58(1.0)     1.0
 12  Seth Butler               12 Pine Eagle               24.78(1.0)     1.0
 13  Manuel Aguirre            12 Adrian                   24.91(1.0)     1.0
 14  Marshal McLaughlin        10 Dufur                    24.93(1.0)     1.0
 15  Henry Chandler            12 Southwest Christian      25.04(1.0)     1.0
 16  Kale Ferguson             10 Joseph                   25.32(1.0)     1.0


Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Conley Martin             11 Adrian                        52.42        
  2  Juston Rogers             12 Joseph                        52.77        
  3  Clay Wilhelm              12 Elgin                         53.61        
  4  Case Olson                11 Powder Valley                 54.02        
  5  Qwentyn Petty              9 Pacific                       54.29        
  6  Luke Nelson               11 North Clackamas Christian     54.60        
  7  Noble Craig               12 Elgin                         54.70        
  8  Carter Nichols             9 Crane                         54.87        
  9  Cole Morgan               10 Pine Eagle                    55.10        
 10  Carter Dyck               12 Southwest Christian           55.98        
 11  Jacques Armstrong          9 Crosshill Christian           56.20        
 12  Seth Lamell                9 Camas Valley                  56.23        
 13  Jeremy Horn               12 North Clackamas Christian     56.47        
 14  Cedrick Dayandante        11 Ione                          56.92        
 15  Clinton Tarvin             9 Imbler                        56.96        
 16  Ryan Klein                11 Southwest Christian           57.02        


Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Justin Peck               12 Trout Lake                  1:58.53        
  2  Seth Bergeron             12 St. Stephen's Academy       2:00.64        
  3  Carter Clear              11 Damascus Christian          2:02.44        
  4  Juston Rogers             12 Joseph                      2:06.64        
  5  Bayden Menton             11 Joseph                      2:06.91        
  6  Taylor Fox                10 Cove                        2:07.02        
  7  Ian Goodrich              11 Joseph                      2:07.49        
  8  Israel O'Reilly           12 Cove                        2:09.89        
  9  Gabriel Morrow            10 St. Stephen's Academy       2:10.06        
 10  Luke Binfet               10 Bickleton                   2:10.60        
 11  Cooper Gover              10 Pine Eagle                  2:11.59        
 12  Logan Gant                10 North Douglas               2:13.42        
 13  Jackson Cook              10 St Paul                     2:15.68        
 14  Trevor Collins            10 Trout Lake                  2:18.30        
 15  Nicolas Hurst             11 C.S. Lewis Academy          2:18.47        
 16  Thomas Rudolf             11 Ione                        2:24.33        


Varsity Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Colin Friend              11 St. Stephen's Academy       4:09.94        
  2  Caleb Brown               11 Pine Eagle                  4:14.60        
  3  Justin Ash                12 Powder Valley               4:15.66        
  4  Bayden Menton             11 Joseph                      4:16.34        
  5  Seth Bergeron             12 St. Stephen's Academy       4:19.79        
  6  Israel O'Reilly           12 Cove                        4:21.26        
  7  Taylor Fox                10 Cove                        4:22.68        
  8  Ben Schanz                12 Crosshill Christian         4:27.07        
  9  Ian Goodrich              11 Joseph                      4:29.03        
 10  Luke Binfet               10 Bickleton                   4:31.02        
 11  Luke Williams             12 St. Stephen's Academy       4:33.74        
 12  Eli Williams               9 Cove                        4:35.20        
 13  Josiah Sohal              11 Horizon Christian (Hood R   4:35.75        
 14  Grady Greenwood            9 Condon                      4:43.96        
 15  Trevor Collins            10 Trout Lake                  4:46.44        
 16  Chase Johnston            11 Adrian                      4:50.01        


