Boys 3k Run 9-10 Year Old Youth
pl name grade team mark heat
1 Ryan Duffy 09 02 07-Unattached 10:36.8
2 Rowan Henry 10 13 N. Idaho XC 10:40.0
3 Nathan Frattali 09 03 Eldersburg Rogue Runners - 10:43.7
4 Gabriel Hislop 09 04 Mt. Pleasant Track Club A 10:51.7
5 Calvin Rivera 09 15 Flyin Kiwis 10:56.5
6 Rhett Austin 09 12 SpeedKIDZ Elite 10:59.8
7 Konstant MacKinnon 10 01 Westchester Wolves 11:00.4
8 Reece Torres 09 07 Fishers Fire 11:04.1
9 Will Van Etten III 09 02 Garden State Track Club New 11:05.7
10 William Malueg 10 04 Jefferson Parks & Recreatio 11:06.6
11 Robe Jazwinski III 09 05 19-Unattached 11:07.9
12 David Quintana 09 06 24-Unattached 11:09.6
13 Eli Lesnet 10 07 Westfield Youth Sports Inc 11:09.6
14 Austin Kruse 09 13 Bowerman Track 11:12.0
15 Landon Richter 09 01 Riptide Running Cape Cod 11:12.8
16 Henry Herb 09 13 Rain City Flyers 11:14.0
17 Kenneth Briggs 09 11 Race Cats - Herriman 11:15.8
18 Lyle Whitlinger 09 01 Westchester Striders Track 11:16.9
19 Eric Metcalf 09 15 Valley United Track Club 11:17.2
20 Colt Turner 10 04 Creekview Youth Track 11:18.0
21 John Harris 09 14 Marin Waves Track & Field 11:18.5
22 Sam Besch-Stokes 09 10 Arizona Cheetahs Track Club 11:18.6
23 Connor Mangan 09 07 16-Unattached 11:19.0
24 Lars Hildebrand 09 08 Iowa Speed Track & Field Cl 11:20.4
25 Zach Davis 09 13 Rain City Flyers 11:20.7
26 Kingston Wilson 09 13 N. Idaho XC 11:21.7
27 Bo Colpaert 09 04 Etowah Youth Track 11:23.4
28 Drew Butler 10 04 Mt. Pleasant Track Club A 11:24.4
29 Tobias Danes 10 13 Beaverton Youth Track 11:27.0
30 Thomas Yohn 09 15 OC Grit 11:27.7
31 Nick Adamowski 09 10 Colorado Coyotes 11:28.0
32 Gavin Clewley 10 03 CoolKidsRun 11:28.9
33 Jansyn Smith 09 05 17-Unattached 11:32.6
34 Connor Baxter 09 10 El Paso Striders 11:32.6
35 Elijah Bickley 09 08 402 XC and Track 11:34.1
36 Liam Potter 10 11 Race Cats 11:34.4
37 Santino Conte 09 07 Sauganash Striders 11:35.7
38 Aidan Tzinberg 09 15 OC Grit 11:36.4
39 Anthony Cote 10 04 Mt. Pleasant Track Club A 11:38.1
40 Oscar Frith 09 06 Acadiana Youth Running Club 11:38.4
41 Colton Ginsburg 09 02 11-Unattached 11:38.9
42 Austin Rankin 10 07 Fishers Fire 11:39.5
43 Ronan Kennedy 09 13 N. Idaho XC 11:39.6
44 Colton Orr 09 01 Clcf Panthers 11:39.7
45 Joaquim Sandoval 09 15 In Stride 11:39.8
46 Esai Vasquez 09 14 38-Unattached 11:39.9
47 Isaac Smith 09 07 Fishers Fire 11:41.7
48 Jonas Clay 09 11 Race Cats 11:42.6
49 Isaac Moore 10 10 Colorado Coyotes 11:42.9
50 Beckett Schleier 09 04 Mt. Pleasant Track Club A 11:43.3
51 Xavier Martinez 10 15 Valley United Track Club 11:44.1
52 Jay Lopez 10 15 Whittier Warriors Track Clu 11:44.8
