Saturday Finals

Simplot Games Meet                               Hy-Tek's MEET MANAGER  10:47 AM  2/17/201
                           Simplot Games 2018 - 2/15/2018 to 2/17/2018
                                     Results - Simplot Games

  Girls 60 Meter Dash -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1710 Minor, Arria        11 Denver Light,Denver       7.40   3
  2  2794 Augustine, Ariyonn  12 Speed City,Long Bea       7.50   3
  3  3235 Frost, Jazmyne         Jazmyne Frost             7.57   3
  4  1723 Dunn, Harlowe       10 Dunn, Harlow,Seattl       7.64   3
  5  2860 Hickey, Alysah      11 Step UR Game,Tualat       7.70   2
  6  1090 Paris, Jaiden       12 ANGEL FLIGHT,DENVER       7.74   3
  7  1518 Holiday, Sydney     10 CodyTrackClu,Cody,        7.75   2
  8  1001 Bowens, Emerald     12 Academy Of S,Fuller       7.75   3
  9  2812 Rodgers, Anna       12 Spokane Spee,SPOKAN       7.76   2
 10  1762 Okoh, Queen         11 EVO Track Cl,Long B       7.76   2
 11  2858 Deborde, Madeline   11 Step UR Game,Tualat       7.78   1
 12  2575 Richardson, Faith   10 Richardson,,Renton,       7.81   1
 13  3157 Farley, Krista      12 Warrior Trac,Pleasa       7.86   2
 14  1092 Provencal, Maya     11 ANGEL FLIGHT,DENVER       7.89   1
 14  1761 Murdica, Hailey     12 EVO Track Cl,Long B       7.89   1
 16  2797 Predium, Jaelyn     11 Speed City,Long Bea       7.90   1
 17  2106 Young, Hannah       11 JQS Boltz,Rapid Cit       8.02   2
 18  1702 Algee, Syanne       12 Denver Light,Denver       8.03   1

  Girls 200 Meter Dash -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1432 Robinson-Jones, Ti  12 CATC,Oakland, CA         23.84   3
  2  1433 Surrell, Alexis     12 CATC,Oakland, CA         24.26   3
  3  3235 Frost, Jazmyne         Jazmyne Frost            24.29   3
  4  2806 Bakana, Alsatta     12 Spokane Spee,SPOKAN      24.89   2
  5  1763 Okonkwo, Chioma     10 EVO Track Cl,Long B      25.21   2
  6  3021 Avila, Mia          12 Tri-Valley F,Antioc      25.41   2
  7  2243 Ellis, Emily        12 Lone Peak Tr,Highla     J25.41   3
  8  2356 Wilson, Julyah      12 NiteMoves,Aurora, C      25.78   1
  9  2106 Young, Hannah       11 JQS Boltz,Rapid Cit      25.89   3
 10  2007 Troescher, Rebecca  12 Idaho Dash T,Boise,     J25.89   1
 11  1761 Murdica, Hailey     12 EVO Track Cl,Long B      25.92   3
 12  3024 Coats, Aryel        10 Tri-Valley F,Antioc      25.97   1
 13  1760 Herron, Jaylah      12 EVO Track Cl,Long B      26.03   2
 14  2890 Cardall, Brittany   11 Syracuse Tra,West P      26.19   2
 15  2801 Peters, Quwshayah   11 Speed City,Long Bea      26.31   2
 16  2287 McWhorter, Tyishea  11 McWhorter, T,Bremer      26.35   1
 17  1477 Downham, Raegan     11 Cheyenne Sou,Cheyen      26.75   1
 18  1340 Butterfield, Kayla  11 Butterfield,,Herrim      27.19   1
 
Girls 400 Meter Dash -
    Name                      Yr  School                       Finals          H#
Finals
  1  1710 Minor, Arria         11 Denver Lightning Track,De      53.47          3       
  2  2992 Hunter, Meghan       11 Team Provo,Provo, UT           53.92          3       
  3  1711 Reigh, Kyairra        9 Denver Lightning Track,De      55.56          3       
  4  1004 Prude, Amari         12 Academy Of Speed,Fullerto      56.73          2       
  5  3227 Johnson, Christal    11 Xtreme Speed,Covington, W      57.11          3       
  6  1951 Kamara, Hawa         12 Heritage Track Club,San J      57.38          3       
  7  1349 Johnson, Kyrah       12 California Heat,Perris, C      57.39          2       
  8  2214 Wilson, Hannah       10 Lions Pride,Westlake Vill      57.86          2       
  9  2243 Ellis, Emily         12 Lone Peak Track Club,High      58.07          3       
 10  1312 Moodry, Kelly        12 Broncs Track Club,Sherida      58.17          2       
 11  2008 Wallace, Lizza       10 Idaho Dash Track Club,Boi      58.28          1       
 12  1814 York, Jasie          11 Gold Medal Athletics,Orem      58.62          1       
 13  1709 Maley, Helen         11 Denver Lightning Track,De      59.04          1       
 14  2778 Monti, Abby          10 South Bay Express,San Jos      59.05          2       
 15  1350 Norman-Thomas, Cie    9 California Heat,Perris, C      59.67          1       
 16  1708 Kemp, Nina           11 Denver Lightning Track,De    1:00.09          1       
 17  1774 Bacon, Charissa      12 Flying AJS T,University P    1:00.99          1 
 
Girls 800 Meter Run -
    Name                      Yr  School                       Finals          H#
Finals
  1  2599 Preigh, Marlena      11 RISE Boulder,Broomfield,     2:16.95          3       
  2  3232 Zrinyi, Ilona        10 Zrinyi, Ilona,Winnipeg, M    2:18.77          3       
  3  2742 Schadler, Samantha   11 Schadler, Samantha,Rio Ri    2:19.72          2       
  4  1810 Moffit, Madison      12 Gold Medal Athletics,Orem    2:19.96          3       
  5  1027 Corrales, Lina       12 AMATA,Centennial, CO         2:20.30          3       
  6  2745 Scott, Abby          12 Scott, Abby,Durango, CO      2:20.42          3       
  7  3246 Edwards, Madison     11 Mountain Wes,Missoula, MT    2:22.08          3       
  8  1460 Meredith, Faith      12 Cheyenne Cen,Cheyenne, WY    2:22.64          3       
  9  1456 Brownell, Emma       12 Cheyenne Cen,Cheyenne, WY    2:23.29          2       
 10  2596 King, Shannon        10 RISE Boulder,Broomfield,     2:23.60          2       
 11  2382 Rasmussen, Abby      11 Olympus,Holladay, UT         2:24.84          3       
 12  1247 Boyle, Bridget       11 Bozeman Dist,Bozeman, MT     2:25.31          2       
 13  1317 Robison, Pippin      12 Broncs Track Club,Sherida    2:25.46          2       
 14  2162 Johnson, Emmy        10 laramietraccclub,Laramie,    2:26.26          3       
 15  2268 McInelly, Tess       12 Maple Mounta,Spanish Fork    2:26.89          2       
 16  2327 Petty, Taylor        11 Mountain Vie,Loveland, CO    2:27.47          1       
 17  2597 McCurdy, Jordan      12 RISE Boulder,Broomfield,     2:27.54          2       
 18  2467 Greene, Liza         12 Park City Track Club,Park    2:27.67          1       
 19  1845 Davison, McKenzi     12 Green River Wolves,Green     2:29.17          1       
 20  2406 O'Neill, JuliaKay    12 O'Neill, JuliaKay,Powell,    2:29.98          2       
 21  2372 Chatterton, Sage     12 Olympus,Holladay, UT         2:30.24          1       
 22  1743 Fuller, Breila       11 Evanston Reddevils,Evanst    2:31.04          1       
 23  3146 MacGill, Kira        10 Warrior Express,Centennia    2:31.92          2       
 24  2270 Rookstool, Ashley    11 Maple Mounta,Spanish Fork    2:32.63          1       
 25  3029 Green, Sofia         11 Tri-Valley Flyers,Antioch    2:34.11          1       
 26  2255 Steele, Emma         12 MAC Track,Sherwood Park,     2:36.74          1   

