Girls Open #2

Girls 5K Run Open
pl	name	team	mark	heat
1	Madison WHITE	Aero Bears	19:06.9	
2	Ella KESSNER	Sheridan XC	19:13.9	
3	Abby NEWTON	Sheridan XC	19:18.8	
4	Kayla AALPOEL	Unat-Aalpoel-Kayla	19:25.8	
5	Liz PHILLIPS	Aero Bears	19:34.4	
6	Angelyca CHAPMAN	Alpha Steves	19:36.0	
7	Helena GUERRERO-SULLIVAN	Mount Tabor TC	19:37.8	
8	Aleece KIRKHAM	Poky	19:39.9	
9	Ciera REYES	Yakima Harriers	19:42.5	
10	Payton MCCARTHY	Storm over Bend	19:45.7	
11	Emilie NELSON	Eugene Central Running Club	19:45.7	
12	Lindsay ARDRY	The Peak	19:45.9	
13	Alyssa ROWE	Mean Green Running Machines	19:54.2	
14	Shylee KOFOED	Aero Bears	19:55.2	
15	Kate MORAN	Sheridan XC	19:58.4	
16	Hannah HILTON	Yakima Harriers	19:59.5	
17	Hailey NIELSON	Mining City Harriers	19:59.5	
18	Cassandra VASQUEZ	Running Dawgs	20:00.5	
19	Solace BERGERON	Ultimook	20:04.2	
20	Alyssa CHAVEZ	Yakima Harriers	20:05.7	
21	Kate SOUSLEY	Mean Green Running Machines	20:06.5	
22	Elizabeth MCCLUSKEY	Full Send	20:07.5	
23	Andrijana FUNDAK	Bombers	20:08.6	
24	Harris TANNER	Unat-Tanner-Harris	20:13.1	
25	Paige NELSON	Arlington XC Club A	20:14.4	
26	Mikelle DORMAN	Madison Idaho	20:15.1	
27	Jade JACKSON	Team Jiayou	20:19.1	
28	Kendra KELLER	Full Send	20:20.0	
29	Kaitlyn KRUSE	TROUTDALE TROUTS	20:20.6	
30	Ellianna WESTER	Livingston Running Club	20:21.2	
31	Larissa MCELROY	Unat-McElroy-Larissa	20:21.5	
32	Sylvia BROWN	Sheridan XC	20:21.6	
33	Maddie MEYER	Mean Green Running Machines	20:23.0	
34	Taya BREWER	Team Jiayou	20:25.3	
35	Maggie DELANEY	Arlington XC Club A	20:28.0	
36	Isabella ZACHEM	Eugene Central Running Club	20:28.8	
37	Olivia IPARRAGUIRRE	Cavaliers XC Club	20:30.3	
38	Holly MEADOWS	Loyal Sons/Daughters of Irelan	20:30.3	
39	Sophie STUBBS	Pat Pack	20:31.3	
40	Jaresa JACKSON	Team Jiayou	20:33.3	
41	Megan MORRIN	Madison Idaho	20:34.0	
42	Anne Louise FERNANDEZ	Arlington XC Club A	20:34.3	
43	Emma SUMMERS	Bombers	20:35.0	
44	Erin MCGINNIS	Fuller Road Flyers	20:35.4	
45	Danielle BROW	Unat-Brow-Danielle	20:35.7	
46	Meg DEVALL	Mean Green Running Machines	20:39.3	
47	Nicole JONES	Unat-Jones-Nicole	20:41.1	
48	Emily FREEMAN	Snohomish Panther Pack	20:42.5	
49	Kaley SCHNEIDER	Mile High Striders	20:45.2	
50	Hannah JOHNSON	Arlington XC Club A	20:47.1	
51	Sally MOORE	Eugene Central Running Club	20:50.1	
52	Minelly SERENO	Yakima Harriers	20:51.2	
53	Anna CUMMINGS	Apollos Cross Country Team	20:51.6	
54	Kate ROSSON	Arlington XC Club A	20:54.1	
55	Maya ARNESEN	Storm over Bend	20:55.2	
56	Melina VILLEGAS	Millers XC Club	20:55.5	
57	Josie WRIGHT	Full Send	20:56.7	
58	Ryley KLINGLER	Team Jiayou	20:57.1	
59	Riley YOUNG	The Peak	20:57.5	
60	Taylah CHAPMAN	Alpha Steves	20:59.7	