53 Paul Skandera 10 14 38-Unattached 11:45.2
54 Isaac Ovalle 09 14 38-Unattached 11:45.3
55 Pierson Butler 09 15 Flyin Kiwis 11:45.3
56 Jaime Duran 10 15 Lightning Youth Running Clu 11:45.5
57 Lando Brefczynski 10 13 Bowerman Track 11:45.9
58 Joshua Seganish 09 14 38-Unattached 11:46.2
59 Luca Matarese 10 15 Valley United Track Club 11:46.2
60 Kole Norman 09 13 Bowerman Track 11:46.7
61 Jaiden Diaz 09 03 12-Unattached 11:46.8
62 Hoyt Rodenbaugh 09 02 Juniata Valley Striders 11:47.1
63 Samuel Mandel 09 13 N. Idaho XC 11:47.2
64 John Herb Jr 09 13 Rain City Flyers 11:47.3
65 Sebastia Carheden 09 10 Boulder Mountain Warriors 11:49.5
66 Brooks Oliver 10 13 Rain City Flyers 11:50.1
67 Caden Muller 10 10 Colorado Coyotes 11:50.2
68 Sean deWet 10 13 Sun City 11:50.7
69 Liam Folk 09 10 Colorado Coyotes 11:51.2
70 David Shedd 09 04 Peachtree City Flash 11:52.1
71 Brayden Magdalena 09 10 Cougar Track Club 11:53.0
72 Will Souza 09 01 Sentinel Striders 11:53.1
73 Patrick Geagan 09 01 Riptide Running Cape Cod 11:53.6
74 Joseph Pangallo 10 02 Lakeland JuniorTrack & Fiel 11:54.4
75 Malcolm Capelle 09 15 South Orange County Wildcat 11:54.5
76 Zachary Teachman 09 04 Mt. Pleasant Track Club A 11:54.9
77 Gavin Finegan 10 15 Valley United Track Club 11:55.5
78 Jacob Barker 09 10 Cougar Track Club 11:56.0
79 Luis Macias 09 15 Lightning Youth Running Clu 11:56.2
80 Aiden Brier 10 07 Fishers Fire 11:57.2
81 Ryan Brinkerhoff 10 11 Race Cats 11:58.9
82 Jackson Hicks 09 07 Fishers Fire 11:59.2
83 Nathan Perry 09 15 Los Angeles Jets 12:01.3
84 Ayden Barajas 09 15 Valley United Track Club 12:01.8
85 Tristan Cardenas 09 12 San Antonio Swift Track Clu 12:01.9
86 Kai Handegard 09 13 Bowerman Track 12:02.1
87 Anthony Renzulli 09 01 Clcf Panthers 12:02.4
88 Jaciah Lavier 09 13 Bowerman Track 12:02.6
89 Tanner Volkmann 10 04 Mt. Pleasant Track Club A 12:04.2
89 Justin Geffken 10 13 Spokane Mercury Athletic 12:04.2
91 Liam Welsh 10 04 Walton Youth Track 12:05.0
92 Caleb Jablonski 09 07 South Central Indiana Runni 12:05.5
93 Burket Yaun 09 04 Mt. Pleasant Track Club A 12:06.6
94 Jesus Ant Saldana 09 15 So Cal Roadrunners 12:07.0
95 Jacob Grant 09 04 Alpha Crush Running Club 12:07.5
96 Abel Arana 10 15 Valley United Track Club 12:07.6
97 Chase Stancik 09 13 West Seattle Road Runners 12:07.9
98 Aiden Shipley 10 10 Kokopelli Racing Team 12:07.9
99 Cole Galindo 09 09 Triple Threat Racing 12:08.5
100 Mateo Cisneros 10 15 Lightning Youth Running Clu 12:11.2
101 Patrick Saw Goble 09 08 Ankeny Track & Field Club 12:11.4
102 Karson Rogers 09 01 Granite State Flash 12:11.5
103 Wesley Spencer 10 10 Cougar Track Club 12:11.9