  Girls 1600 Meter Run -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  2740 Sargent, Sadie      12 Sargent, Sad,Coalvi    4:52.65   3
  2  3192 Hansen, Carlee       9 Woods Cross,Woods C    4:54.95   3
  3  2320 Morley, Bryn        12 Morley, Bryn,Bigfor    4:58.55   3
  4  2085 Jensen, Abby        11 Jensen, Abby,Sarato    5:01.37   3
  5  1476 Marler, Mackenzie   11 Cheyenne East,Cheye    5:03.75   3
  6  3158 Lee, McKenna        12 Warrior Trac,Pleasa    5:07.70   3
  7  2592 Bowland, Isabella   12 RISE Boulder,Broomf    5:08.77   3
  8  1337 Burns, Madeleine    10 Burns, Madel,Durang    5:10.50   3
  9  1070 Wright, Alexis      12 American For,Americ    5:11.99   3
 10  2683 Kenyon, Madi        11 Rough Rider,Johnsto    5:15.81   3
 11  2613 Rivera, Mica        12 Rivera, Mica,Rivert    5:17.41   3
 12  1770 Fallini-Jackson, R  12 Fallini-Jack,Carson    5:21.66   1
 13  3178 Valgardson, Erin    12 Winnipeg Opt,Winnip    5:22.36   3
 14  1625 Halverson, Alicia   11 Davis Track,Kaysvil    5:23.32   2
 15  2377 Duckworth, Katie    12 Olympus,Holladay, U    5:23.75   2
 16  1522 Smith, Riley         9 CodyTrackClu,Cody,     5:25.06   2
 17  2486 Martin, Anna        10 Pioneer Trac,Lehi,     5:25.11   2
 18  1201 Murphy, Laurie      11 Bountiful Hi,Bounti    5:25.81   2
 19  2269 Perry, Annicka      12 Maple Mounta,Spanis    5:25.83   2
 20  2273 Wirthlin, Camille   12 Maple Mounta,Spanis    5:27.26   1
 21  3189 Christian, Michell  11 Woods Cross,Woods C    5:27.68   2
 22  3011 Templeman, AnnaBet   9 Templeman, A,Spring    5:28.09   1
 23  1707 Howard, Abigael      9 Denver Light,Denver    5:28.54   1
 24  3197 Wagstaff, Faith     12 Woods Cross,Woods C    5:29.01   1
 25  2448 Gray, Bonita         9 O-town Tiger,Ogden,    5:29.63   2
 26  3247 Edwards, Makenna    11 Mountain Wes,Missou    5:30.39   2
 27  1262 Trom, Terra         10 Bozeman Dist,Bozema    5:31.75   1
 28  2538 Sanford, Anna       12 Ram Track Cl,Pocate    5:31.87   1
 29  1740 Barton, Brittany    11 Evanston Red,Evanst    5:32.35   1
 30  2594 Gigstad, Hannah     12 RISE Boulder,Broomf    5:32.58   1
 31  1171 Klamm, Shaelynn     11 Bolts Track,Gillett    5:32.99   2
 32  1250 Hall, Laina         12 Bozeman Dist,Bozema    5:35.35   1
 33  2838 Heywood, Emmy       11 Star Valley,Afton,     5:35.72   1
 34  1588 Fischmann, Cami     10 Creek Track,Longmon    5:36.06   2
 35  2598 McKenna, Lauren     12 RISE Boulder,Broomf    5:42.63   2
 
Girls 3200 Meter Run -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  1457 Frentheway, Aubrey   12 Cheyenne Cen,Cheyenne, WY   10:47.02                  
  2  1259 Noe, Camila          12 Bozeman Dist,Bozeman, MT    10:50.62                  
  3  2446 Caldwell, Kalii      11 O-town Tigers,Ogden, UT     11:04.68                  
  4  1301 Branch, Karli        11 Branch, Karli,Draper, UT    11:08.68                  
  5  2265 Campbell, Kiana      12 Maple Mounta,Spanish Fork   11:12.08                  
  6  1631 Lundgreen, Ellie     11 Davis Track Club,Kaysvill   11:18.85                  
  7  1257 Moore, Alex          10 Bozeman Dist,Bozeman, MT    11:21.99                  
  8  1934 Becker, Ellee        12 Hellgate Distance,Missoul   11:23.92                  
  9  2029 Iken, Addi           12 Iken, Addi,Littleton, CO    11:26.64                  
 10  1586 Baker, Lauren Zoe    12 Creek Track Club,Longmont   11:29.43                  
 11  1254 Jacques, Phoebe      12 Bozeman Dist,Bozeman, MT    11:32.35                  
 12  1705 Emerson, Alexandra    9 Denver Lightning Track,De   11:46.74                  
---  1206 Thompson, Trisha      9 Bountiful Hi,Bountiful, U        DNF                  
---  1234 Harris, Shanee       11 Box Elder,Brigham City, U        DNF  

