High School Entries For The 112th NYRR Millrose Games


Check out the high school entries for the 112th NYRR Millrose Games. 

-  - - 

THURSDAY EVENTS

Girls Pole Vaultcityentry mark
Celia AgeeMineral - VA3.71
Victoria AtkinsonScranton - PA3.78
Marisa DiGiaOld Tappan - NJ3.58
Cierra CraneYork - PA3.58
Violet DrinkwaterMiddle Island - NY3.65
Danielle HeineAbington Heights - PA3.65
Paige MartinNorwich - CT3.55
Carol Ann PerryBasking Ridge - NJ3.53
Gabrielle ReeceHarrisburg - PA3.45
Hailey ZurichLoyalsock - PA3.68


girls weight throwcityentry mark
Jackie AndrewsLincoln - RI15.17
Voski ArmenakyanToll Gate - RI16.02
Cheyenne FigueroaProvidence - RI18.27
Monique HardyWebster - NY17.1
Marissa HenleyWoonsocket - RI14.52
Anikka KellyBarrington - RI16.89
Sarah OrtesClassical - RI15.27
Jannah SharpeMount Vernon - NY15.16


boys weight throwcityentry mark
James Cocca Averill Park - NY0
Logan ColesWoonsocket - RI1.11
Jacob FurlandProvidence - RI0.35
Jared HemondLincoln - RI0
Thomas KitchellEaston - PA1.14
Joseph LanhamCoventry - CT18.99
Kyle MoisonLincoln - RI0.83
Jakob MorrisseyBronx - NY19.39
Devin RosmarinMassapequa - NY17.93
Sean SmithWebster - NY18.18


SATURDAY EVENTS

boys elite pole vaultcityentry mark
Haze FarmerPearcy - AK5.3
Carl Af ForsellesStockholm - Sweden4.82
Bradley JelmertWarren - NJ4.67
Caleb JohnsonFort Washington - PA4.91
Luke KnipeStaten Island - NY4.76
Liam LandauPaskack Hills - AK4.8
Rhett NelsonTexarkana - AK5.18
Shane RaceyRavena - NY4.72
Conor ReillyScotch Plains - NJ4.64


girls independent 4x400entry time
Holy Angels - NJ4:16.49
Marymount - NY4:30.51
Paramus Catholic - NJ4:16.90
Poly Prep - NY4:29.18
Pope John XXIII - NJ4:21.00
Trinity School - NY4:12.94


boys independent 4x400entry time
CBA - NJ3:23.00
Paul VI - NJ3:29.43
Riverdale County - NY3:35.10
St. Benedict's Prep - NJ3:21.18
Trinity School - NY3:32.29
Union Catholic - NJ3:25.00


women's 1-mile RW (1 HS girl)cityentry time
Maegan Allen New England Walkers7:41.12
Katie BurnettBellevue, WA
Chelsea ConwayShore AC7:25.74
Grace EndyWestfield Area
Taylor EwertSouthwest Ohio TC7:29.54
Lauren HarrisMarist College
Katie MialeMarist College
Maria MichtaOiselle/Walk USA
Rachel SeamanNYAC
Kayla ShapiroWalk USA
Robyn StevensSalming


girls long jumpcityentry mark
Tiffany BautistaParamus - NJ5.66
Alissa BraxtonCommack - NY5.51
Alisia DawsonWashington - DC5.76
Aniella DelafossePotomac - MD6.04
Lauryn HarrisPotomac - MD6
Sierra LeonardPotomac - MD5.77
Nadia SaundersThiells - NY5.62
Tia TaylorJenkintown - PA5.75
Ashley WallacePotomac - MD5.48


boys suburban 4x400entry time
East Orange Campus - NJ3:26.00
Kingsway - NJ3:30.48
Middletown - NY3:30.98
Newburgh Free - NY3:25.56
Scarsdale - NY3:27.77
Suffern - NY3:27.17


boys 4x800entry time
Arlington - NY7:57.00
Christianburg - VA8:02.84
Loudoun Valley - VA7:55.72
Rancocas Valley Reg - NJ8:02.00
Ridge - NJ8:01.76
Rye - NY8:06.76
Saratoga Springs - NY8:03.36
St. Benedict's Prep - NJ7:47.60
St. Peter's Prep - NJ8:01.00
Toms River North - NJ8:04.59
West Springfield - VA8:05.95
Xavier - CT8:00.83


girls 60mcityentry time
Moforehan AbinusawaFort Washington - PA6.89
Kayce DarbyTeaneck - NJ7.22
Toshel GoffeBrooklyn - NY7.04
Shaniya HallPotomac - MD6.98
Soniya JonesSt. John's - Antiquq6.95
Grace O'SheaRamapo - NJ7.28
Ashley ThomasPotomac - MD7.03
Aali VandergriftHaddonfield - NJ7.22


boys 60mcityentry time
Ashton Allen Potomac - MD6.32
Ibrahim BanguraAlexandria - VA6.37
Nick CrossHyattsville - MD6.33
Jaheim JonesPoughkeepsie - NY6.43
Caleb MauneyPotomac - MD6.44
Austin MontgomeryNorristown - PA6.46
Bryan SantosDudley - MA6.33
Brandon SmithBrooklyn - NY6.38
Andre TurayPotomac - MD6.42