104 Benjamin Kauppila 09 13 Rain City Flyers 12:12.0
105 Tyler Morales 09 15 OC Grit 12:12.2
106 Elijah Avrett 09 04 Jefferson Parks & Recreatio 12:12.5
107 Aidan Antonio 09 15 OC Grit 12:13.2
108 Joseph McKillop 10 07 21-Unattached 12:14.1
109 Miles Harbert 09 08 Ankeny Track & Field Club 12:14.4
110 Luis-Mateo Reyes 09 15 Chino Hills Flash 12:14.6
111 Alexande Kilimnik 09 14 The Raptors 12:14.6
112 Carson Wellman 09 08 402 XC and Track 12:14.8
113 Dario Lavelle 09 03 Eldersburg Rogue Runners - 12:16.3
114 Quentin Houtz 09 02 Juniata Valley Striders 12:16.5
115 Don Ramirez 09 15 Valley United Track Club 12:16.6
116 Evan Jean 10 01 Nashua Pal Striders 12:16.7
117 Henry Barsotti 09 13 McMinnville Track 12:17.7
118 Ryker Harris 09 07 Fishers Fire 12:19.1
119 Tucker Bowling 09 04 Walton Youth Track 12:19.5
120 Reece Yorke 09 01 Granite State Flash 12:20.0
120 Rhys Jones 09 01 Town Track 12:20.0
122 Torsten Nordstrom 10 13 McMinnville Track 12:20.4
123 Finley Basler 09 14 The Raptors 12:20.4
124 Sean Ringwood 09 02 Auburn Y Pulsars 12:20.8
125 Joseph Calabrese 09 01 Ocean Breeze Wave Runners 12:21.6
126 Lance Eble 09 07 16-Unattached 12:21.8
127 Thomas Olds 09 10 Boulder Mountain Warriors 12:22.9
128 Robert Campbell 09 04 45-Unattached 12:23.3
129 Joaquin Murray 09 10 Parker Panthers 12:23.4
130 Adam Griebel 10 01 Nashua Pal Striders 12:24.2
131 Cody Woodworth 10 01 Nashua Pal Striders 12:25.0
132 Marc Ellenbogen 09 12 Texas Thunder Track 12:26.2
133 Marcus Tenorio 09 10 Nb3f XC Club 12:27.6
134 Alrik Swan 10 07 21-Unattached 12:28.8
135 Jonah Halsor 10 10 Peak Performance Running 12:29.6
136 Elijah Garcia 09 10 Albuquerque Athletics Track 12:30.6
137 Jackson Jarrell 09 10 Albuquerque Athletics Track 12:30.8
138 Samuel Hacker 09 10 Kokopelli Racing Team 12:31.0
139 Thomas Romano 09 04 Mt. Pleasant Track Club B 12:31.7
140 Zachary Carnett 10 10 Cougar Track Club 12:31.8
141 Aarav Awasthi 09 02 08-Unattached 12:32.1
142 Lewi Femling 10 10 Albuquerque Athletics Track 12:32.4
143 Alex Frith 09 06 Acadiana Youth Running Club 12:32.5
144 Oliver Thompson 10 04 Peachtree City Flash 12:32.6
145 Israel Femling 09 10 Albuquerque Athletics Track 12:33.1
146 Perry Zell-Ratner 09 01 Prospect Park Youth Running 12:34.1
147 Finnegan Lee 09 16 Badger Track Club 12:34.1
148 Jackson Geiger 10 08 West Omaha Track 12:34.2
149 Jadon Cairus 10 13 Rain City Flyers 12:34.6
150 Owen Beckmen 10 14 Coyote Valley Track and Fie 12:35.4
151 Brogan Heim 09 04 Peachtree City Flash 12:36.1
152 Hector Diaz 09 15 Lightning Youth Running Clu 12:36.9
153 Nicholas Ray 09 13 Valley Flash 12:37.3