  Girls 60 Meter Hurdles -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1003 Hicks, Jada         12 Academy Of S,Fuller       8.44   3
  2  2784 Shearer, Jazlynn    11 South Bay Tr,San Jo       8.68   3
  3  2500 Hupalo, Ekaterina   12 Plyometricfu,Simi V       8.91   3
  4  1343 Gatzke, Natasha     10 Calgary Warr,Calgar       9.02   2
  5  1534 Smith, Delaney      12 Colorado Jet,Denver       9.05   3
  6  1778 Heard, Saudia       12 Flying AJS T,Univer       9.15   2
  7  1704 Diza-Mbelolo, Esth  11 Denver Light,Denver       9.16   2
  8  1005 Smith, Kennedy      12 Academy Of Speed          9.23   2
  9  3257 Heggen, Lauren      10 Mountain Wes,Missou       9.30   1
 10  2213 Virk, Sonia          9 Lions Pride,Westlak       9.33   1
 10  2113 Kadrmas, Katherine  11 Kadrmas, Kat,Vancou       9.33   1
 12  2501 McDonald, Jade       9 Plyometricfu,Simi V       9.33   2
 13  1342 Carruthers, Cather  12 Calgary Warr,Calgar       9.36   3
 14  2859 Grant-Williams, Ru  11 Step UR Game,Tualat       9.37   1
 15  1002 Grady, Jordyn D.     9 Academy Of S,Fuller       9.42   3
 15  3231 Zink, Madilyn       10 Zink, Madily,Pocate       9.42   1
 17  2498 Brown, Nyree        12 Plyometricfu,Simi V       9.46   2
 --  2282 Williams, Allison   12 Maribyrnong,Maribyr        DNF   1

  Girls 4x200 Meter Relay -
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Denver Lightning Track  'A'                         1:41.46   1
  2 Step UR Game UP Track club  'A'                     1:42.36   1
  3 CATC  'A'                                           1:42.54   2
  4 Spokane Speed Academy  'A'                          1:42.75   2
  5 Idaho Dash Track Club  'A'                          1:42.97   1
  6 EVO Track Club  'A'                                 1:43.53   2
  7 ANGEL FLIGHT TRACK TEAM  'A'                        1:43.56   2
  8 South Bay Express  'A'                              1:43.97   1
  9 Lone Peak Track Club  'A'                           1:45.14   2
 10 Xtreme Speed Track Club  'A'                        1:46.82   1
 11 Maribyrnong Sports Academy  'A'                     1:48.05   1
 -- Speed City  'A'                                         DNF   2
 
Girls 4x200 Meter Relay -
    Team                          Relay                        Finals
Finals
  1  Team Idaho                      A                        1:46.78                  
  2  Idaho Dash Track Club           C                        1:47.43                  
  3  Idaho Dash Track Club           B                        1:48.43                  
  4  Indian Track Club               A                        1:48.77                  
  5  Donnelley Sports                A                        1:49.11                  
  6  Pirates TC                      A                        1:55.37     

  Girls 4x400 Meter Relay -
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Denver Lightning Track  'A'                         3:54.44   2
  2 Idaho Dash Track Club  'A'                          4:04.31   2
  3 Broncs Track Club  'A'                              4:06.25   2
  4 Mountain West Youth Track Club  'A'                 4:08.89   1
  5 Davis Track Club  'A'                               4:09.34   1
  6 Bolts Track Club  'A'                               4:11.45   1
  7 laramietraccclub  'A'                               4:12.72   2
  8 Olympus  'A'                                        4:13.51   1
  9 REDLine  'A'                                        4:14.98   1
 10 Rock Springs  'A'                                   4:16.90   2
 -- California Heat  'A'                                     DQ   2
 
Girls 4x800 Meter Relay -
    Team                          Relay                        Finals          H#
Finals
  1  Cheyenne Central Indian         A                        9:43.79          2       
  2  RISE Boulder                    A                        9:50.21          2       
  3  Broncs Track Club               A                        9:51.52          2       
  4  Viking Track Club               A                        9:55.15          2       
  5  Olympus                         A                        9:56.50          2       
  6  Maple Mountain Track Cl         A                       10:09.48          1       
  7  Davis Track Club                A                       10:13.65          2       
  8  Cougar Track                    A                       10:14.01          1       
  9  Ram Track Club                  A                       10:18.67          1       
 10  Davis Track Club                B                       10:19.95          1       
 11  MAC Track                       A                       10:21.88          1       
 12  Creek Track Club                A                       10:26.76          1       
 13  Evanston Reddevils              A                       10:27.98          1       
 14  RISE Boulder                    B                       10:36.75          2       
 15  Rough Rider Track Club          A                       10:40.89          2       
---  University of Calgary A         A                            DNF          1  
 
Girls 1600 Sprint Medley -
    Team                          Relay                        Finals          H#
Finals
  1  laramietraccclub                A                        4:18.14          1       
  2  Lone Peak Track Club            A                        4:18.49          1       
  3  Gold Medal Athletics            A                        4:19.40          1       
  4  Cheyenne Central Indian         A                        4:21.08          1       
  5  CodyTrackClub                   A                        4:24.20          1       
  6  Rock Springs                    A                        4:24.30          2       
  7  Mountain West Youth Tra         A                        4:27.40          2       
  8  Bountiful High School           A                        4:29.32          2       
  9  Olympus                         A                        4:29.70          2       
 10  Bolts Track Club                A                        4:33.05          2       
 11  RISE Boulder                    A                        4:34.13          1       
---  Tri-Valley Flyers               A                             DQ          2 
 
Girls High Jump -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  2351 Reeves, Josephine    12 Hawera, NZL                  5-11.00                  
  2  1585 Anderson, Rylee      12 Longmont, CO                J5-11.00                  
  3  2278 Battistella, Jamie   12 Maribyrnong, AUS             5-07.00                  
  4  1277 Corbett, Lucy        12 Bozeman, MT                 J5-07.00                  
  5  1274 Bahn, Delaney        11 Bozeman, MT                  5-05.00                  
  6  1357 Cameron, Dennita     11 Thompson, MB                J5-05.00                  
  7  2002 Sloan, Tori          12 Boise, ID                   J5-05.00                  
  8  2502 Plummer, Victoria    10 Simi Valley, CA             J5-05.00                  
  9  1484 Christopherson, Co   12 Burley, ID                   5-03.00                  
  9  2282 Williams, Allison    12 Maribyrnong, AUS             5-03.00                  
---  2188 Westenskow, Eva      12 Layton, UT                        NH                  
---  2688 Reese, Raquel        11 Johnstown, CO                     NH                  
---  2299 Hagfors, Maddie      12 Bend, OR                          NH                  
---  1952 Sadler, Shannon      11 San Jose, CA                      NH                  
---  1555 McConnell, Alyssa    11 Cortez, CO                        NH                  
---  2525 Austin, Halli        10 Pocatello, ID                     NH  
 