Varsity Boys 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Colin Friend              11 St. Stephen's Academy       9:04.24        
  2  Justin Ash                12 Powder Valley               9:09.00        
  3  Caleb Brown               11 Pine Eagle                  9:35.37        
  4  Ben Schanz                12 Crosshill Christian         9:43.74        
  5  Luke Williams             12 St. Stephen's Academy       9:58.45        
  6  Josiah Sohal              11 Horizon Christian (Hood R  10:02.99        
  7  Grady Greenwood            9 Condon                     10:04.72        
  8  Eli Williams               9 Cove                       10:21.29        
  9  Luke Devault              10 Hosanna Christian          10:27.55        
 10  Chase Johnston            11 Adrian                     10:29.96        
 11  Broden Lear               12 St Paul                    10:33.76        
 12  Jonathan McDonald         12 Cove                       10:35.61        
 13  Nick Nikander             11 Jewell                     10:37.47        
 14  Hunter Jordan             12 Pacific                    10:40.91        
 15  Randy Turner              10 Mohawk                     10:45.88        
 16  Owen Arzie                 9 Southwest Christian        10:54.98        


Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Micah Colburn             12 Damascus Christian        14.87(.6)     0.6
  2  Ryan Talbot               11 Harper                    15.74(.6)     0.6
  3  Raymond Holycross          9 Bickleton                 16.37(.6)     0.6
  4  Corbin Palmer             12 Harper                    16.49(.6)     0.6
  5  Gary Lau                  12 Southwest Christian       17.06(.6)     0.6
  6  Adam Cook                 12 St Paul                   17.22(.6)     0.6
  7  Hunter Naumann            10 St Paul                  17.70(-.8)    -0.8
  8  Elijah Wytcherley         11 Glendale                  17.79(.6)     0.6
  9  Chaz McCall               12 Powder Valley            18.01(-.8)    -0.8
 10  Noah Roth                 10 North Lake               18.29(-.8)    -0.8
 11  Hayden Andrews            12 Bickleton                18.80(-.8)    -0.8
 12  John Cardenas             11 Bickleton                 19.12(.6)     0.6
 13  Kaden McClure             12 Elgin                    19.15(-.8)    -0.8
 14  Caleb Yuan                10 Horizon Christian (Hood R19.97(-.8)    -0.8
 15  Cyrus Blodgett            11 Jewell                   20.18(-.8)    -0.8
 16  Calvin Driesner           11 Southwest Christian      20.35(-.8)    -0.8


Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Corbin Palmer             12 Harper                        42.01        
  2  Kaiden Krieger            11 Powder Valley                 42.01        
  3  Kelton Dunten             10 Crane                         43.02        
  4  Raymond Holycross          9 Bickleton                     43.57        
  5  Gary Lau                  12 Southwest Christian           44.46        
  6  Andy Valdez               11 Jewell                        45.04        
  7  Gavin Bayes               11 Adrian                        45.88        
  8  Noah Roth                 10 North Lake                    46.41        
  9  Logan Gant                10 North Douglas                 47.18        
 10  Chaz McCall               12 Powder Valley                 47.25        
 11  Kaden McClure             12 Elgin                         48.07        
 12  JJ Holste                 12 Horizon Christian (Hood R     48.20        
 13  Parker Caldwell            9 Elgin                         48.25        
 14  Caleb Yuan                10 Horizon Christian (Hood R     48.41        
 15  Calvin Driesner           11 Southwest Christian           49.07        
     John Cardenas             11 Bickleton                       DNS        


Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Adrian                                       45.13
       Manuel AguirreJace MartinGavin BayesConley Martin 
  2  Elgin                                        46.59
       Wyatt HallgarthJoe LathropClay WilhelmAndres Schmittle 
  3  Southwest Christian                          47.10
       Henry ChandlerGary LauRyan KleinCarter Dyck 
  4  Horizon Christian (Hood River)               47.55
       Caleb LingelJJ HolsteDiego QuezadaJosh Rogers 
  5  Jewell                                       48.43
       Nick NikanderJustin WammackCyrus BlodgettAndy Valdez 
  6  Crane                                        48.54
       Kelton DuntenMonte KingenTaylor KruegerCarter Nichols 
  7  Imbler                                       49.26
       Nathan BingamanClinton TarvinIsaac HerronCarter Crook 
     St Paul                                        DNF
       Adam CookHunter NaumannGeorge PohlschneiderJaden Thompson 


Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Damascus Christian                         3:39.68
       Arthur SmithCarter ClearNoah McCallisterMicah Colburn 
  2  Powder Valley                              3:39.94
       Reece DixonJustin AshCase OlsonKaiden Krieger 
  3  Elgin                                      3:41.01
       Wyatt HallgarthJoe LathropNoble CraigClay Wilhelm 
  4  North Clackamas Christian                  3:45.14
       Caleb MatiasJeremy HornJoshua HanklandLuke Nelson 
  5  Cove                                       3:47.77
       Eli WilliamsQuinn DobbsTaylor FoxIsrael O'Reilly 
  6  St. Stephen's Academy                      3:48.35
       Jonathan SmithGabriel MorrowColin FriendSeth Bergeron 
  7  Joseph                                     3:49.74
       Bayden MentonIan GoodrichKane JohnsonJuston Rogers 
  8  Southwest Christian                        3:49.86
       Henry ChandlerRyan KleinCarter DyckGary Lau 


Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Greg Reedy                11 Days Creek                 44-04.00        
  2  Andres Schmittle          12 Elgin                      40-06.75        
  3  Wyatt Frost               12 Imbler                     40-02.50        
  4  Chad Miller               12 Chiloquin                  39-10.50        
  5  Alex Whitaker             11 Horizon Christian (Hood R  38-03.75        
  6  Tyler Hesse               12 Crosshill Christian        37-11.00        
  7  Jordan Walker             12 Pacific                    36-08.50        
  8  Ray Gerrard               10 North Douglas              35-10.50        
  9  Kanoa Hostetler           10 Southwest Christian        35-02.50        
 10  David Hornung             11 Huntington                 34-00.50        
 11  Ian Sprinkle              12 Yoncalla                   33-09.00        
 12  Konner Kessinger          11 Klickitat                  33-04.00        


Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kale Ferguson             10 Joseph                       134-08        
  2  Payton Rockmore           11 Eddyville                    132-04        
  3  Nic Ciochetti             11 Monument                     128-09        
  4  Ray Gerrard               10 North Douglas                128-05        
  5  Donovan Schafer           12 Monument                     127-02        
  6  Ian Sprinkle              12 Yoncalla                     124-02        
  7  Wyatt Frost               12 Imbler                       122-11        
  8  Alex Whitaker             11 Horizon Christian (Hood R    122-08        
  9  Chad Miller               12 Chiloquin                    115-06        
 10  Tom Chase                 11 Mitchell-Spray               106-01        
 11  Jeremiah Simrell          12 Pine Eagle                   104-01        
 11  Tyler Hesse               12 Crosshill Christian          104-01        


Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  JJ Neece                  12 Mapleton                     152-03        
  2  Kale Ferguson             10 Joseph                       150-08        
  3  Case Olson                11 Powder Valley                143-03        
  4  Elijah Wytcherley         11 Glendale                     142-05        
  5  Oscar Thomas              11 South Wasco County           137-07        
  6  Benjamin Christianson     12 Southwest Christian          136-01        
  7  Aaron Smith               11 Lyle/Wishram                 133-06        
  8  Joe Lathrop                9 Elgin                        133-03        
  9  Quinn Dobbs               11 Cove                         121-09        
 10  Cade Olds                 10 North Douglas                120-05        
 11  Jeremy Horn               12 North Clackamas Christian    116-10        


Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Elijah Wytcherley         11 Glendale                    6-02.00        
  2  Reece Nelson              11 Joseph                      6-00.00        
  3  Kaiden Krieger            11 Powder Valley               5-08.00        
  4  Carter Clear              11 Damascus Christian          5-08.00        
  5  Sean Spoerhase            12 Crosshill Christian         5-06.00        
  6  Ethan Stephens            12 Powder Valley               5-06.00        
  7  Noah Roth                 10 North Lake                  5-06.00        
  8  Reece Dixon               11 Powder Valley               5-06.00        
  9  JJ Holste                 12 Horizon Christian (Hood R   5-04.00        
  9  Noah McCallister          10 Damascus Christian          5-04.00        
  9  Noah Leary                10 Yoncalla                    5-04.00        
     Manuel Aguirre            12 Adrian                           NH        


Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Micah Colburn             12 Damascus Christian         15-00.50        
  2  Landon Heberling          10 Trout Lake                 11-00.00        
  3  John Cardenas             11 Bickleton                   9-06.00        
  4  Zach Nelson               10 Damascus Christian          9-06.00        
  5  Reece Holycross           11 Bickleton                   9-00.00        
  6  Hayden Andrews            12 Bickleton                   8-06.00        
  7  Isaih Trujillo             9 Imbler                      8-06.00        
  8  Finn Janesofsky           11 Perrydale                   8-06.00        
  9  Rylan Isley               12 Condon                      8-00.00        
     Matthew Schreiber         10 Horizon Christian (Hood R        NH        
     Justin Wammack            10 Jewell                           NH        
     Aidan Altig               12 Trout Lake                      DNS        
     Ryan Talbot               11 Harper                          DNS        


Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Micah Colburn             12 Damascus Christian         21-03.00        
  2  Silas Roth                12 North Lake                 20-01.75        
  3  Keith Gaskell             10 Days Creek                 20-00.25        
  4  Luke Nelson               11 North Clackamas Christian  20-00.00        
  5  Corbin Palmer             12 Harper                     19-07.00        
  6  George Pohlschneider       9 St Paul                    18-10.75        
  7  Aaron Smith               11 Lyle/Wishram               18-04.75        
  8  Anthony Guenther          10 Eddyville                  18-03.00        
  9  River Wolfe               11 Camas Valley               17-11.75        
 10  Reece Nelson              11 Joseph                     17-02.00        
 11  Qwentyn Petty              9 Pacific                    15-02.50        


Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Silas Roth                12 North Lake                 41-04.00        
  2  Josh Rogers               11 Horizon Christian (Hood R  40-07.75        
  3  JJ Neece                  12 Mapleton                   40-07.00        
  4  Corbin Palmer             12 Harper                     40-06.50        
  4  Reece Dixon               11 Powder Valley              40-06.50        
  6  Joseph Shepard            11 Mapleton                   40-04.25        
  7  Aaron Smith               11 Lyle/Wishram               40-03.00        
  8  Raymond Holycross          9 Bickleton                  40-00.50        
  9  John Cardenas             11 Bickleton                  39-06.50        
 10  Jaden Thompson            12 St Paul                    39-01.00        
 11  Nathan Bingaman           11 Imbler                     37-10.50        


Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Aaliyah Burton            12 Elgin                    12.89(-1.0    -1.0
  2  Taylor Joyce              10 Crane                    13.50(-1.0    -1.0
  3  Margaret Byle             12 Elkton                   13.54(-1.0    -1.0
  4  Mary Davidson             12 St Paul                   13.71(.8)     0.8
  5  Patience Haff             11 North Lake               13.72(-1.0    -1.0
  6  Kierstin White            12 Dufur                    13.81(-1.0    -1.0
  7  Gracie Koch                9 St Paul                   13.81(.8)     0.8
  8  Jessica Carlisle          12 Alsea                     13.89(.8)     0.8
  9  Haylee Andrews            11 Bickleton                 13.94(.8)     0.8
 10  Taylor Mills              11 Condon                    13.95(.8)     0.8
 11  Mercedez Cardona          12 Sherman                   13.99(.8)     0.8
 12  Audri Ward                10 North Douglas            14.00(-1.0    -1.0
 13  Tabitha Baker             10 North Douglas             14.14(.8)     0.8
 14  Vanessa Koon              11 Chiloquin                14.23(-1.0    -1.0
 15  Gabby Mendias             11 North Lake               14.58(-1.0    -1.0
     Riley Lucas               11 Adrian                      DNS(.8)     0.8


Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Margaret Byle             12 Elkton                   27.82(1.6)     1.6
  2  Taylor Joyce              10 Crane                    28.15(1.6)     1.6
  3  Mia Piscopo               10 North Douglas            28.50(1.5)     1.5
  4  Ayla Bingham               9 Powder Valley            28.58(1.5)     1.5
  5  Mary Davidson             12 St Paul                  28.65(1.5)     1.5
  6  Halsie Hempfling          10 St Paul                  28.72(1.6)     1.6
  7  Charlee Morehead           9 Elgin                    28.73(1.6)     1.6
  8  Autumn Dobbs               9 Cove                     28.96(1.6)     1.6
  9  Sierra Hale               10 Damascus Christian       29.03(1.5)     1.5
 10  Patience Haff             11 North Lake               29.18(1.6)     1.6
 11  Tabitha Baker             10 North Douglas            29.20(1.6)     1.6
 12  Sophie Sery               10 Southwest Christian      29.22(1.5)     1.5
 13  Jessica Carlisle          12 Alsea                    29.37(1.6)     1.6
 14  Olivia Nickson            10 Horizon Christian (Hood R29.49(1.5)     1.5
 15  Valerie Bruggeman         12 Horizon Christian (Hood R29.53(1.5)     1.5
 16  Savannah Hale             12 Damascus Christian       30.06(1.5)     1.5


Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Belle Blair               12 Powder Valley               1:01.13        
  2  Margaret Byle             12 Elkton                      1:01.52        
  3  Autumn Dobbs               9 Cove                        1:01.73        
  4  Austyn Turner              9 Imbler                      1:04.33        
  5  Charlee Morehead           9 Elgin                       1:04.91        
  6  Ashlyn Watt               10 North Clackamas Christian   1:05.43        
  7  Olivia Nickson            10 Horizon Christian (Hood R   1:05.54        
  8  Halsie Hempfling          10 St Paul                     1:06.11        
  9  Charlotte McDonald        12 Joseph                      1:06.38        
 10  Keanna Bingham            12 Powder Valley               1:06.79        
 11  Anastasia Shanks          10 Chiloquin                   1:06.89        
 12  Rachel Baird              11 Cove                        1:07.52        
 13  Hailey Heideman           11 Ione                        1:07.96        
 14  Savannah Hale             12 Damascus Christian          1:09.28        
 15  Kim Obendorf               9 Cove                        1:11.64        
 16  Alysha Colburn            11 Damascus Christian          1:14.92        


Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Breanna Steele            11 North Clackamas Christian   2:27.38        
  2  Myana Stock                9 Trout Lake                  2:30.32        
  3  Olyvia Oeverman           11 St. Stephen's Academy       2:30.66        
  4  Kallyn Wilkins            11 Condon                      2:31.56        
  5  Presley Speelmon           9 Adrian                      2:32.06        
  6  Shana Orellano             9 Trout Lake                  2:32.52        
  7  Austyn Turner              9 Imbler                      2:33.73        
  8  Mia Piscopo               10 North Douglas               2:34.36        
  9  Miryn McGuire             12 Southwest Christian         2:36.50        
 10  Rylee Williamson          10 Elkton                      2:43.93        
 11  Hailey Heideman           11 Ione                        2:46.24        
 12  Geneva Smith               9 St. Stephen's Academy       2:47.02        
 13  Kayla Kilgore             12 Horizon Christian (Hood R   2:51.70        
 14  Laurel Marler              9 Cove                        2:53.70        
 15  Genevieve Hurliman        11 St Paul                     2:57.51        
     Shelie Doman              12 Crane                           DNS        