154 Eli Midgett 10 10 Sol Running Club 12:37.9
155 Alejandro Orozco 09 10 El Paso Wildcats Running 12:38.3
156 Jacob McKillop 10 07 21-Unattached 12:39.1
157 Alexander Draves 10 01 Prospect Park Youth Running 12:39.1
158 Leonardo Luna 10 04 Happy Feet Running Club 12:39.5
159 Thomas Loftis 10 04 Mt. Pleasant Track Club A 12:39.9
160 Nicholas Watson 09 01 Prospect Park Youth Running 12:40.0
161 Max Martinez 09 11 Race Cats 12:41.2
162 Ari Kalan 10 15 Valley United Track Club 12:41.6
163 Jesus Martinez 10 14 46-Unattached 12:42.3
164 Max Gallagher 09 13 Bowerman Track 12:43.3
165 Creighton Bremser 10 11 Race Cats - Herriman 12:46.1
166 Mastronardi-Granito 09 01 Rundmgfit 12:46.5
167 Justin Lawson 09 14 38-Unattached 12:47.4
168 Isaak Knutsen 09 11 Race Cats 12:47.7
169 Gehrig Hansen 09 15 Chino Hills Flash 12:48.8
170 Nikolas Vielehr 09 07 Windy City Hammers 12:49.1
171 Noah Davidson 09 08 Johnston Running Club 12:49.7
172 Noah Pizzirusso 10 02 Lakeland JuniorTrack & Fiel 12:50.6
173 Giev Bahrampour 09 01 Prospect Park Youth Running 12:50.6
174 Luke Allred 10 04 Peachtree City Flash 12:50.7
175 Korban Fry 09 08 402 XC and Track 12:53.8
176 Grayson Richards 09 03 Fairfax Police Youth (Fpyc) 12:54.1
177 Jonathan Anderson 09 10 Peak Performance Running 12:54.5
178 Rhys Ferrito 10 14 Silver State Striders 12:55.2
179 Griffin Thomas 10 13 Bowerman Track 12:55.3
180 Ca Smith-Apperson 09 13 Sun City 12:55.3
181 Logan Antony 09 08 30-Unattached 12:55.8
182 Jacob Viera 09 01 Riptide Running Cape Cod 12:56.3
183 Jake Perez 10 07 Fishers Fire 12:56.4
184 Bernardo Arocho III 09 01 Benswic 12:56.5
185 Orin Budgin 10 14 Diablo Valley Track & Field 12:56.6
186 James Lovell 10 02 Southern Tier Soar 12:56.7
187 Benjami Huntington 09 04 Mt. Pleasant Track Club B 12:56.9
188 Kye Lenth 09 10 Parker Panthers 12:58.6
189 George Ar Helmers 09 08 Iowa Flyers Track Club 12:58.6
190 Hayden McElmoyl 09 14 38-Unattached 12:58.7
191 Nash Campbell 10 13 Rain City Flyers 12:58.7
192 Rex Williams 09 14 Mark Day School Track Club 12:59.5
193 Samuel Hammons 09 02 11-Unattached 12:59.8
194 Giovanni Nava 09 04 45-Unattached 13:00.0
195 Majik Taylor 10 15 Los Angeles Jets 13:01.3
196 Connor Cue 10 01 Nashua Pal Striders 13:01.4
197 Miles Farkas 09 01 Prospect Park Youth Running 13:01.6
198 Bryce Heslep 09 04 Walton Youth Track 13:02.0
199 Maddox Murry 10 12 Mach 1 TC 13:02.1
200 Dyson Kobayashi 10 14 Oakland Cubs 13:02.5
201 Benjamin Michels 09 01 Nashua Pal Striders 13:02.5
202 Mario Cendejas 09 15 Lightning Youth Running Clu 13:05.3
203 Aidan Sweet 10 07 21-Unattached 13:06.1
204 Adam Moody 10 11 Race Cats - Herriman 13:06.7