Girls Pole Vault -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  2515 Allen, Alysia        12 Reno, NV                    13-00.25                  
  2  2154 Langin, Taylen       12 Meridian, ID                12-03.00                  
  3  1169 Hill, Kealy          12 Gillette, WY                11-09.00                  
  4  1521 Shaffer, Grace        9 Cody, WY                   J11-09.00                  
  5  2518 Sheppard, Samantha   10 Reno, NV                   J11-09.00                  
  6  3031 Kern, Kelly          10 Antioch, CA                J11-09.00                  
  7  2873 Stetler, Hannah      10 South Jordan, UT           J11-09.00                  
  8  2516 Barnum, Elise        10 Reno, NV                    11-03.00                  
  8  2005 Tekippe, Aly         11 Boise, ID                   11-03.00                  
 10  2517 Ericson, Grace       12 Reno, NV                   J11-03.00                  
 11  1519 Johnson, Eve         12 Cody, WY                   J11-03.00                  
 12  2153 Langin, Kinsey       10 Meridian, ID               J11-03.00                  
 13  2614 Buchan, Kylie        12 Saskatoon, SK               10-09.00                  
 13  2773 Corton, Marisol      12 San Jose, CA                10-09.00                  
 13  1607 Dallmann, Paige      12 Meridian, ID                10-09.00                  
 16  1748 Nebeker, Challis     11 Evanston, WY                10-03.00                  
 16  3051 Scott, Aubrey        12 Rigby, ID                   10-03.00                  
 16  1977 Sharp, Tara          12 Midvale, UT                 10-03.00                  
 16  2895 Wightman, Lexi       12 West Point, UT              10-03.00                  
 16  1393 Stibley, Kayla       11 CASPER, WY                  10-03.00                  
 16  3296 Lynch, Mara             Bozeman Track Club          10-03.00                  
 16  2764 Steinbeisser, Myka   12 Sidney, MT                  10-03.00                  
 16  2774 Finau, Eseta         12 San Jose, CA                10-03.00                  
 16  1087 Anderson, Katelyn    11 Lamoille, NV                10-03.00                  
---  1281 Henry, Alysa         12 Bozeman, MT                       NH                  
---  2809 Lamb, Zoe            12 SPOKANE, WA                       NH                  
---  1334 Brown, Maisee        11 Billings, MT                      NH                  
---  2762 Berglund, Katelyn    11 Sidney, MT                        NH                  
---  1336 bumphrey, jacinta    11 saskatoon, SK                     NH                  
---  2138 Kumamoto, Dana       12 Piedmont, CA                      NH   
 
Girls Long Jump -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  2812 Rodgers, Anna        12 SPOKANE, WA                 19-05.25                  
  2  2002 Sloan, Tori          12 Boise, ID                   18-07.00                  
  3  3165 Weiss, Allyson       12 St. Paul, MN                18-06.50                  
  4  2282 Williams, Allison    12 Maribyrnong, AUS            18-04.75                  
  5  2856 Baxter-Game, Judit   12 Tualatin, OR                18-02.50                  
  6  2501 McDonald, Jade        9 Simi Valley, CA             18-02.00                  
  7  2957 Weimer, Brooke       10 Boise, ID                   17-09.00                  
  8  1005 Smith, Kennedy       12 Academy Of Speed            17-06.50                  
  9  2858 Deborde, Madeline    11 Tualatin, OR               J17-06.50                  
 10  2860 Hickey, Alysah       11 Tualatin, OR                17-05.50                  
 11  1089 Deloach, Chian       12 DENVER, CO                  17-02.00                  
 12  2837 Hall, Janice         12 Afton, WY                   17-00.50                  
 13  3257 Heggen, Lauren       10 Missoula, MT                17-00.25                  
 14  2419 Raymond, Taye        10 orem, UT                    16-10.00                  
 15  2890 Cardall, Brittany    11 West Point, UT              16-08.50                  
 16  2285 McGree, Lindsay      11 BUTTE, MT                   16-06.00                  
 17  1300 Brackenbury, Hayli   12 Albion, ID                  16-05.00                  
 18  3268 Morrison, Whitney    10 Missoula, MT                16-03.75                  
 19  2005 Tekippe, Aly         11 Boise, ID                   16-01.50  
 
Girls Triple Jump -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  1777 Ellis, Lexi          12 Flying AJS T,University P   42-07.75                  
  2  1951 Kamara, Hawa         12 Heritage Track Club,San J   40-04.00                  
  3  3165 Weiss, Allyson       12 Weiss, Allyson,St. Paul,    40-03.00                  
  4  2783 Fisher, Arianna      12 South Bay Track Club,San    39-07.00                  
  5  1781 Wilford, Rieko        9 Flying AJS T,University P   39-04.75                  
  6  2352 Ngaida, Kalulusno    12 Ngaida, Kalulusno,Aumsvil   39-00.00                  
  7  3257 Heggen, Lauren       10 Mountain Wes,Missoula, MT   38-07.75                  
  8  1778 Heard, Saudia        12 Flying AJS T,University P   38-07.50                  
  9  2784 Shearer, Jazlynn     11 South Bay Track Club,San    38-04.50                  
 10  2856 Baxter-Game, Judit   12 Step UR Game,Tualatin, OR   38-03.50                  
 11  2348 Hurley-Langton, El   12 New Zealand,Hawera, NZL     37-06.75                  
 12  3225 Harris, Lyric        11 Xtreme Speed,Covington, W   36-10.00                  
 13  2346 Araba, Faith         12 New Zealand,Hawera, NZL     36-09.00                  
 14  2337 Naerebout, Sidnee    10 Naerebout, Sidnee,Kimberl   36-06.75                  
 15  2957 Weimer, Brooke       10 Team Idaho,Boise, ID        36-06.25                  
 16  1431 Paulding, Nyah       10 CATC,Oakland, CA            36-00.25                  
 16  3268 Morrison, Whitney    10 Mountain Wes,Missoula, MT   36-00.25                  
 18  2810 LeBar, Maya          12 Spokane Speed Academy,SPO   36-00.00                  
 19  2121 Walker, Kailey       11 Kelly Walsh High School,C   35-10.50                  
 20  1033 Simmons, Caitlin     10 AMATA,Centennial, CO        35-03.50                  
 21  1608 Cofer, Kendall        9 Data Athletics,MERIDIAN,    35-00.75                  
 21  2890 Cardall, Brittany    11 Syracuse Track Club,West    35-00.75                  
 23  2658 Wanjoku, Favour      10 Rock Springs,Rock Springs   34-10.75                  
 24  1458 Goodrich, Jenna      11 Cheyenne Cen,Cheyenne, WY   34-00.50                  
 25  1089 Deloach, Chian       12 ANGEL FLIGHT TRACK TEAM,D   33-10.50   
 
Girls Shot Put -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  2178 Latu, Losa           12 Latu, Losa,Riverton, UT     41-10.25                  
  2  2072 Nelson, Samara       12 Iron Wood Th,Liberty Lake   41-04.50                  
  3  2070 Hernandez, Emily     12 Iron Wood Throws Club,Rat   39-10.00                  
  4  2117 Dedic, Maddison      12 Kelly Walsh High School,C   38-11.00                  
  5  2723 Houghton, Miley      12 Salem Hills,Salem, UT       38-10.00                  
  6  1174 Miller, Macradee     12 Bolts Track Club,Gillette   38-07.00                  
  7  1358 Gladson, Shantell    12 Campbell County,Gillette,   38-05.00                  
  8  2071 Leeking, Hailey      12 Iron Wood Throws Club,Rat   37-02.25                  
  9  1461 Migneault, Kaitlyn   10 Cheyenne Cen,Cheyenne, WY   36-03.50                  
 10  2140 Kun, Laurel          11 Kun, Laurel,Portland, OR    36-02.00                  
 11  3049 Mobley, Mateya       11 Trojan Track,Rigby, ID      35-10.00                  
 12  2885 Workman, Alyssa      12 Super Throwe,Lake Oswego,   34-07.25      