Varsity Girls 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Olyvia Oeverman           11 St. Stephen's Academy       5:12.03        
  2  Presley Speelmon           9 Adrian                      5:14.81        
  3  Kallyn Wilkins            11 Condon                      5:21.35        
  4  Shana Orellano             9 Trout Lake                  5:23.00        
  5  Emily Powers              11 Damascus Christian          5:30.58        
  6  Hailey Heideman           11 Ione                        5:39.82        
  7  Iona McDonald              9 Joseph                      5:40.27        
  8  Jocelyn Palmer            12 Elgin                       5:51.40        
  9  Evalyn Nunez               9 Adrian                      5:51.79        
 10  Krista Haas               10 Southwest Christian         5:57.84        
 11  Grace Davis               12 Pine Eagle                  5:58.11        
 12  Dania Sather               9 Imbler                      6:01.77        
 13  Madeline Adams             9 Elgin                       6:04.33        
 14  Natalie Eastburn          12 Triangle Lake               6:16.41        
 15  Leesie Matthiesen          9 C.S. Lewis Academy          6:26.96        
 16  Julia Fast                 9 Perrydale                   6:28.08        


Varsity Girls 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Judah Koehler             12 North Lake                 11:48.98        
  2  Racquel May               11 North Clackamas Christian  11:56.99        
  3  Megan Desmond              9 Southwest Christian        12:09.38        
  4  Kendra Counsel            11 Imbler                     12:39.96        
  5  Jocelyn Palmer            12 Elgin                      12:40.93        
  6  Kayla Kilgore             12 Horizon Christian (Hood R  12:45.89        
  7  Iona McDonald              9 Joseph                     12:50.70        
  8  Danielle O'Reilly         10 Cove                       12:53.80        
  9  Valina Bruggeman           9 Horizon Christian (Hood R  13:02.37        
 10  Evalyn Nunez               9 Adrian                     13:07.50        
 11  Dania Sather               9 Imbler                     13:18.31        
 12  Augustina Decker          11 Horizon Christian (Hood R  13:38.02        
 13  Autumn Thelander          10 Triangle Lake              13:41.89        
 14  Leslie Doman              10 Crane                      14:04.71        
 15  Leesie Matthiesen          9 C.S. Lewis Academy         14:15.39        
 16  Lolly Frost               10 North Douglas              14:16.34        


Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Aaliyah Burton            12 Elgin                    15.51(2.6)     2.6
  2  Kayla Morgan              12 Southwest Christian      16.63(2.6)     2.6
  3  Kelsie Siegner            11 Crane                    17.22(2.6)     2.6
  4  Gracie Koch                9 St Paul                  17.30(2.6)     2.6
  5  Kortney Doman              9 Crane                    17.75(2.6)     2.6
  6  Vanessa Koon              11 Chiloquin                17.87(2.6)     2.6
  7  Maddison Harvey           12 Elgin                     18.04(.4)     0.4
  8  Laurel Witzel             12 Crane                    18.06(2.6)     2.6
  9  Andrea Roth               12 North Lake               18.07(2.6)     2.6
 10  Grace Schreiber           12 Horizon Christian (Hood R 18.75(.4)     0.4
 11  Audri Ward                10 North Douglas             18.82(.4)     0.4
 12  Holly Miles               11 South Wasco County        19.62(.4)     0.4
 13  Abrianna Roberts          10 Mohawk                    20.18(.4)     0.4
 14  Haylee Andrews            11 Bickleton                 20.34(.4)     0.4
 15  McKenzie Olson            10 Dufur                     20.67(.4)     0.4
 16  Sophie Sery               10 Southwest Christian       23.79(.4)     0.4


Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Belle Blair               12 Powder Valley                 47.12        
  2  Aaliyah Burton            12 Elgin                         47.39        
  3  Kelsie Siegner            11 Crane                         49.44        
  4  Andrea Roth               12 North Lake                    49.93        
  5  Kortney Doman              9 Crane                         50.10        
  6  Kayla Morgan              12 Southwest Christian           50.18        
  7  Emily Powers              11 Damascus Christian            51.54        
  8  Grace Schreiber           12 Horizon Christian (Hood R     51.58        
  9  Charlotte McDonald        12 Joseph                        52.52        
 10  McKenzie Olson            10 Dufur                         52.62        
 11  McKenzie Larue            12 Condon                        53.61        
 12  Sophie Sery               10 Southwest Christian           55.81        
 13  Holly Miles               11 South Wasco County            56.79        
 14  Vanessa Koon              11 Chiloquin                     56.83        
 15  Laurel Witzel             12 Crane                         57.16        
     Riley Lucas               11 Adrian                          DNS        


Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  St Paul                                      53.00
       Halsie HempflingStella KochGracie KochMary Davidson 
  2  North Lake                                   53.20
       Gabby MendiasEmily MurphyAndrea RothPatience Haff 
  3  Crane                                        53.32
       Kortney DomanTaylor JoyceKelsie SiegnerKlair Venell 
  4  Powder Valley                                53.54
       Keanna BinghamAyla BinghamBrooke AllenBelle Blair 
  5  North Douglas                                55.34
       Mia PiscopoLolly FrostAudri WardTabitha Baker 
  6  Horizon Christian (Hood River)               55.63
       Valerie BruggemanOlivia NicksonEllie RinellaGrace Schreiber 
  7  Dufur                                        55.71
       Emily CrawfordAbby BealMcKenzie OlsonKierstin White 
  8  Adrian                                       56.52
       Lizzy NielsonRylee ReadyPresley SpeelmonRiley Lucas 


Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  St Paul                                    4:30.68
       Halsie HempflingGracie KochStella KochMary Davidson 
  2  Horizon Christian (Hood River)             4:32.11
       Grace SchreiberValerie BruggemanEllie RinellaOlivia Nickson 
  3  Elgin                                      4:34.51
       Aaliyah BurtonAnika JacobsonCharlee MoreheadJocelyn Palmer 
  4  Southwest Christian                        4:34.53
       Miryn McGuireGrace HoladyMelea AylwardKayla Morgan 
  5  Damascus Christian                         4:35.29
       Savannah HaleAlysha ColburnSierra HaleEmily Powers 
  6  North Clackamas Christian                  4:36.12
       Hailey MeuserAshlyn WattBreanna SteeleRacquel May 
  7  Cove                                       4:38.94
       Rachel BairdAutumn DobbsLaurel MarlerKim Obendorf 
  8  St. Stephen's Academy                      4:39.00
       Geneva SmithKarlyn SixKaylinn JacksonOlyvia Oeverman 


Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Joy DeRoss                12 Camas Valley               36-01.00        
  2  Sophie Hulke              Fr Sherman                    32-02.50        
  3  Sidney Geer               12 Condon                     31-06.50        
  4  Laney Tuthill             11 Klickitat                  30-11.00        
  5  Rachel Haas               12 Southwest Christian        30-10.00        
  6  Abigail Sanders           12 Paisley                    30-00.00        
  7  Makayla Ferguson          10 North Clackamas Christian  29-06.50        
  8  Julia Mitchell            10 Damascus Christian         29-06.00        
  9  Ashlynn Kerekffy          12 North Clackamas Christian  28-05.00        
 10  Tianna Reynolds           12 Chiloquin                  27-11.00        
 11  Dani Bates                10 North Lake                 27-04.00        
 12  Bailey Ellis              12 Alsea                      27-02.00        


Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Joy DeRoss                12 Camas Valley                 118-09        
  2  Clara DeRoss              11 Camas Valley                  98-10        
  3  Rachel Haas               12 Southwest Christian           98-05        
  4  Laurel Witzel             12 Crane                         96-11        
  5  Aspen Smith               12 Imbler                        90-04        
  6  Shelie Doman              12 Crane                         85-07        
  7  Ashley Bailey             11 Dufur                         85-02        
  8  Sophie Hulke              Fr Sherman                       84-07        
  9  Zada Koon                 11 Chiloquin                     79-08        
 10  Leslie Doman              10 Crane                         74-00        
 11  Makayla Ferguson          10 North Clackamas Christian     73-02        
 12  Patience Knight           11 Eddyville                     72-11        


Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Trinidy Blanton           10 Powers                       119-02        
  2  Bailey Ellis              12 Alsea                        118-04        
  3  Abigail Sanders           12 Paisley                      115-07        
  4  Clara DeRoss              11 Camas Valley                 115-02        
  5  Mykiah Overton            12 Cove                         111-11        
  6  Emily Powers              11 Damascus Christian           104-10        
  7  Sierra Hale               10 Damascus Christian           104-09        
  8  Betty Ann Wilson          10 Prairie City                 103-03        
  9  Leslie Doman              10 Crane                        100-06        
 10  Brooke Beachamp           11 Dufur                         93-03        
 11  Brooke Allen              12 Powder Valley                 87-07        
 12  Chloe Wenz                10 Klickitat                     85-04        


Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kayla Morgan              12 Southwest Christian         5-03.00        
  2  Kortney Doman              9 Crane                       4-10.00        
  3  Emily Murphy               9 North Lake                  4-10.00        
  4  Lizzy Nielson             11 Adrian                      4-08.00        
  5  Julia Mitchell            10 Damascus Christian          4-08.00        
  5  Vanessa Makarenko         Fr Crosshill Christian         4-08.00        
  7  Kierstin White            12 Dufur                       4-06.00        
  8  Julie Roth                10 North Lake                  4-06.00        
  9  Mercedez Cardona          12 Sherman                     4-06.00        
 10  Presley Speelmon           9 Adrian                      4-04.00        
 11  Sadie Wagster             10 Adrian                      4-02.00        
 11  Ellie Rinella             10 Horizon Christian (Hood R   4-02.00        


Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Erin Coston               12 Imbler                      8-06.00        
  2  Taylor Joyce              10 Crane                       8-06.00        
  3  Valerie Bruggeman         12 Horizon Christian (Hood R   8-06.00        
  4  Alysha Colburn            11 Damascus Christian          7-06.00        
  5  Kiara Takagi              12 Condon                      7-00.00        
  5  Megan Aamodt              11 Condon                      7-00.00        
  5  Lauren Stallard           10 Powers                      7-00.00        
  5  Betty Ann Wilson          10 Prairie City                7-00.00        
  9  Julia Fast                 9 Perrydale                   7-00.00        
 10  Jesalynn Griffiths        11 Perrydale                   7-00.00        
 11  Lauren Chugg              12 North Lake                  6-00.00        
 12  Valina Bruggeman           9 Horizon Christian (Hood R   6-00.00        


Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Belle Blair               12 Powder Valley              15-10.00        
  2  Mercedez Cardona          12 Sherman                    15-03.00        
  3  Lizzy Nielson             11 Adrian                     15-01.00        
  4  Jessica Carlisle          12 Alsea                      14-09.00        
  5  Abby Beal                 11 Dufur                      14-09.00        
  6  Vanessa Koon              11 Chiloquin                  14-06.00        
  7  Austyn Turner              9 Imbler                     14-06.00        
  8  Keanna Bingham            12 Powder Valley              14-06.00        
  9  Ashlynn Kerekffy          12 North Clackamas Christian  14-05.00        
 10  Ayla Bingham               9 Powder Valley              13-08.00        
 11  Lauren Chugg              12 North Lake                 13-05.00        
 12  Gabby Mendias             11 North Lake                 12-08.00        


Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Andrea Roth               12 North Lake                 33-11.00        
  2  Kelsie Siegner            11 Crane                      32-04.00        
  3  Jessica Carlisle          12 Alsea                      32-02.00        
  4  Stella Koch                9 St Paul                    31-01.00        
  5  Lauren Chugg              12 North Lake                 30-05.00        
  6  Rylee Williamson          10 Elkton                     29-10.00        
  7  Jill Gammett              10 Jordan Valley              29-09.00        
  8  Chloe Wenz                10 Klickitat                  29-03.00        
  9  Brenna Shaw               11 Jewell                     28-01.00        
 10  Sadie Wagster             10 Adrian                     27-08.00        
 11  Holly Miles               11 South Wasco County         25-04.00        
     Riley Lucas               11 Adrian                          DNS