205 Wade Pugh 09 10 Peak Performance Running 13:07.5
206 Kade Lovell 09 08 30-Unattached 13:07.6
207 Chance Dalton 09 04 Jefferson Parks & Recreatio 13:08.9
208 Chase Aldridge 09 05 19-Unattached 13:09.1
209 Natha Cumberledge 09 07 Columbus Running 13:10.1
210 Watson Carr 09 11 Race Cats 13:10.3
211 Carter Grant 10 04 Walton Youth Track 13:11.4
212 Ziryn Groves 10 07 16-Unattached 13:12.7
213 Jack Metcalf 10 11 Race Cats 13:14.6
214 Josiah Levin 09 10 Distance University 13:14.8
215 Ossian Pope 09 01 Prospect Park Youth Running 13:15.2
216 Andres Martinez 09 10 Cougar Track Club 13:15.4
217 Jaxon Lipnickey 09 13 Issaquah Parks & Rec Glider 13:16.8
218 Jacob Caudill 09 07 South Central Indiana Runni 13:16.9
219 Benjamin Tealer 09 12 San Antonio Swift Track Clu 13:18.0
220 Mason Miller 10 03 10-Unattached 13:18.9
221 Dashel Sykes I 09 11 Park City Running Club Utah 13:19.3
222 V Edussuriya-Essl 09 14 Diablo Valley Track & Field 13:19.7
223 Ernest Plascencia 10 15 Lightning Youth Running Clu 13:20.9
224 Peter Duhamel 09 01 Riptide Running Cape Cod 13:21.3
225 Austin Ogolsky 10 07 Tigers From The Prairie 13:22.0
226 Nathan Negrete 10 07 South Central Indiana Runni 13:22.6
227 Charles Temple 09 05 17-Unattached 13:22.6
228 Alexand Parvulescu 09 02 Lakeland JuniorTrack & Fiel 13:23.0
229 Alexande Grimaldo 09 13 McMinnville Track 13:23.2
230 Dexter Blanchard 09 10 Peak Performance Running 13:24.8
231 Tyler Borner 10 08 I-Run 13:25.1
232 Chase Wilson 09 07 Three Rivers Racing 13:26.0
233 Max Pugh 10 10 Peak Performance Running 13:26.2
234 Javier Funk 09 16 Badger Track Club 13:27.3
235 Lincoln Miner 10 12 San Antonio Swift Track Clu 13:28.2
236 Davi Crabtree III 09 08 Lincoln Community Track Clu 13:28.5
237 Landon Davidson 09 04 Peachtree City Flash 13:32.0
238 Shepherd Butler 10 01 Clcf Panthers 13:32.5
239 Jay Desai 09 02 07-Unattached 13:39.1
240 Leo Woodman 09 01 Clcf Panthers 13:40.0
241 Alex Lauver 10 02 Pacer Track 13:43.4
242 Maxim Hogan 09 01 Nashua Pal Striders 13:43.6
243 Evyn Harmon 09 10 Parker Panthers 13:44.2
244 Janek Gowans 10 13 Rain City Flyers 13:45.1
245 Fernando Torres 10 15 Lightning Youth Running Clu 13:47.2
246 Linarez-Gutierrez 10 15 Long Beach Flyers 13:47.4
247 Calvi Gumbs-Jacobs 09 01 Prospect Park Youth Running 13:47.7
248 Mason Knecht 09 10 Colorado Coyotes 13:49.4
249 Aaron Ackerman 10 01 Nashua Pal Striders 13:50.3
250 Ty Coulter 09 13 McMinnville Track 13:51.5
251 Damian Mayer 09 15 Long Beach Flyers 13:51.6
252 Dermott Foley 09 03 10-Unattached 13:56.3
253 Alistair Smith 10 13 N. Idaho XC 13:56.7
254 Nathaniel Brennick 10 01 Clcf Panthers 13:57.7