  Boys 60 Meter Dash -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1817 Draper, Dallin      12 Gold Medal A,Orem,        6.76   3
  2  2824 Johnson III, Charl  12 Spokane Spee,SPOKAN       6.85   2
  3  1448 Prettyman, William  11 CCC,West Valley Cit       6.97   2
  4  1007 Crespo, Nolan       11 Academy Of S,Fuller       7.01   3
  5  2020 Forehand, Khalil    12 Idaho Dash T,Boise,      J7.01   2
  6  2977 Hemingway, Magnus   10 Team Idaho,Boise, I       7.04   2
  7  1819 Ivie, Braiden       10 Gold Medal A,Orem,        7.06   3
  8  1820 Kaufusi, Nathan     11 Gold Medal A,Orem,       J7.06   1
  9  2867 Lynn, Kwabena       11 Step UR Game,Tualat      J7.06   2
 10  1041 Brassfield, Sterli   9 AMATA,Centennial, C       7.09   1
 11  2338 Allen, Andrew       11 New Image Tr,Los An       7.11   3
 12  2798 Brown, Ashun        10 Speed City,Long Bea       7.11   3
 13  2832 Soumah, Ibro        12 Sprint50,Aurora, CO       7.11   1
 13  2129 Zook, Joey          12 Kelly Walsh,Casper,       7.11   2
 15  1291 Marks, Colin        12 Bozeman Trac,Bozema       7.12   1
 15  1008 DeMoica, Kyle       12 Academy Of S,Fuller       7.12   3
 17  2803 Reed, Kenyon        11 Speed City,Long Bea       7.13   1
 18  1713 Hairston, Korey      9 Denver Light,Denver       7.27   1

 
Boys 200 Meter Dash -
    Name                      Yr  School                       Finals          H#
Finals
  1  1817 Draper, Dallin       12 Gold Medal Athletics,Orem      21.61          3       
  2  1006 Bowens, Billy        12 Academy Of Speed,Fullerto      21.78          3       
  3  1009 Hill, Chris          11 Academy Of Speed,Fullerto      21.85          3       
  4  1050 Lyon, Jalen          12 AMATA,Centennial, CO           21.86          2       
  5  2826 Pizzillo, Tony       12 Spokane Speed Academy,SPO      22.28          1       
  6  2174 Smith, Roman         12 laramietraccclub,Laramie,      22.33          2       
  7  3039 Johnston, Kyle       12 Tri-Valley Flyers,Antioch      22.71          2       
  8  1820 Kaufusi, Nathan      11 Gold Medal Athletics,Orem      22.72          1       
  9  2014 Barrus, Jaymon       11 Idaho Dash Track Club,Boi     J22.72          2       
 10  2020 Forehand, Khalil     12 Idaho Dash Track Club,Boi      22.85          1       
 11  3041 Nevarez, Armando     11 Tri-Valley Flyers,Antioch     J22.85          1       
 12  2832 Soumah, Ibro         12 Sprint50,Aurora, CO            23.14          2       
 13  1474 Vite, Nico           11 Cheyenne Cen,Cheyenne, WY     J23.14          1       
 14  1985 Holloway, Sean       12 Holloway, Sean,Springvill      23.26          2       
 15  2016 Brands, Ethan        11 Idaho Dash Track Club,Boi      23.62          1       
 16  2244 Ellis, Porter        11 Lone Peak Track Club,High      23.78          3       
---  1051 Ritter, Deondre      12 AMATA,Centennial, CO              DQ          3       
---  2248 Bentil, Dominic      12 Lone Peak Track Club,High         DQ          3

  Boys 400 Meter Dash -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1216 Jensen, Jace        11 Bountiful Hi,Bounti      48.77   3
  2  2782 Saleh, Adam         12 South Bay Ex,San Jo      49.12   3
  3  2709 Stark, Adam         12 Rough Rider,Johnsto      49.59   2
  4  3036 Duncan, Miles       12 Tri-Valley F,Antioc      49.71   2
  5  2921 Taylor, Joshua      11 Taylor, Josh,Lehi,       49.74   3
  6  1963 Viskovich, Nathan   12 Heritage Tra,San Jo      50.09   1
  7  2249 Jackson, Richard    12 Lone Peak Tr,Highla      50.31   2
  8  2804 Steward, Everett    10 Speed City,Long Bea      50.62   3
  9  2248 Bentil, Dominic     12 Lone Peak Tr,Highla      51.08   3
 10  2168 Dahl, Tyler         12 laramietracc,Larami      51.10   1
 11  2472 Perrett, Ben        11 Perrett, Ben,Neepaw      51.38   1
 12  1046 Farrell, Jason      12 AMATA,Centennial, C      51.40   1
 13  1728 Christiansen, Kobe  12 Elevate Athl,Colo S      51.45   1
 14  1712 Ebersbach, Carson   10 Denver Light,Denver      51.50   2
 15  1802 Gillette, Daxton    12 Gillette, Da,Oakley      51.51   1
 16  2696 Hamby, Brayden      12 Rough Rider,Johnsto      51.79   2
 17  2233 Ebert, Erik         12 Lodi Track C,Lodi,       52.62   2
 --  1928 Mohamed, Kieta      12 Hawks runnin,Twin F         DQ   3
 