girls 4x800entry time
Bronxville - NY9:31.05
Bullis - MD9:30.00
Mt. De Sales - MD9:26.14
Neumann Goretti - PA9:13.85
Niskayuna - NY9:31.45
Portsmith - RI9:24.51
Ridge - NJ9:36.31
Ridgewood - NJ9:32.00
Shenendehowa - NY9:25.64
Strath Haven - PA9:22.00
Union Catholic - NJ9:35.30
Ursuline - NY9:36.92
Ward Melville - NY9:33.56
West Springvield - VA9:33.85


girls elite pole vaultcityentry mark
Sandra AlveroStockholm - Sweden4.01
Liliana Cohen Fort Washington - PA3.92
Caroline DannenbaumBasking Ridge - NJ3.96
Sydney HornLancaster - PA3.96
Gracie JauchForest - VA4.01
Edie MurrayPearcy - AK0
Lindsey ReedStaten Island - NY3.96
Alva SundinStockholm - Sweden4
Kaeli ThompsonWarwick - NY4.05
Sydney WoodsDemarest - NJ3.98


girls 300mcityentry time
Bria BarnesCheltenham - PA38.97
Shaniya HallPotomac - MD38.25
Sanaa HebronNewtown - PA38.79
Ziyah HolmanWashington - DC38.87
Leah PhillipsPotomac - MD38.49
Hannah WallerReston - VA38.5
Britton WilsonHenrico - VA37.71


boys 300mcityentry time
Ashton AllenPotomac - MD33.79
Anthony BrodieBronx - NY33.76
Tahje FlemmingsBrooklyn - NY34.1
Savion HebronLanghorne - PA34.27
Mordecai McDanielWashington - DC34.33
Jay PendarvisPotomac - MD34.78
Rashaun StewartBronx - NY34.22
Ryan WilliePotomac - MD34.2


boys triple jumpcityentry mark
Jaelyn BlancHyattsville - MD14.46
Sean Dixie-BodieBloomfield - CT14.63
Jadan HansonUniondale - NY14.85
Mason HenryGlen Allen - VA15.12
Salif ManeBronx - NY14.97
Keyonte MidgettHighland Springs - VA15.3
Kenneth WeiMt. Sinai - NY0


boys 600mcityentry time
Theo BurbaNewtonville - MA1:18.87
Alfred ChawonzaNewark - NJ1:20.26
Max GorriaranProvidence - RI1:22.00
Jeremiah HillChesterfield - VA1:19.50
Darius KipyegoPawtucket - RI1:21.50
Luis PeraltaDunellen - NJ1:19.07


girls 600mcityentry time
Lindsey ButlerPainted Post - NY1:33.00
Athing MuTrenton - NJ1:28.54
Makayla PaigeTewksbury - MA1:32.77
Michaela RoseSuffolk - VA1:31.26
Alahna SabbakhanWashington - DC1:31.89
Victoria VanrieleBerkley Heights - NJ1:31.63
Vanessa WatsonSpencerport - NY1:31.09


girls 4x200 Invitationalentry time
Bullis - MD1:39.96
Coatesville - PA1:42.34
Paul Robeson - NY1:40.98
South County - VA1:40.36
South Lakes - VA1:41.00
Uniondale - NY1:43.52


women's 60m (1 HS Girl)teamentry time
Michelle-Lee Ahyeadidas7.21
Shania Collinsadidas7.27
Thelma DaviesGirard College7.44
English GardnerNike
Jatoria McGirtShore AC
Javianne OliverUSA7.17
Marybeth SantColorado State7.18
Deajah StevensNike


girls hs milecityentry time
Kelsey ChmielSaratoga Springs - NY4:44.35
Taylor EwertBeavercreek - OH5:00.22
Lily FlynnNew Rochelle - NY4:48.26
Isabel GoldsteinPhiladelphia - PA4:56.33
Lauryn HeskinNew York - NY5:00.24
Taryn ParksGreencastle - PA4:49.31
Victoria PattersonDeerfield - MA4:57.68
Jessica Schneider Villanova - PA4:56.40
Victoria StarcherRipley - WV4:46.32
Marlee StarliperDillsburg - PA4:43.39
Sarah TrainorHyde Park - NY4:52.65
Katelyn TuohyThiells - NY4:33.87
Claire WaltersManlius - NY4:56.82
Camryn WennerstenRidgewood - NJ4:58.44
Phoebe WhiteManlius - NY4:58.15


boys hs milecityentry time
Sam AffolderPurcellville -VA4:10.97
Will BaginskiRidgewood - NJ4:16.87
Carter CheesemanFort Worth - TX4:12.19
William CooganExeter - NH4:16.04
Sean DolanPennington - NJ4:16.68
Tim McInerneyLincroft - NJ4:16.01
Jake RenfreeKnoxville - TN4:13.70
Alex RizzoBronxville - NY4:17.69
Matt RizzoBronxville - NY4:17.32
Sean RyanNorthport - NY4:17.93
Sam ToolinNorth Kingstown - RI4:14.53
Shea WeilbakerSaratoga Springs - NY4:15.88
Tobias WolfsonBronx - NY4:18.04


boys 4x200 invitationalentry time
Benjamin Banneker - NY1:30.10
Bullis - MD1:25.60
Central Dauphin East - PA1:29.02
DeMatha Catholic - MD1:27.92
Highland Springs - VA1:29.53
Haverford School - PA1:29.56


Comments