61	Anessa YIM	Loyal Sons/Daughters of Irelan	21:00.2	
62	Isabella WILLIAMS	Bombers	21:02.5	
63	Rose BARWICK	Grant Park Harriers	21:03.9	
64	Katie TURPIN	Sheridan XC	21:05.8	
65	Mylee TANNER	Unat-Tanner-Mylee	21:05.9	
66	Callie BUCHANAN	Lakewood Distance Project	21:08.2	
67	Lily LAKEY	Pat Pack	21:08.8	
68	Madeline WATKINS	The Peak	21:09.6	
69	Ainsley ANDERSON	Madison Idaho	21:10.5	
70	Tailer COCHRAN	Arlington XC Club A	21:12.1	
71	Hannah CHAVLA	Full Send	21:15.2	
72	Emma ZELINSKY	Run Brave XC	21:16.7	
73	Paris BARRERA	Unat-Barrera-Paris	21:17.1	
74	Jitse DEBOUTTE	Apollos Cross Country Team	21:17.3	
75	Angela LE	Mount Tabor TC	21:20.5	
76	Jodi CAMERON	Tiger XC	21:21.2	
77	Vivian POTONG	Arlington XC Club A	21:22.2	
78	Lucy BALISH	STUMPTOWN XC CLUB	21:22.5	
79	Naiya GATES	Wolves XC	21:23.0	
80	Breanna DECKER	Mount Tabor TC	21:23.5	
81	Paige SHUMWAY	Preston Club	21:24.4	
82	Emily HESKETT	Loyal Sons/Daughters of Irelan	21:24.7	
83	Eva PITZER	Grant Park Harriers	21:25.4	
84	Saige DUFFIN	Tiger XC	21:26.0	
85	Kayah RYERSON	Apollos Cross Country Team	21:26.9	
86	Madison HOWE	Lakewood Distance Project	21:29.0	
87	Finley BALLS	Poky	21:32.1	
88	Rachel HUNTER	Pat Pack	21:32.4	
89	Kylee HALPIN	Bozeman XC	21:32.9	
90	Sarah GONDA	Sheridan XC	21:33.0	
91	Ava MADALINSKI	Grant Park Harriers	21:33.4	
92	Milan HAGUE	Lithia Distance Project	21:34.2	
93	Lillian DOWNS	The Peak	21:34.7	
94	Alyssa CROWTHER	Preston Club	21:34.9	
95	Olivia CRUZ	Run Brave XC	21:35.0	
96	Claire ROACH	Wolves XC	21:36.3	
97	Sophia FETROW	Bombers	21:36.8	
98	Olivia RICHARDS	Unat-Richards-Olivia	21:40.9	
99	Kara MICKELSON	Yakima Harriers	21:42.1	
100	Shyan HARGIS	Mean Green Running Machines	21:42.3	
101	Elise WADLE	Livingston Running Club	21:44.2	
102	Hannah KUNKEL	Full Send	21:44.4	
103	Aviann CASTRO	STUMPTOWN XC CLUB	21:45.9	
104	Rachel LEE	Preston Club	21:46.1	
105	Natalie PATCH	Bozeman XC	21:46.7	
106	Kara Lee EDVALSON	Bombers	21:47.0	
107	Ryann SMITH	Unat-Smith-Ryann	21:47.6	
108	Madeline JONES	Unat-Jones-Madeline	21:49.8	
109	Emma HOLLON	Titans	21:50.4	
110	Sophia ENGLAND	Rocky Butte Running Club	21:50.6	
111	Jadzia ENGLE	Millers XC Club	21:52.2	
112	Ava RODRIGUEZ	Mean Green Running Machines	21:53.7	
113	Maren PETERSEN	Poky	21:55.1	
114	Eleanor WAGNER	Bozeman XC	21:56.0	
115	India DUBAY	Bozeman XC	21:57.5	
116	Mirina ENDERLIN	Full Send	21:58.7	
117	Anna DRAGT	William Winlock Miller	22:00.4	
118	Liz NICHOLLS	Loyal Sons/Daughters of Irelan	22:01.4	
119	Harley LARSON	Preston Club	22:01.9	
120	Victoria AZAR	Fuller Road Flyers	22:03.4	
121	Sophie CORKRAN	Apollos Cross Country Team	22:03.4	
122	Paris MIRAMONTES	Yakima Harriers	22:04.2	