Boys 800 Meter Run -
    Name                      Yr  School                       Finals          H#
Finals
  1  1074 Corbridge, Joseph    11 American Fork,American Fo    1:56.99          3       
  2  1960 Spindola, Kyler      12 Heritage Track Club,San J    1:57.01          3       
  3  1111 Bandley, Brandon     12 Bandley, Brandon,Seal Bea    1:57.78          3       
  4  1147 Tidwell, Dylan       11 Bingham Trac,South Jordan   J1:57.78          3       
  5  2259 Makwae, Bill         10 MAC Track,Sherwood Park,     2:00.45          3       
  6  3244 Dauenhauer, Willia   12 Mountain Wes,Missoula, MT    2:00.49          2       
  7  1053 Thomas, Phillip      12 AMATA,Centennial, CO         2:01.04          2       
  8  1649 Clove, Mitchell      11 Davis Track Club,Kaysvill    2:01.88          2       
  9  2401 Rout, Jima           12 Olympus,Holladay, UT         2:02.62          3       
 10  1469 Fuller, Landen       12 Cheyenne Cen,Cheyenne, WY    2:02.89          1       
 11  2171 Rucinski, Brendan    12 laramietraccclub,Laramie,    2:02.96          1       
 12  2737 VanAusdal, Spencer   12 Salem Hills,Salem, UT        2:03.17          2       
 13  2604 Ball, Jack           12 RISE Boulder,Broomfield,     2:03.25          1       
 14  1685 Rees, CJ             12 Davis Track Club,Kaysvill    2:03.40          2       
 15  2705 Orozco, Isaac        12 Rough Rider,Johnstown, CO    2:04.30          1       
 16  1592 Cassidy, Eliott      12 Creek Track Club,Longmont    2:04.39          2       
 17  3111 Hamm, Liam           12 University o,Calgary, AB     2:04.76          2       
 18  3110 Forman, Matthew      12 University o,Calgary, AB     2:05.69          1       
 19  3012 Thomas, Derek        12 Thomas, Dere,Blackfoot Hi    2:06.34          2       
 20  2390 Dymond, Jackson      10 Olympus,Holladay, UT         2:06.47          1       
 21  1687 Sheffield, Nate      11 Davis Track Club,Kaysvill    2:07.03          2       
 22  3010 Robertson, Creed     10 Team Provo,Provo, UT         2:07.08          1       
 23  3179 Samyn, Josh          12 Winnipeg Opt,Winnipeg, MB    2:07.09          3       
 24  2341 Premer, Levi         11 New Image Tr,Los Angeles,    2:11.07          1       
 25  2610 Nowlen, Nick         12 RISE Boulder,Broomfield,     2:13.19          3       
 26  2218 Newman, Graham       12 Lions Pride,Westlake Vill    2:15.82          1   

  Boys 1600 Meter Run -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  3180 Winter, Bronson     12 Winter, Bron,farr w    4:17.35   3
  2  1987 Armstrong, Caleb    11 Hurricane Ti,Hurric    4:17.61   3
  3  3177 Cleveland, Jericho  12 Wings of America,Al    4:19.86   2
  4  2562 Rast, Landon        12 Rast, Landon,Parker    4:19.96   3
  5  3181 Winter, Zach        12 Winter, Zach,farr w    4:21.47   3
  6  2463 Pancake, Devin      12 Pancake, Dev,Spring    4:21.73   3
  7  1481 Henderson, Shane    12 Cheyenne Sou,Cheyen    4:22.78   3
  8  1794 Garnica, Brandon    12 Garnica, Bra,Spring    4:23.28   2
  9  1088 Anderson, Logan     12 Anderson, Lo,eagle     4:24.73   2
 10  1112 Banta, Cal          11 Banta, Cal,Colorado    4:24.88   3
 11  2980 Matan, Siyad        12 Team Idaho,Boise, I    4:25.54   2
 12  2974 Green, Nathan        9 Team Idaho,Boise, I    4:26.00   3
 13  3208 Hansen, Jacob       12 Woods Cross,Woods C    4:26.59   3
 14  3112 Royall, Alexander   12 University o,Calgar    4:27.40   2
 15  2169 Henry, Philip       12 laramietracc,Larami    4:27.47   1
 16  3040 Livingston, Connor  11 Tri-Valley F,Antioc    4:28.00   1
 17  2854 Wetzel, Asefa       11 Star Valley,Afton,     4:28.04   3
 18  1072 Brems, Dalton       11 American For,Americ    4:28.81   2
 19  2576 Richardson, Russel  10 Richardson,,Kuna, I    4:29.58   1
 20  1666 Hogan, Jared        11 Davis Track,Kaysvil    4:30.29   1
 21  2362 Altice, Bridger     11 Northridge H,Layton    4:30.33   1
 22  2437 Suruky, Jared       12 Orem Track &,orem,     4:31.63   1
 23  1530 Smith, Bailey       12 CodyTrackClu,Cody,     4:32.05   1
 24  1652 DiReda, Garrett     10 Davis Track,Kaysvil    4:32.28   2
 25  1073 Clinger, Carson     11 American For,Americ    4:32.55   2
 26  1270 McComas, Leonard    12 Bozeman Dist,Bozema    4:33.50   2
 27  1786 Forester, Logan     10 Forester, Lo,Nampa,    4:33.82   1
 28  3203 Davis, Jason        11 Woods Cross,Woods C    4:34.03   3
 29  3131 Christen, Eric      11 Viking Track,Pleasa    4:34.97   1
 30  1322 Gonda, Brian        12 Broncs Track,Sherid    4:34.98   1
 31  1795 Garnica, Caleb      12 Garnica, Cal,Spring    4:35.35   1
 32  3162 Hedges, Addison     12 Warrior Trac,Pleasa    4:36.03   1
 33  1597 Lee, James          12 Creek Track,Longmon    4:36.78   3
 34  1120 Hamson, Colby       12 Bear River,Tremonto    4:41.73   2
 35  1411 Henry, Mason        10 Casper Natro,CASPER    4:42.14   2
 --  3142 Walker, Grayson     12 Walker, Gray,Sarato        DNF   2

  Boys 3200 Meter Run -
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1  2490 Raff, Ryan          12 Pioneer Trac,Lehi,     9:04.94
  2  1949 Hengst, Dalton      12 Hengst, Dalt,York,     9:25.78
  3  2473 Perrin, Ben         11 Perrin, Ben,Lakesid    9:26.13
  4  2064 Lambert, Jensen     12 Iron Athleti,Cedar     9:26.66
  5  2398 Porras, Roberto     12 Olympus,Holladay, U    9:27.26
  6  1945 Schmidt, Isaac      12 Hellgate Dis,Missou    9:28.52
  7  1602 Crossley, Curt      12 Crossley, Cu,Roy, U    9:29.09
  8  1265 Hamilton, Duncan    12 Bozeman Dist,Bozema    9:35.56
  9  1905 Harrison, Kashon    12 Harrison, Ka,Kirtla    9:37.06
 10  3288 Pratt, Jackson      12 Bear Lake              9:37.26
 11  1595 Dykema, Brock       12 Creek Track,Longmon    9:40.15
 12  1412 Martinez, Sergio    11 Casper Natro,CASPER    9:44.65
 13  2788 Evans, Wyatt        11 Spanish Fork,Spanis    9:52.62
 14  2747 Shampoe, Nicholas   12 Shampoe, Nic,Colora    9:58.38