255 Chase Magro 10 04 Peachtree City Flash 13:58.6
256 Brady Antony 09 08 30-Unattached 13:59.8
257 Hayden Miller 09 07 16-Unattached 14:02.5
258 Jacob Salinas 09 15 Lightning Youth Running Clu 14:03.9
259 Ayur Anchan 09 03 Greensboro Pacesetters Trac 14:03.9
260 Jacob Vandiver 09 03 Greensboro Pacesetters Trac 14:04.2
261 Brock Chavez 09 10 Cougar Track Club 14:05.3
262 Josh Fink 10 12 Mach 1 TC 14:05.5
263 Vincent Dalton 10 11 Race Cats - Herriman 14:08.4
264 Jackson Longley 09 16 Flying V's 14:08.5
265 Sawyer Kiefer 10 16 Merton Area Running 14:09.2
266 Michael Bacotti Jr 10 01 Nashua Pal Striders 14:09.2
267 Shervin Nia 10 04 Walton Youth Track 14:10.3
268 Ethan Worley 10 13 Sun City 14:11.8
269 Diego Paul 09 10 Cougar Track Club 14:13.0
270 Kaleb Little 10 10 Cougar Track Club 14:14.4
271 Logan Puetz 09 10 Albuquerque Athletics Track 14:17.5
272 Camryn Treaster 09 02 Juniata Valley Striders 14:18.7
273 Nero Sutphen 09 08 402 XC and Track 14:19.5
274 Mason Dean 09 10 Colorado Coyotes 14:23.9
275 Filip Grubor 09 01 02-Unattached 14:25.0
276 Josiah Johnson 10 15 Chino Hills Flash 14:25.4
277 Justin Pistor 10 12 Northwest Flyers Track 14:25.9
278 Owen Johnson 09 04 Mt. Pleasant Track Club B 14:25.9
279 Cole Melling 10 07 Fishers Fire 14:26.6
280 Henry Wake 10 08 Lincoln Community Track Clu 14:28.7
281 Elijah Caudill 10 07 South Central Indiana Runni 14:31.3
282 Bryson Obermeyer 09 08 402 XC and Track 14:33.9
283 John Durkee 10 13 Sun City 14:36.3
284 Grant Witte 10 08 402 XC and Track 14:37.7
285 Wyn Aldrich 09 08 30-Unattached 14:38.5
286 David Johnson 09 07 16-Unattached 14:38.8
287 Caiden Romeo 10 01 Prospect Park Youth Running 14:39.5
288 Cyrus Talesh 09 15 OC Grit 14:44.2
289 Magnus Halverson 09 08 30-Unattached 14:44.5
290 Jack Baxter 09 04 Mt. Pleasant Track Club B 14:47.4
291 Logan Childs 10 12 Afterburners Track 14:49.6
292 Lucas King 10 03 12-Unattached 14:51.7
293 Gavin Bossak 09 04 Walton Youth Track 14:52.6
294 Callen Betker 10 14 Mount Diablo Heat 14:56.5
295 Emerson Barsotti 09 13 McMinnville Track 15:06.5
296 Peyton Alexander 09 06 24-Unattached 15:12.6
297 Benjamin Procell 09 06 Most Blessed Sacrament 15:14.8
298 Caleb Hendrickson 09 04 Peachtree City Flash 15:54.8
299 Zachary Brisbois 10 04 Peachtree City Flash 15:55.2
300 Zayden Adekanmbi 10 03 Vector Elite 16:02.7
301 Tristan Brinker 10 01 Clcf Panthers 16:06.7
302 Nathan Malehorn 09 16 Merton Area Running 16:18.3
303 Henry Medford 09 10 Parker Panthers 16:28.0
304 Nicolas Palumbo 10 12 San Antonio Swift Track Clu 17:00.6
305 Alexander Radecki 09 08 30-Unattached 17:29.1
306 Drake LaTourrette 10 10 Parker Panthers 18:32.7