123	Alexa DAILY	Lakewood Distance Project	22:06.0	
124	Holly RILEY	Lakewood Distance Project	22:06.4	
125	Gracia POWELL	Sehome Hill Mariners	22:08.0	
126	Sarah MCKEN	SVXC	22:08.5	
127	Riley GIBSON	Run Brave XC	22:08.8	
128	Sadie MAVY	SVXC	22:09.5	
129	Rachel BEDDES	Wolves XC	22:10.4	
130	Kate GALINDO	Bozeman XC	22:12.8	
131	Jaydee YARGUS	Lakewood Distance Project	22:14.2	
132	Haven NUTTING	Yakima Harriers	22:15.3	
133	Alena KRULL	Mount Tabor TC	22:17.7	
134	Ellie TENBRINK	Alpha Steves	22:18.4	
135	Olivia CARPENTER	Unat-Carpenter-Olivia	22:18.9	
136	Makenna KELLOGG	Mean Green Running Machines	22:21.4	
137	Regina DIAZ-GARCIA	Cavaliers XC Club	22:23.5	
138	Madison PEDROW	Unat-Pedrow-Madison	22:23.7	
139	Rebekah HINMAN	Unat-Hinman-Rebekah	22:25.2	
140	Alexandria GILL-MORE	Harrier Track Club	22:25.7	
141	Reeve HELVOIGT	Eugene Central Running Club	22:30.1	
142	Brittyn THOMPSON	Poky	22:31.5	
143	Lea FREMOUW	Axe Backwards	22:31.9	
144	Grace HUFFMAN	SW XC Club	22:32.7	
145	Elizabeth HAMILTON	Axe Backwards	22:37.4	
146	Kelsey BOUSE	Axe Backwards	22:38.5	
147	Olivia WILLIAMSON	Falcons CTC	22:39.7	
148	Emily TOLMAN	Loyal Sons/Daughters of Irelan	22:40.4	
149	Erin KEENEY	Axe Backwards	22:40.4	
150	Lucy WUNSCH	Bozeman XC	22:40.4	
151	Wren GANEY	Mount Tabor TC	22:40.8	
152	Hallie MOLDENHAUER	Madison Idaho	22:41.5	
153	Miriam ESCOTO	Snohomish Panther Pack	22:43.5	
154	Grace LEWARNE	Snohomish Panther Pack	22:43.6	
155	Riley BENSON	Snohomish Panther Pack	22:44.3	
156	Emma JOHNSON	Preston Club	22:44.8	
157	Jane CARNEY	Run Brave XC	22:45.9	
158	Emma TROJAN	Axe Backwards	22:47.4	
159	Arwen SPERRY	Millers XC Club	22:47.5	
160	Kaia BARKDULL	SVXC	22:48.3	
161	Cate CODDING	Axe Backwards	22:50.5	
162	Kit WIERSEMA	Tiger XC	22:50.8	
163	Sophia SEGESTA	Storm over Bend	22:50.8	
164	Emma BARKER	Loyal Sons/Daughters of Irelan	22:52.3	
165	Anya PAN	Apollos Cross Country Team	22:53.2	
166	Jessa STEELE	Tiger XC	22:55.0	
167	Cecilia COCA-AITKEN	Cavaliers XC Club	22:58.8	
168	Caroline ROBINSON	Eugene Central Running Club	22:59.7	
169	Charlotta SCHREUDER	Fuller Road Flyers	23:01.2	
170	Annina BRADLEY	Run Brave XC	23:03.5	
171	Haley RIGLER	Livingston Running Club	23:03.8	
172	Ruby LOPEZ-TELLEZ	Millers XC Club	23:03.9	
173	Rylee CAMERON	Tiger XC	23:09.1	
174	Hannah BROWN	Sehome Hill Mariners	23:09.7	
175	Emma CORDOVA	STUMPTOWN XC CLUB	23:14.2	
176	Abby LEE	Sehome Hill Mariners	23:19.1	
177	Baylor DUKE	Frenchtown XC Club	23:26.2	
178	Veronica MAGNUS	Alpha Steves	23:28.2	
179	Olivia BERTHON-KOCH	Grubnselle	23:30.1	
180	Annika RISSER	Sehome Hill Mariners	23:30.6	
181	Mia WILLIAMS	Falcons CTC	23:33.2	
182	Kayla TAFOYA	Falcons CTC	23:37.2	
183	Kyla FELIX	Mining City Harriers	23:37.3	