  Boys 60 Meter Hurdles -
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  2615 Wylie, Payne        12 Riversdale A,Saskat       7.88   3
  2  2125 McComb, Caige       12 Kelly Walsh,Casper,       8.07   3
  3  2983 Meyer, Zach         12 Team Idaho,Boise, I       8.16   3
  4  1100 Jackson, Zaire      11 ANGEL FLIGHT,DENVER       8.21   3
  5  1798 Nyatusah, Joel      11 Gazelle Spri,Denver       8.22   3
  6  1010 Roberson, Caleb-Lu  11 Academy Of S,Fuller       8.24   2
  7  1612 Guttormsen, Sondre  12 Davis Sr. High,Davi       8.26   3
  8  2868 Miles, Israel       12 Step UR Game,Tualat       8.28   1
  9  1689 Simonsen, Andrew    12 Davis Track,Kaysvil       8.31   2
 10  2973 Green, Jaydon       12 Team Idaho,Boise, I       8.32   2
 11  1098 Gray, Ian           11 ANGEL FLIGHT,DENVER       8.38   1
 12  1785 Njeri, David        12 Flying AJS T,Univer       8.40   2
 13  2699 Hurtado, Angelo     12 Rough Rider,Johnsto       8.47   2
 14  2802 Pye, Ereq           12 Speed City,Long Bea       8.53   1
 15  2503 Jones, Bailey       12 Plyometricfu,Simi V       8.59   2
 16  2969 Galgan, Skyler      12 Team Idaho,Boise, I       8.62   1
 17  2367 Miles, Braden       12 Northridge H,Layton       8.69   1
 18  1577 Andrews, Dillon     11 Cougar Track,Parker       8.86   1

  Boys 4x200 Meter Relay -
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Academy Of Speed  'A'                               1:28.40   2
  2 Speed City  'A'                                     1:29.56   2
  3 Tri-Valley Flyers  'A'                              1:31.39   2
  4 Idaho Dash Track Club  'A'                          1:32.05   2
  5 AMATA  'A'                                          1:32.38   2
  6 Kelly Walsh High School  'A'                        1:32.42   1
  7 Step UR Game UP Track club  'A'                     1:32.77   2
  8 JQS Boltz  'A'                                      1:33.56   1
  9 GRIT Athletics  'A'                                 1:34.05   1
 10 Heritage Track Club  'A'                            1:34.23   1
 -- Sprint50  'A'                                           DNF   1
 -- New Image Training Group of Lo  'A'                      DQ   1
 
Boys 4x200 Meter Relay -
    Team                          Relay                        Finals
Finals
  1  Team Idaho                      A                        1:33.01                  
  2  Tiger Track                     A                        1:34.49                  
  3  Grizz Track Club                A                        1:36.30                  
  4  Hawks running                   A                        1:36.33                  
  5  Indian Track Club               A                        1:37.25                  
  6  Ram Track Club                  A                        1:37.73   
 
Boys 4x400 Meter Relay -
    Team                          Relay                        Finals          H#
Finals
  1  Spokane Speed Academy           A                        3:24.90          2       
  2  AMATA                           A                        3:24.95          1       
  3  EVO Track Club                  A                        3:27.25          1       
  4  Speed City                      A                        3:27.63          2       
  5  Broncs Track Club               A                        3:29.00          2       
  6  Cheyenne Central Indian         A                        3:30.68          2       
  7  Davis Track Club                A                        3:30.91          1       
  8  California Heat                 A                        3:32.36          1       
  9  Casper Natrona Mustangs         A                        3:32.83          2       
 10  Lodi Track Club                 A                        3:33.40          2       
 11  Hawks running                   A                        3:33.50          1       
 12  Rock Springs                    A                        3:34.34          1     
 
Boys 4x800 Meter Relay -
    Team                          Relay                        Finals          H#
Finals
  1  Northridge High School          A                        8:13.29          1       
  2  University of Calgary A         A                        8:16.76          2       
  3  Creek Track Club                A                        8:19.42          2       
  4  RISE Boulder                    A                        8:20.63          2       
  5  laramietraccclub                A                        8:21.77          2       
  6  Woods Cross                     A                        8:23.28          2       
  7  Davis Track Club                A                        8:23.58          2       
  8  Davis Track Club                B                        8:23.83          1       
  9  Broncs Track Club               A                        8:26.61          1       
 10  Trojan Track                    A                        8:27.72          1       
 11  MAC Track                       A                        8:31.11          1       
 12  AMATA                           A                        8:35.37          1       
 13  Viking Track Club               A                        8:38.63          1       
 14  Salem Hills                     A                        8:38.77          1 
 
Boys 1600 Sprint Medley -
    Team                          Relay                        Finals          H#
Finals
  1  Gold Medal Athletics            A                        3:34.78          2       
  2  Team Idaho                      A                        3:37.69          2       
  3  Star Valley High School         A                        3:40.09          1       
  4  Northridge High School          A                        3:40.29          2       
  5  New Image Training Grou         A                        3:40.84          1       
  6  Rock Springs                    A                        3:40.93          2       
  7  Tri-Valley Flyers               A                        3:42.06          2       
  8  Bountiful High School           A                        3:43.38          1       
  9  Olympus                         A                        3:43.97          2       
 10  RISE Boulder                    A                        3:45.86          1       
 11  Syracuse Track Club             A                        3:50.13          1       
 12  CodyTrackClub                   A                        3:54.58          1     
 
Boys High Jump -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  2760 Wright, Ty           11 Shelley TC,Shelley, ID       6-09.00                  
  2  3019 Trengove, Tyler      11 Trengove, Tyler,Post Fall    6-07.00                  
  3  1663 Harry, Xakai         12 Davis Track Club,Kaysvill   J6-07.00                  
  4  1923 Garcia, Anthony      12 Hawks running,Twin Falls,    6-03.00                  
  4  1084 Smith, Jarom         11 American Fork,American Fo    6-03.00                  
  4  1485 Cissne, Jack         12 Cissne, Jack,Scottsdale,     6-03.00                  
  7  1736 Erchul, Dakota       12 Erchul, Dakota,Pocatello,   J6-03.00                  
  8  1694 Thomas, Kale         10 Davis Track Club,Kaysvill   J6-03.00                  
  9  1050 Lyon, Jalen          12 AMATA,Centennial, CO         6-01.00                  
  9  1689 Simonsen, Andrew     12 Davis Track Club,Kaysvill    6-01.00                  
  9  2305 Normand, Jack        11 Mondo Track Club,Bend, OR    6-01.00                  
 12  2142 LaCoste, Pierce      12 LaCoste, Pierce,Eugene, O   J6-01.00                  
 13  1971 Merrill, Zac         11 High Five Flyers,Idaho Fa   J6-01.00                  
 13  2761 Shew, Jack           10 Shew, Jack,Longmont nt, C   J6-01.00                  
 13  3145 Warner, Colby        11 Warner, Colby,Powell, WY    J6-01.00                  
---  1339 Butler, Matthew      10 Butler, Matthew,Rexburg,          NH  
 
Boys Pole Vault -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  1612 Guttormsen, Sondre   12 Davis Sr. High,Davis, CA    17-08.50                  
  2  2767 Hughes, Garrison     12 Sidney Track Club,Sidney,   15-09.00                  
  3  2355 Nims, Seth           12 Nims, Seth,Boise, ID        15-03.00                  
  4  1374 Care, Sam               Sam Care                    14-09.00                  
  5  1299 Young, Lincoln       12 Bozeman Track Club,Bozema   14-03.00                  
  5  2523 Uithoven, Jeremy     12 Raise the Bar Pole Vault,   14-03.00                  
  7  2151 Motherway, Nathan    12 Lander Valley HS,Lander,   J14-03.00                  
  8  2881 Sullivan, Mark       12 Sullivan, Mark,Caldwell,   J14-03.00                  
  9  2581 Ricks, Cade          12 Ricks, Cade,Blackfoot, ID  J14-03.00                  
 10  2521 Fralick, Ian         12 Raise the Bar Pole Vault,  J14-03.00                  
 11  2622 James, Trent         12 Riverton HS,Riverton, UT   J14-03.00                  
 12  1528 Oilar, Owen          12 CodyTrackClub,Cody, WY      13-09.00                  
 12  3061 Jensen, Hunter       12 Trojan Track,Rigby, ID      13-09.00                  
 12  1773 Fitzgerald, Nicola   12 Fitzgerald, Nicolas,San D   13-09.00                  
 15  1289 Davison, Vincent     12 Bozeman Track Club,Bozema  J13-09.00                  
 15  3147 Hampton, Griffin     12 Warrior Express,Centennia  J13-09.00                  
---  1527 Holeman, Gavin       12 CodyTrackClub,Cody, WY            NH                  
---  2208 Lee, Joshua          12 Lee, Joshua,Logandale, NV         NH                  
---  1751 Benedict, Harlan     12 Evanston Reddevils,Evanst         NH                  
---  2083 Jacobson, David      12 Jacobson, David,Rexburg,          NH                  
---  2520 Cocanour, Corban     12 Raise the Bar Pole Vault,         NH                  
---  2976 Helms, Kimball       11 Team Idaho,Boise, ID              NH          
 
Boys Long Jump -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  1663 Harry, Xakai         12 Kaysville, UT               23-00.00                  
  2  2306 Tennant, Ryan        12 Bend, OR                   J23-00.00                  
  3  1403 Brown, Hunter        11 CASPER, WY                  22-07.50                  
  4  2865 Follett, Jake        11 Tualatin, OR                22-02.25                  
  5  2741 Say, Robert          12 Black Diamond, WA           21-09.00                  
  6  1443 Hartvigsen, Joshua   11 West Valley City, UT        21-08.50                  
  7  2142 LaCoste, Pierce      12 Eugene, OR                  21-05.50                  
  8  2503 Jones, Bailey        12 Simi Valley, CA             21-05.00                  
  9  1470 Gallon, Adarius      12 Cheyenne, WY                20-11.25                  
 10  1448 Prettyman, William   11 West Valley City, UT        20-09.00                  
 11  1467 DePaulitte, Ishmae   12 Cheyenne, WY                20-08.25                  
 12  2842 Campbell, Courtney   12 Afton, WY                   20-04.00                  
 12  1583 Spann, Dawson        12 Parker, CO                  20-04.00                  
 14  1013 Ahanonu, Allan       12 West Jordan, UT             20-01.75                  
 15  1161 Bohannon, Peterson   12 Yakima, WA                  19-09.50                  
 16  2176 Upton, Jason         11 Laramie, WY                 19-09.25  
 
Boys Triple Jump -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  2741 Say, Robert          12 Say, Robert,Black Diamond   45-08.00                  
  2  2283 Wood, Angus          11 Maribyrnong,Maribyrnong,    45-07.50                  
  3  1403 Brown, Hunter        11 Casper Natro,CASPER, WY     45-06.00                  
  4  2109 Hagen, Sage          12 JQS Boltz,Rapid City, SD    45-04.75                  
  5  2045 Gunter, Kobee        12 Indian Track Club,Pocatel   45-04.25                  
  6  2503 Jones, Bailey        12 Plyometricfu,Simi Valley,   44-09.00                  
  7  2306 Tennant, Ryan        12 Mondo Track Club,Bend, OR   44-08.75                  
  8  1785 Njeri, David         12 Flying AJS T,University P   44-01.00                  
  9  2176 Upton, Jason         11 laramietraccclub,Laramie,   44-00.00                  
 10  3172 White, Darelle       11 White, Darelle,Bremerton,   43-10.00                  
 11  1783 Durr, Deon           12 Flying AJS T,University P   43-08.75                  
 12  1356 Trejo, Victor        10 California Heat,Perris, C   42-05.75                  
 13  1036 Argosino, Fischer    10 AMATA,Centennial, CO        41-08.50                  
 14  1784 Newby, Silas         12 Flying AJS T,University P   41-03.50                  
 15  1782 Akinlosotu, James    10 Flying AJS T,University P   39-06.00   
 
Boys Shot Put -
    Name                      Yr  School                       Finals
Finals
  1  2134 Knight, Trey         10 Ridgefield, WA              62-11.00                  
  2  1381 Carter, Austin       12 Minersville, UT             59-05.00                  
  3  2139 Kump, Jaren          12 Riverton, UT                56-10.00                  
  4  1887 Helsley, Daniel      12 Idaho Falls, ID             56-06.50                  
  5  2766 Hughes, Carter       11 Sidney, MT                  54-05.75                  
  6  1732 Mertz, Josh          12 Boise, ID                   53-10.00                  
  7  1611 Davidson, Reece      12 Arvada, CO                  53-09.50                  
  8  1187 Kienzle, Ryan        11 Gillette, WY                53-08.50                  
  9  2985 Robbins, Cody        12 Boise, ID                   51-05.50                  
 10  1363 Campbell, Robert     12 Apple Valley, UT            51-03.50                  
 11  2748 Shaw, Karter         12 south jordan, UT            50-11.75                  
 12  1410 Gustafson, Brendon   11 CASPER, WY                  49-04.50                  
 13  2307 Turnbull, Noah       12 Bend, OR                    47-10.75                  
 14  1594 Dirkes, Samuel       11 Longmont, CO                47-08.00                  
 15  1885 Garcia, Marley       12 Idaho Falls, ID             47-03.00                  
 16  1733 Yates, Coby          12 Boise, ID                   46-10.75                  
 17  2697 Heater, James        12 Johnstown, CO               46-01.50                  
 18  2123 Geil, Joey           12 Casper, WY                  46-01.00                  
 19  2964 Burr, Colton         12 Boise, ID                   45-04.00                  
 20  2900 Hansen, Sam          11 West Point, UT              44-04.00                  
 21  1353 Custodio, Daniel     12 Perris, CA                  43-05.50                  
 22  1466 Bullock, Tanner      10 Cheyenne, WY                42-05.50                  
 23  1409 Green, Brandon       12 CASPER, WY                  41-06.00                  
---  1884 Cortez, Joel         11 Idaho Falls, ID                 FOUL