184	Tanya BLACK	Aero Bears	23:38.5	
185	Sarah NELSON	Unat-Nelson-Sarah	23:40.3	
186	Haily TOLMAN	Helena Novas	23:44.2	
187	Marley GLESSNER	Frenchtown XC Club	23:47.6	
188	Alexis RICHMAN	Mount Tabor TC	23:48.2	
189	Ainslee BOSWORTH	Poky	23:49.0	
190	Scarlett TAYLOR	Mile High Striders	23:51.1	
191	Lindee CUTLER	Harrier Track Club	23:52.4	
192	Marina GONZALEZ	SRC	23:53.2	
193	Noelle BELHUMEUR	Snohomish Panther Pack	23:54.4	
194	Payton HARRISON	Club 185	23:58.0	
195	Penelope REVETT	Millers XC Club	23:59.6	
196	Kaylee BULLARD	Falcons CTC	23:59.8	
197	Olivia STEWART	Millers XC Club	24:01.1	
198	Olivia COBURN	Helena Novas	24:07.6	
199	Kayla SCHUELLER	Lakewood Distance Project	24:11.8	
200	Sophie DENHAM	Cavaliers XC Club	24:12.1	
201	Gracie TUCKER	Alpha Steves	24:12.9	
202	Mary PHAM	TROUTDALE TROUTS	24:15.8	
203	Pritam KHALSA	Grant Park Harriers	24:18.8	
204	Katherine BOWLES	Arlington XC Club	24:22.7	
205	Kasidee BREWER	Team Jiayou	24:25.0	
206	Rebekah SHAW	Eastern Oregon	24:25.6	
207	Chloe MATTSON	Grubnselle	24:26.2	
208	Ida REAL	Mining City Harriers	24:31.4	
209	Ayva REED	Axe Backwards	24:32.0	
210	Hailey HENSTROM	Club 185	24:33.8	
211	Chanelle HANSEN	Arlington XC Club	24:35.3	
212	Annie SCHLANGER	Grubnselle	24:35.4	
213	Amy BOE	Grubnselle	24:35.5	
214	Elizabeth HUISKES	Club 185	24:37.3	
215	Macy FARRARA	Cavaliers XC Club	24:40.9	
216	Abby RHODES	Aero Bears	24:41.4	
217	Astrid DEMAIN	TROUTDALE TROUTS	24:44.8	
218	Lucile GARCIA	Millers XC Club	24:46.4	
219	Josie PACKER	Poky	24:47.0	
220	Kaitlyn SWANSON	Arlington XC Club	24:51.2	
221	Jorja SLATE	Unat-Slate-Jorja	24:54.9	
222	Ella SMITH	Arlington XC Club	24:55.1	
223	Maeve LARCO	Grant Park Harriers	24:56.8	
224	Rebeca TRAN	TROUTDALE TROUTS	24:57.8	
225	Sophia JUSTUS	Running Dawgs	24:58.8	
226	Sidney LANE	Eagles For The Lord	25:05.4	
227	Olivia CHANNER	Frenchtown XC Club	25:12.1	
228	Fionn CAMP	Livingston Running Club	25:15.1	
229	Alex BLAKE	SRC	25:18.8	
230	Audrey MURRAY	Eagles For The Lord	25:24.2	
231	Marieka KAUFMAN	Fuller Road Flyers	25:47.7	
232	Victoria FERRIOLI	Eagles For The Lord	26:27.6	
233	Chloe LONG	Frenchtown XC Club	26:29.6	
234	Maycie WARDA	Mile High Striders	26:32.7	
235	Lucia LOPEZ	Aero Bears	27:02.4	
236	Daisy GARCIA	Arlington XC Club	27:02.9	
237	Chesney ANDERSON	Team Jiayou	28:36.0	
238	Kaiah ANDERSON	Team Jiayou	28:36.2	
239	Megan BRUGGER	Madison Idaho	28:48.2	
240	McKenna COTTAM	Maple Valley XC Club	29:41.7	
0	Filippa KRARUP	Eastern Oregon	DNF	
0	Jessica HENRY	Arlington XC Club	DNF	
0	Ella VILLAGRANA	Mile High Striders	DNF	
0	Shannon NOLAN	Grubnselle	DNF	
0	Julia KETCHAM	Mile High Striders	DNF	
0	Lani WAGGONER	Club 185	DNF